Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szivarozás


Flash_Gabber

Recommended Posts

Flash_Gabber

Helló!

Gondoltam a kúltúrában nyitok egy ilyen témájú totyikot, mert véleményem szerint kicsit komolyabb dolog mint a cigarettázás, és kiváncsi vagyok hogy ti ha szívtok mit szívtok, miket probáltatok, pozitiv negativ tapasztalatok, szokásaitok stb, szal eszmecsere a témában.

én ugymond kezdõ szivaros vagyok probáltam ki már eztazt, szivarkával kezdtem, most kezdek áttérni a nagyobb dohányhengerekre :rolleyes: drága kategóriához még nemvolt szerencsém, jelenlegi kedvencem a Dannemann Moods Tubos, vaniliás szivar, kicsit kisebb darab ezért elég rövid időtartamú de hihetetlen jó aromája van és árban sem rossz. Szoval ha van legalább 1 szivarozótársam itt, szabad a pálya :D

Link to comment
Share on other sites

arazu

Én annyira nem rajongok a szivarért. Néha-néha elmegy, de akkor már inkább cigarettával pusztítom magam.

Volt lehetõségem egyszer kubait szívni (Romeo y Julieta), nagyon jó íze volt, de én megszoktam már a cigit - és azt pedig eldobom 5 perc után, nem tökölök vele órákat. Egyébként mindenki azt mondja h nagyon erõs, de én egyáltalán nem találtam annak. Ilyen pirosmarlboro szint.

Link to comment
Share on other sites

erdly

Én szeretem a dohányokat, szerencsére kubai származású havertól nagyon olcsóan tudok beszerezni jó minõségû szivarokat. Amikor meg ingyen hoz néha bulikba az még jobb. :D

Cohiba Siglo -kat szokott hozni általában. Viszont sokkal olcsóbban adja mint boltban.

Igazából rosszabb minőségű szivart nem volt alkalmam még szívni, szóval marhára nem tudok viszonyítani, meg hasonlítani. :D

Faternak vettem ilyet 50. szülinapjára:

http://www.szivarszakerto.com/index.php?lo...amp;id=cc708181

Link to comment
Share on other sites

arazu

Olcsónak, átlagosnak nem mondanám.

Link to comment
Share on other sites

erdly

Én annyira nem rajongok a szivarért. Néha-néha elmegy, de akkor már inkább cigarettával pusztítom magam.

Volt lehetõségem egyszer kubait szívni (Romeo y Julieta), nagyon jó íze volt, de én megszoktam már a cigit - és azt pedig eldobom 5 perc után, nem tökölök vele órákat. Egyébként mindenki azt mondja h nagyon erõs, de én egyáltalán nem találtam annak. Ilyen pirosmarlboro szint.

A vége az erõs... De még mennyire. Cohibát próbáltam, ott az eleje persze nem erõs, meg simán le lehet tüdõzni, de a felétõl kezdõdik. A vége meg már annyira erõs, hogy beszívod a szádba, és. kb meghalsz.

Link to comment
Share on other sites

Flash_Gabber

most szarul tudom hogy a szivar füstjét eleve nemkell / nemszokás letüdõzni? :lol: :unsure:

eddig nagyrészt mindegyik vége erős volt amit szivtam bár kezdek rájönni hogy hogy kell gyujtani és szivni hogy a vége is kellemesen erős legyen :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

arazu

most szarul tudom hogy a szivar füstjét eleve nemkell / nemszokás letüdõzni? :lol: :unsure:

Egyénenként változó.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Örülök ennek a topiknak, mert szeretek szivarozni, amióta (többször is) letettem a cigarettát már inkább csak vízipipázok (napi rendszerességgel), illetve szivarozom is, bár azt kissé ritkábban. legsûrûbben szivarkákat szoktam szívni, de volt már dolgom kissé gigantikusabb kubai darabokhoz is.

Viszont rossz hírrel kell szolgáljak, még ha szívesen is látom a Kultúra alfórumban a topikot, ennek ellenére nem ide való, ahogy a Vízipipa és a Cigaretta topik sem itt van. a Buli, Pia, Nõk szívesen vendégül látja, és remélhetõen én is rendszeres látogatója leszek.

Update: A topik immáron az új helyén található, további jó csevegés.

Edited by Stauffenberg
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Szüloetésnapomra kaptam szivrokat, azokat elszívtam. De annyira nem rajongok a szivarokért (maradok a ciginél) bár kétségtelen h nagyon finomak voltak amiket kaptam.

Stauffenberg : ha leszoktál a cigirõl de helyette vizipipa és szivar... Hát szerintem sem anyagilag sem egésséges életmód tekintetében nem lettél elõrébb ...

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

A vízipipa valóban nem egészségesebb mint a cigaretta, az is káros, de jóval kisebb mértékben mint a cigi, szivart pedig jó ha havonta egyszer a számba veszek. A másik meg, hogy én a cigaretta mellett is ugyan annyit vízipipáztam és szivaroztam mint most... szóval azért beljebb vagyok, nem is kicsit.

Amúgy milyen szivarokat kaptál? Én legutoljára ilyen jeles alkalomból Cohiba Esplendido-t, bár elismerem, hogy nagyon jó, és gyakorlatilag a világ #1 szivarja ismertség/elismertség terén, de nekem az a bajom vele, hogy túl erõs, pedig én a kubai szivarokat szeretem a legjobban, mégis ilyen viszonylatban is erõs, tipikus Cohiba, viszont ezt leszámítva kellemes az aromája, érezni benne egy kis kávébabos ízt, amit én nagyon imádok, épp ezért szívom leggyakrabban a Cohiba Minit, ami nem is szivar hanem cigarillo (szivarka), de mégis olyan igazi kubai, Cohiba ízvilága van, ráadásul nem is olyan drága ahhoz képest, hogy a Cohiba az egyik legjobb és legdrágább márka (1 doboz kb 2500 Ft amiben van 10 szál).

Apropó, ha már szóba került a kávébab, akkor arra is kíváncsi lennék, hogy ti mit szerettek (ha szerettek) fogyasztani a szivar mellé. Én leginkább kávét a kubai szivarokhoz, mert jól kihozza az aromájukat, nagyon jól harmonizálnak, de mondjuk a Spanyol szivarokhoz valamilyen mediterrán ital illik az én ízlésem szerint, például Vermunt, Cinzano, Metaxa vagy valamilyen finom déli bor, mondjuk Portói és lehet hozzá csipegetni sajtot és/vagy szõlõt.

Jajj nyami, most úgy megjött a kedvem egy nagy churchill méretû spanyol szivarhoz, egy pohár borhoz, egy nagy szelet sajthoz, meg egy hatalmas fürt nagyszemû szõlõhöz :D

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Én hobbiszivaros vagyok :) Cigizni nem cigiztem soha, nem is szeretnék. A szivar viszont másabb életérzés szerintem. Legutóbb vizsgaidõszak végét megünnepelve leptem meg magam egy MonteCristo No4 szivarral. Az ára szerintem elég "baráti" (3k), és ahhoz képest nekem az íze is bejött és sokáig is tartott.

Ha szivarozok, akkor mellé természetesen whiskey-t iszok (Chivas/Ballantine's/fekete Johnnie Walker hármas közül valamit).

Link to comment
Share on other sites

arazu

Ha szivarozok, akkor mellé természetesen whiskey-t iszok (Chivas/Ballantine's/fekete Johnnie Walker hármas közül valamit).

This.

Valamint még füstölt sajtot szoktam mellé csipegetni (pl. Karaván). Felettébb kellemes.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Szivarhoz a whiskey mellett szerintem legjobban a cognac, metaxa illetve a rum illik. :) Legjobb valami jó félével, mondjuk Remy Martinnal vagy Havana Club rummal, nagyot dob a hangulatán. :)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

This.

Valamint még füstölt sajtot szoktam mellé csipegetni (pl. Karaván). Felettébb kellemes.

Igen igen! A füstölt sajt nagyon jól kiegészíti, de inkább a kicsit édeskésebb spanyol szivarokhoz passzol igazán, a kubai szivarokhoz - szerintem - a kávé vagy a csoki (keserû 100%-os fekete csokoládé) illik.

De most elhatároztam, hogy hozatok magamnak Kubából (egy rokonom ott él és havonta hazajön) humidort megrakva valami finom szivarral, lehet Romeo y Julieta-ra esik majd a választás.

De sajna ez erõsen pénzfüggõ... nem nagyon tudok mostanában ilyenekre áldozni, de a tervet elrakom a fiókba, majd ha megengedhetem magamnak elõveszem újra.

Szivarhoz a whiskey mellett szerintem legjobban a cognac, metaxa illetve a rum illik. :) Legjobb valami jó félével, mondjuk Remy Martinnal vagy Havana Club rummal, nagyot dob a hangulatán. :)

A kubai rumok nagyon finomak, imádom õket, de azért nem nehéz fejre állni tõlük :P Mondjuk ami még jó a szivarokhoz az valamilyen mediterrán koktél, fehér kubai rum, lime és menta jó sok jéggel... hát... na az isteni tud lenni. :)

Link to comment
Share on other sites

arazu

Igen igen! A füstölt sajt nagyon jól kiegészíti, de inkább a kicsit édeskésebb spanyol szivarokhoz passzol igazán, a kubai szivarokhoz - szerintem - a kávé vagy a csoki (keserû 100%-os fekete csokoládé) illik.

De most elhatároztam, hogy hozatok magamnak Kubából (egy rokonom ott él és havonta hazajön) humidort megrakva valami finom szivarral, lehet Romeo y Julieta-ra esik majd a választás.

De sajna ez erõsen pénzfüggõ... nem nagyon tudok mostanában ilyenekre áldozni, de a tervet elrakom a fiókba, majd ha megengedhetem magamnak elõveszem újra.

A kubai rumok nagyon finomak, imádom õket, de azért nem nehéz fejre állni tõlük :P Mondjuk ami még jó a szivarokhoz az valamilyen mediterrán koktél, fehér kubai rum, lime és menta jó sok jéggel... hát... na az isteni tud lenni. :)

Még talán valamelyik régebbi postomba írtam, hogy csak egyszer szívtam kubait, bár az pont Romeo y Julieta volt, de volt "annyi eszem", hogy nem ettem mellé keserû csokit, pedig nem Te vagy az elsõ aki ajánlotta.

Az általad említett spanyol szivarokat preferálom, azokhoz a koktél szintúgy jó. 0 közöm van a koktélokhoz, de édesanyám szokott csinálni nyáron ilyen mentás-lime-os cumót, eszméletlen keserû, de a szivar jobban kihozza az ízét, ahhoz szoktam szörpölni....nem rossz.

Tervbe van véve még a Villiger...ez svájci szivar, és nem is a drága kategóriát képviseli, egy lassan 10-15 éve szivarozó ismerõsöm dicsérgeti, de nem tudom....850 Ft-ért láttam CigarShop-on...olcsó húsnak híg a leve?

Szintúgy ezen ismerõsöm mondta a Juan Lopez-t...5k alatt van a legtöbb bõven, "íze is van", szóval megéri (bár nem saját tapasztalat...). Ja, és kubai.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

...

A kubai rumok nagyon finomak, imádom õket, de azért nem nehéz fejre állni tõlük :P Mondjuk ami még jó a szivarokhoz az valamilyen mediterrán koktél, fehér kubai rum, lime és menta jó sok jéggel... hát... na az isteni tud lenni. :)

Azám, mojito. ;)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Ma jártam barátnõmmel Mammutban mert névnapom alkalmából meglepett valamivel, és ha már ott voltam akkor nem bírtam ki, hogy ne nézzek el a CigarShop-ba is, ajj mami, az a sok finom szivar... én azt hittem rosszul leszek mikor szembesültem a pénztárcám tartalmával :D

Mondjuk mivel névnapom van, így vásárlásnál 10% kedvezményt kapnék, de sajna így sem engedhetem meg most magamnak az igazi jó szivarokat... csak egy doboz vanília aromás Majával tértem haza, csak hogy csillapítsam kicsit a szivar étvágyam :)

Link to comment
Share on other sites

Flash_Gabber

Ma jártam barátnõmmel Mammutban mert névnapom alkalmából meglepett valamivel, és ha már ott voltam akkor nem bírtam ki, hogy ne nézzek el a CigarShop-ba is, ajj mami, az a sok finom szivar... én azt hittem rosszul leszek mikor szembesültem a pénztárcám tartalmával :D

Mondjuk mivel névnapom van, így vásárlásnál 10% kedvezményt kapnék, de sajna így sem engedhetem meg most magamnak az igazi jó szivarokat... csak egy doboz vanília aromás Majával tértem haza, csak hogy csillapítsam kicsit a szivar étvágyam :)

Eddig szívott szivarkák közül a Maya tetszett a legkevésbé, nemtudom miért de nagyon nem izlett, elég kínlódva szivtam el a 10 szálat. Eddigi legfinomabb vaniliás szivarkám az a Diamonds Extra fémdobozos, na az izlett nagyon.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Eddig szívott szivarkák közül a Maya tetszett a legkevésbé, nemtudom miért de nagyon nem izlett, elég kínlódva szivtam el a 10 szálat. Eddigi legfinomabb vaniliás szivarkám az a Diamonds Extra fémdobozos, na az izlett nagyon.

Én sem nagyon szeretem, de most sajna csak arra volt pénzem. Nekem a kedvenc cigarillo-m amit már korábban is írtam az a Cohiba Mini.

Link to comment
Share on other sites

_L_

Eddig szívott szivarkák közül a Maya tetszett a legkevésbé, nemtudom miért de nagyon nem izlett, elég kínlódva szivtam el a 10 szálat. Eddigi legfinomabb vaniliás szivarkám az a Diamonds Extra fémdobozos, na az izlett nagyon.

Én whiskey ízesítésû meg sima szivarkát szivtam, a sima neheznfogyottel, a whiskeys meg kb 2 hét alatt, egyszer szivtam normáális(vastag) szivart, de az kivotl száradva, meg valami olcsó lehetett, mert nemnagyon ízlett :S

Link to comment
Share on other sites

arazu

A "viszkis" neve érdekelne. :rolleyes: Egyszer befigyelt már az is egyik barátomnál, de õt nem tudom most elérni, és lehet h közbe megyek szivart venni (bár ott is megkérdezhetném) :(

Link to comment
Share on other sites

Flash_Gabber

nekem 3 szál konyakos van még itthon, AlCapone a neve. nemrossz, de ez a 3 már nemnagyon akar elfogyni :D kicsit zöldül, elég régi lehet már nemjó B) :rolleyes: :lol:

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Sok márkát próbáltam már, de mindig visszahúz a szívem a Wintermans-okhoz :D

A Slim Panatellát ajánlom egy kiadós tejszínes fekete mellé. Nem szeretek mellé alkoholt inni, mivel nagyon rátelepszik a torkomra :) Szóval vagy tömény, vagy szivar... a kettõt együtt nem bírom. Persze a Panatellát nyugodtan lehet ahhoz is, de mondjuk a Chambord Corona Deluxe-ot már eléggé merész :D

Kávé mellé még a Cafe Créme passzol. Sok féle van belõle, de az alap, annál szvsz nincs jobb. Sajna a felnyithatós fémdobozosom fenn hagytam albiban :'(

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Ma jártam barátnõmmel Mammutban mert névnapom alkalmából meglepett valamivel, és ha már ott voltam akkor nem bírtam ki, hogy ne nézzek el a CigarShop-ba is, ajj mami, az a sok finom szivar... én azt hittem rosszul leszek mikor szembesültem a pénztárcám tartalmával :D

Mondjuk mivel névnapom van, így vásárlásnál 10% kedvezményt kapnék, de sajna így sem engedhetem meg most magamnak az igazi jó szivarokat... csak egy doboz vanília aromás Majával tértem haza, csak hogy csillapítsam kicsit a szivar étvágyam :)

Pálnak hívnak?:D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Pálnak hívnak?:D

Inkább Péter :D Mivel éjfél után 1,5 órával írtam (nálam helyesen beállított idõbélyegzõ ketyeg) így nem lehettem volna ott a boltban 30-án, csak 29-én.

Amúgy a névnaptól számított 3 napon belül még érvényes a 10% kedvezmény a CigarShopnál :)

nekem 3 szál konyakos van még itthon, AlCapone a neve. nemrossz, de ez a 3 már nemnagyon akar elfogyni :D kicsit zöldül, elég régi lehet már nemjó B) :rolleyes: :lol:

Az AlCapone szivarokat én is próbáltam már, Német szivar, de a származási helye ha jól emlékszem Honduras. Az olcsóbb árkategóriában nem rossz, de ha már olcsó szivar akkor én az olcsóbb Spanyol szivarokat szeretem melyeknek a származási országa valamelyik egyenlítõhöz közeli Dél-amerikai ország (ezért is van a kissé édeskésebb, kávésabb íz, mert felváltva termelik az egyik évben a kávébabot, a másikban pedig a dohányt). Persze a drágább szivarok közül is szeretem a prémium Spanyol import szivarokat, nem olyan erõsek és kaparósak mint a kubai szivarok amiknek van egy kicsi "földes" mellékíze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...