Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem működik a gépem! HELP!


oliba

Recommended Posts

barcaadams

üdv mindenkinek! még korábban írtam a problémámról(akkor azt írták hogy rossz lehet az alaplapi gombelem) ami az hogy bekapcsolnám a gépet , de az nem indul el egybõl , 2x újraidul és aztán amikor elindul akkor kidob egy hibaüzenetet:MAIN BIOS CHECKSUM ERROR akkor kiírja hogy recovering.. kikapcsol újraindul és jó minden!

de érdekes módon, ez csak akkor fordul elõ amikor én kapcsolom be a gépet, bátyám még sose találkozott ilyesmivel és volt nekem is 1-2x olyan hogy nem történt meg ez..

és leesett mi lehet a gond (szerintem legalábbis minden jel erre mutat) a bekapcsoló gomb!

egy jó nagy darab gombról van szó ami abszolút nem stabil, kicsit hozzá érek már izeg- mozog és ahogy megnyomod benyomódik ,de ha másképp nyomom meg benyomódik majd kiugrik..olyan fura az egész nem az hogy megnyomod és úgy marad hanem mozog ki-be nyomódik és az lehet a gond ahogy én nyomom meg úgy nem jó, mert bátyám ahogy bekapcsolja neki beindul egybõl szépen, semmi error. nem tudom hogy kéne, hogy mos sokáig nyomom amig ki be mozog a gomb vagy hirtelen elengedem nem tudom :( :(

ötlet? elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

üdv mindenkinek! még korábban írtam a problémámról(akkor azt írták hogy rossz lehet az alaplapi gombelem) ami az hogy bekapcsolnám a gépet , de az nem indul el egybõl , 2x újraidul és aztán amikor elindul akkor kidob egy hibaüzenetet:MAIN BIOS CHECKSUM ERROR akkor kiírja hogy recovering.. kikapcsol újraindul és jó minden!

de érdekes módon, ez csak akkor fordul elõ amikor én kapcsolom be a gépet, bátyám még sose találkozott ilyesmivel és volt nekem is 1-2x olyan hogy nem történt meg ez..

és leesett mi lehet a gond (szerintem legalábbis minden jel erre mutat) a bekapcsoló gomb!

egy jó nagy darab gombról van szó ami abszolút nem stabil, kicsit hozzá érek már izeg- mozog és ahogy megnyomod benyomódik ,de ha másképp nyomom meg benyomódik majd kiugrik..olyan fura az egész nem az hogy megnyomod és úgy marad hanem mozog ki-be nyomódik és az lehet a gond ahogy én nyomom meg úgy nem jó, mert bátyám ahogy bekapcsolja neki beindul egybõl szépen, semmi error. nem tudom hogy kéne, hogy mos sokáig nyomom amig ki be mozog a gomb vagy hirtelen elengedem nem tudom :( :(

ötlet? elõre is köszi!

egy biztos. gomb nem csinál ilyen hibát.

hibás bios-beállítás, hibás gombelem, esetleg hibás táp csinálna.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

egy biztos. gomb nem csinál ilyen hibát.

hibás bios-beállítás, hibás gombelem, esetleg hibás táp csinálna.

Ha eselteg vmi dualbiosos a lap megejtenék 1 bios frissítést. :D

Link to comment
Share on other sites

barcaadams

oPalRx7 akkor az csak a puszta véletlen lenne hogy csak nekem fordul ez elõ?

(különben a biosba nem állítottam semmit , 4 hónapja van meg csak az alaplap,nagy gáz ha nem cserélem ki a gombelemet?az honann tudjam meg hogy hibás -e a táp?)

gbal65 ja gondoltam bios frissítésre csak (am dual biosos az alaplap) csak még a réginél csináltunk bios frissítést, és szarabb lett mint volt.. :blink: ezért is nem merem.

Egyébként köszi nektek!

Link to comment
Share on other sites

kaliban

oPalRx7 akkor az csak a puszta véletlen lenne hogy csak nekem fordul ez elõ?

(különben a biosba nem állítottam semmit , 4 hónapja van meg csak az alaplap,nagy gáz ha nem cserélem ki a gombelemet?az honann tudjam meg hogy hibás -e a táp?)

gbal65 ja gondoltam bios frissítésre csak (am dual biosos az alaplap) csak még a réginél csináltunk bios frissítést, és szarabb lett mint volt.. :blink: ezért is nem merem.

Egyébként köszi nektek!

Elõször mindenképpen a gombelem cserét próbáld meg.

Szerintem még órásnál is kapsz hozzá párszáz forintért.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ez a Bios gombelem kérdés lehet h mást is kísérthet :D

Mindenestre én már tojok rá, csak bosszant h van boot screen, meg nicns numlock meg ilyenek ... (alapból induláskor mert ugye nem ez a default)

Link to comment
Share on other sites

Arsenal

Ha töltök le vagy fel torrentel (teljesen mindegy milyen nevezetû) egy idõ után szétfagy a gép.

Erre van megoldás,mert régen is ez gond volt.(Nem értem miért friss win 7)

A megoldásra sajnos nem emlékszem.Nem tud errõl valaki valamit,hogy mit kellene állítani?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Ha töltök le vagy fel torrentel (teljesen mindegy milyen nevezetû) egy idõ után szétfagy a gép.

Erre van megoldás,mert régen is ez gond volt.(Nem értem miért friss win 7)

A megoldásra sajnos nem emlékszem.Nem tud errõl valaki valamit,hogy mit kellene állítani?

Semmit.

Ez szoftveres gond, a legtöbbször az uTorrent egyik verziója csinálja.

Használj másik progit.

Link to comment
Share on other sites

tyie

hali!

kb 2 hónapja 1ik napról a másikra belassult a gép. az XP kb 2 perc alatt tölt be bootolásnál. szal a lényeg h reteklassan fut a vas

van hogy elég hogy 1 program fusson, vagy 1 se, a feladatkezelõben meglestem és a CPU használat alapjáraton 50 és 90% közt ugrál :o :unsure: nem tudjátok mi lehet a gond?

am. a lemeztöredezettség-mentesítést futtatni sem lehet :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

oliba

hali!

kb 2 hónapja 1ik napról a másikra belassult a gép. az XP kb 2 perc alatt tölt be bootolásnál. szal a lényeg h reteklassan fut a vas

van hogy elég hogy 1 program fusson, vagy 1 se, a feladatkezelõben meglestem és a CPU használat alapjáraton 50 és 90% közt ugrál :o :unsure: nem tudjátok mi lehet a gond?

am. a lemeztöredezettség-mentesítést futtatni sem lehet :ph34r:

Ennek a problémának a megoldására a leggyorsabb dolog a Format C: és Install. Ha teheted, akkor tedd fel a Win7-et

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

hali!

kb 2 hónapja 1ik napról a másikra belassult a gép. az XP kb 2 perc alatt tölt be bootolásnál. szal a lényeg h reteklassan fut a vas

van hogy elég hogy 1 program fusson, vagy 1 se, a feladatkezelõben meglestem és a CPU használat alapjáraton 50 és 90% közt ugrál :o :unsure: nem tudjátok mi lehet a gond?

am. a lemeztöredezettség-mentesítést futtatni sem lehet :ph34r:

Ez tényleg format és reinstall, én is 2 hónapig szenvedtem ilyen Win-el és foldozgattam, javítgattam, de hiába, aztán rájöttem hogy ideje egy reinstallnak. Néha jó. :)

Link to comment
Share on other sites

Hares

Az Optimális Konfigban raktatok össze egy gépet a nõvéremnek,összeraktam és nem mûködik.

FSP SAGA 400W

Intel I5-760

nVidia GTX460 1Gb

Gigabyte P55A-UD3

2*4Gb Kingston DDR3 1333MHZ ram

+az elõzõ gépébõl egy DVD-író és +2 winchester.

Összeraktam a gépet,és még mielõtt betöltene bármi,elkezd csipogni, rövid csipogások 8 másodpercig,utána 2 másodpercre elhallgat és újra 8 másodpercig jön a rövid csipogás. Kivettem mindent,ramokat cserélgettem,videókátyát kivettem,mindent kihúztam,csak a proci maradt az alaplapban és a táp van rákötve és akkor is így sípol. A processzornak lenne baja akkor? (A táp sem kevés neki,egy 500Wos FPS BS2vel is kipróbáltam,úgy se megy,tehát elég neki a kraft.

Annyi még,hogy a processzor melletti 8pines (2*4) kábel nincs egyik tápon se,így egy 4pineset használunk,elvileg így is kellene mûködnie.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Az Optimális Konfigban raktatok össze egy gépet a nõvéremnek,összeraktam és nem mûködik.

FSP SAGA 400W

Intel I5-760

nVidia GTX460 1Gb

Gigabyte P55A-UD3

2*4Gb Kingston DDR3 1333MHZ ram

+az elõzõ gépébõl egy DVD-író és +2 winchester.

Összeraktam a gépet,és még mielõtt betöltene bármi,elkezd csipogni, rövid csipogások 8 másodpercig,utána 2 másodpercre elhallgat és újra 8 másodpercig jön a rövid csipogás. Kivettem mindent,ramokat cserélgettem,videókátyát kivettem,mindent kihúztam,csak a proci maradt az alaplapban és a táp van rákötve és akkor is így sípol. A processzornak lenne baja akkor? (A táp sem kevés neki,egy 500Wos FPS BS2vel is kipróbáltam,úgy se megy,tehát elég neki a kraft.

Annyi még,hogy a processzor melletti 8pines (2*4) kábel nincs egyik tápon se,így egy 4pineset használunk,elvileg így is kellene mûködnie.

Nézd meg az alaplap leírásában, mit jelent a pittyegés.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Az Optimális Konfigban raktatok össze egy gépet a nõvéremnek,összeraktam és nem mûködik.

FSP SAGA 400W

Intel I5-760

nVidia GTX460 1Gb

Gigabyte P55A-UD3

2*4Gb Kingston DDR3 1333MHZ ram

+az elõzõ gépébõl egy DVD-író és +2 winchester.

Összeraktam a gépet,és még mielõtt betöltene bármi,elkezd csipogni, rövid csipogások 8 másodpercig,utána 2 másodpercre elhallgat és újra 8 másodpercig jön a rövid csipogás. Kivettem mindent,ramokat cserélgettem,videókátyát kivettem,mindent kihúztam,csak a proci maradt az alaplapban és a táp van rákötve és akkor is így sípol. A processzornak lenne baja akkor? (A táp sem kevés neki,egy 500Wos FPS BS2vel is kipróbáltam,úgy se megy,tehát elég neki a kraft.

Annyi még,hogy a processzor melletti 8pines (2*4) kábel nincs egyik tápon se,így egy 4pineset használunk,elvileg így is kellene mûködnie.

1 rammal próbáld meg elindítani, a többit vedd ki.

Link to comment
Share on other sites

Hares

Köszi az ötleteket,az 1es és 3as slotban ha van ram akkor sípol ennyit,ha a 2esbe meg a 4esbe teszem,akkor mûködik,olvastam egy fórumon hogy valakinek ez volt a megoldása...mûködik,de nem igazán értem miért.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Köszi az ötleteket,az 1es és 3as slotban ha van ram akkor sípol ennyit,ha a 2esbe meg a 4esbe teszem,akkor mûködik,olvastam egy fórumon hogy valakinek ez volt a megoldása...mûködik,de nem igazán értem miért.

Frissíts mindenképp biost. :)

Link to comment
Share on other sites

Hares

Frissíts mindenképp biost. :)

Meg lesz. :)

Meg lesz. :)

Mondjuk most meg a "Boot from CD/DVD rom:" -nál állt meg...

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Meg lesz. :)

Mondjuk most meg a "Boot from CD/DVD rom:" -nál állt meg...

Hogy megállt ?

Nem látja a lemezt ?

Link to comment
Share on other sites

otamas

A Creative Inspire 5.1 P5800 hangfalrendszerem lehet, h kipurcant.

A kábeles hangerõszabályzó lehet a ludas (vagy legalább is gondolom, hogy az), mert a feszültséget jelzõ kicsit zöld fény nem világít rajta. Már elég régi (~4-5éves), így nem garanciális. Mit tudok tenni azért, hogy ne kelljen kidobnom? Van valami Creative szervíz Budapesten, mert én kis keresgélés után egyenlõre nem találtam ...

Link to comment
Share on other sites

THE_KUP

nálunk most volt net csere magasabb sávszélre és ezzel együt modem csere viszont olyan gond adódott h a router nem nagyon akarja látni az új modemet, most már a koax kábelem keresztül jön a net (router : Belkin n1 vision) és már 3 napja próbálkozom össze hozni h lássa de nem nagoyn .Volt firmware frissités , v a net kapcsolat változtatása ( PPPoE-röl Staticra) de semmi , volt már valakinek valami hasonló gondja? - nem nem olvsatam visza csak fejetlenül kérdezek :(

Link to comment
Share on other sites

Hares

Hogy megállt ?

Nem látja a lemezt ?

Megállt,pörgeti a lemezt,de fél óra után sem csinált semmit. De megoldottuk,nem a problémát,hanem a Winreinstallt...

Viszont olyat kérdeznék most,hogy egy másik gépnél a monitor még a tápból kapja az áramot,és létezik-e olyan kábel/külsõ tápegység amivel tudnánk a monitort táplálni? Vagy esetleg olyan kapható tápegység ami 400W+,ráadásul tudja a monitort is táplálni?

Link to comment
Share on other sites

Sipres

Helo!

Nem tudom mennyire illik ide a kerdesem, de a fenykepezogepunk SD kartyajaval lenne baj.

A kepeket megjeleniti a fényképezõn , viszont amikor fel akarom rakni a képeket a szamitogépre akkor kapcsolati hibat ir, ha pedig kartyaolvasoba rakom, kartyahibat. Ilyenkor mi van? :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Hares

Megállt,pörgeti a lemezt,de fél óra után sem csinált semmit. De megoldottuk,nem a problémát,hanem a Winreinstallt...

Viszont olyat kérdeznék most,hogy egy másik gépnél a monitor még a tápból kapja az áramot,és létezik-e olyan kábel/külsõ tápegység amivel tudnánk a monitort táplálni? Vagy esetleg olyan kapható tápegység ami 400W+,ráadásul tudja a monitort is táplálni?

Tárgytalan.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Pár napja feltettem a szoftveres segítségkérõs részen egy kérdést, hogy miért akar minden gépindításkot valami hardvert elszántan telepíteni a gépem. Azért hoztam át ide, mert most az eszközkezelõben tukálva erõs a gyanúm, hogy inkább hardveres hiba lesz ez mégis. Ugyanis pont az az egy cucc van áthúzva piros X-szel az Eszközkezelõben, ami folyton települni akar:

IPB Image

Felhomályosítanátok, hogy mi vele a gond? Egyáltalán mi a fene ez az eszköz? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Pár napja feltettem a szoftveres segítségkérõs részen egy kérdést, hogy miért akar minden gépindításkot valami hardvert elszántan telepíteni a gépem. Azért hoztam át ide, mert most az eszközkezelõben tukálva erõs a gyanúm, hogy inkább hardveres hiba lesz ez mégis. Ugyanis pont az az egy cucc van áthúzva piros X-szel az Eszközkezelõben, ami folyton települni akar:

IPB Image

Felhomályosítanátok, hogy mi vele a gond? Egyáltalán mi a fene ez az eszköz? :unsure:

A piros X-el való áthúzás azt jelenti elvile g h le van tiltva ...

de ha mégse, próbáld meg letiltani. (jobb gomb az ezközön)

Egyébként a winyó kezeléssel kapcsolatos izé, az alaplapodon

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...