Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Idõjárás - Meteorológia - Viharvadászat


Stauffenberg

A kérdés a viharvadászattal kapcsolatos:  

97 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bice

Hehh :D Nem lehet lefénymásolni? :rolleyes: Mi volt a témája egyébként?

Majd rákérdezek a fénymásolásra, de több, mint 80 oldalas, ha jól emlékszem. :D A cím pedig: Különbözõ csapadékmennyiségek túllépési idõinek statisztikai szerkezete.

Link to comment
Share on other sites

_Tigris_

Képzeljétek, a suli könyvtárában megtaláltam Aigner Szilárd disszertációját, ami természetesen jeles. :D Jó volt belelapozgatni.

Az volt a legjobb beszólása, mikor azt mondta az idõjárás jeletés végé, hogy ".....tehát holnap vagy esik, vagy nem." :lol: Na mondom, erre varjál gombot. :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
belaba16

Azt mondják, hogy 30-50 százalék, hogy a karácsony fehér lesz, és valószínû megismétlõdik 99 és 86 tele.Vki nem tudja, hogy mi volt akkor?

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Azt mondják, hogy 30-50 százalék, hogy a karácsony fehér lesz, és valószínû megismétlõdik 99 és 86 tele.Vki nem tudja, hogy mi volt akkor?

Fehér karácsonyban nagyon reménykedek, már most délelõtt szállingózott erre a hó :) Am nem tom mi volt 99ben, de emlékszem egyik évben (lehet am éppen ez volt az) a születésnapomon (ápr. 22) hóembert építettünk... :D

Link to comment
Share on other sites

Bice

Fehér karácsonyban nagyon reménykedek, már most délelõtt szállingózott erre a hó :) Am nem tom mi volt 99ben, de emlékszem egyik évben (lehet am éppen ez volt az) a születésnapomon (ápr. 22) hóembert építettünk... :D

Papám mesélte, hogy õket egyszer a május elsejei felvonuláson kapta el a hóvihar. :D

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Papám mesélte, hogy õket egyszer a május elsejei felvonuláson kapta el a hóvihar. :D

Az se lehetett kispályás :D Am itt szállingózik a hó már egy ideje, egy nagyon kicsit meg is marad 1-2 helyen a füvön, remélem rá fog kezdeni majd rendesen - és mondjuk karácsonyig meg is marad ^^ :)

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Azt hiszem 99ben volt az, mikor hószünet volt, és majdnem a kerítésig ért a járdáról odébblapátolt hó. B)

Link to comment
Share on other sites

_Tigris_

Azt hiszem 99ben volt az, mikor hószünet volt, és majdnem a kerítésig ért a járdáról odébblapátolt hó. B)

Ez nekem is rémlik, és egy két hónapig el sem olvadt.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

A fotográfia topikban elõkerült a fotósok körében a havazás mint téma, hogy ki mennyire várja. Aki idõjárási szempontból is érdeklõdik utána annak bemásolom ide is amit írtam:

"Nos, ezt az idõjárás topikban kéne kifejtenem, de aki hóra vár, az valóban kedd-szerda magasságáig várjon. Szerencsére nekem holnap lesz az utolsó vizsgám, így végre szabad leszek, szerintem veszem a bakancsom, a túlélõ zsákom, meleg ételt és italt (na meg jelzõrakétát, biztos, ami biztos alapon), kimegyek a Budapest környéki erdõkbe és várom a havat a fényképezõgépemmel.

Egyébként meg egy hatalmas hideg légtömeg tódult be a napokban a Kárpát-medencébe, mely elõbb a napi átlaghõmérsékletet redukálja fagypont közelébe. A hétvégén talaj menti fagyok alakulhatnak ki szórványosan, elõbb csak éjszaka, vasárnap (azaz ma) pedig már nap közben is. Kisebb hószállingózások már vasárnaptól várhatók, de a hideg légtömeg nyomán érkezõ erõs csapadékmennyiség kedden éri el az ország nyugati határait, várhatóan egész nap intenzív csapadék kihullás várható, mely leginkább hó formájában jelentkezik majd. Aki tervezi, hogy kedden autóba ül és hosszabb útra indul az vigyen magával meleg ruhát, pokrócot és termoszban forró folyadékot, mert több helyen akár fél méteres hó is eshet 24 óra leforgása alatt. A havazás a szerdai napon is folytatódhat, bár nem olyan intenzíven, mint kedden, de valószínûleg ez pont elég lesz pár újabb centi hó lehullásához.

Szóval: Lesz hó, nem is kicsi! Keddig már mindenki kibírja! :)

Ha valaki velem akar tartani kedden és/vagy szerdán az írjon. Várhatóan a Budai hegyek lesznek célba véve (Széchenyi-hegy, Normafa, stb) és mivel nagy hó várható, így a meleg öltözék nagyon fontos, továbbá valamilyen téli körülményekre alkalmas túracipõ, bakancs ajánlott, de inkább utóbbi, mert a hó alatt sosem láthatod, hogy hova lépsz, törött/kificamodott bokával pedig nehéz lemenni egy hegyrõl. Ja és meleg folyadék erõsen javallott (termoszban, vagy alufóliába tekert mûanyagpalackban).

A hideg idõben az akkumulátorok is nagyon hamar lemerülnek, ezért pót áramforrásról is gondoskodjon aki jönni szeretne."

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Na nálunk rendesen megindult a hóesés :) (Kaposvár)

Már vagy 5cm a hó és még szakad :D Amivel jöttem haza busszal olyan lassan jött mint a fene. Kíváncsi vagyok a holnap reggeli közlekedésre :lol:

Link to comment
Share on other sites

csecsetkathorvald

Na nálunk rendesen megindult a hóesés :) (Kaposvár)

Már vagy 5cm a hó és még szakad :D Amivel jöttem haza busszal olyan lassan jött mint a fene. Kíváncsi vagyok a holnap reggeli közlekedésre :lol:

Hát igen. Én már lapátoltam is.

Link to comment
Share on other sites

Bice

Na nálunk rendesen megindult a hóesés :) (Kaposvár)

Már vagy 5cm a hó és még szakad :D Amivel jöttem haza busszal olyan lassan jött mint a fene. Kíváncsi vagyok a holnap reggeli közlekedésre :lol:

Hát pont jó helyen laksz, mert részben arra fele megy majd a jelek szerinte a "legkeményebb tél". Itt Tatabányán max. 2-3 centi hó van, de még esik valamennyire.

A közlekedésnél meg mindig azt mondják, hogy váratlanul érte õket a hó, közben meg ott a sok elõrejelzés. :D

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Hát pont jó helyen laksz, mert részben arra fele megy majd a jelek szerinte a "legkeményebb tél". Itt Tatabányán max. 2-3 centi hó van, de még esik valamennyire.

A közlekedésnél meg mindig azt mondják, hogy váratlanul érte õket a hó, közben meg ott a sok elõrejelzés. :D

Hát igen. Pedig nem nagyon vagyok oda a "kemény" télért :D

Amúgy minden évbe ez van, amikor elöször leesik a hó este ráfagy az útra, az másnap reggel nincs eltakarítva és amelyik busszal megyek az 10 perc helyet megy 40 percet :lol: ( Legalább kések suliból :rolleyes: ) Sõt a távolsági buszokat else szokták indítani :lol:

Persze a hókotrosok meg a só szórósok ráérnek majd 8-kor bemenni dolgozni és mire "feltankolják" a kocsikat van 10 óra :lol: Pedig be kéne õket már reggel 5-kor hívni :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Hát pont jó helyen laksz, mert részben arra fele megy majd a jelek szerinte a "legkeményebb tél". Itt Tatabányán max. 2-3 centi hó van, de még esik valamennyire.

A közlekedésnél meg mindig azt mondják, hogy váratlanul érte õket a hó, közben meg ott a sok elõrejelzés. :D

Itt még annyi se, még csak most kezdett el szállingózni valami :\

Link to comment
Share on other sites

Balee

Na nálunk rendesen megindult a hóesés :) (Kaposvár)

Már vagy 5cm a hó és még szakad :D Amivel jöttem haza busszal olyan lassan jött mint a fene. Kíváncsi vagyok a holnap reggeli közlekedésre :lol:

Felénk még szinte semmi szerencsére (Ajka és otthon Gyõrben sem esett még túl sok) de hétvégéig még bírja ki, nem akarok itt maradni. :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Felénk még szinte semmi szerencsére (Ajka és otthon Gyõrben sem esett még túl sok) de hétvégéig még bírja ki, nem akarok itt maradni. :D

Hétvégére már elolvad és mindent latyaktenger fog borítani! :D

Holnaptól várható igazi országos havazás, szerdán jön egy kis enyhülés, de még havazni fog helyenként, aztán csütörtöktõl a napi legmagasabb hõmérséklet már 0°C felett lesz, így elkezd majd olvadni. Hiába na... az elsõ hó sosem a tartósságáról lesz emlékezetes! :)

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

...és Stauf a mai napon mikor várható már vmi hó? Mert nálunk még semmi sincs :\

Link to comment
Share on other sites

csecsetkathorvald

Hát pont jó helyen laksz, mert részben arra fele megy majd a jelek szerinte a "legkeményebb tél".

Ez biztos? :huh: (nem igazán figyelem az elõrejelzést, de ez a hó megviselt :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

...és Stauf a mai napon mikor várható már vmi hó? Mert nálunk még semmi sincs :\

A reggeli óráktól már több helyen elõfordulhat havazás, de leginkább a déli országrészben, majd késõ délután húzódik egyre északabbra, estére már országos havazás várható, ekkorra már erõs, szeles idõ is elõfordulhat, helyenként viharos erejû széllel, így aki nagyobb távolságra indulna az csak óvatosan, könnyen hófalban találhatja magát nulla látótávolság mellett.

Én pont emiatt napoltam el az erdei fotótúrámat holnapra, az elsõ elõrejelzésekhez képest késik pár órát a hóvihar, így Budapestet nem a délelõtti, csak az esti órákban éri el a havazás. Viszont jó hír azoknak akik hétvégén szánkózni készülnek, úgy néz ki mégsem lesz olvadás, legalább is péntekig nem, mert szerda éjjel és csütörtökön erõs fagy is várható (szerda éjjel akár -14-16°C is elõfordulhat), csak szombattól enyhül majd az idõjárás, de még sok helyen marad a hideg, így a magasabban fekvõ helyeken még a jövõhét közepéig is lehet hó.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Hétvégére már elolvad és mindent latyaktenger fog borítani! :D

Holnaptól várható igazi országos havazás, szerdán jön egy kis enyhülés, de még havazni fog helyenként, aztán csütörtöktõl a napi legmagasabb hõmérséklet már 0°C felett lesz, így elkezd majd olvadni. Hiába na... az elsõ hó sosem a tartósságáról lesz emlékezetes! :)

Esett eddig keményen 1 cm, csütörtök estig maradjon is így, ha hazaértem, már szakadhat. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Esett eddig keményen 1 cm, csütörtök estig maradjon is így, ha hazaértem, már szakadhat. :lol:

Most értem haza, Budapest dél-nyugati külvárosában már kezd szállingózni a hó (és kegyetlenül hideg van... öröm volt háromnegyed órát állni a fagyban a Déli-pályaudvaron, mert késett az a gyökér vonat). A déli megyékbõl este kilenc óta már jelentik az egyre nagyobb méretû hóréteget, Pécsett már 10 centis hó áll és egyre inkább jön északra. Holnap, jobban mondva ma, pedig egész napos havazásra lehet számítani, csütörtököktõl pedig a hétvégéig nagyon kemény fagy lesz (elnézve a mostani laza -6°C-ot nem is kételkedem benne).

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Most értem haza, Budapest dél-nyugati külvárosában már kezd szállingózni a hó (és kegyetlenül hideg van... öröm volt háromnegyed órát állni a fagyban a Déli-pályaudvaron, mert késett az a gyökér vonat). A déli megyékbõl este kilenc óta már jelentik az egyre nagyobb méretû hóréteget, Pécsett már 10 centis hó áll és egyre inkább jön északra. Holnap, jobban mondva ma, pedig egész napos havazásra lehet számítani, csütörtököktõl pedig a hétvégéig nagyon kemény fagy lesz (elnézve a mostani laza -6°C-ot nem is kételkedem benne).

Észak-nyugat felé is várható valami? Néztem radarképet, de eddig olyan, mintha kikerülne minket :\

Szerk.: Mégis kezd felénk is jönni valami végre B) Remélem reggel fehér tájra fogok ébredni ^^

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Szerk.: Mégis kezd felénk is jönni valami végre B) Remélem reggel fehér tájra fogok ébredni ^^

Mivel én valószínûleg csak reggel fekszem le, ezért végignézhetem ahogy egyre fehérebb lesz a táj :D Feltéve ha végre el is kezd havazni és nem csak néhány kósza hópelyhet akar szórni...

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Hát ez nem igaz... Megint kikerült minket az igazi hó, már évek óta ez van - most is csont száraz kint minden, csak 1-2 hópihe száll el néha az ablak elõtt :\

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...