Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Star Trek Online


Luke2135

Recommended Posts

Luke2135

Aki esetleg nem ismerné, a Star Trek egy jövõben játszódó sci-fi TV, film és játék ûrsorozat. Évek óta készül az MMORPG változat, két kiadóváltás után lassan már a célegyenesbe érkezik. Magasan kiemelkedõ minõség jellemzi a hasonszõrû sci-fi mûsorok közül, annak köszönhetõen, hogy a feldolgozott témák komoly társadalmi mondanivalóval bírnak, tudományos eredményeken alapulnak, profi történet meséléssel.

Kerettörténetbõl egyelõre elég ennyi, aki akar, bõvebben utánanézhet Google-val. :)

Ami még lényeges, hogy a játék hivatalos oldalán hajókeresztelõ versenyt hirdettek, elnevezhetjük a játékban szereplõ három legerõsebb hajó osztályt.

Link to comment
Share on other sites

Nephin

ST-rajongó vagyok, mikor elõször hallottam a játékról (és az akkori tervekrõl), nagyon, nagyon, nagyon örültem. Azóta a lelkesedésem egyre csökkent (mondhatni minden változtatással), sõt, a kiadott videók sem gyõztek meg arról, hogy ez a névhez méltó játék lesz, sem élményben, sem látványban. Majd kiderül, ne legyen igazam. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dark3r

Magam is képviselem a rajongótábort. Sajnos túl sok jót tényleg nem lehet várni a játéktól, sõt mi több az egyik trailer még jobban el vette a kedvem (mintha a Star Wars-ból lopták volna a címdalt vagy nem is tudom, furcsa volt).

Másfelõl azt sem értem, hogy miért megint egy középkategóriás fejlesztõcsapatnak adták a játékot. Így persze hogy a rajongók már elõre lemondanak róla.

Link to comment
Share on other sites

foxxi

Magam is képviselem a rajongótábort. Sajnos túl sok jót tényleg nem lehet várni a játéktól, sõt mi több az egyik trailer még jobban el vette a kedvem (mintha a Star Wars-ból lopták volna a címdalt vagy nem is tudom, furcsa volt).

Másfelõl azt sem értem, hogy miért megint egy középkategóriás fejlesztõcsapatnak adták a játékot. Így persze hogy a rajongók már elõre lemondanak róla.

Azért a Cryptic-rõl azt írni hogy középszintû, kissé tudatlanságra vall. Fõleg hogy a Champions Online játékuk is a piacon van és elég sok ember idejét kitölti. Az meg ugye magyar szokás hogy ugy lefikázunk dolgokat hogy egy másodpercet sem játszottunk vele. ( nekem van béta accom - és eddig sokkal jobban bejön mint hasonszõrû társai ). Az meg megint sarkalatos pont hogy videó által akarja az ember megitélni hogy az adott termék milyen.

A lényeg, már nem kell sokat várni a megjelenésig. És aki nem csak a levegõbe üvölti hogy mekkora ST fan, az ki is fogja próbálni.

És csak hogy klingon barátainkat idézzem: qul vIchenmoH !

Link to comment
Share on other sites

Nephin

Azért a Cryptic-rõl azt írni hogy középszintû, kissé tudatlanságra vall. Fõleg hogy a Champions Online játékuk is a piacon van és elég sok ember idejét kitölti. Az meg ugye magyar szokás hogy ugy lefikázunk dolgokat hogy egy másodpercet sem játszottunk vele. ( nekem van béta accom - és eddig sokkal jobban bejön mint hasonszõrû társai ). Az meg megint sarkalatos pont hogy videó által akarja az ember megitélni hogy az adott termék milyen.

A lényeg, már nem kell sokat várni a megjelenésig. És aki nem csak a levegõbe üvölti hogy mekkora ST fan, az ki is fogja próbálni.

És csak hogy klingon barátainkat idézzem: qul vIchenmoH !

Szerintem senki nem fikázta a játékot, mindketten a kiadott videók és infók alapján mondtuk azt, hogy nem volt túl meggyõzõ a dolog - egyelõre, de majd kiderül élõben, természetesen ki lesz próbálva. Elõtte viszont miért ne a videók alapján ítéljünk? Gondolom azért adták ki õket, hogy odacsábítsák a népet, és ha ez nem jött össze, arról nem azok tehetnek, akiknek nem nyerte el a tetszését. Fannak lenni nem azt jelenti, hogy mindent, amire ráaggatják a nevet, csont nélkül bekajálunk. :)

Link to comment
Share on other sites

foxxi

Szerintem senki nem fikázta a játékot, mindketten a kiadott videók és infók alapján mondtuk azt, hogy nem volt túl meggyõzõ a dolog - egyelõre, de majd kiderül élõben, természetesen ki lesz próbálva. Elõtte viszont miért ne a videók alapján ítéljünk? Gondolom azért adták ki õket, hogy odacsábítsák a népet, és ha ez nem jött össze, arról nem azok tehetnek, akiknek nem nyerte el a tetszését. Fannak lenni nem azt jelenti, hogy mindent, amire ráaggatják a nevet, csont nélkül bekajálunk. :)

Nem rólatok gagyogtam, hanem más fórumok alapján mondtam hogy sok ember azzal kezdi hogy ez bizony szar lesz mert.... bla, bla.. :) Avideók pedig valóban arra jók hogy meghozzák a kedvet, csak igazából semmit nem mutatnak ami miatt "mélyebben" értékelné az ember azt amit majd kapni fog. Erre jó a béta... de az megint más tészta mivel nem nyílt.

Szal aoc után szabadon. A hype-al vigyázni, a játékot várni tessék :) Jó lesz az :P

No és mielõtt valami rettentõ okos beírná: igen! lesz benne BUG, nem kevés.. mint ez manapság "divat" DE az eddig látottak alapján a supportal ( vagyis hogy folyamatosan felügyelve javítgatják a hibákat és érdeklõdéssel tekintenek a játékosok 5leteire) nem lesz gond :)

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Igazából az eddig kiadott videók engem sem gyõztek meg, de a nyílt béta kulcsom már megvan, és ha minden igaz, két nap múlva kipróbálhatom...

Legalább egy éve tervezem. :)

Link to comment
Share on other sites

CrW

http://www.tentonhammer.com/giveaways/sto_beta

Tudtommal az egyetlen hely, ahonnan ingyen lehet szerezni keyt. Nem hiszem hogy sok van még...

Hivatalos oldalon van még 1-2 link. Egyik helyen 10 ezret osztanak ki, bár az is gyorsan elfogy.

Nagyobb gond, hogy honnan töltse le az ember 1 hétnél rövidebb idõ alatt :D .

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Nagyobb gond, hogy honnan töltse le az ember 1 hétnél rövidebb idõ alatt :D .

Hát nekem elég nehézkesen ment, de miután rájöttem, hogy kell Direct2Drive-on elindítani a letöltést, utána kb. 5 óra alatt lejött. Már be is léptem, csak most nem fogok sokat játszani, mert 6-kor ébresztõ. :)

Érdekes, hogy rögtön egy borg támadással indítanak karakterkészítés után.

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Még valami: ha esetleg hibát találnátok a játékban, és szólni akartok a Cryptic-nek, hogy javítsák, akkor használjátok a zöld bogár (bug :) ) ikont a képernyõ jobb alsó részén. Hajnalban rögtön a karakterkészítésnél találtam egy hibát...

Link to comment
Share on other sites

Ryanboy

Még valami: ha esetleg hibát találnátok a játékban, és szólni akartok a Cryptic-nek, hogy javítsák, akkor használjátok a zöld bogár (bug :) ) ikont a képernyõ jobb alsó részén. Hajnalban rögtön a karakterkészítésnél találtam egy hibát...

Hát van is egy pár hiba azt nem tagadom nekem pl ez:

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

Nephin

Igen, ennek a másik fele, mikor spacewalkingolsz az ûrben... :)

Nekem tetszik a játék, a videók-képek után nagyon nem erre számítottam, az ûrharc szuper, tele van rajongóknak szóló dolgokkal az egész dolog... pozitív meglepetés.

Link to comment
Share on other sites

CrW

Valóban kellemes kis játék, csak ne lenne ennyire instancolva... így olyan, mint a guild wars csak itt éppen fizetni is kell havonta.

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Valóban kellemes kis játék, csak ne lenne ennyire instancolva... így olyan, mint a guild wars csak itt éppen fizetni is kell havonta.

Meg lennének már beüzemelve az új kiszolgálók... Szombat óta nem tudok belépni. (Meg még páran világszerte.) Mondjuk egyszer sikerült, valakinek írni akartam egy pár szavas segítséget, de még be se tudtam fejezni, már kidobott.

Egyébként más is a Guild Wars-hoz hasonlította a hivatalos fórumon. Meg a WoW-hoz. Meg párhuzamot vontak a Star Wars Galaxies-zel, mert ha egyszer fölszerelsz valamit a hajódra, akkor már nem tudod átadni másik kapitánynak, s az milyen rossz dolog. Meg stb. :)

Szerintem meg kiváló Star Trek játék (lesz, ha rendesen fog mûködni), havi 3000 Ft körüli összeget simán megér.

Link to comment
Share on other sites

Ryanboy

Meg lennének már beüzemelve az új kiszolgálók... Szombat óta nem tudok belépni. (Meg még páran világszerte.) Mondjuk egyszer sikerült, valakinek írni akartam egy pár szavas segítséget, de még be se tudtam fejezni, már kidobott.

Egyébként más is a Guild Wars-hoz hasonlította a hivatalos fórumon. Meg a WoW-hoz. Meg párhuzamot vontak a Star Wars Galaxies-zel, mert ha egyszer fölszerelsz valamit a hajódra, akkor már nem tudod átadni másik kapitánynak, s az milyen rossz dolog. Meg stb. :)

Szerintem meg kiváló Star Trek játék (lesz, ha rendesen fog mûködni), havi 3000 Ft körüli összeget simán megér.

Hát a jó müködéshez ugy félév még elkéne....

Link to comment
Share on other sites

Nephin

Azért ne felejtsétek el, hogy ez nem headstart, nem hivatalos üzem, csak egy bétateszt...

Link to comment
Share on other sites

foxxi

Akinek friss infó kell, érdemes a magyar hivatalos rajongói oldalt böngészni vagy kérdezni: Star Trek Hungary

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Ezt muszáj volt megörökítenem. Kár, hogy csak késõbb jöttem rá, azt a feliratot el is lehetne rakni onnan középrõl...

IPB Image

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Készítettem egy kis videot a Deep Space 9 állomásról. Ha esetleg érdekel valakit... :)

Link to comment
Share on other sites

_George_

Készítettem egy kis videot a Deep Space 9 állomásról. Ha esetleg érdekel valakit... :)

Jó látni a játék idejében is megvan még az öreg állomás. Azt hittem, hogy már régen lecserélték egy újabbra.

Link to comment
Share on other sites

lokids

Tudtok olyan helyet ahonnan 20 megabittel le tudom szedni? Ki kéne próbálni 1-2 órára, de így mire lejön, már rég lezárják a bétát...

Link to comment
Share on other sites

Ryanboy

Készítettem egy kis videot a Deep Space 9 állomásról. Ha esetleg érdekel valakit... :)

Szép kis vidi bár én nem is tudtam h az az átjáró még a gameban is benne van nem is kerestem ledokkoltam eladtam aztán mentem tovább :D

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Szép kis vidi bár én nem is tudtam h az az átjáró még a gameban is benne van nem is kerestem ledokkoltam eladtam aztán mentem tovább :D

Igazából csak látványosság, de lehet, hogy egyszer majd tényleg benne lesz a játékban. Írták is valamikor Crypticék, hogy amikor elkezdték a játékot fejlszteni, nem is gondolták, hogy ennyi lehetõség van még benne. Adtunk nekik pár tippet a fórumon, hogy még miket lehetne fejleszteni. :)

Link to comment
Share on other sites

Ryanboy

Igazából csak látványosság, de lehet, hogy egyszer majd tényleg benne lesz a játékban. Írták is valamikor Crypticék, hogy amikor elkezdték a játékot fejlszteni, nem is gondolták, hogy ennyi lehetõség van még benne. Adtunk nekik pár tippet a fórumon, hogy még miket lehetne fejleszteni. :)

Nos hát valami ujj kiegbe belerakhatnák a Gamma kvadránst élén a Dominiummal mnit uj frakció lennének itt lehetõségek :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...