Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szerepjátékos Teázó


diregamer

Recommended Posts

Broklaw

-Általában.Amíg nem kérdõjelezik meg a létjogosultságuk vagy tesznek rájuk érdekes megjegyzéseket.-köhint egyet.- Azt hiszem az ízlésünk is igencsak megegyezõ. Ugyanis nekem is ez a két kedvenc süteményem, csak még a zserbót hozzácsapnám. Ami a házi alkotást illeti én a rántottánál stagnálok egy ideje...

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

Vigyorog mint a tejbetök

- A zserbó se rossz, de akkor már inkább a hatlapos. Hát igen...

Nevet fel.

Link to comment
Share on other sites

Elena

Látja, hogy senki sem hederít rá, így vadászgörényét simogatva gyorsan megissza teáját, majd némán távozik, mintha itt sem lett volna.

Legalább azt megtudtam, hogy senki sem kedvel.
Link to comment
Share on other sites

Broklaw

-No ne emlegesd annyira azokat a krémeseket, mert már így is folyik a nyálam-nyel egy nagyot.-Én mondjuk nem nagyon válogatok, ami a szemem elé kerül behabzsolom..meg is látszik rajtam-ütögeti meg a gyomrát. - A szomszéd száraz süteményeivel is általában én egyedül bírkozom meg, segítségül hívva a tej vagy tea mágikus erejét. De nem kezdek megin nagy monológba, a könyvesre se ragált senki. Márcsak ez az én sorsom...

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

Szólna Elena után de kiviharzik a lány.

- vagyunk itt egy páran, ami nem baj, így benne van a pakliban, hogy idõnként nem vesszük észre a másikat, ilyenkor még valahogy hozzá kell szólni... na mind egy, majd ha lehiggad akkor vissza jön.

Megropogtatja a vállát.

- A legtöbb süteményt én is szeretem és nem feltétlen válogatok, maximum a sorrendben.

Nevet fel.

- Nem rég ismertem meg a túró tortát, az is nagyon finom.

Link to comment
Share on other sites

diregamer

Meglepõdve figyelt fel Elena távozására. Nem tudta, miért nem vette észre õt, talán túlságosan el volt mélyülve a sütemény élvezetébe, vagy saját, belsõ világával.

- Remélhetõleg így lesz. – mondta rossz macskának – Hogy hozzászóljak a témához, a túrótorta nekem is kedvencem. De mellett szerettem a buktát, az aranygaluskát, a zserbot, az almás rétest, a palacsintát…- hagyott egy pár másodperces hatásszünetet – Azt hiszem, felsorolhatnék még egy raklap édességet. Meg kell vallanom, édesszájú vagyok én is.

Link to comment
Share on other sites

Sajt_Sensei

-Tiramisu. Az egyetlen édesség ami kombinálja a kávé, a krém és a sajt csodálatos elõnyeit. Ebben a szép, hogy én is eltudom készíteni.

Link to comment
Share on other sites

diregamer

- Igazából még azt is megeszem – mondta – Viszont, nem tudom, ismeritek-e a Marlenka nevû süteményt, mely állítólag egy régi-örmény recept szerint készül.

Link to comment
Share on other sites

Arwy

- Úh, a tiramisut és a túrótortát nem szeretem... viszont amit imádok: zala kocka, dobostorta, hatlapos, hmm, most csak ennyi jut eszembe, de sok finomság van még, az tuti - szólt hozzá Arwy megkívánva ezeket a dolgokat. Majd a mosoly kissé lehervadt az arcáról, mert eszébe jutott valami, amit ki is mondott, mert hát ő egy ilyen típus. - Igazából ilyenkor van az, hogy nem bánom, hanem örülök, hogy nincs sok pénzem, mert akkor tuti, hogy ennél is hájasabb disznó lennék, annyi sütit meg vaníliás karikát vennék.

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

Hangosan felnevetett.

- Ne aggódj Arwy hasonló cipõben járunk. Na igen a Tiramisu, enni és elkészíteni is szeretem, személy szerint kávésan és rumosan. Így a cukrászdai verzió nem szimpatikus nekem. Nem tesznek bele elég kávét és rumot. Marlenka, az is nagyon finom. Nekem ízlett a csokoládés verziója.

Link to comment
Share on other sites

Zero00

-Csupa édesség...-legyintett egyet.- És mi van a finom, apró kolbászos kiflivel? Vagy a sonkás rolóval? Ahogy kisül a saját zsírjában, nah valami mennyi íze van...-elrévedt tekintettel kortyolt bele a rumos teájába.

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

- Akkor már a pizzás falatkák... hmm.. most így belegondolva, leginkább édes szájú vagyok a sütemények terén...

Mondja elgondolkodva

Link to comment
Share on other sites

Sajt_Sensei

-A húsos cuccok jöhetnek. Ami létezik az finomabb ha baconbe csavarod és úgy sütöd ki. Hús+bacon, tojás+bacon bacon+bacon. Nyami meg is éhezik az ember ennyi kajáról való beszélgetés közben.

*Szól az igen kedves Baristának, hogy vágjon be a sütõbe egy baconos melegszendvicset.*

Link to comment
Share on other sites

diregamer

- Akkor már egy adag kenyérlángos, megrakva úgy istenesen – mondta, miközben a csillogó szemekkel nézett. – Ugye itt van olyan? – kérdezi, s reméli, ez sem jelent akadályt. A tulaj bólogatása kedvezõ visszajelzés volt számára. Látta, ahogyan a jellegzetes tésztát berakják a sütõbe, elõmelegíteni.

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

- Akkor már gyros, sok sok ropogós zöldséggel és paradicsommal.

Közben kér még egy nagy adag citromfû teakeveréket meg egy adag earl grey-t is.

Link to comment
Share on other sites

diregamer

- Hát… - aztán hirtelen elhallgat, amikor megérzi a készülõ kenyérlángos illatát. A szájában összefut a nyál, s lelki szemei elõtt már látja maga elõtt a finom étket. Aztán belegondol, hogy nem fejezte be a mondatot, így hozzátette – A kenyérlángos jobb. Viszont egy McDonald’s-os hamburgerhez képest még a gyros is mennyei. Fõleg, ha nem olyan, amit egyszer volt „szerencsém” enni. – a szerencsém szónál hangjában némi gúnyos hangnem vegyült – Szó se róla, utána már nem volt szorulásom, de azért nem akartam átesni a ló túl oldalára – röhögi el magát.

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

-Hmmm.... Való igaz már én is láttam olyan gyrost, ami gy festett mint ha már valak egyszer megette volna... viszont a gödöllõiben még nem csalódtam, kivéve, mikor új emberke van és az egy kicsit megpörköli a husit. De azt leszámítva mindig finom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
diregamer
Rossz a téma, vagy most ért végett a kezdeti lelkesedés?
Link to comment
Share on other sites

Arwy

- Hmm... akkor ezt a gyros témát ki is merítettük - törte meg a csendet a sötétbarna hajú lány. - Beszéljünk további újdonságokról... engem tekintve egy új téma felhozásában segíthetnének....: pl.: KRESZ órákat veszek, emellett külön olaszra járok, 18 év alatti vagyok, nem dolgozhatok napi 8 óránál többet, nem dolgozhatok este 10-tõl reggel 8-ig, így az érettségi szünetben a diákmunka tökékéletesen ütközne a többi elfoglaltságommal. Pedig kéne a pénz. Más: ti hova terveztek menni (nyaralni) nyáron? Fesztiválok, (magyar) tengerpart stb.? Megint más: érettségizik valaki ebben az évben? (ezzel kapcsolatosan poénos/nagy érettségis (vagy arra készülõs) sztorik, hogy ki hova ment tovább stb. És ha már itt tartunk, hogyan látjátok magatokat 10 év múlva? Az egész legelejébõl kiindulva pedig lehet az, hogy nektek ha van milyen jogsitok van és ha nincs, miért nincs? És milyen nyelvvizsgá(i)tok van(nak) vagy milyet szeretnének? Van aki már dolgozik és nem tanul mellette? Na jó, ez csak pár ötlet, valaki válasszon ki valamit jót közülük. - hagyta abba a szófosást Arwy.

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

*Bekapcsolódik a beszélgetésbe*

-Lássuk csak, nincs jogsim, egyenlõre nem is tervezem. A cajga bõven megteszi nekem, vagy a láb busz. Érettségis vicces story? Olyanom nekem nincs, az enyém agyrém volt hála anyámnak. De ezzel nem untatlak benneteket. Én Az ELTE-BTK, SZIE -GTK, és a BCE-t jelöltem be annak idején, végül az ELTE-BTK-n kötöttem ki. Szeretem az egyetemet és a karomat is, és nem vagyok hülye bölcsész! Szerintem a szabad bölcsészek és a filozófia tanszékesek a kissé furák, de velük is el lehet lenni. Errõl ennyit. Angol közép fokú nyelvvizsga, most tervezek egy német alapfokút, amit késõbb felemelnék középfokra, az angolt majd emelt szintûre, ezután, meg akarok még tanulni, Finnül, olaszul, japánul is.

Levegõt vesz.

-Mellesleg a héten fejezem be a BA Szakzáró dolgozatomat. Így az utóbbi idõbe kissé szét csúsztam, mert teljes gõzzel erre koncentrálok. Nem is merek bele gondolni, hogy május közepétõl, vizsga idõszak, az az vár rám egy PR vizsga, utána pedig jönnek a szakzáróvizsgák. Pillanatnyilag ott tartok, hogy a féléves tárgyakból csak legyen meg a kettes, és a szakzáró vizsga írásbelijébõl, pedig érjem el a 62%ot, és akkor már nem lesz nagy dolog megcsinálni a szóbelit, meg megvédeni a szakdogám.

-Szóval én most amolyan, mérgezett egér módon rohangászom és stresszelek. Párom legalább jókat röhög rajtam.

-10 év múlva? Hmm... errõl nem nyilatkozom, mivel azt se tudom holnap mi lesz :D

Link to comment
Share on other sites

Arwy

- De amúgy most komolyan, milyen munkát végezhetsz majd a bölcsész végzettséggel? - kérdezi Arwy. Erre a kérdésre már régóta szeretett volna rendes választ kapni, nem a szokásos "elmennek a McDonalds-ba" dolgot. - Amúgy mostanában szinte mindenki bölcsésznek megy, nem értem...

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

-Nem Bölcsész Diploma, legalább is ez a fogalom kissé tág. Több féle módon lehet értelmezni.

Mosolyog.

-Informatikus könyvtáros alapszakon vagyok, ezzel bármilyen könyvtárba el helyezkedhetek. De én nem erre hajtok. A MA képzésben, Üzleti Információmenedzser szakirányra megyek. Aztán majd kiderül mi is leszek... De ezen felül akarok még egy másod diplomát is. Dióhéjban, irodai szaladgálós, információs, marketing és pr munkakörben lehet vele elhelyezkedni.

Vállat von és belekortyol a kávéjába.

- Hogy mostanában, mindenki Bölcsész karra megy? Errõl nem tudok nyilatkozni, õszintén szólva most nem foglalkoztam, hogy megnézzem mik most a legnépszerûbb szakok. Szabad bölcsésznek és Filozófiára általában az megy, akinek kell a diploma, de nem akar úgy igazán tanulni. Vagy még nem akar dolgozni. Persze ez nem mindenkire igaz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
kacsamester16

Üdv mindenkinek!

Lenne egy elég hülye kérdésem hozzátok.(De nagyon fontos!)

Szerintetek milyen szerepjátékkal kéne elkezdenem játszani?XD

Lehetõleg 2007 utáni legyen és ne feltétlenül netes.

Elõre is köszi mindenkinek a választ!

U.I.:Obliviont ne mondjátok, már végigvittem teljesen.

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

Nehéz úgy ajánlani, hogy nem ismerjük az ízlésedet.

Amúgy üdv!

Mi az ami vonz? Akció, fantasy? Vagy más?

Link to comment
Share on other sites

kacsamester16

Nehéz úgy ajánlani, hogy nem ismerjük az ízlésedet.

Amúgy üdv!

Mi az ami vonz? Akció, fantasy? Vagy más?

A kedvencem a fantasy de nem vetem meg az akciót se. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...