Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem működik a gépem! HELP!


oliba

Recommended Posts

XCube

Üdv! Van egy 30G-s Maxtor vinyóm, ami a mai napon egyik percrõl a másikra kimúlt. A gép felismeri, de olvasni nem képes, mert hibás vagy nem olvasható. Mivel tudnám a rajta levõ adatokat visszaszerezni? 1 év alatt 2 Maxtor vinyóm ment tönkre, már nem garanciálisak. De ez a márka nálam elásta magát. A válaszokat elõre is köszi.

Üdv

Maximum akkor tudod visszanyerni az adataidat ha újra mûködésre bírod az egységet. A másik módszerért túl sokat kell fizetni.

Ha van lehetõséged próbáld ki másik gépben is, hátha valami csodával határos módon ott mûködik.

A két tönkrement vinyó egyike egy 30GB -os, ami már csak a mérete alapján is legalább 8 éves (de inkább több). Ilyeneknél aztán igazán nem kell csodálkozni ha tönkremegy, megette már a kenyere javát. A másik nem tudom milyen idõs de az sem lehet sokkal fiatalabb szóval szerintem ne ez alapján írd le a gyártót.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

pláne hogy a maxtor, mint gyártó már jó 4 éve beolvadt a seagate-be :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Üdv! Van egy 30G-s Maxtor vinyóm, ami a mai napon egyik percrõl a másikra kimúlt. A gép felismeri, de olvasni nem képes, mert hibás vagy nem olvasható. Mivel tudnám a rajta levõ adatokat visszaszerezni? 1 év alatt 2 Maxtor vinyóm ment tönkre, már nem garanciálisak. De ez a márka nálam elásta magát. A válaszokat elõre is köszi.

Öcsémnek meg már 160-as Samsungja is ment tönkre ...

Amúgy egy 30GBás winyó (ami tényleg ahogy elõttem is le lett írva min 8 éves, de nekem 9,5 éve volt hasonló méretû winyóm) már oylan régi hogy nem csoda ha tönkremegy.

A maxtor mint gyártó pedig nem létezik, csak úgy mint a Quantum sem.

(De még van 20Gbás Quantum winyóm ami megy, igaz, majd 2 évet csak egyhelyben állt a polcon)

Link to comment
Share on other sites

Castor*

Hát srácok, ezek a hozzászólások aztán tényleg sokat segítettek. :D (no offense) Persze nem mai darab ez a vinyó. Bár a másik, amit említettem nem olyan régi és haldoklik. Akkor lehet én voltam naiv, hogy azt hittem bírják ezek. Az az érdekes, hogy ez a vinyó is nagyrészt állt, most hogy szükség volt rá, meghalt. Azért kösz! Megpróbálom még ismerőssel helyrehozatni, hátha.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hát srácok, ezek a hozzászólások aztán tényleg sokat segítettek. :D (no offense) Persze nem mai darab ez a vinyó. Bár a másik, amit említettem nem olyan régi és haldoklik. Akkor lehet én voltam naiv, hogy azt hittem bírják ezek. Az az érdekes, hogy ez a vinyó is nagyrészt állt, most hogy szükség volt rá, meghalt. Azért kösz! Megpróbálom még ismerõssel helyrehozatni, hátha.

Ha minden file "olvashatatlan" akkoir tényleg az maradt h másik gépbe próbálod ki, mert az adatamentõk elég drágák :S

(get data back meg ugye leginkább formatnál vagy iylesminél segít)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Hát srácok, ezek a hozzászólások aztán tényleg sokat segítettek. :D (no offense) Persze nem mai darab ez a vinyó. Bár a másik, amit említettem nem olyan régi és haldoklik. Akkor lehet én voltam naiv, hogy azt hittem bírják ezek. Az az érdekes, hogy ez a vinyó is nagyrészt állt, most hogy szükség volt rá, meghalt. Azért kösz! Megpróbálom még ismerõssel helyrehozatni, hátha.

Ne próbáld.

Ha tényleg fontos adatok vannak rajta, annak az esélye a megmentésére minden egyes bekapcsolás után csökkennek, nagyságrendileg.

Ha profi megoldást akarsz, akkor küld el a Kürt-nek.

Ha nem, akkor minimum kétesélyes a megoldás, vagy bejön, vagy nem.

Link to comment
Share on other sites

Castor*

No, este még egyszer betettem egy másik gépbe, az lefuttatott egy konzisztencia ellenőrzést, kijavított pár dolgot és életre kelt. A vicc, hogy napközben párszor ugyanígy cserélgettem 2 gépben, de egyik sem akart vele semmit kezdeni, volt ahol be se bootolt tőle a rendszer. Megmenekült, most lázasan mentem róla az adatokat. Köszi még egyszer a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

mio007

Hali.

Na végre megvannak az új hardverek, de egy kis probléma áll elõttem.

Gép összeszerelve, mûködik is, jó is, csak nem tudom felrakni az alaplapi telepítõt.

Még sosem csináltam ilyet, hogy egy teljesen új gépre telepítem fel így nincs tapasztalatom. Ha nem rakom be a vd-t ugye nem indul el, ha meg berakom akkor tölt és választanom kell a win64 alaplapi telepítõ és a dos parancsos hülyeség közül, ugye az elsõre megyek. Aztán kéri, hogy az "A" vagyis floppy meghajtóba tegyem be a diszket és nyomjam meg a gombot a folytatáshoz :lol:

Itt az elsõ probléma, elakadtam.

A másik, ami lehet az elsõ, az a vinyó. Azt ugye meg kéne formáznom nem? De hogy és hol?

Elõre is köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hali!

Srácok! Egy nagyon különös problémával kerültem szembe!

ettem pénteken egy Compaq V720-as monitort. Betettem szombatron Windows felismerte és volt nagy öröm, meg 1600×1200-ban játszás meg minden ... Még ma reggel is.

Most egy pár perce indítom a Mafia 2-t és szürke lett a kép és kiirta h "out of range" ...

alt+tab akkor van kép újra.

Elsõ h megnéztem a felbontást meg ilyenekt. A frissítés 1024-en beállt 105HZ helyett 85-re, és a monitor neve Compaq V720-ból "átváltozott" Generic non-PNP monitorrá, és nem lehet se a felbontást magasabbra venni, se a képfrissítést.

(na most külön szívás h mivel minden játékot átettem 1600×1200-ba most még játszani se tudok semmivel).

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Hali!

Srácok! Egy nagyon különös problémával kerültem szembe!

ettem pénteken egy Compaq V720-as monitort. Betettem szombatron Windows felismerte és volt nagy öröm, meg 1600×1200-ban játszás meg minden ... Még ma reggel is.

Most egy pár perce indítom a Mafia 2-t és szürke lett a kép és kiirta h "out of range" ...

alt+tab akkor van kép újra.

Elsõ h megnéztem a felbontást meg ilyenekt. A frissítés 1024-en beállt 105HZ helyett 85-re, és a monitor neve Compaq V720-ból "átváltozott" Generic non-PNP monitorrá, és nem lehet se a felbontást magasabbra venni, se a képfrissítést.

(na most külön szívás h mivel minden játékot átettem 1600×1200-ba most még játszani se tudok semmivel).

Catalystban szerintem meglehet oldani :D

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Hali!

Srácok! Egy nagyon különös problémával kerültem szembe!

ettem pénteken egy Compaq V720-as monitort. Betettem szombatron Windows felismerte és volt nagy öröm, meg 1600×1200-ban játszás meg minden ... Még ma reggel is.

Most egy pár perce indítom a Mafia 2-t és szürke lett a kép és kiirta h "out of range" ...

alt+tab akkor van kép újra.

Elsõ h megnéztem a felbontást meg ilyenekt. A frissítés 1024-en beállt 105HZ helyett 85-re, és a monitor neve Compaq V720-ból "átváltozott" Generic non-PNP monitorrá, és nem lehet se a felbontást magasabbra venni, se a képfrissítést.

(na most külön szívás h mivel minden játékot átettem 1600×1200-ba most még játszani se tudok semmivel).

kényszeritsd a monitor-drivert megfelelõre frissíteni, vagy szedd ki a tiltást a vga driverébõl.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Hali.

Na végre megvannak az új hardverek, de egy kis probléma áll elõttem.

Gép összeszerelve, mûködik is, jó is, csak nem tudom felrakni az alaplapi telepítõt.

Még sosem csináltam ilyet, hogy egy teljesen új gépre telepítem fel így nincs tapasztalatom. Ha nem rakom be a vd-t ugye nem indul el, ha meg berakom akkor tölt és választanom kell a win64 alaplapi telepítõ és a dos parancsos hülyeség közül, ugye az elsõre megyek. Aztán kéri, hogy az "A" vagyis floppy meghajtóba tegyem be a diszket és nyomjam meg a gombot a folytatáshoz :lol:

Itt az elsõ probléma, elakadtam.

A másik, ami lehet az elsõ, az a vinyó. Azt ugye meg kéne formáznom nem? De hogy és hol?

Elõre is köszi a választ.

Van egyáltalán Windows a gépen ?

Ha meg van, akkor miért akarod formázni ?

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Van egyáltalán Windows a gépen ?

Ha meg van, akkor miért akarod formázni ?

Ez nekem is zavaros volt :D ha nincs telepítve semmi os , akkor meg minek alaplapi DVD? :D Ha pedig fentvan pl a win7, ahhoz nem sszükséges alaplapi driver :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

kényszeritsd a monitor-drivert megfelelõre frissíteni, vagy szedd ki a tiltást a vga driverébõl.

Köszi már megoldottam :)

Redetect-el. B)

Link to comment
Share on other sites

mio007

Van egyáltalán Windows a gépen ?

Ha meg van, akkor miért akarod formázni ?

Nem nincs win a gépen.

Én azt hittem, hogy az alaplapi progit kéne feltenni, de akkor lehet butaság amire én gondoltam. Akkor egybõl win?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Nem nincs win a gépen.

Én azt hittem, hogy az alaplapi progit kéne feltenni, de akkor lehet butaság amire én gondoltam. Akkor egybõl win?

Ajnye...nem véletlenül vannak a driverek különbözõ oprendszerekhez írva.

Igen, egybõl W7 és utána a driverek, de ha rajtahagyod a neten telepítés közben a gépet, nagy valószínüséggel megtalál magának minden fontosat, automatice.

Link to comment
Share on other sites

khabal

nem vagyok benne biztos hogy hardwares a problémám de az utóbbi időben több játéknál egyszerűen leáll a gép, nincs kékhalál meg semmi egyszerűen mintha a tápot kihúznám a gépből

van esetleg valakinek elképzelése hogy ez mitől lehet?

lehet hogy valami softwares összeférhetetlenség van a háttérben? win reinstall ezen segíthet?

Link to comment
Share on other sites

ashtm

nem vagyok benne biztos hogy hardwares a problémám de az utóbbi idõben több játéknál egyszerûen leáll a gép, nincs kékhalál meg semmi egyszerûen mintha a tápot kihúznám a gépbõl

van esetleg valakinek elképzelése hogy ez mitõl lehet?

lehet hogy valami softwares összeférhetetlenség van a háttérben? win reinstall ezen segíthet?

Táp kezdõdõ haldoklása is lehet.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

nem vagyok benne biztos hogy hardwares a problémám de az utóbbi idõben több játéknál egyszerûen leáll a gép, nincs kékhalál meg semmi egyszerûen mintha a tápot kihúznám a gépbõl

van esetleg valakinek elképzelése hogy ez mitõl lehet?

lehet hogy valami softwares összeférhetetlenség van a háttérben? win reinstall ezen segíthet?

Gondolom túlmelegszik a gép. Pucold ki, pasztázd újra a dolgokat.

Link to comment
Share on other sites

khabal

Gondolom túlmelegszik a gép. Pucold ki, pasztázd újra a dolgokat.

a gép teljesen tiszta, egyáltalán nem poros se belül se kívül

500W-os Chieftec táp van benne, 2008 decemberben vettem

a teljes konfig:

MSI X58 Platinum s1366 DDR3 alaplap

Corsair C9DHX 4GB (2x2GB kit) 1600MHz DDR3 memória

Sapphire HD4870 X2 2GB GDDR5 Full Edition videokártya

Samsung 750GB SATA2 merevlemez

Intel Core i7-920 2.66GHz s1366 processzor

Chieftec 500W ATX2 (GPS-500AB-A) tápegység

mind a CPU meg a vidkártyán is van extra Arctic hûtés azokból is a leghatékonyabb típusok

Link to comment
Share on other sites

XCube

a gép teljesen tiszta, egyáltalán nem poros se belül se kívül

500W-os Chieftec táp van benne, 2008 decemberben vettem

a teljes konfig:

MSI X58 Platinum s1366 DDR3 alaplap

Corsair C9DHX 4GB (2x2GB kit) 1600MHz DDR3 memória

Sapphire HD4870 X2 2GB GDDR5 Full Edition videokártya

Samsung 750GB SATA2 merevlemez

Intel Core i7-920 2.66GHz s1366 processzor

Chieftec 500W ATX2 (GPS-500AB-A) tápegység

mind a CPU meg a vidkártyán is van extra Arctic hûtés azokból is a leghatékonyabb típusok

Ez tápgond lesz. Az 500W amúgy sem mondhatni túl soknak egy ilyen konfighoz.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

a gép teljesen tiszta, egyáltalán nem poros se belül se kívül

500W-os Chieftec táp van benne, 2008 decemberben vettem

a teljes konfig:

MSI X58 Platinum s1366 DDR3 alaplap

Corsair C9DHX 4GB (2x2GB kit) 1600MHz DDR3 memória

Sapphire HD4870 X2 2GB GDDR5 Full Edition videokártya

Samsung 750GB SATA2 merevlemez

Intel Core i7-920 2.66GHz s1366 processzor

Chieftec 500W ATX2 (GPS-500AB-A) tápegység

mind a CPU meg a vidkártyán is van extra Arctic hûtés azokból is a leghatékonyabb típusok

Ja a táp csak 360W-ot ad le 12v-on az könnyen kevés lehet.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

a gép teljesen tiszta, egyáltalán nem poros se belül se kívül

500W-os Chieftec táp van benne, 2008 decemberben vettem

a teljes konfig:

MSI X58 Platinum s1366 DDR3 alaplap

Corsair C9DHX 4GB (2x2GB kit) 1600MHz DDR3 memória

Sapphire HD4870 X2 2GB GDDR5 Full Edition videokártya

Samsung 750GB SATA2 merevlemez

Intel Core i7-920 2.66GHz s1366 processzor

Chieftec 500W ATX2 (GPS-500AB-A) tápegység

mind a CPU meg a vidkártyán is van extra Arctic hûtés azokból is a leghatékonyabb típusok

Jézus, ennek a konfignak durva fogyasztása van szerintem!

Csatlakozom az elõttem szólókhoz, kicsi lehet a tápod.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

a gép teljesen tiszta, egyáltalán nem poros se belül se kívül

500W-os Chieftec táp van benne, 2008 decemberben vettem

a teljes konfig:

MSI X58 Platinum s1366 DDR3 alaplap

Corsair C9DHX 4GB (2x2GB kit) 1600MHz DDR3 memória

Sapphire HD4870 X2 2GB GDDR5 Full Edition videokártya

Samsung 750GB SATA2 merevlemez

Intel Core i7-920 2.66GHz s1366 processzor

Chieftec 500W ATX2 (GPS-500AB-A) tápegység

mind a CPU meg a vidkártyán is van extra Arctic hûtés azokból is a leghatékonyabb típusok

Bár most nézem azt a 2x2gb memóriát nem ártana 3x2gb-ra bõvíteni ha már s1366-ot vettél.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...