Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Home Cinema


Gubek

Recommended Posts

kaliban

Igen igen sajnos sejtem énis az árát :D csak ha lehet elkerülném az DA átalakítást ;)

Nincs azzal semmi gond.

Vannak igen jó átalakítók.

Kikerülni, meg csak digitális erõsítõvel tudod.

Azaz még ott sem teljesen, mert digitális hangfal, ugye még nincsen :)

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Igen igen sajnos sejtem énis az árát :D csak ha lehet elkerülném az DA átalakítást ;)

Akkor kenytelen leszel a zenet binearis kodban olvasni. :D

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

igazatok van, javítom magam: elkerülném a fölösleges DA átalakítást :D

Kéne egy jófajtát kifogni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
takii

Sziasztok!

Már régóta azon töröm a fejem, hogy mi lenne a legjobb megoldás arra, hogy a gép et rá tudjam kötni a tv-re HD minõségben.

Legkézenfekvõbb megoldás lenne a HDMI kábel, de abból min. 5 méter kéne és az se lenne elég, csakhogy olyat olvastam, és a hardwares topicba is irták, hogy 5m után veszteséges, meg ugye a gépet se túl jó kicipelgetni mindig...

Nem tudom milyen megoldás lenne a legjobb, ha valaki tud valami hasznosat azt meghallgatnám, de lehetõleg nem túl drágát, máramennyire ez elképzelhetõ :)

ThX.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Sziasztok!

Már régóta azon töröm a fejem, hogy mi lenne a legjobb megoldás arra, hogy a gép et rá tudjam kötni a tv-re HD minõségben.

Legkézenfekvõbb megoldás lenne a HDMI kábel, de abból min. 5 méter kéne és az se lenne elég, csakhogy olyat olvastam, és a hardwares topicba is irták, hogy 5m után veszteséges, meg ugye a gépet se túl jó kicipelgetni mindig...

Nem tudom milyen megoldás lenne a legjobb, ha valaki tud valami hasznosat azt meghallgatnám, de lehetõleg nem túl drágát, máramennyire ez elképzelhetõ :)

ThX.

szomszédom pont jól járt. HD2600XT-t kötött össze 6m-es kábellel LCD TVre (fullhd) és megy ahogy kell.

Tehát az õ esetébe pont jó lett. de sajnos nem lehet tudni hogy nálad pl milyen interferenciák vannak, amitõl már nem mûködhetne a dolog.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok!

Már régóta azon töröm a fejem, hogy mi lenne a legjobb megoldás arra, hogy a gép et rá tudjam kötni a tv-re HD minõségben.

Legkézenfekvõbb megoldás lenne a HDMI kábel, de abból min. 5 méter kéne és az se lenne elég, csakhogy olyat olvastam, és a hardwares topicba is irták, hogy 5m után veszteséges, meg ugye a gépet se túl jó kicipelgetni mindig...

Nem tudom milyen megoldás lenne a legjobb, ha valaki tud valami hasznosat azt meghallgatnám, de lehetõleg nem túl drágát, máramennyire ez elképzelhetõ :)

ThX.

Khm...

Már megadtam a linket a másik topikban.... :D

"...Amennyiben a csatlakoztatás és a kábelek kb. 100 MHz sávszélességet biztosítanak, az analóg komponens videojel átvitel tökéletesen alkalmas akár 1080i HD felbontású, kiváló minõségû képtartalom továbbítására. Ráadásul ez a kipróbált és robusztus jelátvitel akár nagyobb kábelhosszon is megbízhatóan mûködhet..."

http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?aid=1&cid=1145

Link to comment
Share on other sites

takii

Khm...

Már megadtam a linket a másik topikban.... :D

"...Amennyiben a csatlakoztatás és a kábelek kb. 100 MHz sávszélességet biztosítanak, az analóg komponens videojel átvitel tökéletesen alkalmas akár 1080i HD felbontású, kiváló minõségû képtartalom továbbítására. Ráadásul ez a kipróbált és robusztus jelátvitel akár nagyobb kábelhosszon is megbízhatóan mûködhet..."

http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?aid=1&cid=1145

thx akkor, még1xer elolvasom figyelmesebben :D

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

Ma beadta a kulcsot az eddigi sima, sdtv, úgyhogy nálunk most történne meg a hd-ba lépés.

Max 180 000 Forintig tudnátok ajánlani tv-ket? Full HD-t gondoltam, gyártónál nincs favorit, illetve fontos volna, hogy amennyi csatlakozó lehet, csak legyen rajta (pl vga, dvi, hdmi (ebbõl akár 2 is), rgb, composit...), illetve, hogy mpeg 4 dekóder legyen benne, hogy azért az új ingyenes adókat lehessen fogni.

Elõre is köszönöm az ajánlatokat.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Ma beadta a kulcsot az eddigi sima, sdtv, úgyhogy nálunk most történne meg a hd-ba lépés.

Max 180 000 Forintig tudnátok ajánlani tv-ket? Full HD-t gondoltam, gyártónál nincs favorit, illetve fontos volna, hogy amennyi csatlakozó lehet, csak legyen rajta (pl vga, dvi, hdmi (ebbõl akár 2 is), rgb, composit...), illetve, hogy mpeg 4 dekóder legyen benne, hogy azért az új ingyenes adókat lehessen fogni.

Elõre is köszönöm az ajánlatokat.

a mi megoldásunk drágább lett, mivel led-lcd TV-re esett a választás, mindenesetre ajánlom a típust (otthon majd uj HSZ-be leírom pontosan, mert fejbõl csak annyit tudok hogy Samsung :D)

szóval fullhd, sok hdmi, DVB, és led háttérvilágítás jellemzi 220k pénzbe fájt.

elõnye: 75-80W környékén megáll a maximális fogyasztása, és a kikapcsolt fogyasztás 0W (nincs vámpirfogyasztása, hallani a relét ahogy bont)

nem utolsó sorban nagyon szép, és meg vagyok elégedve a típussal :)

Link to comment
Share on other sites

Eviljared

Sziasztok!

egy bizonyos erositot keresek csak es nem tudom hogy hol kezdjem egyaltalan vagy hogy van e ilyen.

Lenyeg, hogy csak arra kellene hogy 5.1et at jatszon nekem, es hogy lehessen szabalyozni a hangerot, mert a windows7 1%a is tulsagosan hangos es egy 5.1es fejhallgatot hasznalok amin nem lehet szabalyozni a hangerot.

a segitseget elore is koszonom :)

Link to comment
Share on other sites

takii

elolvastam a cikket, de honnan tudjam, hogy most kell e analóg, vagy hdmi-vel is jó lesz?

"Amennyiben a csatlakoztatás és a kábelek kb. 100 MHz sávszélességet biztosítanak, az analóg komponens videojel átvitel tökéletesen alkalmas akár 1080i HD felbontású, kiváló minõségû képtartalom továbbítására."

hol tudom "elllenõrizni"?

A vga-hoz nem adtak átalakítót, amivel Y Ca/Pa Cr/Pr így áttudnám alakítani, utoljára 7900gt-hez láttam ilyet :D

Most akkor azt jelenti, hogy hdmi kábellel is menni fog, 2 dvi+1 s video csatlakozó van rajt.

"A képminőség pedig sokkal inkább azon múlik, hogy milyen a képjelet szolgáltató forráskészülék illetve a képmegjelenítő."

a megjelenítő egy samsung tv, a "képjel szolg." meg a gépem, elvileg jónak kéne lennie nem?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Stauffenberg

A topik megkapta a törlés védelmet (lásd: Sárga felkiáltójeles ikon)! Egyben egy up-ot is kap!

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

A topik törlés védelmet és egy up-ot kapott! :)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Nem-e tud-e valaki megoldást :)

szóval van TV mpeg4 DVB-t képességekkel, benne is van a kártyaolvasó, meg a mindigTV-s kárta. ott megy is minden ahogy kell.

de a számítógépnek is van egy DVB-t tunere :) na azt vajon hogy lehet egy ilyen kártyával összehozni? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kriccs

Hi!

Régebben még megrendeltük a téhómtól az egyik digitális csomagot és sajnálkozva tapasztaltam, hogy ez az egész rendszer egy szar. Amikor megvettük a TV-nket (7es samsung) karácsonykor, akkor minden adó nyílt volt. A TVnek nagyon jó a szoftvere, imádtuk. Aztán kiderült, hogy ideiglenes ez az állapot és fizetni kéne. Hát olyan 4 hónappal késõbb megrendeltük. Kaptunk egy csúnya szürke dobozt és egy távirányítót.(ja meg ezek a gyökerek, a digitális tvhez bekötötték a scartot, és nem a hdmi-t, a minőség nem változott semmit...) Namá' most a TVnek van saját kártyaolvasója, ami támogatja ezt a szabványt. De a drágalátos szolgáltatók a saját 2 nap alatt összeeszkábált szoftverüket és undorító dobozukat+1 irányítójukat akarják lenyomni a torkunkon, de mi szeretnénk a TVrõl vezérelni, nem külön mindent. Tudtok olyan szolgáltatóról, akivel nem csak a drágalátos dobozukkal mûködhetne ez a dolog?

Kössz!

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Hi!

Régebben még megrendeltük a téhómtól az egyik digitális csomagot és sajnálkozva tapasztaltam, hogy ez az egész rendszer egy szar. Amikor megvettük a TV-nket (7es samsung) karácsonykor, akkor minden adó nyílt volt. A TVnek nagyon jó a szoftvere, imádtuk. Aztán kiderült, hogy ideiglenes ez az állapot és fizetni kéne. Hát olyan 4 hónappal késõbb megrendeltük. Kaptunk egy csúnya szürke dobozt és egy távirányítót. Namá' most a TVnek van saját kártyaolvasója, ami támogatja ezt a szabványt. De a drágalátos szolgáltatók a saját 2 nap alatt összeeszkábált szoftverüket és undorító dobozukat+1 irányítójukat akarják lenyomni a torkunkon, de mi szeretnénk a TVrõl vezérelni, nem külön mindent. Tudtok olyan szolgáltatóról, akivel nem csak a drágalátos dobozukkal mûködhetne ez a dolog?

Kössz!

hali. mi a mindigtv-nek kezdtünk neki, kellett venni egy conax modulnak nevezett kártyaolvasót, és igényelni a kártyát magát. 6os széria led-tvjét használjuk vele, én meg vagyok elégedve a szolgáltatással (nem sokat nézek TV-t ugyan, de az legalább jó minõségbe jön)

Link to comment
Share on other sites

scream08

Nem-e tud-e valaki megoldást :)

szóval van TV mpeg4 DVB-t képességekkel, benne is van a kártyaolvasó, meg a mindigTV-s kárta. ott megy is minden ahogy kell.

de a számítógépnek is van egy DVB-t tunere :) na azt vajon hogy lehet egy ilyen kártyával összehozni? :)

Hát most én is ugyan ezzel a problémával vagyok. Nálam úgy lesz, hogy jön a UPC DVR doboza, abba megy a kártya, UPC dobozt meg TV Tunert simán összekötöm RF-el azt csókolom. Gondolom én. Ha más nem ott a scart-rca átalakító, és megy azon. De szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy RFel tökéletes lesz.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Hát most én is ugyan ezzel a problémával vagyok. Nálam úgy lesz, hogy jön a UPC DVR doboza, abba megy a kártya, UPC dobozt meg TV Tunert simán összekötöm RF-el azt csókolom. Gondolom én. Ha más nem ott a scart-rca átalakító, és megy azon. De szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy RFel tökéletes lesz.

hát jah :) én inkább kiiktatnék más képmoddoló eszközt :) igy mindenféle box ki kéne hogy maradjon :D

Link to comment
Share on other sites

scream08

hát jah :) én inkább kiiktatnék más képmoddoló eszközt :) igy mindenféle box ki kéne hogy maradjon :D

Nekem ez is ugrás lesz a sima analóg adás után. Már 22"-on is iszonyat csúnya az analóg. Eddig csak a nappaliba volt box, de most csomagmódosítás miatt csak 26 csatorna lenne az analógon...na azt nem. Szóval inkább bérelek 800forintért egy dobozt havonta a másik mellé, és normális képet fog adni a monitorom is.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

nálam spec ma az volt, hogy anyum idejött a géphez rtlklubb nézni (barátokközt naná), amíg én natgeo-n néztem japánosat :)

free dolgokra nagyon jó a dvb-t stickem :)

Link to comment
Share on other sites

scream08

nálam spec ma az volt, hogy anyum idejött a géphez rtlklubb nézni (barátokközt naná), amíg én natgeo-n néztem japánosat :)

free dolgokra nagyon jó a dvb-t stickem :)

Nekem is dvb-t képes a tv tunerem, de ugye analóg adáson kívül egyenlõre maximum áramot tudok vele fogni :D

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Nekem ez is ugrás lesz a sima analóg adás után. Már 22"-on is iszonyat csúnya az analóg. Eddig csak a nappaliba volt box, de most csomagmódosítás miatt csak 26 csatorna lenne az analógon...na azt nem. Szóval inkább bérelek 800forintért egy dobozt havonta a másik mellé, és normális képet fog adni a monitorom is.

Az analóg, a jó minõségü analóg, még most is mérce...

Kevered az analóg/digitális képminõséget a felbontással :)

Nekem is dvb-t képes a tv tunerem, de ugye analóg adáson kívül egyenlõre maximum áramot tudok vele fogni :D

Miért is ?

Már jópár digitális adás van.

Link to comment
Share on other sites

siletto

Sziasztok!

Azért írok,mert szeretnék faternak jövõ hónapban venni egy külsõ médialejátszót,mint p a WD TV.

Olyan kellene,amiben nincs winyó(nem dobja meg az árát)

A WD TV Liveot néztem ki,de jó lenne más alternatíva is..

Pendrive és/vagy USB rõl kellene lejátszani,enhernet nem fontos

És azis lényeges lenne,hogy a különféle divx,Xvid és hasonló filmeket is lejátssza!

Árat most nem írok,de nem lenne baj,ha nem kéne bankot robbantani érte,és mégis megfelelõ

Link to comment
Share on other sites

tjojo

Én is hasonló cipõben járok, én -EZT- néztem ki.

Elõször WD TV-t akartam venni, de teszt alapján inkább lemondtam róla.

Itt vannak tesztek:

WD TV Live

Venice V13 HD

Saját tapasztalatom egyikkel sincs, szerintem a V13 alá nem érdemes menni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...