Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Home Cinema


Gubek

Recommended Posts

moody
28 minutes ago, XCube said:

Nem tűnik rossznak a leírás alapján, de azért nem szabad elfelejteni, hogy ez egy nagyon olcsó UHD TV. Nagy bakot nem lőhetsz vele, IPS + HDR, tehát a színekkel valószínűleg nem lesz baj, viszont ha játékra is akarod használni nem biztos, hogy kicsi lesz az input lag.

Smart share -rel tudsz filmet küldeni a TV -re WiFi -n keresztül. Windows 7 alatt legrosszabb esetben VLC -vel mindenképpen működni fog.

Nekem is webOS -es TV -m van. Igazából a rendszer sebességét leszámítva én elégedett vagyok vele. Főleg a flymouse rendszerű távirányítóval. Persze ez egy relatíve régi modell (FHD IPS 3D TV), de én nagyon szeretem, gyönyörű a képe.

csak filmekre használnám. évek óta monitorom nézem a filmeket. kényelmesebbnek tűnne ágyból egy nagyobb képernyőt bámulni :D 

Link to comment
Share on other sites

UC
55 minutes ago, XCube said:

Nekem is webOS -es TV -m van. Igazából a rendszer sebességét leszámítva én elégedett vagyok vele. Főleg a flymouse rendszerű távirányítóval. Persze ez egy relatíve régi modell (FHD IPS 3D TV), de én nagyon szeretem, gyönyörű a képe.

Dettó, lehet, hogy kb ugyanaz a TV-nk van :D Az a távirányító tényleg zseniális, én is nagyon szeretem. Igazából én a sebességgel még meg tudnék barátkozni, bár az évek és a frissítések alatt lassult rendesen, de én az egész rendszer bugyutaságán nem tudtam felülemelkedni sosem. Jobb híjján én is a gépet kötöttem rá, így elvagyok vele, filmnézésre teljesen jó, a képe zseniális, csak emiatt teljesen felesleges volt okos, meg 3D funkciókkal TV-t venni, főleg az előbbi lényegében használhatatlan :)

Link to comment
Share on other sites

moody

Végül egy Samsung Smart TV-t vettem. Nem sikerült sehogy sem az asztali számítógépen lejátszott filmet át tenni a TV képernyőjére. Összekötöttem HDMI kábellel, de nem ismeri a gépet fel rendesen. Aztán fel tettem a gépre a win 10et, de semmi, pedig a gép meg látja a TVt...

Tudnátok megoldásokat mondani, hogy hogyan is tudnám a filmeket rávarázsolni a tvre?

Link to comment
Share on other sites

moody

Sikerült. Fogalmam sincs, hogy hogyan.

Az, hogy csak 30 hz-el küldi a TVre az baj?

Link to comment
Share on other sites

XCube
5 hours ago, moody said:

Sikerült. Fogalmam sincs, hogy hogyan.

Az, hogy csak 30 hz-el küldi a TVre az baj?

Valószínűleg HDMI 1.4 van a kártyádon. Néha még HDMI 2.0 -val is előfordul, hogy UHD csak 30Hz -én működik. Milyen VGA -d van? Engem pl zavarna a 30Hz de gondolom filmeknél nem annyira észrevehető. 

Link to comment
Share on other sites

moody
1 hour ago, XCube said:

Valószínűleg HDMI 1.4 van a kártyádon. Néha még HDMI 2.0 -val is előfordul, hogy UHD csak 30Hz -én működik. Milyen VGA -d van? Engem pl zavarna a 30Hz de gondolom filmeknél nem annyira észrevehető. 

750 Ti

Lehet hülyeség amit írok, de be tudom állítani, hogy az egér "megakadjon" a monitor szélén? Mert ugye ha ki van kapcsolva a TV akkor is mint 2. monitor érzékeli.

Link to comment
Share on other sites

bcom
39 minutes ago, moody said:

750 Ti

Lehet hülyeség amit írok, de be tudom állítani, hogy az egér "megakadjon" a monitor szélén? Mert ugye ha ki van kapcsolva a TV akkor is mint 2. monitor érzékeli.

Nem kiterjesztést választottál? Ha "windows"+P-t nyomsz ott megkettőzést választottál?

Link to comment
Share on other sites

moody
2 minutes ago, bcom said:

Nem kiterjesztést választottál? Ha "windows"+P-t nyomsz ott megkettőzést választottál?

A kiterjesztés van beválasztva.

Link to comment
Share on other sites

bcom
1 minute ago, moody said:

A kiterjesztés van beválasztva.

Hja, gondolom érzi, hogy van rajta valami kikapcsolt állapotban is, mert a hdmi kábel be van dugva. Azt próbáltad, hogy mit csinál, ha csak azt állítod, hogy "csak a második képernyőre"? Ha kikapcsolod a tv-t, nem áll vissza automatikusan monitorra? 

Ja valószínűleg nem, hiszen érzi a hdmi kábelt...

Link to comment
Share on other sites

moody
1 minute ago, bcom said:

Hja, gondolom érzi, hogy van rajta valami kikapcsolt állapotban is, mert a hdmi kábel be van dugva. Azt próbáltad, hogy mit csinál, ha csak azt állítod, hogy "csak a második képernyőre"? Ha kikapcsolod a tv-t, nem áll vissza automatikusan monitorra? 

Ja valószínűleg nem, hiszen érzi a hdmi kábelt...

Nem. :D 

Jó, végülis annyira nem zavar, csak gondoltam megkérdem háta.

Ez, hogy 30Hzba küldi rá a filmeket a TVre számíthat filmeknél?

Link to comment
Share on other sites

bcom

4k 30 hz vagy max 30 hz minden felbontáson?

Nvidia vezérlőpultban elég jól testre szabható a felbontás, érdemes körülnézni. Ha nem sikerül, hozni a 60hz-et, akkor valószínűleg ez a hdmi szabvány gondod lehet, amit xcube említett. Estetleg a hdmi kábel?

Habár nekem sima 750 gtx-em van, a doboza szerint 4k 60hz-et tud a kártya. Korábban a tv-re volt kötve, de az én tv-m csak full hd (ott ment a 60 hz), nem tudom neked megnézni.

@XCube ezt láttad? Érdekes... https://www.tomshardware.com/news/nvidia-kepler-4k-hdmi-1.4,27117.html

Link to comment
Share on other sites

moody
6 minutes ago, bcom said:

4k 30 hz vagy max 30 hz minden felbontáson?

Nvidia vezérlőpultban elég jól testre szabható a felbontás, érdemes körülnézni. Ha nem sikerül, hozni a 60hz-et, akkor valószínűleg ez a hdmi szabvány gondod lehet, amit xcube említett. Estetleg a hdmi kábel?

Habár nekem sima 750 gtx-em van, a doboza szerint 4k 60hz-et tud a kártya. Korábban a tv-re volt kötve, de az én tv-m csak full hd (ott ment a 60 hz), nem tudom neked megnézni.

@XCube ezt láttad? Érdekes... https://www.tomshardware.com/news/nvidia-kepler-4k-hdmi-1.4,27117.html

Átállítottam full hd-ra 4k-ról és ott megtartja a 60-hzt. ez hogy lehet? egyébként köszi :)

Link to comment
Share on other sites

bcom
5 minutes ago, moody said:

Átállítottam full hd-ra 4k-ról és ott megtartja a 60-hzt. ez hogy lehet? egyébként köszi :)

De lefelezted a felbontást. Amúgy, ha kártyakorlát van, te érzed, hogy hogyan élvezhetőbb a kép. Így, vagy 4k 30 hz-en.

Amúgy keress rá a kártyádra infóért. De így: GV-N750OC-2GI, kódnév alapján. Ez az enyém. Érdekesnek tűnik ez az 1.4-es dual hdmi, két kábellel tudja a 4k-t 60hz-en. https://www.gigabyte.com/hu/Graphics-Card/GV-N750OC-2GI#ov

Link to comment
Share on other sites

moody

ha kiküldöm TV-re a filmet a feliratot ami nem égetett hanem külön srt fileba van azt hogyan tudom rávarázsolni a képernyőre?

Link to comment
Share on other sites

bcom
3 hours ago, moody said:

ha kiküldöm TV-re a filmet a feliratot ami nem égetett hanem külön srt fileba van azt hogyan tudom rávarázsolni a képernyőre?

Úgy küldted át, hogy jobb gomb a fájlon és "átvitel eszközre"? Szerintem úgy nem tudsz hozzá feliratot küldeni.

TV-den kéne lenni dlna-nak. Mivel egy wifin van a tv a géppel, a tv media menüjében kéne látnod a gép megosztott mappájában levő filmeket. Itt elvileg kéne tudnod nyitni feliratot is.

Link to comment
Share on other sites

moody
12 hours ago, bcom said:

Úgy küldted át, hogy jobb gomb a fájlon és "átvitel eszközre"? Szerintem úgy nem tudsz hozzá feliratot küldeni.

TV-den kéne lenni dlna-nak. Mivel egy wifin van a tv a géppel, a tv media menüjében kéne látnod a gép megosztott mappájában levő filmeket. Itt elvileg kéne tudnod nyitni feliratot is.

Van ilyen? hol?? :D 

Link to comment
Share on other sites

bcom
1 hour ago, moody said:

Van ilyen? hol?? :D 

Mármint a dlna?

Nem tudom a te tévéden hol van. Nálam, ha nyomok egy menu gombot, van egy ilyen menupont, hogy media tallózó. Azon belül ki tudom választani az eszközt, hogy melyik gép megosztott könyvtárát akarom nézegetni, vagy éppen a bedugott usb drive-ról akarok-e tallózni. És utána rendesen látom a megosztott fájlrendszert. Elindítom a filmet, tv menugombjaival tudok beletekerni, felirat időzítést állítani, stb.

A számítógép megosztott mappáit csak akkor látja a tv-m, ha a megosztás be van kapcsolva, tűzfalnál a tv ip-címe engedélyezve van, és a Hálózati és megosztási központ, Online médialejátszás beállításaiban a tv engedélyezve van. Így:

70DzAWk.png

 

Az én tv-m ezután is csak az user mappa megosztott kép/videó/zene könytárjait látja, a többi megosztott mappámat nem. Ezért a saját filmes mappámon jobb gomb, felvétel könyvtárba, videók pontot választva belinkelem ezt az alap windowsos videó könyvtárba.

Lehet, hogy a dlna-t külön engedélyezned kell valahol a tv konfigurálásánál, és lehet, hogy nem is ilyen néven találod.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
1 hour ago, bcom said:

Mármint a dlna?

Nem tudom a te tévéden hol van. Nálam, ha nyomok egy menu gombot, van egy ilyen menupont, hogy media tallózó. Azon belül ki tudom választani az eszközt, hogy melyik gép megosztott könyvtárát akarom nézegetni, vagy éppen a bedugott usb drive-ról akarok-e tallózni. És utána rendesen látom a megosztott fájlrendszert. Elindítom a filmet, tv menugombjaival tudok beletekerni, felirat időzítést állítani, stb.

A számítógép megosztott mappáit csak akkor látja a tv-m, ha a megosztás be van kapcsolva, tűzfalnál a tv ip-címe engedélyezve van, és a Hálózati és megosztási központ, Online médialejátszás beállításaiban a tv engedélyezve van. Így:

70DzAWk.png

 

Az én tv-m ezután is csak az user mappa megosztott kép/videó/zene könytárjait látja, a többi megosztott mappámat nem. Ezért a saját filmes mappámon jobb gomb, felvétel könyvtárba, videók pontot választva belinkelem ezt az alap windowsos videó könyvtárba.

Lehet, hogy a dlna-t külön engedélyezned kell valahol a tv konfigurálásánál, és lehet, hogy nem is ilyen néven találod.

Nem tudom, hogy ez így működik-e Windows 7 -tel is. 
 

@moody A routerednek van media share vagy média szerver / fájl szerver funkciója?

On 11/23/2019 at 9:44 AM, moody said:

Átállítottam full hd-ra 4k-ról és ott megtartja a 60-hzt. ez hogy lehet? egyébként köszi :)

A felbontás és Hz az adatátvitel sebességétől függ. Ezért nincs UHD 60Hz HDMI 1.4 -gyel. 

On 11/23/2019 at 9:54 AM, bcom said:

De lefelezted a felbontást. Amúgy, ha kártyakorlát van, te érzed, hogy hogyan élvezhetőbb a kép. Így, vagy 4k 30 hz-en.

Amúgy keress rá a kártyádra infóért. De így: GV-N750OC-2GI, kódnév alapján. Ez az enyém. Érdekesnek tűnik ez az 1.4-es dual hdmi, két kábellel tudja a 4k-t 60hz-en. https://www.gigabyte.com/hu/Graphics-Card/GV-N750OC-2GI#ov

Ezt viszont a TV-nek is támogatnia kell. 

On 11/23/2019 at 9:37 AM, bcom said:

Igen ezt ismerem. Több TV gyártó is használja. Ez viszont adatvesztéses tömörítés, így a chroma csatorna szenvedi kárát. Filmeknél és játékoknál annyira nem vészes, színes szövegeknél viszont igen. 

Link to comment
Share on other sites

moody
1 hour ago, bcom said:

Mármint a dlna?

Nem tudom a te tévéden hol van. Nálam, ha nyomok egy menu gombot, van egy ilyen menupont, hogy media tallózó. Azon belül ki tudom választani az eszközt, hogy melyik gép megosztott könyvtárát akarom nézegetni, vagy éppen a bedugott usb drive-ról akarok-e tallózni. És utána rendesen látom a megosztott fájlrendszert. Elindítom a filmet, tv menugombjaival tudok beletekerni, felirat időzítést állítani, stb.

A számítógép megosztott mappáit csak akkor látja a tv-m, ha a megosztás be van kapcsolva, tűzfalnál a tv ip-címe engedélyezve van, és a Hálózati és megosztási központ, Online médialejátszás beállításaiban a tv engedélyezve van. Így:

70DzAWk.png

 

Az én tv-m ezután is csak az user mappa megosztott kép/videó/zene könytárjait látja, a többi megosztott mappámat nem. Ezért a saját filmes mappámon jobb gomb, felvétel könyvtárba, videók pontot választva belinkelem ezt az alap windowsos videó könyvtárba.

Lehet, hogy a dlna-t külön engedélyezned kell valahol a tv konfigurálásánál, és lehet, hogy nem is ilyen néven találod.

Köszönöm szépen a segítséged! :)

14 minutes ago, XCube said:

Nem tudom, hogy ez így működik-e Windows 7 -tel is. 
 

@moody A routerednek van media share vagy média szerver / fájl szerver funkciója?

 

Már mérgembe feltettem a WIN10et, azzal működik minden. Kicsit még szoknom kell.

Biztosan van, osztottam már meg tartalmat wifin keresztül. Igaz nem TV-re, hanem telefonra, de működni fog ezzel is.

Link to comment
Share on other sites

moody

@bcom Működik amit írtál, ez rohadt jó! Köszi mégegyszer. :) 

Link to comment
Share on other sites

bcom
34 minutes ago, moody said:

@bcom Működik amit írtál, ez rohadt jó! Köszi mégegyszer. :) 

Örülünk Vincent! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...