Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Autó- és motorversenyzés


TaviG

Recommended Posts

TaviG

Napot!

Elkezdõdött a 2010 év a túraautózás szempontjából is, és talán legnagyobb örömünkre, magyarnak szurkolhatunk igen rangos versenysorozatban a WTCC-ben. Michelisz Norbert egy dízel Seat volánja mögött a tegnapi idõmérõn a 10 helyen zárva jó eséllyel mutatta meg, hogy õ lehet az idei év újonca.

"A Túraautó Világbajnokság brazil futamának idõmérõjén is mindent megtettünk, büszkén öleljük gladiátorunkat magunkhoz. Szép volt Norbi! Az elsõ etapban, vagy öt percig vezette az idõmérõt, végül az ötödik lett. A legjobb tíz között folytatva, az egyetlen gyors körében sajnos rontott, kicsit meg is tépte a Leon hátulját és ezzel el is vesztette a lehetõségét annak, hogy megérdemelt helyére állhasson, mondjuk, a dobogóra. "

[GSF] Picture

Futamok ma:

19:30- Futam 1 (14 kör)

20:30- Futam 2 (14 kör)

Link to comment
Share on other sites

Gabor777

Michelisz egyenlõre az egyik leggyorsabb, ha nem a leggyorsabb Seatos a mezõnyben. :) Ha nincs az a kicsúszás, simán meglett volna a 4-ik, avagy 5-ik hely.

Link to comment
Share on other sites

Hanni

Most ez a privát nem privát mi? A Norbi gyári? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Gyakorlatilag privát, de mivel dízeles Seattal megy, gyárinak számít.

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Gyári, de megkapja a privátoknak járó pénzjutalmakat is.

Versenyzõk:

1 Yvan MULLER (FRA) 37

1 Gabriele TARQUINI (ITA) 37

3 Alain MENU (SUI) 30

4 Robert HUFF (GBR) 28

5 Jordi GENÉ (ESP) 24

6 Augusto FARFUS (BRA) 16

7 Andy PRIAULX (GBR) 10

8 Tiago MONTEIRO (POR) 6

9 Tom CORONEL (NED) 4

9 Michel NYKJÆR (DEN) 4

11 Norbert MICHELISZ (HUN) 3

12 Fredy BARTH (SUI) 2

13 Sergio HERNÁDEZ (ESP) 1

Gyártók:

1 CHEVROLET 70

2 SEAT CUSTOMERS TECHNOLOGY 66

3 BMW 40

Link to comment
Share on other sites

jardo

Bazz... elfelejtettem megnézni a versenyeket. :ph34r:

De amúgy gratula neki, szép eredmény. Remélem, a továbbiakban is ilyen jól megy majd. :)

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Ha érdekel tudok adni a versenyrõl elérhetõséget, bár úgy emlékszem már adtam neked...

Következõ WTCC futam:

Április 9-11 Puebla, Mexico

FIA GT 2010 elsõ verseny:

Április 16-17. Abu-Dhabi

Link to comment
Share on other sites

TaviG

A mexikói futam elmarad. van még 48 nap Marokkóig. :(

Link to comment
Share on other sites

jardo

A mexikói futam elmarad. van még 48 nap Marokkóig. :(

Hogyhogy? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Hogyhogy? :unsure:

"A FIA azt az infót kapta Mexikóból, hogy a régió jelenleg nem igazán biztonságos. "

"Én egy külföldi túraautós oldalon azt olvastam, hogy az árvízveszély miatt marad el a mexikói futam. "

"Ezt olvastam: http://www.touringcartimes.com/article.php?id=4464

Pontosítva egyébként árvíz volt, ha jól értettem, s a helyi önkormányzat nem tudja biztosítani a látogatók biztonságát.

Ez pedig a másik cikk, amelyben az olvasható, hogy lehet Zandvoort lesz Puebla helyett, de a hivatalos cserét majd csak akkor fogjuk megtudni, amikor kiírták az fiawtcc.com oldalra. "

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
TaviG

2010 ETCC BRAGA:

James Thompson nyerte az elsõ versenyt Tomas Engström elõtt a Hartmann Honda Racing Honda Accordjával.

IPB Image

A második versenyen duplázni nem tudott, a gyõztes a Novadrive BMW 320si-t vezetõ César Campaniço lett.

A bajnoság állása:

1. JAMES THOMPSON 16 pt.

2. CESAR CAMPANIÇO 15 pt.

3. KRISTIAN POULSEN 14 pt.

4. TOMAS ENGSTRÖM 10 pt.

5. IBRAHIM OKYAY 9 pt.

6. MARIN ÈOLAK 5 pt.

7. TIMUR SADREDINOV 4 pt.

8. MICHAËL ROSSI 3 pt.

9. YURIY PROTASOV 3 pt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cycl0ne28

Wéber Gábor megnyerte az elsõ futamát Seat León Eurocup monzai versenyének! Grat neki! Ma pedig hajrá NORBI!

Link to comment
Share on other sites

Gabor777

10 helyet hozott Michelisz. :) Szerencsétlen mit kapott az elsõ versenyen....

Link to comment
Share on other sites

jardo

10 helyet hozott Michelisz. :) Szerencsétlen mit kapott az elsõ versenyen....

Mi volt? Sajnos nem tudtam nézni, mert muszáj volt tanulnom. :(

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Mi volt? Sajnos nem tudtam nézni, mert muszáj volt tanulnom. :(

Menu hátulról belement, aztán próbálta még pár körig a pályán tartani az autót, de végül feladta, szóval a második futamon az utolsó helyrõl indult.

Link to comment
Share on other sites

Gabor777

Elsõ versenyen átvágta az 1ik kanyart és kapott egy áthajtásos büntetést, hab a tetejére még az, hogy Menu izomból belement hátulról, szóval 18ik helyrõl rajtolhatott a második versenyen. Jó versenyt futott, 8ik helyen ért be. Elsõ versenyen Tarquini kapott defektet az elsõ helyrõl, most meg Nykjaer esett ki az utolsó körbe az elsõ helyrõl.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Elsõ versenyen Tarquini kapott defektet az elsõ helyrõl,

Sõt, amikor Huff átvette tõle a vezetést, még õ is defektet kapott, és õ is csak 3. lett, Tarquini pedig 7.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Francba, kár, hogy nem láttam, pedig meg akartam nézni a versenyt.

Amúgy összességében milyenek voltak a futamok? Gondolom a múltkori, marrakech-i hétvégénél jobb volt, bár ez nem nehéz, mert az tényleg a legalja szint volt.

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Változatos futam volt mind a kettõ, utolsó pillanatban dõlt el mindegyik. Formula 2-n viszont meglepõdtem, komolyan mondom több izgalom volt egy futamán, mint F1-ben fél év alatt :ph34r: Végül pedig hatalmas gratula Michelisznek, első futamon ha nem büntetik meg (márpedig a versenybírók utólag gyakorlatilag bocsánatot kértek tőle), akkor nagyon szép helyen zárhatott volna, másodikon pedig önmagáért beszél ez a 10 helyes előrejövetel.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
UC

Ez lehet, hogy egy hülye kérdés lesz, de nem tudja véletlenül valaki, hogy a Volvo C30 miért szerepel a mezõnyben? Legjobb tudomásom szerint nincs 4 ajtós változata (ami a versenyen megy, legalábbis tuti 3 ajtós), ami az egyik alapfeltétele a részvételnek. Vagy valamit nagyon rosszul tudok :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Gabor777

Ez lehet, hogy egy hülye kérdés lesz, de nem tudja véletlenül valaki, hogy a Volvo C30 miért szerepel a mezõnyben? Legjobb tudomásom szerint nincs 4 ajtós változata (ami a versenyen megy, legalábbis tuti 3 ajtós), ami az egyik alapfeltétele a részvételnek. Vagy valamit nagyon rosszul tudok :unsure:

Úgy tudom, hogy 2 évvel ezelõtt szerepelt utoljára a Volvo, az is egy Bio üzemanyagos C30 volt.

Link to comment
Share on other sites

UC

Úgy tudom, hogy 2 évvel ezelõtt szerepelt utoljára a Volvo, az is egy Bio üzemanyagos C30 volt.

A mostanin is szerepel, hétvégén jól le is állt asszem a második futamon :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
jardo

Mivel a topik jó ideje halódik, úgy döntöttünk, megpróbálunk adni neki egy kis vérfrissítést. Ennek keretében kicsit kibõvítem a témát, ezentúl ez a topik nem csak a túraautózásé lesz, hanem általános jelleggel minden más autóversenyé is egyben - az F1 kivételével természetesen, annak továbbra is megmarad a saját topikja.

Mostantól ide jöhet a különféle versenyszériákkal kapcsolatban minden, legyen az WTCC, GP2, GP3, Formula 2, NASCAR, IndyCar, Dakar, WRC, IRC, Le Mans 24h, DTM, gokart vagy bármi más.

Jöhetnek a vélemények és ellenérvek, tapasztalatok, élménybeszámolók, összefoglalók az egyes versenyszériák aktuális eseményeirõl, bajnoki tabelláiról, fel lehet hívni a többiek figyelmét a legnagyobb tehetségekre, és jöhet úgy általában minden, ami az autóversenyzéssel kapcsolatos.

Link to comment
Share on other sites

UC

[...]

Jöhetnek a vélemények és ellenérvek, tapasztalatok, élménybeszámolók, összefoglalók az egyes versenyszériák aktuális eseményeirõl, bajnoki tabelláiról, fel lehet hívni a többiek figyelmét a legnagyobb tehetségekre, és jöhet úgy általában minden, ami az autóversenyzéssel kapcsolatos.[/b]

Ez egy nagyon jó ötlet volt! Bár nem vagyok régóta motorsport rajongó (annak is csak egy kis szegletét szeretem és követem), de kár lett volna ezért a topikért. Túraautó vonalon ugyan már nincs sok hátra, de én pl nagyon várom a macaui WTCC futamot, arról nem is beszélve, hogy ha összejön, hogy jövõre két autónak szurkolhassunk a WTCC-ben, akkor szerintem egy kegyetlen jó év lesz a 2011-es a magyar rajongók számára! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...