Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pro Evolution Soccer sorozat


jardo

Recommended Posts

Zoleee_The_Fanatic

Remélem, van hozzá 2012/13-as évad. Ha igen, akkor felteszem a PES 6-ot. :D Csak aktuális szezonnal akarok játszani, különben nem látom értelmét egy focis játéknak... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Miért?

Link to comment
Share on other sites

Zoleee_The_Fanatic

Nem tudom, én így szeretek focit játszani, hogy mindenki szépen a helyén van, ott, ahol a valóságban is. Olyan programot akarok, ahol Zlatan a PSG-ben játszik, Dudek és Modric a Realban, Sneijder a Galatában, és még sorolhatnám... Én így érzem igazán valósághûnek és aktuálisnak. Na meg valahogy értelmét se látom annak, hogy játszok egy focis játékot mondjuk 2006/2007-es évaddal /most csak mondtam egy példát/. Valahogy nem az igazi az nekem. :s06: :s41: Egyszerûen szar szerintem. Az már más kérdés, hogy mondjuk megyek karriert, eljutok mondjuk 2020-ba, és ott már teljesen máshol van mindenki. De az elején legyen mindenki ott, ahol a valóságban, szerintem így van értelme.

Egyébként a Peshungary-n nézegettem, de a régebbi PES-ekhez csak ilyen régebbi patch-ek, frissítések vannak. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Real013

No, PES 2014 valaki?

A játékmenet, stadionok atmoszférája jó, a többi... Nincs esõ, nincs Bernabeu, a menü alapfunkciós, a grafika(arcok) félkészek, kapusok bénák. Maga a játékmenet amúgy jó, nagyon szépen lehet játszani vele és kiegyensúlyozottnak tûnik. Valószínûleg PES-ezni fogok, de azért az látszik, hogy egy év alatt nem lehet összedobni egy új engine-s focisjátékot. Jövõre fog ez nagyot robbani...

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Nekem nem igazán jön be. Eddig is panaszkodtam, hogy könnyen elvesztem a labdát a legkisebb érintésre is, de ez a 14ben már regularon is durván elõjön... Passz, passz, kicsit hozzád érnek, már nem is nálad a labda. :unsure: A kiugratás meg kész röhej az elõzõ évekhez képest. Meg a grafika is elég érdekes, mintha néhány játékos kövér lenne. :D Megvárom, míg kijön hozzá egy korrekt grafikai patch, de nem hiszem, hogy hosszabb idõre lekötne, elég frusztráló a játék számomra, nem pedig szórakoztató. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

-Gio-

Nekem nem igazán jön be. Eddig is panaszkodtam, hogy könnyen elvesztem a labdát a legkisebb érintésre is, de ez a 14ben már regularon is durván elõjön... Passz, passz, kicsit hozzád érnek, már nem is nálad a labda. :unsure: A kiugratás meg kész röhej az elõzõ évekhez képest. Meg a grafika is elég érdekes, mintha néhány játékos kövér lenne. :D Megvárom, míg kijön hozzá egy korrekt grafikai patch, de nem hiszem, hogy hosszabb idõre lekötne, elég frusztráló a játék számomra, nem pedig szórakoztató. :ninja:

FIFA demót is sokat nyüstöltem a napokban, most pedig 7-8 meccs PES is van mögöttem. Felemás.

A FIFA idén nagyon sokat fejlõdött PC-n is úgy érzem. Sokkal dinamikusabb, pörgõsebb a PES-hez képest, nem minden gól ugyanolyan, rengeteg szép kiugratás, beívelés (fejesek is sokkal változatosabbak és reálisabbak), illetve egy támadást sokféleképp be lehet fejezni.

A PES-ben szépek az animációk, a mozgások, egy-egy lövés, passz tényleg mintha, a tévébõl jött volna. Mégis lassú és körülményes számomra. Amit pedig Tomi is mondott, igaz nálam is. A kiugratások botrányosak, így nem nagyon lehet szép, attraktív akciókat vezetni.

Szóval azt mondom, egybe kéne gyúrni a két játékot.

A FIFA jövõ héten jön. Addigra talán a PES-hez is lesz egy korrekt patch, aztán majd utána ítélkezem, de elõre láthatólag a FIFA egy erõs 8-as, míg a PES 7-es nálam idén.

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Viszont a távoli lövések sokkal jobbak, nem az van, hogy épphogy mellé/fölé megy vagy a kapus megfogja, hanem tényleg van esély nagy gólra, plusz a kapust is szépen meg lehet tornáztatni. Ez az automata szerelés viszont az agyamra megy, Klosénak 40-szer passzoltam a labdát fel, hogy forduljak a kapu felé vele, és 40-szer szerelte egy mozdulattal a mögötte álló védõ. -_- Ezután feladtam, és inkább inkább visszafelé mozogtam vele azonnal. :D Nem lenne semmi bajom vele, ha nekem is lenne ilyen extra képességem, de sokszor 3 játékosommal az ellenfél nyakán se tudom megszerezni a labdát. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Érdekes a játék, lehet inkább maradok még egy évig a tavalyival. Az egészen bejött, csak a védekezés... Meg itt is fél pillanat alatt átfutnak a védelmen, ráadásul szörnyű a helyezkedés(egy meccs alapján legalábbis).

Bár látom a potenciált ebben a motorban, de valahogy ez még nagyon nincs kész. Óriásnak tűnnek az emberek és elég furcsa a mozgásuk a pályán. Mondjuk még így is jobban bejött, mint a FIFA demó.

Amúgy mennyire csumpi arca van a játékosoknak :D

Ja, ami kifejezetten zavar: lassú a játékosváltás és nem lehet az Esc gombra rakni a ki-/továbblépést (menüben viszont működik :huh: ).

A kiugratások botrányosak, így nem nagyon lehet szép, attraktív akciókat vezetni.

Állítsd Basic-re, akkor olyan marad, mint eddig.

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Ja, ami kifejezetten zavar: lassú a játékosváltás és nem lehet az Esc gombra rakni a ki-/továbblépést (menüben viszont mûködik :huh: ).

Nem gamepaddal tolod? :huh:

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Nem :D

Link to comment
Share on other sites

-Gio-

Hol a rákban állítom Basicre? Kerestem optionsnél fõmenüben, game settingsben meccskezdés elõtt, de sehol semmi... Vagy csak vak voltam?

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Hol a rákban állítom Basicre? Kerestem optionsnél fõmenüben, game settingsben meccskezdés elõtt, de sehol semmi... Vagy csak vak voltam?

Meccs közben kell, ha jól láttam.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Menüből is lehet: Options > Personal Data Settings > profilnév > Support Settings > Through Ball Type

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Amúgy hiába állítod át bármelyikre, attól még továbbra is szar. :( Nálam már ott remeg a kurzor az uninstall felett, a meccs 90%-a abból áll, hogy egymással birkózunk a géppel a félpálya körül.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Erre belinkelsz valami 700 megás szart, zsír :D

Link to comment
Share on other sites

Gabor777

Csak én érzem úgy, hogy a PES egyre szarabb? Mármint egyáltalán nem "játékos" barát. Menürõl és a körítésrõl nem beszélek...

A játékosok irányítása borzalmas. Az eddigi játékokban meg lehetett tanulni a mozgásokat, játékosok irányítása könnyebb volt, és már ott sem lehetett Messivel végigszaladni a pályán csel nélkül, szerencsére itt sem...a játékosnak...viszont az ellenfél (legyen az bárki) beültet a hintába anélkül, hogy te csinálnál bármit is. Védekezés egy katyvasz. Komolyan...Szar. Sokat játszottam PESekkel, de tavalyi se hozott lázba, ez viszont már végképp nem. Ez kifejezetten rossz. Menü egy vicc. Hol élünk?:D Ilyen menük 2000es évek elején voltak konzolokon. Gameplan beállítások is eszméletlenek. :D

Ne csak a rosszról beszéljünk..: szép támadásokat lehet kialakítani, és gyönyörû gólokat lehet benne lõni. Grafika is nagyon jól néz ki, de ez egy ilyen játéknál szerintem másodlagos. Kapja szépen össze magát a Konami...C. Ronaldo és CL licence nem garantálja azt, hogy jobb a PES, mint a Fifa...

Link to comment
Share on other sites

Hagar

Brutálisan jó fociszimulátor lehetett volna belõle... Sajnos csak lehetett volna.

Nagyon tetszenek a mozdulatok a játékban. A sprintek irányíthatósága is nagyon jó lett. A basic passing style a megszokott, de az új módszerrel meg akkora passzokat lehet adni, hogy elalélok. Mondjuk polipnak kell hozzá lenni, és tíz passzból ha egy összejön, akkor sokat mondok :D

Viszont: hihhhhhetetlen, hogy a Konami lassan 2003 óta képtelen leprogramozni rendesen, hogy a pattogó labdát a játékosok lekezeljék, vagy birtokba vegyék normálisan... A pontos beadások 90%-át elengedik a játékosok a fejük elõtt/felett.

Sprintelés közben a lenyomott gombra olykor-olykor másodpercekkel késõbb cselekszik a játékos. Szögleteknél, szabadrúgásoknál érthetetlenül szaggat a játék. Kár érte :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Kalmi85

Üdv mindenkinek!

Kis segítségre lenne szükségem.

Az elõzõ részekkel ellentétben ebben ha elkezdek pl egy BL-t és ketten akarunk játszani, a másik játékosnak nem engedi, hogy az ellenfél csapatot irányítsa. Eddig mindig úgy játszottunk, hogy BL vagy bajnokság, mindkettõnknek volt egy kiválasztott csapata, és a másikunk mindig az aktuális ellenfelet irányította.

Találkozott valaki ezzel a problémával? Van valami megoldás a beállításokban rá?

Elõre is köszi a választ!

Kálmán

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hagar

Fiúk, ezzel a remek játék franchise-sal Gyunak köszönhetõen kezdtem el játszani. Késõbb õ volt az, aki moderátornak ajánlott itt engem... Hiányozni fog! :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Frankie_Wilde

Sajna a pes 2013 szervereket lelõtték:"The online service for Pro Evolution Soccer 2013 will be terminated on 27/01/2015 6:00(UTC). We would like to thank you for your loyal support. We would also like to thank you for your continued support of the PES series titles." :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...