Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Azok A Legendás 4x ûrstratégiák


Shadeling

Recommended Posts

Shadeling

Üdv mindenkinek!

Úgy gondoltam, ideje lenne egy ilyen hiánypótló topiknak. Nem hiszem, hogy egyedül én lennék, aki ezeket a játékokat nyüstöli és szereti. Érdekelne, ki és mit nyúz esõs (és kevéssé esõs) napokon, illetve kinek hogy lenne kedve multizni.

Per pillanat a Sword of the Stars nevû csodát gyûröm, ami szerintem veri a kategória koronázatlan királyát, a Master of Orion 2-t. Ha valakinek lenne kedve kipróbálni a multit, azonnal jelezzen!

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Kis kedvcsináló:

Link to comment
Share on other sites

-max-

A Master of Orion 2 itt figyel a gépemen, de valahogy nem bírom rávenni magam, hogy elkezdjem... ez a Sword of the Stars viszont jónak tûnik.

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Én már rég várok egy igazi ajánlatot a kategóriában.

Õszinte leszek az IG2-nél még nem találkoztam jobbal. A stratégiai része kicsit felszínes a technológiák miatt, de a menedzsmentben bõven kárpótol + diplomácia + event-ek... A Sword-ot kipróbáltam egy hónapja, valamiért nem ragadott meg de már nem is emlékszem rá. Beszereztem a Sins of o Solar-t is, azzal kísérleteztem egy darabon, de én túl lassan fejlõdtem, a gép meg egyszer csak megjelent egy egész armadával. Hamar elvesztettem a türelmem. A Nexus stratégiailag volt a top de hiányzott a kolónia-menedzsment.

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Én már rég várok egy igazi ajánlatot a kategóriában.

Õszinte leszek az IG2-nél még nem találkoztam jobbal. A stratégiai része kicsit felszínes a technológiák miatt, de a menedzsmentben bõven kárpótol + diplomácia + event-ek... A Sword-ot kipróbáltam egy hónapja, valamiért nem ragadott meg de már nem is emlékszem rá. Beszereztem a Sins of o Solar-t is, azzal kísérleteztem egy darabon, de én túl lassan fejlõdtem, a gép meg egyszer csak megjelent egy egész armadával. Hamar elvesztettem a türelmem. A Nexus stratégiailag volt a top de hiányzott a kolónia-menedzsment.

Ha olyan a hangulatom akkor én IG2 - Nexus - Haegemonia trióból szoktam ûrstratégiát választani.

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Igen a Haegemonia-t kifelejtettem... De a már másodjára nem tudott lekötni, pedig aszontan végig viszem a Föld frakcióval kezdve is. Kicsit light-osabb és nagyoltabb mint az IG2, valahogy az marad a király :)

Tényleg: nem terveznek valami hasonlót a Digital Reality-sek? Igazán siker sorozat volt, a Nexus (ex IG3) azért kellett átírni és lepasszolni mert a demo után a GT azt mondta nem ad több pénzt rá, de egy ilyen siker-sorozatot kár volna eldobni.

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Emlékszem anó az IG 2 demójával játszottam 2 hónapot . (Nem vicc )

Az egésszel meg sztem kb fél évet. Életem egyik legmeghatározóbb játéka volt, a maga nemében a magyarok megelõzték ezzel a gémmel a korukat. A grafika, a zene, a játékmenet. Ilyen jól még egy ûrstratégiában sem voltak ezek a dolgok együtt.

A Haegemonia szép próbálkozás volt, de a leegyszerûsített kolónia menedzsment, a földi csaták hiánya, és a "koncentráljunk a látványos ûrcsatákra fíling" kicsit éreztette, hogy véget ért egy korszak. Azonban el voltam vele, és most is kiemelném, a magyaroktól halottam eddig a legepikusabb ûrcsata zenéket. Büszke vagyok ilyen téren a fiúkra.

különösen ez az az EPIC amire máig azt mondom. Respect HUN :

http://www.youtube.com/watch?v=vz87ZFQqx4c...feature=related

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Én MoO2 párti vagyok :) Hihetetlen, mennyit játszottam vele, csak Win7-en színhibás :\ Majd megveszem GoG-on.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Én MoO2 párti vagyok :) Hihetetlen, mennyit játszottam vele, csak Win7-en színhibás :\ Majd megveszem GoG-on.

Dosbox-szal simán megy...

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Én MoO2 párti vagyok :) Hihetetlen, mennyit játszottam vele, csak Win7-en színhibás :\ Majd megveszem GoG-on.

Épp ma akadtam a Gog-ra. Leszedtem a két Freespace-t... ó istenem a régi békebeli idõk. Nézem a trailer-jeit, anno a 98 májusi PC-X (Gamestar elõdje) CF-jén (igen akkor még felfért a melléklet arra is :D ) jött egy pár trailer: Heretic 2, Quake 2: The Reckoning, és két Freespace video. Rongyosra néztem õket, akkor még meg kellett dolgozni az infóidért... Persze most minden csak néhány kattintás kérdése de nemtom jobb-e így. Jobban becsültem amit anno kaptam és minden olyan egyszeróbb volt... na ennyi az off-ból...

IG2 lehetne most neten játszani? Elég régi játék, nem hiszem copyright dolgokkal gond lenne.

Amúgy aláírom: az IG2 még ma is megállná a helyét koncepcióban és összetettségben. Kár hogy már 11 éve kijött és nem lehetett überelni :D Ezzel egyformán tud játszani az is aki komolyabbra vágyik de anno a casual játék-lehetõségével fogott meg. 14-15 évesen jobb dolgom is lett volna mine eléragadni... de aztán csak nyakig ástam magam benne :D

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Nekem az elso resze jobban tetszett az rpg-szeru elemek miatt. Az IG2 valahogy kevesbe fogott meg.

Es igen, lehet IG2 multit jatszani, bar gyanitom, hogy hamachi-ra van itt is szukseg.

Ugyan a Freespace nem ide tartozik, de amenyiben szereted, erosen ajanlom a Freespace Open hasznalatat. Nagyon szep grafikat csinaltak a jatekhoz es rengeteg uj kampanyt. A Blue Planet es a War in Heaven a legjobbak.

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Meg is nézem mirõl beszélsz. Ha csak a grafikát húzzák fel az már bõven elég nekem, a játékmenettel semmi gondom sincs még így tizenvalahány év távlatából sem. Viszont a kinézete miatt nagyon illúzióromboló... anno gyönyörûnek számított és ennyi más zsuka után elõvenni kiábrándító.

Apám! Ezek így néznek ki Open-ben????? :o :o :o :o

IPB Image

Levizelem a bokám!

Az Open ingyen letölthetõ? És hogy kell használni? Ez csak valami mod és a sima FS-FS2-vel kombinálva kell bütykölni?

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Meg is nézem mirõl beszélsz. Ha csak a grafikát húzzák fel az már bõven elég nekem, a játékmenettel semmi gondom sincs még így tizenvalahány év távlatából sem. Viszont a kinézete miatt nagyon illúzióromboló... anno gyönyörûnek számított és ennyi más zsuka után elõvenni kiábrándító.

Apám! Ezek így néznek ki Open-ben????? :o :o :o :o

IPB Image

Levizelem a bokám!

Az Open ingyen letölthetõ? És hogy kell használni? Ez csak valami mod és a sima FS-FS2-vel kombinálva kell bütykölni?

Igen, igy neznek ki.

http://scp.indiegames.us/bnr_installer.php

Kell hozza egy alap FS2. Es ennyi :) Az FS1 es kiegje kampanyat is megcsinaltak, benne lesz mindketto az installer pack-ban.

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Kösz, megtaláltam már. Jaj istenem alig várom már hogy hazaérjek és nekiessek :D :D

Szégyen, hogy évek óta nem jött ki ûrszimulátor. Az még inkább, hogy az utolsó ütõs példány a 2000-es vagy 2001-es Starlancer volt...

Ja mégvalami... nem szokott lenni Seven-es probléma ezekkel? Tegnap az FS simán elindult Seven alatt, feltételezem a 2-es sem lesz gond sem ezzel az Open-nel.

Az IG2-t valaki próbálta már Win Seven-el? Pár éve Vista-n akartam futtatni és nem ment. XP alatt is folyamatosan csak hibákkal és összeomlásokkal.

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Kösz, megtaláltam már. Jaj istenem alig várom már hogy hazaérjek és nekiessek :D :D

Szégyen, hogy évek óta nem jött ki ûrszimulátor. Az még inkább, hogy az utolsó ütõs példány a 2000-es vagy 2001-es Starlancer volt...

Ja mégvalami... nem szokott lenni Seven-es probléma ezekkel? Tegnap az FS simán elindult Seven alatt, feltételezem a 2-es sem lesz gond sem ezzel az Open-nel.

Az IG2-t valaki próbálta már Win Seven-el? Pár éve Vista-n akartam futtatni és nem ment. XP alatt is folyamatosan csak hibákkal és összeomlásokkal.

Akkor nem ismered az X sorozatot. A mostani darab a Terran Conflict es 2 eves :)

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

De az ûrkereskedõs. Van új része? Az 1-vel próbálkoztam még anno a "kalózhajón" és ezért minden utazásnál felezte a pénzem :D

Az újabbakat nem próbáltam.

Amúgy volt még az I-War 2, nagyon bejött a népnek, mondjuk az is 2002-es már talán, viszont nekem szörnyen játszhatatlannak tûnt. Kínlódtam egy darabig vele, egész messzire vittem, de mikor már az X-edik misszió után sem kaptam egy ütõsebb hajót azt mondtam nem tépem tovább az idegeim vele.

Link to comment
Share on other sites

Masakari

Számomra IG-IG2-Nexus-Haegemonia az etalon,nemigen láttam még jobb ûrstratégiát.A Sins of a solar empire nagyon jó de sokkal idõigényesebb mint 1 IG2:/

A csata zenék pedig valóban überelnek mindent!

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Na ezzel a Freespace-el gond lesz. Kb. 3-4 órája instalálja magát. Elhiszem, hogy letölt meg minden de ez ku.rva sok.

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Nem voltam biztos benne hogy jól emlékszem, de ma elõvettem a volt évfolyamtársamat és kiderült hogy jó a memóriám.

Õ a Digital Reality kiadójánál dolgozik (valami Tribal Tech vagy Point vagy valami Tribal az biztos), viszont a sógora akit szintén régrõl ismerek effektíve a DR-nél van mint tanácsadó vagy mi a szösz. Rá gondolok ha rémálmokat akarok a beteljesítetlen álmokról. A srác ugyanis játszott mint a güzü egész életében, mindenki leírta, aszitték semmi nem lesz belõle, erre fejlesztõi tanácsadó és sorra járja a világ legnevesebb fejlesztõit és kiadóit, akiknek osztja az észt, hogy szerinte mi lenne jó egy játékban...

Na a lényeg az hogy megkérdeztem tervezik-e folytatni az IG-t. Aszonta egyelõre nem. Most gõzerõvel a Nadirim-en dolgoznak, ez ha jól veszem ki, valami browser-es RPG lesz. Aszongya új piacra törnek be, de szerintem azzal, hogy elhagyják a régi bevált címeket (címet) inkább váltanak mint piacot foglalnak.

A Tribal szintén magyar cég, szerintem maga a DR hozta életre, mikor szétmentek a GT-vel. Biztonyítja az is hogy 11 alkalmazottja van, míg a DR-nél 80 és ebben nincs benne a takarítónõ meg hasonló kiegészítõ személyzet. Az évfolyamtársam 5 méterre dolgozik a DR vezérigazgatójától... És fingja, köze nincs a cég "dicsõ" ûrstratégiás múltjáról... a kutya is oda szarik ahova nem kéne...

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Hát szerintem ez a böngészés rpg elég nagy f*szság.. Mióta kiderült végkép elkönyveltem, hogy a DR már egy leépült gagyi kis cég lett.

Persze lehet azt hangoztatni, hogy nincs piaca az ûr rts-nek, de ha jól tévedek a Sins of a Solar Empire (jó, de az IG2, Haegemonia közelébe se ér szerintem) nagyon szépen kaszált.

Haegemonia 2, IG3, Nexus 2. Egy kívánság lista ûr rts-re (bár a Nexus nem teljesen rts, de jó volt az úgy)

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Hát a böngészõsdi tényleg visszalépés. Fõleg ingyér van meg minden, nagy tömeg meg egy csomó szép rajz de csak böngészés a vége...

A Nexus stratégiailag csúcs. De tényleg! Rengeteg taktikai opció, oda kell figyelj a hajóidra, de zéró termelés, zéró kutatás, zéró management... nagyon kiveszi a dolgok fûszerét.

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Na sikerült beüzemelnem a dolgot, de nem tudok modot választani. Csak a sima FS2-vel megy az Open. Azt olvasom itt hogy az 1-est is lehet játszani, de úgy nem ahogy leírja. Megint fel kell instaláljam az Open-t az 1-es könyvtárába?

Link to comment
Share on other sites

Daermon

A Nexus stratégiailag csúcs. De tényleg! Rengeteg taktikai opció, oda kell figyelj a hajóidra, de zéró termelés, zéró kutatás, zéró management... nagyon kiveszi a dolgok fûszerét.

Ne is mond.. mekkora lett volna, ha lehet kutatni, termelni, bolygókhoz ûrbázist építeni... volt a Nexus-ban egy nagyon nagy lehetõség. Szerintem a mai napig az egyik legnagyobb game lenne.

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Na sikerült beüzemelnem a dolgot, de nem tudok modot választani. Csak a sima FS2-vel megy az Open. Azt olvasom itt hogy az 1-est is lehet játszani, de úgy nem ahogy leírja. Megint fel kell instaláljam az Open-t az 1-es könyvtárába?

Ha mindent felpakolt, akkor a launcherrel kell elinditanod a jatekot. A launcher menujeben kivalasztod a modot. A jatek inditasa utan menj a campaign menube es ott meg fog jelenni a launcherben engedelyezett mod.

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Kisilabizáltam. Nem szedtem le az összes modot mert még mindíg töltene... de rájöttem hogy az 1-részt is ehhez kell leszedni... megoldottam és ígérem átköltözöm ezekkel a gondjaimmal a másik topic-ba :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...