Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Paradox Interactive Játékok


otvosa

Recommended Posts

Tomina

olyan van, hogy a 12 ezres seregem egy 2500 -as 1 sec. alatt eltünteti? <_<

Link to comment
Share on other sites

otvosa

olyan van, hogy a 12 ezres seregem egy 2500 -as 1 sec. alatt eltünteti? <_<

hát igen, sajna elég logikátlan a harc, illetve a népek terjeszkedése.

Nem tudom domborzat mennyit számít ( számít, az biztos) de fontos a fejlettség, sereg összeállítás és a hadvezér rengeteget dob!

Link to comment
Share on other sites

Tomina

oké, bár ezen rendesen felidegesítettem magam. :lol:

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Az úgy is lehet, hogy a sereged kikapott egy csatában, majd olyan tartományba vonult vissza, ahol szintén ellenséges had található. Így eltûnhetett a sereged.

Link to comment
Share on other sites

Tomina

az ellenfél serege kapott ki egy jóval kisebb seregemtõl, és átvonult egy másik tartományába.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Végigvittem B)

2 Nem core province tartomány (Mecklenburg és Lübeck), 2 Weapon, 3 vagy 4 Akadémia, 1 dokk, minden tartományomban lvl 4es fal, Stockholmban lvl 5 (casakazértis B) ) infláció 10% alatt.

Jó játék volt, de rendkívül zavart a francia és török térhódítása.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Brandenburg

1500-as évek eleje, szerencsére kivívtam, hogy én legyek az állandó Német-Római császár ( jó kapcsolatok ftw B) ) ennek köszönhetõen szinte folyamatosan hadakozok, mert meg kell védenem a kisebb államokat ugye...Thüringia, Magdeburg és még néhány terület az enyém (hál'istennek most már a többség core province)

Nemzeti célok között szerepel a porosz állam létrehozása, illetve a Németországgá alakulás is, utóbbihoz közelebb állok most mint szeretnék, elõbb Poroszo. akarnék lenni :D

Az elején a lengyel rettenetesen erõs ellenfél volt, de hálistennek most már jó szövetségeseim vannak, illetve Ausztria pont most fogja szétcsapni.

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Amíg vazallus voltál, nem volt unalmas?

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Amíg vazallus voltál, nem volt unalmas?

Nem sokáig, talán két-három évig voltam vazi, utána Burgundia annektálta Luxemburgot és megoldódott a problémám :D

svéddel sokkal tovább vagy vazi.

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Most én is kezdtem egyet Brandenburggal. Nekem 10 évet kellett várnom mire a királyt utolérte a pusztulat és jött egy Hohenzollern a trónra. A választófejedelmek közül csak 1 országgal nincs jó kapcsolatom, de a vazallusomon, Szászországon kívül senki nem engem támogat, hanem a már amúgy is cseh császárt. Így van össz-vissz 2 szavazatom, a talán 6-tal szemben. De amíg nincs nálam a császári cím addig mit csináljak? Támadjam be a lengyeleket? A Német Lovagrend és Ausztria a szövijeim, szóval az osztrákokra nem számíthatok ellenük szerintem. Netán próbáljak meg a csehekkel is szövetséget kötni és uccu neki?

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Most én is kezdtem egyet Brandenburggal. Nekem 10 évet kellett várnom mire a királyt utolérte a pusztulat és jött egy Hohenzollern a trónra. A választófejedelmek közül csak 1 országgal nincs jó kapcsolatom, de a vazallusomon, Szászországon kívül senki nem engem támogat, hanem a már amúgy is cseh császárt. Így van össz-vissz 2 szavazatom, a talán 6-tal szemben. De amíg nincs nálam a császári cím addig mit csináljak? Támadjam be a lengyeleket? A Német Lovagrend és Ausztria a szövijeim, szóval az osztrákokra nem számíthatok ellenük szerintem. Netán próbáljak meg a csehekkel is szövetséget kötni és uccu neki?

Én valahogy egészen hamar császár lettem, és egészen addig az is voltam, amíg monarchiáról köztársaságra nem váltottam. (100 év, kb). Eszedbe ne jusson a lengyelt megtámadni mert ízekre szed, sajna a Német Lovagrend az pusztulatosan fostosan gyenge a lengyel-litván szövi ellen. Próbálj meg a választófejedelmekkel, illetve a többi kis német állammal jópofizni és bevazizni õket. Arra viszont számíts, hogyha véletlen császár leszel, akkor minden, a birodalmon belülre esõ állam a segítségedet kéri minden háborúban, és ha nem teszed meg, akkor a befolyásod rendkívül gyorsan leapad. Azonban ha segíted, és nyersz egy háborúban, akkor 10-20%-al is megugorhat (új állam felszabadítása adja a legtöbbet, és ráadásul jó viszonyba is leszel az újonnan kialakulttal)

Sikerült Poroszország lennem, úgy gondolom egész befolyásos állam vagyok, csak sajnos Ausztria Elzásztól A német Lovagrendig tart, délen pedig Görögország is az övé, és így elég esélytelen, hogy lezúzhassam. Az oroszokkal sehogy sem tudok szövetséget kötni, gondolom a vallási és kulturális eltérések miatt :( Pedig szerintem csak vele lenne esélyem ellene ( Franciaország 1 tartományos)

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Én is gondoltam arra, hogy a választókat hûbéressé tegyem, csak sajna a legtöbb az nem királyság, hanem köztársaság vagy ilyen teokráciás ratyi. :S

Szerk: Most látom, hogy Litvániától nem kell tartani, mert az Arany Horda szépen átment rajta úthengerrel, maradt 3 tartománya, ebbõl 1 elszigetelve a másik 2-tõl.

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Amúgy azt meg tudnád mondani, hogy miért csökken köztem és több ország közt a kapcsolat amikor egy deka ellentét nem volt köztünk soha? Ausztriával már -200. Burgundiával már -150, hogy a nagyobb országokat mondjam. Meg a választófejedelmekkel akikkel 200-as volt a viszonyom, most már csak 170-175.

Szerk: meg most is: feltornáztam egy országgal a kapcsolatom 200-ra, és ez egyik pillanatról a másikra leesett 75-re. WTF???

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Lehet vallási ellentét, vagy (bár ebben nem vagyok biztos) területi követelések, de egyszerûen egy sima államforma is lehet a nézeteltérés oka.

Megtámadtam közvetve Ausztriát :/ Teljesen esélytelen vagyok, ebbõl korábbi mentés folytatása lesz, pedig van nála legalább 5-6 core provinceom :(

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Megnéztem a Hazafi címû filmet, és ennek hatására kezdtem egyet az USA-val a legkorábbi idõpontban. Már úgy voltam, hogy majdnem elfoglaltam a britek összes tartományát a kontinens északi részén, csak pár maradt neki a mai Kanada részén, ahol ráadásul még francia lázadók is komolyan foglalgattak. Majd kiléptem, és amikor vissza akarok lépni a mentett állásomba, nem tölti be. :angry: Remélem mire felkelek megjavul, mert nem tudom mi lesz. :angry:

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Az miért van, hogy az ország amivel perszonál unióban vagyok az folyamatosan inzultál és felbontja a szövetséget is? A franciákkal már több, mint 50 éve szöviben vagyok, és most, hogy én lettem a királyuk minden elvészne? Pedig még pár hónapja együtt harcoltunk Burgundia ellen.

Amúgy az amcsis játékom nem javult meg, szóval folytattam a Brandenburggal. Én vagyok a Német-Római császár már vagy 70 éve. Perszonál unióban vagyok a franciákkal és az angolokkal. A Hohenzollern famíliám nagyon jól terjeszkedik, pár kisebb német államban, Bajorországban, Szicílián és Portugáliában is az én házam van a trónon. B) A lengyelekkel nekem semmi gondom nem volt. Több sikertelen háborút is vívtak, amibõl az utolsó nagy egy egyszerre történõ harc volt az Arany Hordával, a Német Lovagrenddel, a csehekkel és a sógorokkal. Majd mikor õk kicsinálták, mentem én és vazallust faragtam belõle. A csehektõl elvedtem Sziléziát és a lengyel területeket. Az utóbbikat visszaadtam Lenygelországnak, így most van egy nagyon erõs vazallusom. B) Van pár érdekesség is. Van egy nagy független Ukrajna, ami sejkség. Van egy 4 tartományból álló magyar emírség és Erdély is emírség. :lol:

Plusz még voltak foglalásaim, meg több birodalmi felszabadító harcom, így a Birodalom mérete is megnõtt. Ezt összegezve elmodnthatom, hogy jó úton haladok a német állam megteremtéséhez vezetõ úton.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Közben én kineveztem magamat Poroszországgá (meg kellett várnom mire a másik poroszt benyeli valami másik állam xD) és nagyon macsón nézki a térképen a hatalmas szürke terület, továbbá a zászlaja is nagyon kúúl, a Németországéhoz képest (ami jelen pillanatban is vagyok) fényévekkel jobb.

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Az a porosz zászló más, mint ami a játék kezdetekor szokott lenni Poroszországnak?

Amúgy én gondolkodtam, hogy porosszá válok, deahhoz el kéne foglalni a Német Lovagrend fõvárosát, vagyis az egész országot le kell gyalulni, az meg nagyon sok idõ az infamy miatt. Szóval ezt inkább kihagyom.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Az a porosz zászló más, mint ami a játék kezdetekor szokott lenni Poroszországnak?

Amúgy én gondolkodtam, hogy porosszá válok, deahhoz el kéne foglalni a Német Lovagrend fõvárosát, vagyis az egész országot le kell gyalulni, az meg nagyon sok idõ az infamy miatt. Szóval ezt inkább kihagyom.

Nagy emberekkel az infamy-t elég gyorsan le lehet darálni.

A zászló más, az a Német Lovagrend ami az elején létezik, de ez Poroszország :P

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Fura, úgy emlékeztem, hogy egy két tartományos Poroszorság van a játék elején is. De az csak a 16.(?) századtól van, és a lengyelek hûbéresei. :D

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

Hearts of Iron III-ban lehet valahogy új Theatert létrehozni?

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Az azért nem semmi bug, hogy perszonál unióban vagyok az angolokkal és a franciákkal, de tök más uralkodójuk van amikor betöltöm a mentett állást. Amikor azonban csak a menüben választom ki, azt írja, mind Angliánál, mind Franciaországnál, hogy az uralkodójuk azonos az enyémmel. Wut? :blink:

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Az azért nem semmi bug, hogy perszonál unióban vagyok az angolokkal és a franciákkal, de tök más uralkodójuk van amikor betöltöm a mentett állást. Amikor azonban csak a menüben választom ki, azt írja, mind Angliánál, mind Franciaországnál, hogy az uralkodójuk azonos az enyémmel. Wut? :blink:

Nem az örököst láttad másnak?

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Nem, az örökösömet is máshogy hívják. Plusz az angol trónon egy másik dinasztiából való ember ül, de perszonál unióban vagyok velük. :lol: Na mindegy, a hatás ugyanaz marad, csak egy picit bántja a szemem.

Csinálnék képet, de a notimon nem mûködik rendesen a print screen, mindig csak az asztalt "fényképezi" le.

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Csinálnék képet, de a notimon nem mûködik rendesen a print screen, mindig csak az asztalt "fényképezi" le.

Fraps?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...