Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem működik a gépem! HELP!


oliba

Recommended Posts

jagdtigger
1 hour ago, Lord_KROK said:

Megnéztem, hogy formázható-e és leformáztam az egyik meghajtót, ezzel az hibátlannak tűnik. Viszont így nyilván ugrottak az adatok. 

:blink: Miért formáztad? A merevlemez öndiagnosztikája is megmondta volna ugyanezt adatvesztés nélkül.......

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, jagdtigger said:

:blink: Miért formáztad? A merevlemez öndiagnosztikája is megmondta volna ugyanezt adatvesztés nélkül.......

Nem tudom, hirtelen ötlet volt. De mint  mondtam az adatok nem fontosak (vagyis azok, csak van róluk másolat, mondjuk ó lett volna a több órás visszamásolást elkerülni) 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin
On 3/18/2023 at 1:35 AM, Fujitsu said:

Ha tényleg az van, hogy az egyik orientáció mellett minden mindig működik, a másik mellett meg csak és kizárólag az Ethernet nem (és az permanensen nem), akkor szerintem itt valami meredekebb jelenség lép fel. Extrém ötlet: kontakthibás a portod valahol, csakhogy ez nem az USB-kommunikációt zavarja, hanem pl. pont a hálózati kommunikációra hat vissza odabenn.

Két perce sikerült véletlenül reprodukálnom: bedugtam az egyik irányból, jön a hibaüzenet a sarokban, hogy USB Device not recognized, kihúztam, megfordítottam, bedugtam, és minden működik.

Különbség a két állapot között:
image.png

Hogy on-topic maradjak: egész hétre NEM. :no:

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

S ha egyik irányból sincs bedugva semmi, az hogy néz ki?

Link to comment
Share on other sites

payskin

@Fujitsu Hopp, igazad van, hülyeséget beszélek. :facepalm: 

Reprodukáltam újra: az első, amikor nincs rá dugva, a második, amikor rá van, de eldobja hibával és keletkezik egy Unknown USB Device (Port Reset Failed), és a harmadik, amikor fordítva dugom rá, és lesz belőle Generic SuperSpeed USB Hub... :unsure:

image.png

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Tehát a kompozit eszközöket látja a gép, de az USB 3-as hubot nem tudja azonosítani. A port reset az azonosítás egyik első lépése, ilyenkor a host lehúzza az adatvonalakat alacsony szintre (single-ended zero), utána kell megérkeznie a K-chirpnek a csatlakoztatott eszköztől, amire a host válaszol, és a csiripelés végére dől el, hogy mi lesz az eszközsebesség: FullSpeed (USB 1.1, 12 Mbps), HighSpeed (USB 2.0, 480 Mbps) vagy SuperSpeed (USB 3.0+, 5+ Gbps).

Úgy néz ki tehát, hogy az USB 2-es D+ és D- vonalak rendben vannak nálad, amiken a perifériák mint kompozit eszközök kommunikálnak, és mivel a videojelek is hibátlanul kimennek (ha jól emlékszem a korábbiakból), ezért az SSRX és SSTX vonalak fele is biztosan működik (ezek DP Alt Mode esetén a DP-csatornák szerepét töltik be):

9N6QcLF.png 

A gondod tehát valószínűleg az SSRX és SSTX vonalak másik felével adódik, ezért nem működik az USB 3-as hub és a szintén az USB 3 protokolljára konvertálódó Ethernet sem. Meg gyaníthatóan semmi, amihez USB 3+ kellene:

hbWoRXZ.png

Ha megnézed ismét a csatlakozó lábkiosztását, akkor ebből az következne, hogy az egyik orientáció mellett a DP nem fog működni, a másik mellett meg az USB 3:

jkioPVq.png

Viszont nálad az egyik orientációnál minden megy, a másik esetén meg csak az USB 3 nem. Itt pedig visszajutunk oda, amit korábban írtam: nem lehet permanens kontaktproblémád valamelyik érintkezővel, mert akkor mindkét orientáció esetén lenne valami, ami nem megy (vagy a DP, vagy az USB 3).

Szóval itt a baj nem az aljzattal lesz, hanem beljebb rohadhatott meg valami. Amire itt gondolni tudok, hogy az SSRX1 és SSRX2, illetve az SSTX1 és SSTX2 közötti kapcsolásért felelős multiplexer logikával lehet valami probléma, ami pl. azt eredményezheti, hogy az egyik SSRX-csatornád DP-kimenetként még működik ugyan (így amelyik orientáció mellett ez a szerepe, ott még azt látod, minden rendben), ám amikor meg USB 3-as bemeneti vonalként kellene viselkednie (a másik orientáció esetén), az meg már nem megy. Ha ugyanis valamelyik SSRX-vonalad egyirányú DP-kimenetté változott, s USB-bemenetként nem képes többé funkcionálni, az megmagyarázza a jelenséget, amit tapasztalsz.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Miért vagyunk biztosak benne, hogy DP over USB C van a szolgáltatások között? Azt nem lehet, megoldja a WD15 magától? :hmm:Volt 2018/19-ben az Abimatóban olyan monitor, amihez lehetett volna USB C-n csatlakozni, próbálgattuk a benti gépeket (azt hiszem HP-k voltak), és egyik sem vitte, tehát önmagában az USB C megléte még nem garancia, hogy azon képátvitel is működik...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mert amire te gondolsz, az utoljára az USB 3.0-s dokkolóknál volt szokásban. Elméletileg persze valóban működhetne úgy is a videokivitel, ahogy az USB 3.0-nál, de sok értelme nem lenne ezzel a konverzióval bonyolítani egy Type-C-n csatlakozó dokkolót, ha egyszer azon dupla adatcsatornáink vannak, amiken natívan mehet a DP, csak egy multiplexer kell mögé.

S most, hogy megtudtuk a dokkolód típusát, egy pillanat alatt igazolhatjuk is ezt:
https://dl.dell.com/manuals/all-products/esuprt_electronics/esuprt_docking_stations/dell-dock-wd15_users-guide_en-us.pdf

Quote

NOTE: The Dell Docking Station WD15 only works with DisplayPort over USB-C or Thunderbolt protocols and is not compatible with all USB-C ports

Ez egyben megválaszolja azt a kérdést is, hogy a notebookod tudja-e a DP Alt Mode-ot: muszáj neki.

Egyébként ami thunderboltos, az garantáltan tudja, mivel a TB-specifikáció része (konkrétan arra meg a PCIe-re épül):

7wTLkmW.png

A business notebookokon meg elég régóta van már TB, a Latitude-okon is. Már az én 2016-os ThinkPad P50-esemen is van TB3.

Link to comment
Share on other sites

Cori
On 1/27/2023 at 10:34 PM, Cori said:

Azóta megint rosszalkodott, aztán néha jó néha nem volt jó. Visszaküldtem garanciával egy hete, miután beszéltem az Asussal is. Remélem nem küldik vissza hibásan "ennek semmi baja" címszóval. :D Úgyhogy egy hete Nintendo Switch, Mobiltelefon és 11 éves laptop végzi a mindenapos dolgaimat :D Nem jó... egyedül érzem magam. Pedig itt a párom, de ő nem olyan mint egy jó számítógép! :D 

Fejlemény csak elfelejtettem írni. Az alaplap szervízre vártam február vége felé, majd újra írtam a PCX-nek, hogy mizu. Visszaírtak, hogy levásárolhatom az árát... nézem ugyanaz az alaplap már 65k, 50k helyett. Oké, akkor nem vásárlom le, várok a szervízzel, hátha. 

Utána gondoltam egyet, meguntam, hogy 12 éves laptoppot használok :D Vettem egy ugyanolyan alaplapot, mondom letesztelem már a procimmal, ha jó az új akkor az alaplap volt a ludas. Megvettem (máshonnan) és ugyanúgy rosszalkodtak az usb portok... Fuuuu, oké akkor egy utolsó kitaláltam még :D Olvastam neten, hogy lehet nem is az alaplap a hibás, hanem a CPU. PCX-re visszaírtam levásárolnám... a CPU ára legalább csökkent azóta, hogy vettem, szóval egy pici ráfizetéssel vettem egy uj ugyanolyan CPU-t. 

Meg is jött, beraktam az alaplapba és minden tökéletesen működik! Ergó alapból a procival volt a baj és nem is a mobo-val. Ez volt kb február vége / március eleje. Azóta újra használom az asztalit hál'istennek.

Úgyhogy most azt tervezem, hogy visszaküldöm a procit is gariba és levásárlom valamire :D mondjuk +16gb ram vagy egy proci hűtő :D 

Szóval megoldódott a probléma, de nem tudom mi volt az oka azon kívül, hogy CPU...

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, Cori said:

Fejlemény csak elfelejtettem írni. Az alaplap szervízre vártam február vége felé, majd újra írtam a PCX-nek, hogy mizu. Visszaírtak, hogy levásárolhatom az árát... nézem ugyanaz az alaplap már 65k, 50k helyett. Oké, akkor nem vásárlom le, várok a szervízzel, hátha. 

Utána gondoltam egyet, meguntam, hogy 12 éves laptoppot használok :D Vettem egy ugyanolyan alaplapot, mondom letesztelem már a procimmal, ha jó az új akkor az alaplap volt a ludas. Megvettem (máshonnan) és ugyanúgy rosszalkodtak az usb portok... Fuuuu, oké akkor egy utolsó kitaláltam még :D Olvastam neten, hogy lehet nem is az alaplap a hibás, hanem a CPU. PCX-re visszaírtam levásárolnám... a CPU ára legalább csökkent azóta, hogy vettem, szóval egy pici ráfizetéssel vettem egy uj ugyanolyan CPU-t. 

Meg is jött, beraktam az alaplapba és minden tökéletesen működik! Ergó alapból a procival volt a baj és nem is a mobo-val. Ez volt kb február vége / március eleje. Azóta újra használom az asztalit hál'istennek.

Úgyhogy most azt tervezem, hogy visszaküldöm a procit is gariba és levásárlom valamire :D mondjuk +16gb ram vagy egy proci hűtő :D 

Szóval megoldódott a probléma, de nem tudom mi volt az oka azon kívül, hogy CPU...

Igen, sajnos a lapok árai szépen mentek fel az utóbbi időben. 

A RAMoknak nagyon jó ára van, a helyedben a CPU árából +16GB RAMot mindenképp vennék, de ki fog ott még telni más is ... 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Lord_KROK

Tegnap elővettem egy ledobozolt szekrényben tartott (M-zárolt!) gépet. 
Elindítottam, és a következő történik : A gép elindul, felpörög a táp, a CPU hűtő (a VGA-é nem) majd pár másodperc múlva leáll a gép :( Azután ismét elindul magától, fut pár másodpercig, majd ismét leáll. Ezt csinálja végtelen ciklusban. Kép semmikor sincs. Ha folyamatosan nyomva tartom a bekapcsoló gombot akkor villog a középső debug led, ám semmi jelentősége, ugyanis az MSI sehol sem adott magyarázatot a debug ledek jelentésére, vagyis semmivel sem vagyok bentebb :(
Amit eddig próbáltam : Bios reset, nem segített. Memóriák kiszedése, 2×4GB RAMmmal start, az sem segített. Memóriák variálása : teljesség igénye nélkül rakosgattam, eddig az sem segített. 
A gép január végén tökéletesen működőképes állapotban lett ledobozolva :( azóta csak állt, egy teljesen lezárt dobozban egy fűtött szobának a szekrénye mélyén. Mi történhetett? :(
Arra mondjuk van tippem mi lehet a baja, persze ha van valakinek javaslata szívesen fogadom. 

A gép : 
MSI Z97 guard pro alaplap
Core I3 4170 
2×4GB Kingston Hyper X Blue (+2db 2×4GB noname ram) (összesen 16GBval is jó volt) 
ASUS ROG STRIX GeForce GTX 960 2GB 
OCZ Agility 3 120GB SSD
FSP Hexa+ 500W

Link to comment
Share on other sites

XCube
5 hours ago, Lord_KROK said:

Tegnap elővettem egy ledobozolt szekrényben tartott (M-zárolt!) gépet. 
Elindítottam, és a következő történik : A gép elindul, felpörög a táp, a CPU hűtő (a VGA-é nem) majd pár másodperc múlva leáll a gép :( Azután ismét elindul magától, fut pár másodpercig, majd ismét leáll. Ezt csinálja végtelen ciklusban. Kép semmikor sincs. Ha folyamatosan nyomva tartom a bekapcsoló gombot akkor villog a középső debug led, ám semmi jelentősége, ugyanis az MSI sehol sem adott magyarázatot a debug ledek jelentésére, vagyis semmivel sem vagyok bentebb :(
Amit eddig próbáltam : Bios reset, nem segített. Memóriák kiszedése, 2×4GB RAMmmal start, az sem segített. Memóriák variálása : teljesség igénye nélkül rakosgattam, eddig az sem segített. 
A gép január végén tökéletesen működőképes állapotban lett ledobozolva :( azóta csak állt, egy teljesen lezárt dobozban egy fűtött szobának a szekrénye mélyén. Mi történhetett? :(
Arra mondjuk van tippem mi lehet a baja, persze ha van valakinek javaslata szívesen fogadom. 

A gép : 
MSI Z97 guard pro alaplap
Core I3 4170 
2×4GB Kingston Hyper X Blue (+2db 2×4GB noname ram) (összesen 16GBval is jó volt) 
ASUS ROG STRIX GeForce GTX 960 2GB 
OCZ Agility 3 120GB SSD
FSP Hexa+ 500W

A VGA -t nem vetted még ki? Átmozgattad az összes csatlakozót? BIOS beep code nincs ha jól értem? Másik táppal próbálnám még.

Nekem van egy moddolt XBox -om (első generációs), ami olyankor ha nincsen napi használatban hajlamos "elejteni" a HDD -t. Ilyenkor szét kell szednem, megmozgatni a HDD IDE csatiját és utána kifogástalanul működik.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
8 hours ago, XCube said:

A VGA -t nem vetted még ki? Átmozgattad az összes csatlakozót? BIOS beep code nincs ha jól értem? Másik táppal próbálnám még.

Nekem van egy moddolt XBox -om (első generációs), ami olyankor ha nincsen napi használatban hajlamos "elejteni" a HDD -t. Ilyenkor szét kell szednem, megmozgatni a HDD IDE csatiját és utána kifogástalanul működik.

Jobban hétvégén lesz időm vele foglalkozni, de a VGA kivétele lesz az egyik első dolog.

A lap egyébként öreg (10 éves) január végéig folyamatosan napi használatban volt.
Na most végig gondoltam, hogy ha nekiugrok akkor eléggé sok mindent ki tudok rajta tesztelni, mert van hozzá másik tápom (Corsair CX400 vagy Coolermatser Elite V3 600W), van hozzá másik VGA-m (GTX950, RX570), 4db RAM modulom (legalább az egyik csak jó ) de még csak másik CPU-m is (Pentium G3258, sőt valahol egy 4th gen I5-ös is). Egyedül másik alaplapom és SSD-m nincs hozzá.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Iam_The_Ghost

Sziasztok!
Ma reggelre meghalt a windows (10es), kiírja hogy felkészülés az automatikus javításra, de persze nem tud semmihez sem kezdeni, betölt egy menü, ahol próbálkozhatnék egyéb speciális lehetőségekkel (rendszer visszállítás, csökkentett üzemmód stb), de mindenre ismeretlen hibát ír, semmi hibaelhárítást nem tud elindítani, sem a windowst betölteni. Ok, ebből reinstall lesz, de előbb gondoltam beteszem az ssd-t a másik munkára használt gépbe.
Felismeri, látja a rajta lévő adatokat, talán semmi létfontosságú, de azért pár dolgot lementek róla. És itt jött a nagyobb baj, közben elmentem a lakásban keresni használható pendrive-ot, amiről a windowst telepíthetem majd, kb 10 perc múlva nézem, hogy a gép leállt. És már itt sem tölt be a win, de még csak helyreállítással sem próbálkozik, pár mp után leáll a gép.
Biosba be tudok lépni, de nem tudom itt mit is kéne keresnem, ami segíthetne? Ezenkívül amíg itt böngészem a menüt, a gép elkezdett szirénázni, "tű-dű-tű-dű", majd egy rövid szünet, és újra és újra, de fogalmam sincs melyik alkatrész jelezhet. Amit láttam, hogy az alaplapra 39, a cpura 89 fokot írt (utóbbi nekem laikusként soknak tűnik, de fogalmam sincs mi melegíthette volna fel).

(Update: miközben szenvedve megírtam ezt a mobilon pötyögve, újra bekapcsoltam a gépet, és működik, de most azon izgulok, mikor fog egyszer csak leállni... megnéztem a biost, a cpu most 50 fokot mutat, az csipoghatott?)

Mi tudnék most tenni? Lehetett az ssd-n bármi, ami megfertőzhette a másik gépet és ilyet produkál?

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

No, 10 percig bírta, lefagyott, majd leállt a gép, biosba betudok lépni, megint 90fokon a cpu... mi okozhatja?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
6 hours ago, Iam_The_Ghost said:

Sziasztok!
Ma reggelre meghalt a windows (10es), kiírja hogy felkészülés az automatikus javításra, de persze nem tud semmihez sem kezdeni, betölt egy menü, ahol próbálkozhatnék egyéb speciális lehetőségekkel (rendszer visszállítás, csökkentett üzemmód stb), de mindenre ismeretlen hibát ír, semmi hibaelhárítást nem tud elindítani, sem a windowst betölteni. Ok, ebből reinstall lesz, de előbb gondoltam beteszem az ssd-t a másik munkára használt gépbe.
Felismeri, látja a rajta lévő adatokat, talán semmi létfontosságú, de azért pár dolgot lementek róla. És itt jött a nagyobb baj, közben elmentem a lakásban keresni használható pendrive-ot, amiről a windowst telepíthetem majd, kb 10 perc múlva nézem, hogy a gép leállt. És már itt sem tölt be a win, de még csak helyreállítással sem próbálkozik, pár mp után leáll a gép.
Biosba be tudok lépni, de nem tudom itt mit is kéne keresnem, ami segíthetne? Ezenkívül amíg itt böngészem a menüt, a gép elkezdett szirénázni, "tű-dű-tű-dű", majd egy rövid szünet, és újra és újra, de fogalmam sincs melyik alkatrész jelezhet. Amit láttam, hogy az alaplapra 39, a cpura 89 fokot írt (utóbbi nekem laikusként soknak tűnik, de fogalmam sincs mi melegíthette volna fel).

(Update: miközben szenvedve megírtam ezt a mobilon pötyögve, újra bekapcsoltam a gépet, és működik, de most azon izgulok, mikor fog egyszer csak leállni... megnéztem a biost, a cpu most 50 fokot mutat, az csipoghatott?)

Mi tudnék most tenni? Lehetett az ssd-n bármi, ami megfertőzhette a másik gépet és ilyet produkál?

Segíts ki minket azzal, hogy leírod milyen géped (Ryzen) van? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost
59 minutes ago, Lord_KROK said:

Segíts ki minket azzal, hogy leírod milyen géped (Ryzen) van? 

Közben megoldódott. A felforrósodott cpu-nál én voltam a hülye: mikor betettem a hibás ssd-t nem vettem észre, hogy vmelyik csatlakozó, ha csak egy pillanatra is, megakasztotta a ventilátort, az meg addig nem indult újra, míg rá nem segítettem egy pöcköléssel - úgy tűnik annyira halk, hogy észre sem veszem a különbséget, ha jár vagy éppen nem megy. A hibás windows meg misztikus módon magára talált - éppen tettem volna be a telepítős pendrive-ot, még nem állítottam át a boot sorrendet, bekapcsolt, lefuttatott egy hiba ellenőrzőt (amit eddig még nem), aztán helyre állt.:mivan:

Link to comment
Share on other sites

pcmester

@Iam_The_Ghost Mikor egyszer kényszerből kellett, behozattam a helyreállítás menüt (ami neked is magától bejött), nyitottam egy parancssor ablakot és onnan manuálisan indítottam egy Total Commandert, így el tudtam végezni az sos mentést az újratelepítés előtt ‒ érdemes megjegyezni, hogy attól még, hogy az "helyreállító menü", parancssoron keresztül ugyanúgy lehet indítani programokat, ha szükséges. :wink:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 6/24/2023 at 5:36 PM, Iam_The_Ghost said:

Közben megoldódott. A felforrósodott cpu-nál én voltam a hülye: mikor betettem a hibás ssd-t nem vettem észre, hogy vmelyik csatlakozó, ha csak egy pillanatra is, megakasztotta a ventilátort, az meg addig nem indult újra, míg rá nem segítettem egy pöcköléssel - úgy tűnik annyira halk, hogy észre sem veszem a különbséget, ha jár vagy éppen nem megy. A hibás windows meg misztikus módon magára talált - éppen tettem volna be a telepítős pendrive-ot, még nem állítottam át a boot sorrendet, bekapcsolt, lefuttatott egy hiba ellenőrzőt (amit eddig még nem), aztán helyre állt.:mivan:

Velem is megesik, hogy a benyomott gépet kinyomom, mert azt hiszem, hogy áll, olyan halk XD

Link to comment
Share on other sites

XCube
5 hours ago, Lord_KROK said:

Velem is megesik, hogy a benyomott gépet kinyomom, mert azt hiszem, hogy áll, olyan halk XD

Nincsen rajta semmi visszajelző LED?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

Nincsen rajta semmi visszajelző LED?

Van, csak kikötöttem, mert egy széles kék csík, és zavart. 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
3 minutes ago, Lord_KROK said:

Van, csak kikötöttem, mert egy széles kék csík, és zavart. 

Mert sorba bekötni egy potit eretnekség.... :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 minute ago, jagdtigger said:

Mert sorba bekötni egy potit eretnekség.... :laugh:

és emellett még potim sem volt :D

23,869

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 minute ago, Lord_KROK said:

és emellett még potim sem volt

Csak akad a közelben valami elektro bolt...

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, jagdtigger said:

Csak akad a közelben valami elektro bolt...

15km-es körzetben nem :(

De annyira nem is érdekelt, néha járok vele csak így. Ma már megszoktam mozgatni az egeret először :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...