Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dvd és Blu-ray írók 2.


oliba

Recommended Posts

  • 1 month later...
Drakeamarth

Üdv!

Remélem jó helyre írok, tanács kellene. Mivel elromlott a régi beépített, vennék egy hordozható dvd-írót. Simán csak annyi, hogy USB-vel csatlakozik a géphez? Kell valamire figyelni a vásárláskor? Esetleg milyen márkát ajánlotok?

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Üdv!

Remélem jó helyre írok, tanács kellene. Mivel elromlott a régi beépített, vennék egy hordozható dvd-írót. Simán csak annyi, hogy USB-vel csatlakozik a géphez? Kell valamire figyelni a vásárláskor? Esetleg milyen márkát ajánlotok?

Igen, általában USB csatlakozó van rajtuk, és szinte mindegy milyet veszel. Egyébként laptophoz kell?

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Igen, általában USB csatlakozó van rajtuk, és szinte mindegy milyet veszel. Egyébként laptophoz kell?

Nem, asztali PC-hez.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Nem, asztali PC-hez.

Akkor miért nem veszel egy normál beépíthetõ írót? Kb. fele annyiból megúsznád, mint a külsõt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
-Laslie-

Mennyire megbízhatóak az LG-Samu-ASUS meghajtók? Eddig csak NEC-Plextor meg Pajóm volt de pioneert nem látok mostanában sehol sem :( a Plextor meg amit találok az baromi drága <_< Szóval az egyik tuti NEC lesz a másik még kérdéses :)

Esetleg valakinek valami tapasztalat a meghajtókkal? Negatív, pozitív bármi jöhet.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Mennyire megbízhatóak az LG-Samu-ASUS meghajtók? Eddig csak NEC-Plextor meg Pajóm volt de pioneert nem látok mostanában sehol sem :( a Plextor meg amit találok az baromi drága <_< Szóval az egyik tuti NEC lesz a másik még kérdéses :)

Esetleg valakinek valami tapasztalat a meghajtókkal? Negatív, pozitív bármi jöhet.

Hát én a NEC-t kihagynám, a másik említett 3 közül választanék.

Link to comment
Share on other sites

-Laslie-

Hát én a NEC-t kihagynám, a másik említett 3 közül választanék.

Több mint három éve használom ami most van a gépben, hibátlanul megy mind a mai napig :) két havernál is NEC van több éve üzemel nekik is hibátlanul szóval szerintem nagyon megbízhatóak :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Több mint három éve használom ami most van a gépben, hibátlanul megy mind a mai napig :) két havernál is NEC van több éve üzemel nekik is hibátlanul szóval szerintem nagyon megbízhatóak :)

Akkor lehet csak engem nem szeretett a NEC íróm. :D Volt nem kevés olyan lemez amit csak többszöri nekifutásra volt hajlandó beolvasni, sõt az írhatók között is válogatott. A mostani Samummal meg vagyok elégedve, de NEC-t tuti nem vennék soha többet. :)

Link to comment
Share on other sites

alratar

Sziasztok.

û

Nem tudom jó helyre írok-e, de remélem.

Tehát, írtam az EA-nek telepítési hibával kapcsolatban, és egy dxdiag után azt mondták, töltsem le a DVD meghajtóm legújabb frissitisét.

Adtak is egy oldalt: http://tdb.rpc1.org/#GSA4163B

Meghajtó típusom: HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

Ugyan megtaláltam a listában, de több link is van melette, így nem tudom melyiket szesdjem le.

Segitsetek!

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Sziasztok.

ű

Nem tudom jó helyre írok-e, de remélem.

Tehát, írtam az EA-nek telepítési hibával kapcsolatban, és egy dxdiag után azt mondták, töltsem le a DVD meghajtóm legújabb frissitisét.

Adtak is egy oldalt: http://tdb.rpc1.org/#GSA4163B

Meghajtó típusom: HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

Ugyan megtaláltam a listában, de több link is van melette, így nem tudom melyiket szesdjem le.

Segitsetek!

Elvileg a 106-os a legújjabb. A régiek azért vannak fennt hiogyha valami baj történik vissza tudd tenni

Link to comment
Share on other sites

alratar

igen, de ott van egy An16.

Igazából az kavart meg.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok.

û

Nem tudom jó helyre írok-e, de remélem.

Tehát, írtam az EA-nek telepítési hibával kapcsolatban, és egy dxdiag után azt mondták, töltsem le a DVD meghajtóm legújabb frissitisét.

Adtak is egy oldalt: http://tdb.rpc1.org/#GSA4163B

Meghajtó típusom: HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

Ugyan megtaláltam a listában, de több link is van melette, így nem tudom melyiket szesdjem le.

Segitsetek!

Az ok, csakhogy ez nem driver, hanem firmware... tehát túl sok köze nincs a telepítési hibához lévén ez az író belsõ szoftvere, azaz milyen lemezeket és hogyan kezel...

Link to comment
Share on other sites

alratar

Nekem ezt a linket adták.,

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Nekem ezt a linket adták.,

Nincs a linkkel semmi baj, csak ezek nem driverek :)

Link to comment
Share on other sites

alratar

Igen,. azt én is észrevettem. :)

Amit írtam, azt azért írtam úgy, mert a levélben is így írták.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Igen,. azt én is észrevettem. :)

Amit írtam, azt azért írtam úgy, mert a levélben is így írták.

Lehet, hogy Miss Blonde válaszolt :D

Link to comment
Share on other sites

alratar

Hát akkor a *** az EA Magyarországba!

(Egy próbát megér. Már csak választ kéne kapnom, hogy A106-ost vagy AN16-ost szedjem-e)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Hát akkor a *** az EA Magyarországba!

(Egy próbát megér. Már csak választ kéne kapnom, hogy A106-ost vagy AN16-ost szedjem-e)

Az AN16-ot, vélhetõleg az a legújabb.

Link to comment
Share on other sites

alratar

Azt hol tudom megnézni, hogy milyen firmware van fent?

Ha elszúrok valamit (rosszat szedek le).

Vayg ha ez következik be, kuka a romom?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Azt hol tudom megnézni, hogy milyen firmware van fent?

Ha elszúrok valamit (rosszat szedek le).

Vayg ha ez következik be, kuka a romom?

Aida64-el.

Amit írtam az a frissítés való hozzá, attól persze még sikerülhet rosszul a frisítés...

Link to comment
Share on other sites

alratar

Le lehet szedni valahonnan a full-t, vagy csak trialt?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Le lehet szedni valahonnan a full-t, vagy csak trialt?

Most erre had ne válaszoljak :D

Link to comment
Share on other sites

alratar

Legálisan gondoltam.

Egyébként érdekes, hogy a hivatalos oldalon az 105-ös a legfrissebb. :)

(Mindegy, már leszedtem az 1.06-ost)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
fux22

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem...Samsung Super WriteMaster DVD íróm van. Melyik legújabb firmware kell hozzá, h gyorsabban írja a DVD-ket? Kb 3× annyi idõbe telik megírnia minden egyes DVD-t. Legyen itt szó CD-rõl, DL-rõl vagy DVD lemezrõl. Vagy valami más lehet a baj? Próbálkoztam több íróprogrammal is, de mindegyiknél ugyan az.

Köszönöm elõre is a segítséget!!

Üdv: Kölyök

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...