Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Országúti kerékpár


_Jolly_Joker_

Recommended Posts

_Jolly_Joker_
IPB Image
A legismertebb, legöregebb és legrangosabb oszágúti kerékpárverseny újra kezdetét vette. Induljon hát az idei topik is!

Pepiék élnek, jól van.

360 fokos visszafordító.

Nem 180?

15 radián. Vagy 360 mínusz 15 fok, azaz 345. :DDDDD
Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Az 5. szakasz után Cancellara vezet, Armstrong a második, Contador a harmadik és Klöden a negyedik, Leipheimer az ötödik. Astana jó gyenge. :D

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Ja, tegnap is megmutatták, hogy semmi esélyük. :D Hétvégén lesznek hegyek, ott majd eldõl, többen mondják, hogy Lance idén nem fogja tudni megnyerni. Nem is tudom, van egy olyan érzésem, hogy egyszer megindul és mire jön a cél egyedül marad a többiek meg valahol hátul lihegnek, megint... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Én is bízom benne. Szerintem esélyes. :)

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Egyelõre nagyon jól áll, de tényleg majd a hegyeken dõl el, van-e reális esély. Azért tegnap nagyon komoly volt ez a 0 másodperces különbség (pontosan 22 század ugye), kicsit odatették magukat a srácok... 50,3 kph-s átlag, baxxus! Nem emberek.

A monacói egyéni idõfutamban tetszett még nagyon, ahogy az alagúton szépen áttekertek - lábformaegy :D

A Girót is követtem, ezt is figyelni fogom; de azért leginkább csak a végét nézem meg, azért ehhez nagyon nagy türelem kellene.

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

A Girót is követtem, ezt is figyelni fogom; de azért leginkább csak a végét nézem meg, azért ehhez nagyon nagy türelem kellene.

Ezek a szakaszok is élvezetesek, szép tájak, a kommentárokon lehet szakadni rendesen, kellõen feldobják a hangulatok. Mondjuk hegyek kellenek, úgy az igazi. :)

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Ezek a szakaszok is élvezetesek, szép tájak, a kommentárokon lehet szakadni rendesen, kellõen feldobják a hangulatok. Mondjuk hegyek kellenek, úgy az igazi. :)

Na ezt most lehet így is érteni, meg úgy is, szal csak hogy tuti legyen: A szakasz végére értettem, nem a versenyére.

Amúgy egyetértek, jókat szoktam röhögcsélni néha a szövegeiken (fõleg a teljesen idióta szóvicceken :D), meg a táj is szép, de én a hegyvidéket szeretem tájban is, az Alpok vonulatait egyszerûen baromi jó érzés nézni - de képtelen vagyok végignézni a közvetítést, annyi türelmem nincs. Egyszerû lenne, ha mehetne a háttérben a tv valami más alkotása közben, csak erre sajna nem nagyon van mód...

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Oh, pedig ezek nagy részét nem is az elejétõl adják. Elég kevés a teljes közvetítés, ahogy nézem hétvégén lesz kivétel, na az már maratoni. Mondjuk a hõskorban voltak 12-14 órás szakaszok is, az még nekem is sok lenne. :D Egyébként rengeteg információt mondanak az adott helyrõl, ahol a mezõny is keresztül halad. Aztán szemezgetnek az utóbbi évek történeteibõl, nem fárasztják le az embert, ezt nevezik minõségi közvetítésnek. Tour kivételével kerékpárt egyáltalán nem nézek, de ebbe beleszerettem. 2002-ben véletlenül kapcsoltam csak eurosportra, azóta minden évben megnézem, ha tehetem.

Link to comment
Share on other sites

Thomas89

Én is beleszerettem, nem is tudom mikor, talán 4-5 éve. Azóta követgetem. Vagy még több is, mer jópár évet láttam amikor Armstrong még ment, aztán legutóbb meg 2005ben indult. Igen, sokat számít a közvetítés.

Az idõfutamon legnagyobb beszólás, hát asszem annál nagyobbat nem tudnak benyomni szerintem. Többször mutatták, hogy ott van a sziklákra építve az az Óceánográfiai múzeum. Aztán szörnyûlködtek.

A végén is mutatták és akkor Knézy benyomott egy ilyet: "Itt egy a tengerre nézõ ablakos apartmant elfogadnék." Sipi pár másodperc múlva: "Én elcserélném a tengerre nézõ feleségemet." Knézy visszakérdez: "Az apartmanra?" :lol: Sipi: "Igen" :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Oh, pedig ezek nagy részét nem is az elejétől adják. Elég kevés a teljes közvetítés, ahogy nézem hétvégén lesz kivétel, na az már maratoni. Mondjuk a hőskorban voltak 12-14 órás szakaszok is, az még nekem is sok lenne. :D Egyébként rengeteg információt mondanak az adott helyről, ahol a mezőny is keresztül halad. Aztán szemezgetnek az utóbbi évek történeteiből, nem fárasztják le az embert, ezt nevezik minőségi közvetítésnek. Tour kivételével kerékpárt egyáltalán nem nézek, de ebbe beleszerettem. 2002-ben véletlenül kapcsoltam csak eurosportra, azóta minden évben megnézem, ha tehetem.

Tudom én, ezek ilyen 6-7 órás szakaszok általában, amibõl mondjuk 3-at, 3,5-et adnak le, de nem bírom végig, csak néha teszek kivételt - fõleg idõfutamoknál. (az a 12-14 órás meg no comment, tényleg nem emberek)

Ezt meg akartam is írni, hogy dicsérendõ dolog a sok információ, amit elmondanak az adott helyrõl - Giro startnál Velence, utolsó idõfutamnál Róma volt, és tényleg látszik, hogy utánanéznek a dolognak. Csak magában nem akarok annyit ott ülni a tv-nél, ezért valamit ki kéne találni a multiszórakozás megoldására :D

Link to comment
Share on other sites

K3ll3rm4n

Tényleg nagyon nagyok ezek a követítések, Knézy és Sipi nélkül nagyon fura lenne :D Én is úgy 2002 táján kezdtem el nézni, akkor még Ullrich volt a nagy kedvenc :) Beszólások meg tényleg nc. B)

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Huh, most nézem, a holnapi szakasz eléggé kemény lesz, lesznek majd szép halálok a végén :D

Kép (mert png-t nem lehet berakni... másikat keresni meg lusta vagyok) - A 224 km-ével ez lesz az idei Tour leghosszabb szakasza, és azért domborzatilag is elég kemény, szépet másznak majd a végén... de a szombati és vasárnapi se lesz kutya xD (itt tök jól össze is lehet hasonlítgatni a jellegüket)

Ezt szerintem megnézem egyben, a maiból nem sokat láttam, a befutóról pont lemaradtam, el kellett mennem...

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Ohh, a holnapi még csak bemelegítés. Már kezdtem megijedni, hogy idén nem lesz semmi komoly, aztán gyorsan végignéztem és meg is nyugodtam. Mekkora halálok lesznek, gruppettokat már elõre szervezhetik. :D Mai szökés sajnos nem ért haza, azt hittem megismétlik a tegnapit, ritka egyébként az ilyen. Esõ néha eleredt, voltak bukások szép számmal, de semmi extra. Már látom is, hogyan fog a holnapi zajlani. Megindulnak, mint az õrült, mennek egy 48-as átlagot az elsõ hegyig, hogy a show részét letudják. Esetleg az elsõ emelkedõn is átgázolnak a gyengék maradjanak csak le címszóval. Aztán az elsõ kategóriás hegyen, már csak a fele csapat lesz ott.. a végén még annyi se, õrült tempó lefele, aztán mindent bele. :)

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Na, Contador a nr.1 az Astananal. Meg is nyeri.

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

Hello! Ki nyerte a mai szakaszt, történt-e változás az összetettben? Szerintetek ki lesz a végsõ gyõztes? Szerintem Armstrong, nagyon erõs az az ember!

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Feillu. Nocentini sárgás, Contador mögötte 6másodpercre, Armstrong 8-ra.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Na, Contador a nr.1 az Astananal. Meg is nyeri.

Nagyon lazán tekert a végén, csak úgy lestem... nem sok jelét mutatta a fáradtságnak. Annyit tényleg megmutatott ez a mai szakasz, hogy neki jóval nagyobb az esélye.

(de azért egyelõre nem írnám le Armstrongot sem, ki tudja, miért nem indult el ma - 2 nap múlva már esetleg tényleg lehet látni az erõviszonyokat, aztán egy ideig megint relatíve sík terep)

Amúgy krva szép ez a Pireneusok...

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Persze, hogy nem szabad leírni. Oké, hogy ez még csak a 7. etap volt, de attól még ott van az elsõ háromban. Azonban úgy vélem õ csak asszisztálni fog Albertonak.

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

Feillu. Nocentini sárgás, Contador mögötte 6másodpercre, Armstrong 8-ra.

Nagyon köszi! Tényleg gyönyörû a Pireneusok, ellaknék ott egy ideig...

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Mindenesetre ennyit arról, hogy a hétvége után majd látni a tényleges erõviszonyokat - látszik, hogy ez az elsõ Tour, amit követek, az utolsó hétig senki nem fogja kihajtani magát, felesleges ilyenkor elõnyre szert tenni.

Ugye ma pihenõ, a következõ 3 szakaszt meg szerintem kihagyom, vagy legalábbis csak belenézegetek óránként, mert nem tûnik túl izgalmasnak :D

Link to comment
Share on other sites

K3ntAur

Contador csak elvesztheti ezt a Tourt, azt lehet érezni, mint 2007-ben Rasmussennél, hogy úgy KisTehén!a meg a komplett mezõnyt a hegyeken ahogy akarja. Én néztem a Girot, láttam ott mit tudott Armstrong, lehet mondani, hogy sérült volt elõtte, de egy komoly szakaszon nem jött az esélyesek csoportjával, azért az elég karcsú. Hiába, nem 20 éves. Azért TOP5-be még jó lehet az idei Touron is.

Egyébként Wiggins mióta tud menni a hegyeken? :) Eddig nem úgy tûnt, hogy a rövid idõfutamokat leszámítva lehet keresnivalója, aztán most 5. összetettben. Azért sztem lesz ez még rosszabb is :lol:

Én olyan 2000 körül kezdtem el nézni a Tourt, akkor még Pantani is nyomult :blink: Emlékszem akkor tetszett meg amikor láttam, hogy Ullrich meg Armstrong váltott vezetéssel mennek fel a hegyre, nekem meg akkor tizenegykét évesen, forma1-hez szokva tök izgalmasnak tûnt, hogy ennyi elõzés van :D

Ja meg az idei legjobb beszólás idáig sztem:

-Knézy: ...de Jack Bauer nem kalóz.

-Sipos: Az kicsoda?

- ÁÁ látszik, hogy nem nézel 24-et, pedig nagyon jó kis sorozat...

-Közben szökés van...

-Igen majdnem olyan jó, mint a Szökés, de csak akkor, ha Michael Scofield van szökésben [vaaa]

Valahogy így volt már nem tudom szó szerint.

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Igen, valahogy így volt, nevettem rajta én is. Elõtte meg Jack Sparrow volt a téma. :D Az utóbbi pár nap nem bõvelkedett izgalmakban, azt hittem lesznek komolyabb támadások, de az Astana olyan szinten erõs, hogy a többiek nem tudom, mit akarnak. Armstrongot azért nem írnám le, szerintem villant még. :rolleyes: Szegény Ullrich. Emlékszem, mennyire is küzdött. Egyénin mindig az volt, hogy õ elverte az egész mezõnyt, aztán jött Armstrong és adott egy percet neki, csak úgy, barátilag. :) Nem is tudom melyik évben volt már, amikor egy nézõ sáljában esett Armstrong a többiek nagyon sportszerûen megvárták. Felért, mosolygott egyet és mint ha szembe jött volna. B) Az utolsó Touron már eléggé megnyílt. Akkor is beszélgetett másokkal, interjúkat is adott. Addig nem igazán volt ilyen. Nem is nagyon kedvelték. Most meg... be nem áll a szája. :D Nagyon bírom és szorítok neki. ----->Armstrong i am strong by Sipi. ^^

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Na, ma végre valami izgalmasabb szakasz :D (sõt, sokak szerint nagyon fontos)

Ez az utolsó 3 nap csak a végén tartalmazott egy nagyon kis mennyiségû érdekességet, de az is kimerült annyiban, hogy van-e esély Cavendish ellen, vagy nincs... (mert oké, szépen a kis kastélyok, de én hegyvidékpárti vagyok, nagyon)

A verseny utolsó hetérõl, a legizgalmasabb részrõl viszont alighanem egy az egyben le fogok maradni, mert változott a terv, egy héttel arrébraktuk haverokkal a Balatont, 23-án megyünk - de asszem, nem fogok nagyon bánkódni :) Mondjuk a 25-én lévõ hegyi befutót szívesen megnézném...

Tényleg, máskor is ilyen kevés hegyi befutó szokott lenni? Mert 21 szakaszból 2 elég karcsú - vagy direkt van így leszorítva a számuk, mert ezek "túl sorsdöntõek"?

Link to comment
Share on other sites

Csapoati

Na, ma végre valami izgalmasabb szakasz :D (sõt, sokak szerint nagyon fontos)

Ez az utolsó 3 nap csak a végén tartalmazott egy nagyon kis mennyiségû érdekességet, de az is kimerült annyiban, hogy van-e esély Cavendish ellen, vagy nincs... (mert oké, szépen a kis kastélyok, de én hegyvidékpárti vagyok, nagyon)

A verseny utolsó hetérõl, a legizgalmasabb részrõl viszont alighanem egy az egyben le fogok maradni, mert változott a terv, egy héttel arrébraktuk haverokkal a Balatont, 23-án megyünk - de asszem, nem fogok nagyon bánkódni :) Mondjuk a 25-én lévõ hegyi befutót szívesen megnézném...

Tényleg, máskor is ilyen kevés hegyi befutó szokott lenni? Mert 21 szakaszból 2 elég karcsú - vagy direkt van így leszorítva a számuk, mert ezek "túl sorsdöntõek"?

Egyrészt, meg szerintem azért nagyon fárasztó ám. Gondolj bele, letekersz 200 km-t, és a végén mássz fel egy 1000 m-es hegyre.

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Tényleg, máskor is ilyen kevés hegyi befutó szokott lenni? Mert 21 szakaszból 2 elég karcsú - vagy direkt van így leszorítva a számuk, mert ezek "túl sorsdöntõek"?

Most sokkal "könnyebb" volt a hét. Nem volt igazán nehéz szakasz, pont azért, hogy ne dõljön el olyan hamar, ki nyeri a Tourt. Emlékeim szerint régebben sem volt annyival több hegyi befutó, lehetett talán 3-4. Mai napra én is kíváncsi vagyok, meg is nézem, milyen hegyek lesznek.

Csapoati: Nem az a gond. Ezt sokszor el is mondták. 200 km után lehetne még 3 hegy is, a többség, aki amúgy is bírná, teljesítené a szakaszt. A gond a tempóval van az szedi az áldozatait.

Cavendish pedig verhetetlen, mivel a felvezetõi a legjobbak. Itt az a gond, hogy felvezetik neki 60-65 km/h körüli sebességgel és már ezt nem tudja tartani senki, erre fel õ még innen is gyorsít valamit a végén. A többi csapat hol van ? A sprintereik próbálkoznak, de 3-4 embert õk sem tudnak megverni. Utolsó 10 kilóméteren mit látsz ? Team Columbia elõl aztán jöjjön, aki bírja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...