Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Xbox360 II. Rész


oliba

Recommended Posts

chrisnagy13

Ne is mérgelj ezekkel az infókkal, annyira játszanék vele, de hát nincs konzolom :angry: .

Inkább ki kellene adni PC-re is. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

XCube

Inkább ki kellene adni PC-re is. :rolleyes:

Hát az kb. esélytelen. Ugyanúgy, ahogy a Red Dead Redemption is. Lassan annyi cím összegyűlik a must have listán, hogy "elgyengülök" és beadom a derekam, veszek egy konzolt -_- .

Link to comment
Share on other sites

jardo

"elgyengülök" és beadom a derekam, veszek egy konzolt -_- .

Nagyon helyes. -_- :D

btw az egybegyültek közül live-ozik vki? :D

Én. Ha érdekel, vegyél fel, a nickem jardoHUN. Csak ha felveszel, dobj egy üzit is mellé, hogy te vagy az, mert ismeretleneket nem szoktam elfogadni. :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Hát az kb. esélytelen. Ugyanúgy, ahogy a Red Dead Redemption is. Lassan annyi cím összegyûlik a must have listán, hogy "elgyengülök" és beadom a derekam, veszek egy konzolt -_- .

Pár játék miatt én nem veszek konzolt. A kocka csak akkor fordulhat, ha a VGA piac beszûkülése miatt tényleg el fognak szállni a diszkrét kártyák árai. Bár jöhetne már a Llano és egy teszt a Shogun 2-vel, hogy lássuk ténylegesen hoz e majd valami +-t az IGP. :)

Link to comment
Share on other sites

jardo

Egyébként ez az egyik legnagyobb hülyeség, amit érvként fel szoktak hozni a konzol ellen. Mi az, hogy 1-2 játékért? Ami multiplatform, azt konzolra ugyanúgy meg lehet venni, mint PC-re. A konzollal csak nyersz pluszban olyan címeket, amiket PC-n az életben nincs esélyed tolni. Tuti, hogy soha lesz PC-re mondjuk Gran Turismo, Halo, God of War, Gears of War, Alan Wake, Killzone és még sorolhatnám sokáig (és akkor a hosszabb-rövidebb idõ után megjelenõ portokról még nem is beszéltünk). Persze, PC-n is van egy-két exkluzív cím, de számoljuk csak össze, mennyi ezek közül az igazán ütõs név? Alig pár darab. Maximum. De mivel géped így is, úgy is mindig lesz, még konzol mellett is, a komolyabb PC-exkluzív játékokat tolhatod azon.

Link to comment
Share on other sites

4utox3c

Nagyon helyes. -_- :D

Én. Ha érdekel, vegyél fel, a nickem jardoHUN. Csak ha felveszel, dobj egy üzit is mellé, hogy te vagy az, mert ismeretleneket nem szoktam elfogadni. :)

thx. felvettelek :)

Pár játék miatt én nem veszek konzolt. A kocka csak akkor fordulhat, ha a VGA piac beszûkülése miatt tényleg el fognak szállni a diszkrét kártyák árai. Bár jöhetne már a Llano és egy teszt a Shogun 2-vel, hogy lássuk ténylegesen hoz e majd valami +-t az IGP. :)

hát igen, az igp-k térnyerése egyre intenzívebb, a tényleg játékra alkalmas diszkrét vga-k piaca meg egyre szûkül. nem kizárt, hogy a köv. gépemben csak egy igp lesz, semmi több. bár ki tudja azt még :D

Hát az kb. esélytelen. Ugyanúgy, ahogy a Red Dead Redemption is. Lassan annyi cím összegyûlik a must have listán, hogy "elgyengülök" és beadom a derekam, veszek egy konzolt -_- .

hát nem kizárt, h a közelgõ e3-on vmi olyasmit láthatunk amiért beadod a derekad a közeljövõben :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Egyébként ez az egyik legnagyobb hülyeség, amit érvként fel szoktak hozni a konzol ellen. Mi az, hogy 1-2 játékért? Ami multiplatform, azt konzolra ugyanúgy meg lehet venni, mint PC-re. A konzollal csak nyersz pluszban olyan címeket, amiket PC-n az életben nincs esélyed tolni. Tuti, hogy soha lesz PC-re mondjuk Gran Turismo, Halo, God of War, Gears of War, Alan Wake, Killzone és még sorolhatnám sokáig (és akkor a hosszabb-rövidebb idõ után megjelenõ portokról még nem is beszéltünk). Persze, PC-n is van egy-két exkluzív cím, de számoljuk csak össze, mennyi ezek közül az igazán ütõs név? Alig pár darab. Maximum. De mivel géped így is, úgy is mindig lesz, még konzol mellett is, a komolyabb PC-exkluzív játékokat tolhatod azon.

De az esetek 90%-ban egy adott játékot olcsóbban megveszek PC-re, mint konzolra. Ami nálam fontos szempont. Így nagyon jó az esélye, hogy csak azok a játékok maradnának, amik csak konzolra jönnek. Nálam pedig az a luxus kategóriába tartozik, hogy vegyek egy konzolt + játékot, és mellette gépet is fejlesszek (hogy folyamatosan normálisan tudjak játszani, és amúgy is a gépépítés egy hobbivá nõtte ki magát, a szintén költséges horgászat mellett) + vegyek játékot. Nekem ehhez nincs affinitásom...

Link to comment
Share on other sites

jardo

Figyelj, én viszonylag sok játékot veszek Boxra, de ettõl függetlenül én sem úgy rajzolom a pénzt. :) Fõként Angliából vásárolok, amivel már önmagában megspórolok jó néhány ezer forintot. Ráadásul külföldön valamennyivel gyorsabban is csökkenek az árak, mint itthon, ezzel megint csak lehet spórolni. Aztán ott vannak még a használt játékok is, amit normális helyen kell megvenni (olyan helyen, ahol utólag is van lehetõséget jogot érvényesíteni, pl. Vatera, ebay, stb., vagy ahol eleve csak ellenõrzött használt játékokat árulnak), ez ismételten spórolás. :) Hidd el, simán lehet már pár ezer forintért is AAA címeket venni, akár olyanokat is, amik mondjuk fél-1 éve jelentek meg. :) Ja, és nem kell félni a használt játékoktól, nekem eddig egyel se volt még gondom, meg amennyire tudom, a többieknek se, akikrõl tudom, hogy szoktak használt játékokat venni.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Egyébként ez az egyik legnagyobb hülyeség, amit érvként fel szoktak hozni a konzol ellen. Mi az, hogy 1-2 játékért? Ami multiplatform, azt konzolra ugyanúgy meg lehet venni, mint PC-re. A konzollal csak nyersz pluszban olyan címeket, amiket PC-n az életben nincs esélyed tolni. Tuti, hogy soha lesz PC-re mondjuk Gran Turismo, Halo, God of War, Gears of War, Alan Wake, Killzone és még sorolhatnám sokáig (és akkor a hosszabb-rövidebb idõ után megjelenõ portokról még nem is beszéltünk). Persze, PC-n is van egy-két exkluzív cím, de számoljuk csak össze, mennyi ezek közül az igazán ütõs név? Alig pár darab. Maximum. De mivel géped így is, úgy is mindig lesz, még konzol mellett is, a komolyabb PC-exkluzív játékokat tolhatod azon.

Ennek csak annyi a szépséghibája, hogy a multiplatform címek zöme ugye PC -n is megjelenik, ami meg nem multiplatform az sok esetben csak az egyik konzolon jelenik meg. Nekem viszont vegyes a konzol only wishlist -em, van rajta PS3 és XBox 360 játék is. Gears of War van PC -re, igaz csak egy de én amúgy sem vagyok mániákus GoW fan, a GT nem igazán érdekel, a Killzone ugye PS3 only, az Alan Wake XBox 360 only, én meg közben szépen el Fallout -ozok, Bioshock -ozok és játszok még sok más olyan címmel, ami PC -n is megjelent.

Azt meg én sem bírnám anyagilag, hogy legyen két konzolom, plusz egy játékra alkalmas PC -m, mert ha már PC -n játszok, akkor szeretném maximális részletesség mellett élvezni, annak pedig ára van.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

De az esetek 90%-ban egy adott játékot olcsóbban megveszek PC-re, mint konzolra. Ami nálam fontos szempont. Így nagyon jó az esélye, hogy csak azok a játékok maradnának, amik csak konzolra jönnek. Nálam pedig az a luxus kategóriába tartozik, hogy vegyek egy konzolt + játékot, és mellette gépet is fejlesszek (hogy folyamatosan normálisan tudjak játszani, és amúgy is a gépépítés egy hobbivá nõtte ki magát, a szintén költséges horgászat mellett) + vegyek játékot. Nekem ehhez nincs affinitásom...

Amennyi pénzt elb*szol a PC fejlesztésekre évente, simán tudnál venni Boxra játékokat, mint egy kiskirály. ;)

Ennek csak annyi a szépséghibája, hogy a multiplatform címek zöme ugye PC -n is megjelenik, ami meg nem multiplatform az sok esetben csak az egyik konzolon jelenik meg. Nekem viszont vegyes a konzol only wishlist -em, van rajta PS3 és XBox 360 játék is. Gears of War van PC -re, igaz csak egy de én amúgy sem vagyok mániákus GoW fan, a GT nem igazán érdekel, a Killzone ugye PS3 only, az Alan Wake XBox 360 only, én meg közben szépen el Fallout -ozok, Bioshock -ozok és játszok még sok más olyan címmel, ami PC -n is megjelent.

Azt meg én sem bírnám anyagilag, hogy legyen két konzolom, plusz egy játékra alkalmas PC -m, mert ha már PC -n játszok, akkor szeretném maximális részletesség mellett élvezni, annak pedig ára van.

Igen, mert nem toltad a második részét. Az valami iszonyat... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

XCube

Amennyi pénzt elb*szol a PC fejlesztésekre évente, simán tudnál venni Boxra játékokat, mint egy kiskirály. ;)

Szerintem ezt nem jó embernek mondtad :D .

Igen, mert nem toltad a második részét. Az valami iszonyat... :rolleyes:

Nem mondtam, hogy rossz játék, néztem róla már videókat és tetszett, de annyira nem, hogy emiatt érezzem szükségét egy konzolnak. De ha már itt tartunk nekem nagy vonalakban ezek a játékok hiányoznak: Heavy Rain, Alan Wake, Killzone, Red Dead Redemption, L.A. Noire, Final Fantasy XIII. Van még de most csak ezek ugrottak be.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Amennyi pénzt elb*szol a PC fejlesztésekre évente, simán tudnál venni Boxra játékokat, mint egy kiskirály. ;)

Szerintem ezt nem jó embernek mondtad :D .

:D

Link to comment
Share on other sites

jardo

De ha már itt tartunk nekem nagy vonalakban ezek a játékok hiányoznak: Heavy Rain, Alan Wake, Killzone, Red Dead Redemption, L.A. Noire, Final Fantasy XIII. Van még de most csak ezek ugrottak be.

Akkor másként fogalmazom meg: így ezen játékok mindegyikétõl megfosztod magad, ha viszont vennél egy konzolt, akkor legalább annak az exkluzív játékaival játszhatnál, a multiplatform címek mellett természetesen.

Adok neked egy almát vagy egy körtét. De csak az egyiket választhatod. És neked inkább egyik se kell, csak mert nem lehet tiéd mindkettõ? Érted...

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

a hétvégén lehet beruházok egy xbox360ra arcade slim 45ezerér (tesco akcio :D ) vélemények rola? semmilyen értsd 0 tapasztalatom van konzolok terén ... lenne pár fontos kérdésem amit szeretnék magamban letisztázni mielött megveszem, ha vki ráérne h dobna nekem pár infot a kérdésekröl akár msn (ugy könnyebb azaz gyorsabb) akár forumon p.m.be irjon már nekem egy pm-et ,elölre is köszönöm a segitséget...lenne 1-2 olyan jellegü kérdésem amit nem tür el a forum szabályzat ezért jobb lenne nem itt intézni : )

amit nyilvánosan feltehetek pl: xbox360 fajták között live , arcade mi a különbség? és ez a slim mit jelent ?

másikláttam youtubeon h csávesz vmi kütyüvel egeret és billt csatlakoztatott hozzá, ez valos? szal tudnék egeret lökni a konzolhoz? lövöldözös gameket egyszerüen controllerrel el nem tudom képzelni .

igazábol csak a mortal kombat legujabb része miatt érdekel a konzol jelenleg...bár a red dead detemptiont is szivesen kiprobálnám : )

tescoba 45.000 4gigás ez viszont 52.000 250gigás hmm http://www.multiformat.hu/index.php?fu=wa&ow=1869

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Nálam a kontroller miatt úgyis esik bármelyik konzol :D hétvégén mondoconon megpróbáltam mortalkombatozni. eljutottam addig hogy begörcsölt mlndkét hüvelykujjam, de legalább fixen utolsó is lettem :D (nem nem verseny, "csak" gyakorlóidõben)

igaz mortal kombat 3 óta nem játszottam MK-val, de úgy hiányzott a bill, mint egy falat kenyér :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Akkor másként fogalmazom meg: így ezen játékok mindegyikétõl megfosztod magad, ha viszont vennél egy konzolt, akkor legalább annak az exkluzív játékaival játszhatnál, a multiplatform címek mellett természetesen.

Adok neked egy almát vagy egy körtét. De csak az egyiket választhatod. És neked inkább egyik se kell, csak mert nem lehet tiéd mindkettõ? Érted...

Lehet ezt csûrni-csavarni, és gondolom XCube is így látja a dolgot.

1. Multiplatform játékot PC-n játszunk, amit megveszünk és anyagi vonzata van.

2. Ehhez PC-t kell fejleszteni, mert maxon szeretünk játszani, és amúgy is mindig keressük hol lehet javítani a teljesítményt, kinézetet aminek anyagi vonzata van.

3. Meg kell venni a konzolt, aminek anyagi vonzata van.

4. Meg kell venni a konzolhoz a játékot (ami nem jelenik meg PC-re), amiknek anyagi vonzata van.

Ez így nem megy... És pont ezért írtam, hogy pár játékért konzolt venni luxus. Ennyi! :)

Link to comment
Share on other sites

jardo

Lehet ezt csûrni-csavarni, és gondolom XCube is így látja a dolgot.

1. Multiplatform játékot PC-n játszunk, amit megveszünk és anyagi vonzata van.

2. Ehhez PC-t kell fejleszteni, mert maxon szeretünk játszani, és amúgy is mindig keressük hol lehet javítani a teljesítményt, kinézetet aminek anyagi vonzata van.

3. Meg kell venni a konzolt, aminek anyagi vonzati van.

4. Meg kell venni a konzolhoz a játékot (ami nem jelenik meg PC-re), amiknek anyagi vonzata van.

Ez így nem megy... És pont ezért írtam, hogy pár játékért konzolt venni luxus. Ennyi! :)

Ez már ott megbukik, hogy multiplatform játékon PC-n játszol. Méghozzá azért, mert ezt nem feltétlenül lenne muszáj, és akkor az egész felsorolás egészen máshogy nézne ki.

1. megveszed a konzolt - anyagi vonzat

2. többet nem kell fejlesztened - nincs anyagi vonzat

3. játékot meg így is, úgy is veszel, akár pc, akár konzol

Nálam a kontroller miatt úgyis esik bármelyik konzol :D hétvégén mondoconon megpróbáltam mortalkombatozni. eljutottam addig hogy begörcsölt mlndkét hüvelykujjam, de legalább fixen utolsó is lettem :D (nem nem verseny, "csak" gyakorlóidõben)

igaz mortal kombat 3 óta nem játszottam MK-val, de úgy hiányzott a bill, mint egy falat kenyér :D

Ez is hülyeség, életemben soha nem volt a kezemben kontroller, és 1-2 hónapnyi játék után már teljesen kézre állt az egész.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Ez már ott megbukik, hogy multiplatform játékon PC-n játszol. Méghozzá azért, mert ezt nem feltétlenül lenne muszáj, és akkor az egész felsorolás egészen máshogy nézne ki.

1. megveszed a konzolt - anyagi vonzat

2. többet nem kell fejlesztened - nincs anyagi vonzat

3. játékot meg így is, úgy is veszel, akár pc, akár konzol

Szerintem ezt nem jó embernek mondtad :D .

:D

Link to comment
Share on other sites

jardo

Azért PC-re se kapsz meg mindent 5€-ért, de ha már ezt a kérdést feszegetjük: egy-két kivételtõl eltekintve egyetlen egy boxos játékomért sem fizettem 3-4 ezernél többet.

Mindegy, én nem meggyõzni vagy rábeszélni akarlak, csak állítottál valamit, én meg megcáfoltam. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Azért PC-re se kapsz meg mindent 5€-ért, de ha már ezt a kérdést feszegetjük: egy-két kivételtõl eltekintve egyetlen egy boxos játékomért sem fizettem 3-4 ezernél többet.

Mindegy, én nem meggyõzni vagy rábeszélni akarlak, csak állítottál valamit, én meg megcáfoltam. Ennyi.

Ne érts félre, nem vagyok a konzol ellen. Sokkal jobban megéri venni 1 konzolt, mint PC-n játszani és azt fejleszteni. Csak én (mi?) szeretünk gépet építeni és PC-n játszani, még akkor is ha nem éri meg. Ez a saját hülyeségem tudom, de ez van. :)

Azt a játékáras részt ki is töröltem, nem akarok ebbe belemenni, mert boxra is lehet olcsón venni játékot, ahogy írod is. De elég sok játékot vettem Steamen, Gamersgate-n, Gog-on mostanában amiért ennyit fizettem vagy annyit se. :)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Ne érts félre, nem vagyok a konzol ellen. Sokkal jobban megéri venni 1 konzolt, mint PC-n játszani és azt fejleszteni. Csak én (mi?) szeretünk gépet építeni és PC-n játszani, még akkor is ha nem éri meg. Ez a saját hülyeségem tudom, de ez van. :)

Azt a játékáras részt ki is töröltem, nem akarok ebbe belemenni, mert boxra is lehet olcsón venni játékot, ahogy írod is. De elég sok játékot vettem Steamen, Gamersgate-n, Gog-on mostanában amiért ennyit fizettem vagy annyit se. :)

Igen ez így van. Együtt a kettõ pedig nagyon költséges lenne. Legszívesebben mindkét konzolból tartanék egyet az összes elérhetõ kiegészítõvel, de jelelegi büdzsémbõl maximum egy SNES jönne ki :D .

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Igen ez így van. Együtt a kettõ pedig nagyon költséges lenne. Legszívesebben mindkét konzolból tartanék egyet az összes elérhetõ kiegészítõvel, de jelelegi büdzsémbõl maximum egy SNES jönne ki :D .

Ha az emberfia/lánya csak játszani akar, akkor egyértelmû a konzol elõnye de ha mást is akarsz futtatni, akkor kikerülhetetlen a PC és ugye azt a varázst nem adja vissza a konzol, ami egy PC alakítgatásával/összerakásával/tuningolásával jár, talán legjobban a kocsik buherálásához hasonlít, na vazze látod, ezt én csináltam és mûködik :)

Link to comment
Share on other sites

Peca001

Azért PC-re se kapsz meg mindent 5€-ért, de ha már ezt a kérdést feszegetjük: egy-két kivételtõl eltekintve egyetlen egy boxos játékomért sem fizettem 3-4 ezernél többet.

Amúgy hol lehet 3-4 ezerért játékot venni xboxra? Komolyan, mert én is gyakran eljátszom a gondolttal, hogy vegyek egyet, de mindig elijesztenek a 6-7 ezer forintos árak egy 3 éves játékért.. (gta 4, pl).

Link to comment
Share on other sites

Janci91

xbox 360-hoz milyen full hd tv-t ajánlotok, ami 80-90 k között mozog?

Link to comment
Share on other sites

4utox3c

Amúgy hol lehet 3-4 ezerért játékot venni xboxra? Komolyan, mert én is gyakran eljátszom a gondolttal, hogy vegyek egyet, de mindig elijesztenek a 6-7 ezer forintos árak egy 3 éves játékért.. (gta 4, pl).

külföldrõl.

pl. zavvi

xbox 360-hoz milyen full hd tv-t ajánlotok, ami 80-90 k között mozog?

fúú hát kapásból a samsung 32c530 jut eszembe ebben az árkategóriában

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...