Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dühöngő Topik


Drakeamarth

Recommended Posts

Drakeamarth

Üdvözlet!

Hirtelen felindulásból elkövetett téma.

Kicsit amolyan hivatalos OFF-topiknak szánom, ahol jól el lehet vitatkozni, esetleg egyetérteni, vagy éppen egymást hergelni.

Az alaptéma olyan események, személyek, nyilatkozatok (azaz bármi, ami a filmek világával kapcsolatos), amelyeket nem lehet szó nélkül hagyni. Ide beírhatjátok, kitárgyaljuk. Lehet akármi, egy elbarmolt filmötlet, egy színész béna alakítása, egy rosszul sikerült nyilatkozat, vagy egy akármilyen esemény.

Nem biztos, hogy hosszú életû lesz, mindenesetre én próbálom két példával prezentálni, hogy képzelem az egészet. Két dolog irritál:

1. Hogy lehetséges, hogy az idei év legnagyobb pénzügyi sikere egyben 2009 legrosszabb, legtrágyább és legagysejtgyilkolóan ostoba filmjéé is egyben? Természetesen a Transformers második részérõl beszélek.

2. Azt sejtettem Jack Nicholsonról, hogy nem a kifinomult stílusáról híres, de amit Heath Ledger halála után

a színészrõl, kifejezetten tahó. Nyilván bedurcizott, mert 70 évesen nem õ játszhatta el Jokert.
Link to comment
Share on other sites

Real013

Üdvözlet!

Hirtelen felindulásból elkövetett téma.

Kicsit amolyan hivatalos OFF-topiknak szánom, ahol jól el lehet vitatkozni, esetleg egyetérteni, vagy éppen egymást hergelni.

Az alaptéma olyan események, személyek, nyilatkozatok (azaz bármi, ami a filmek világával kapcsolatos), amelyeket nem lehet szó nélkül hagyni. Ide beírhatjátok, kitárgyaljuk. Lehet akármi, egy elbarmolt filmötlet, egy színész béna alakítása, egy rosszul sikerült nyilatkozat, vagy egy akármilyen esemény.

Nem biztos, hogy hosszú életû lesz, mindenesetre én próbálom két példával prezentálni, hogy képzelem az egészet. Két dolog irritál:

1. Hogy lehetséges, hogy az idei év legnagyobb pénzügyi sikere egyben 2009 legrosszabb, legtrágyább és legagysejtgyilkolóan ostoba filmjéé is egyben? Természetesen a Transformers második részérõl beszélek.

2. Azt sejtettem Jack Nicholsonról, hogy nem a kifinomult stílusáról híres, de amit Heath Ledger halála után

a színészrõl, kifejezetten tahó. Nyilván bedurcizott, mert 70 évesen nem õ játszhatta el Jokert.

1, Úgy, hogy az emberek jobban szeretnek nemgondolkodva nagyokat ámuldozni CGI masinákon, mint kicsit is gondolkozva, emlékezetes, de talán nehezebben emészthetõ filmeket nézni. Na meg teljes laikusoknak nem tûnik fel, ha egy film nincs összerakva rendesen...

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

1. Hogy lehetséges, hogy az idei év legnagyobb pénzügyi sikere egyben 2009 legrosszabb, legtrágyább és legagysejtgyilkolóan ostoba filmjéé is egyben? Természetesen a Transformers második részérõl beszélek.

1, Úgy, hogy az emberek jobban szeretnek nemgondolkodva nagyokat ámuldozni CGI masinákon, mint kicsit is gondolkozva, emlékezetes, de talán nehezebben emészthetõ filmeket nézni. Na meg teljes laikusoknak nem tûnik fel, ha egy film nincs összerakva rendesen...

1. Nem vagyunk egyformák. Én a Filmre úgy gondolok, mint mûvészeti ágra, mások csupán kikapcsolódni szeretnének.

Más dolog, hogy vannak tényleg írtó szórakoztató filmek, míg vannak, amik csak a látványra, a felszínes dolgokra (nagy csöcsök, badabummm) mennek, és megint más kérdés, hogy kinek mi jön be...

Link to comment
Share on other sites

Real013

1

Más dolog, hogy vannak tényleg írtó szórakoztató filmek, míg vannak, amik csak a látványra, a felszínes dolgokra (nagy csöcsök, badabummm) mennek, és megint más kérdés, hogy kinek mi jön be...

És a TF az utóbbi, pedig jó látványfilmek is voltak az évben...

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

1. Nem vagyunk egyformák. Én a Filmre úgy gondolok, mint mûvészeti ágra, mások csupán kikapcsolódni szeretnének.

Más dolog, hogy vannak tényleg írtó szórakoztató filmek, míg vannak, amik csak a látványra, a felszínes dolgokra (nagy csöcsök, badabummm) mennek, és megint más kérdés, hogy kinek mi jön be...

Hm... asszem az exploitation filmek megint más kategória, de az is csak ízlés kérdése.

És a TF az utóbbi, pedig jó látványfilmek is voltak az évben...

Hm... Én azt látom (de ez csak egyéni vélemény), hogy a TF annyira görcsösen akar cool amcsi-világmegmentõs film lenni, hogy megfullad a saját csillogásában.

Szerk.: haverokkal ma épp a Függetlenség napját néztük. Már rég láttam, még évekkel ezelőtt, azóta jó sokat változtam minden tekintetben, máshogy nézek filmet is. 15 évesen még nem zavart (fel sem tűnt), hogy a nagy derék jú-esz-é pátoszban fürödve megmenti a bolygót, most viszont annyira irritál, hogy borsódzik tőle a hátam. Mint minden második álszent amcsi filmtől...

Link to comment
Share on other sites

vmiki88

Szerk.: haverokkal ma épp a Függetlenség napját néztük. Már rég láttam, még évekkel ezelõtt, azóta jó sokat változtam minden tekintetben, máshogy nézek filmet is. 15 évesen még nem zavart (fel sem tûnt), hogy a nagy derék jú-esz-é pátoszban fürödve megmenti a bolygót, most viszont annyira irritál, hogy borsódzik tõle a hátam. Mint minden második álszent amcsi filmtõl...

ja, ezért volt jó kikapcsolódás számomra a District 9 :) (mármint a sci-fi műfaján belül)

2. Azt sejtettem Jack Nicholsonról, hogy nem a kifinomult stílusáról híres, de amit Heath Ledger halála után

a színészrõl, kifejezetten tahó. Nyilván bedurcizott, mert 70 évesen nem õ játszhatta el Jokert.

Vagy lehet, hogy rossz napja volt :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ante

Beszart a laptopom, és egy hétig nem tudok filmeket nézni. Dühönghetek? :angry:

Dühöngök.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Beszart a laptopom, és egy hétig nem tudok filmeket nézni. Dühönghetek? :angry:

Dühöngök.

Tévé, mozi esetleg? :D

Link to comment
Share on other sites

csecsetkathorvald

1. Hogy lehetséges, hogy az idei év legnagyobb pénzügyi sikere egyben 2009 legrosszabb, legtrágyább és legagysejtgyilkolóan ostoba filmjéé is egyben? Természetesen a Transformers második részérõl beszélek.

Örülök, hogy én nem járultam hozzá ehhez a hatalmas anyagi sikerhez. Már az elsõ rész sem érdekelt, sõt, egyáltalán nem érdekelnek a robotos-látványos-akciós filmek, ellenben gyakran dühöngök, szvsz jó ötlet volt létrehozni a topicot.

Link to comment
Share on other sites

gataka

Beszart a laptopom, és egy hétig nem tudok filmeket nézni. Dühönghetek? :angry:

Dühöngök.

Nézzed egy hétig a Carell poszteredet.

Vagy az már kicsit használt? :unsure:

:D

Örülök, hogy én nem járultam hozzá ehhez a hatalmas anyagi sikerhez.

Szintén. Isten ments, hogy én is okozója legyek mégtöbb májkölbéjfilmje reklámnak, üdítõsdoboznak, palacknak, síró robotoknak...

Link to comment
Share on other sites

Ante

Tévé, mozi esetleg? :D

Mozi betervezve, de most csupa szar van mûsoron. Tévét meg elvbõl nem már eonok óta. Plussz, koliban nehezen menedzselhetõ...

Úgyhogy kénytelen vagyok közösségi programokat kovácsolni magamnak, de a zselatin időjárás miatt még a téli depi is farba támadott :(

Nézzed egy hétig a Carell poszteredet.

Vagy az már kicsit használt? :unsure:

:D

Sajnos, az életnagyságú Carrell-poszter meg az alig használt szexbábu csak a fantáziáimban létezik a Vin Diesel mûbroki és egyéb háztartási eszközök mellett... De mielõtt még valaki rosszat gondolna, van néhány fekete-fehér képem Ellen Page-rõl is, és min. ötször láttam a Yes mant kizárólag Zooey Deschanel miatt :wub: (csak gondoltam, megjegyzem, mielõtt a gay rajongói levelek megtöltenék a postafiókomat B) )

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Én jelenleg ezen vagyok kiakadva. Mégis, hogyan jutottunk idáig, hogy ennyire hülyének lehet nézni a közönséget ? Egy újabb mélypontja a magyar filmgyártásnak, avagy a Kis Vuknál és az Álom.net-nél is van lejjebb...

Link to comment
Share on other sites

csecsetkathorvald

Ja, hát ez is elég röhejes. Fogalmam sincs, hogy megy a mai magyar filmgyártás, vagy hogy ki ez a stand-upos gyerek, de nagyon ellenszenves, ahogy a felelõsséget hárítja.

Akkor hadd emlékezzek meg én is legújabb szerelmemrõl... Benkõ Dániel Mûvész Úrról! Ezt igazából nem ide kéne írnom, mert egyáltalán nem dühít a mûvészúr létezése, de a feleségkeresõs mûsor több, mint szégyenletes.

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Én jelenleg ezen vagyok kiakadva. Mégis, hogyan jutottunk idáig, hogy ennyire hülyének lehet nézni a közönséget ? Egy újabb mélypontja a magyar filmgyártásnak, avagy a Kis Vuknál és az Álom.net-nél is van lejjebb...

"Ha valaki nekem "közönségfilm"-nek meri nevezni a Szuperbojz-t, azt szájbaverem." Haha.

Elolvasva ezt a kritikát olthatatlan vágyat érzek, hogy belenézzek a filmbe, mert nem tudom elképzelni mi válthat ki ilyen indulatokat :D

csecsetkathorvald: Akkor hozzák vissza Gyõzikét?

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

A Superbojznak már a trailere is teljesen visszataszító volt. Bajom Imrét amúgy is rühellem, de ez tipikusan az a film, ami olyan szinten, eredendõen rossz, hogy arra már tényleg nehéz szavakat találni...

Egyébként nem mintha az origo-s Lilikének a cikke olyan mérvadó lenne, elég sznob és beszûkült egy csaj, de kivételesen most igaza lehet.

Ha már itt tartunk, nem kicsit dühítõ, hogy a magyar közönségfilm ideiglenes szárnyalása (Kaméleon, Nyomozó, Valami Amerika 2) után újfent visszatértünk a gagyihoz. Komolyan mondom, ha ezeket bemutatják külföldön (márpedig a Kis Vukot tuti bemutatták, még szinkron is készült hozzá híres színészekkel), szégyellem, hogy abból az országból származom, ahol ezek a förmedvények megszülettek.

Az is vicces volt, amikor az Álom.net-et még bemutatása elõtt (!) a tavasz sikerfilmjének titulálták. Természetesen a film bukott, arra azért kíváncsi lennék, milyen szlogent nyomtatnak majd a dvd-re :D

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

1. Hogy lehetséges, hogy az idei év legnagyobb pénzügyi sikere egyben 2009 legrosszabb, legtrágyább és legagysejtgyilkolóan ostoba filmjéé is egyben? Természetesen a Transformers második részérõl beszélek.

Szerintem simán a Paranormal Acitivity a legnagyobb pénzügyi sikere az évnek, mivel 16.000-bõl készült, és már 90 millió körül jár...

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Rosszul fogalmaztam, a legtöbb bevételre gondoltam.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Pár hete azon morfondírozom, hogy a (fõleg amerikai) filmeknek mitõl olyan tetû nagy a költségvetése. (egyébként van olyan oldal, ami részben ezzel is foglalkozik? Imdb-n nincs ilyen :unsure: ) Szóval belemerültem egy kicsit a témában, és olyan meglepõ dolgokak láttam, hogy:

Superbad: 20 millió $

Amerikai Pite: 10 $, folytatásai még többe kerültek

De mi az isten ilyen drága bennük? A sztár színészek? A félelmetes reklámhadjáratok? A CGI? Mi a fac emésztett fel a Pitében ennyibe? 2 milliárd forintot? :unsure:

Miért kerül 15 millióval többe a Superbad (talán Rogen gázsija az egyetlen, ami igazán megnyomja, talán), mint a döbbenetes látványú Moon?

Egy only dvd-s termék miért kerül 10 millióba, mikor a bevétele meg sem közelíti? Egyáltalán miért kell olyan filmet csinálni, ami nyilvánvalóan szar, és kutyát sem érdekel?

Teljesen laikusként kérdem, elképedve... miért? Tényleg nem értem, és nem kérdõjelezem meg, azt, hogy ennyibe kerülnek, de nem tudom mi kerül ennyibe benne.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Pár hete azon morfondírozom, hogy a (fõleg amerikai) filmeknek mitõl olyan tetû nagy a költségvetése. (egyébként van olyan oldal, ami részben ezzel is foglalkozik? Imdb-n nincs ilyen :unsure: ) Szóval belemerültem egy kicsit a témában, és olyan meglepõ dolgokak láttam, hogy:

Superbad: 20 millió $

Amerikai Pite: 10 $, folytatásai még többe kerültek

De mi az isten ilyen drága bennük? A sztár színészek? A félelmetes reklámhadjáratok? A CGI? Mi a fac emésztett fel a Pitében ennyibe? 2 milliárd forintot? :unsure:

Miért kerül 15 millióval többe a Superbad (talán Rogen gázsija az egyetlen, ami igazán megnyomja, talán), mint a döbbenetes látványú Moon?

Egy only dvd-s termék miért kerül 10 millióba, mikor a bevétele meg sem közelíti? Egyáltalán miért kell olyan filmet csinálni, ami nyilvánvalóan szar, és kutyát sem érdekel?

Teljesen laikusként kérdem, elképedve... miért? Tényleg nem értem, és nem kérdõjelezem meg, azt, hogy ennyibe kerülnek, de nem tudom mi kerül ennyibe benne.

a The Ugly Truth emlékeim szerint 70 millába fájt, romkom létére... :lol:

nyilvánvalóan szar filmet csinálni, azt hogy kell? Ennek megértéséhez segítségünkre van ez a filmstúdió... :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

Ante

Pár hete azon morfondírozom, hogy a (fõleg amerikai) filmeknek mitõl olyan tetû nagy a költségvetése. (egyébként van olyan oldal, ami részben ezzel is foglalkozik? Imdb-n nincs ilyen :unsure: ) Szóval belemerültem egy kicsit a témában, és olyan meglepõ dolgokak láttam, hogy:

Superbad: 20 millió $

Amerikai Pite: 10 $, folytatásai még többe kerültek

De mi az isten ilyen drága bennük? A sztár színészek? A félelmetes reklámhadjáratok? A CGI? Mi a fac emésztett fel a Pitében ennyibe? 2 milliárd forintot? :unsure:

Miért kerül 15 millióval többe a Superbad (talán Rogen gázsija az egyetlen, ami igazán megnyomja, talán), mint a döbbenetes látványú Moon?

Egy only dvd-s termék miért kerül 10 millióba, mikor a bevétele meg sem közelíti? Egyáltalán miért kell olyan filmet csinálni, ami nyilvánvalóan szar, és kutyát sem érdekel?

Teljesen laikusként kérdem, elképedve... miért? Tényleg nem értem, és nem kérdõjelezem meg, azt, hogy ennyibe kerülnek, de nem tudom mi kerül ennyibe benne.

Ezen már én is agyaltam:

- Hát a sztárfizuk alapból leakasztanak jó néhány milliót.

- A felszerelés, technika bérlése se lehet olcsó többhetes forgatásra.

- Egy min. 100 fõs stábbal is számolni kell, akiknek a fizetése mondjuk egy kéthónapos forgatással számolva 500 e - 1 M $ között mozoghat.

- A díszletek felépítése, díszletfalvak bérlése, stúdióbérlés, munkálatok, pirotechnika stb.

- Az utómunkálatok, pirotechnika, CGI is felemészthet jópár millát hardver, szoftver, fizuval együtt

- Zene, hangstúdió fizuval, technikával együtt

- Plussz, a legdurvább ugye a promóciós kampány, ami pölö nyilván a Superbadnél jóval nagyobb fókusz volt, mint a Moonnál, ez világszinten több 10 millát is elvihet

De ha az ember megnéz egy olyan werket, mint a Jurassic Parkét, ahol 5 méteres robot-T-Rexet építettek egy darab jelenet kedvéért, és 93-as technológiával, hangversenyteremnyi számítógépszobákban készült a CGI, akkor már azon csodálkozik, hogy hogy jöttek ki belõle ilyen olcsón.

Arról nem is beszélve, hog még a legalapabb szegálos B-filmekben is gallyra vágnak néhány Ferrarit, és felrobbantanak néhány családi házat. :)

Link to comment
Share on other sites

Joey

Arról nem is beszélve, hog még a legalapabb szegálos B-filmekben is gallyra vágnak néhány Ferrarit, és felrobbantanak néhány családi házat. :)

Azok a Ferrarik a használtautókerbõl vannak mondjuk 50000 dolcsiért, a ház meg valami kibelezett, bontásra váró rom, szintén nem túl drágán. :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Azok a Ferrarik a használtautókerbõl vannak mondjuk 50000 dolcsiért, a ház meg valami kibelezett, bontásra váró rom, szintén nem túl drágán. :D

Az autókat többnyire építik. 5000 dolcsiból megcsinálnak egy kamu Ferrarit bármikor :D

Link to comment
Share on other sites

Joey

Az autókat többnyire építik. 5000 dolcsiból megcsinálnak egy kamu Ferrarit bármikor :D

Ja, ez a másik megoldás. Valami Mercuryra ráhúznak egy új skint, a hangmérnökök meg elintézik a többit. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Joey

Ilen jeleneteknél nem koncolják fel az alkotókat? :unsure:

IPB Image

IPB Image

utóbbi kép egy utasszállítóból repülőből nézve készült...Itt közeledik éppen:

IPB Image

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...