Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Civilization sorozat


gebali1991

Recommended Posts

OG

Mennyibe fog fájni? Meglepném magamat vele karácsonykor. :D

Link to comment
Share on other sites

jardo

Mennyibe fog fájni? Meglepném magamat vele karácsonykor. :D

Pont ezt akartam kérdezni én is: mennyiért vesztegetik majd?

Link to comment
Share on other sites

OG

Pont ezt akartam kérdezni én is: mennyiért vesztegetik majd?

Egy biztos, nem lesz olcsó mulatság. :D

Link to comment
Share on other sites

jardo

Egy biztos, nem lesz olcsó mulatság. :D

Valószínû. Mondjuk én a tartalomtól sem estem annyira hanyatt. Egy CE kiadásba sztem alap az art book, a zenei CD és a behind the scenes dvd is. Ami az igazi extra, az csak a figurák.

Valamilyen régies stílusú föld térképet én még el tudtam volna képzelni, esetleg valami kártyajátékot (pl. a kártyás szerepjátékok mintájára), meg hasonló apróságokat.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

szerintem baromi jól néz ki :D

Szerintem is de áráról nem találtam semmit, 20.000Ft biztos megállja majd :)

Link to comment
Share on other sites

jardo

Szerintem is de áráról nem találtam semmit, 20.000Ft biztos megállja majd :)

Be is b@szna. Akármennyire is imádom a Civ-sorozatot és Sid Meiert, de ez a csomag még véletlenül sem ér 20k-t.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Be is b@szna. Akármennyire is imádom a Civ-sorozatot és Sid Meiert, de ez a csomag még véletlenül sem ér 20k-t.

Egy helyen 50 dollárt írtak egyébként

Link to comment
Share on other sites

jardo

Az mondjuk durván 12k. Ami viszont egyáltalán nem vészes egy CE kiadásért.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Az mondjuk durván 12k. Ami viszont egyáltalán nem vészes egy CE kiadásért.

Csak nem biztos mert nem volt odaírva, hogy SE

de a sima meg 30 Dollár volt. én nem iszok elõre a medve bõrére.

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

60 font lesz az ára ennek a kiadásnak.

Link to comment
Share on other sites

jardo

60 font lesz az ára ennek a kiadásnak.

Na az mondjuk tényleg 20k körül van, a font árfolyamától függõen. Ha ehhez még hozzászámolom, hogy a magyar boltok jóval drágábban adják, mint külföldön, akkor bele se merek gondolni, hogy ez mennyi lesz.

Ahhoz pedig továbbra is tartom magam, hogy ez a kiadás nem ér meg 20k-t.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Na az mondjuk tényleg 20k körül van, a font árfolyamától függõen. Ha ehhez még hozzászámolom, hogy a magyar boltok jóval drágábban adják, mint külföldön, akkor bele se merek gondolni, hogy ez mennyi lesz.

Ahhoz pedig továbbra is tartom magam, hogy ez a kiadás nem ér meg 20k-t.

Egyébként minõ meglepetés az amazon-ra is igaz 60 dollár 60 Euro átváltás.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Itt van a tartalom:

-5 fém figura a Civilization V-bõl, a Reaper Miniatures gyártásában

-a játék zenéje 2 CD-n

-színfalak mögötti DVD

-176 oldalas kemény borítású könyv

Majdnem megkérdeztem, hogy "és a játékkal mi a helyzet?"

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
gerhajdu

Na engem a 2. rész teljesen kiakasztott :lol: Nem tudtam megtámadni egy várost, mert rossz helyre építették. Írt valami üzenetet a játék, hogy "általában nem támadhatsz olyan helyre, ahol már van egy ellenség". Ezt eleve nem értem, mit jelent, de minden oldalról minden egységgel próbáltam és ugyanezt az üzenetet írta. Már letörlöm, mert teljesen felidegesített.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
SnarkovX

Up CIV topic up ! :) nemsokára megkaparinthatjuk az ötödik részt, én már nem gyõzöm kivárni ezt a pár napot :)

Link to comment
Share on other sites

kalen

Civilization 5 Demo már a Steamen :)

Link to comment
Share on other sites

HD2

Civilization 5 Demo már a Steamen :)

Nagyon tuti lesz a játék. :D Már a demót is alig bírtam abbahagyni.

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Nagyon jó kis gém ez, toltam a demót , és teljesen ott volt a még egy kör szindróma. Ha meg lesz a teljes majd létrehozom az elsõ japán birodalmat. :lol:

Egyébként a demóban nektek is ennyire elutasítóak voltak diplomáciánál ? Egyiptom semmire se volt rávehetõ, míg derék germánok is csak az együttmûködésig mentek. Mondjuk csinált érdekes dolgokat az ai, háborút rendelt el, azt volt egy warrior osztaga, míg nekem egy archer, egy hoplita, és egy warrior. Érdekes, de megbocsátom , és betudom a beginer szintnek.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Egyébként a demóban nektek is ennyire elutasítóak voltak diplomáciánál ? Egyiptom semmire se volt rávehetõ, míg derék germánok is csak az együttmûködésig mentek. Mondjuk csinált érdekes dolgokat az ai, háborút rendelt el, azt volt egy warrior osztaga, míg nekem egy archer, egy hoplita, és egy warrior. Érdekes, de megbocsátom , és betudom a beginer szintnek.

Több tesztben is kiemelték a kissé gyengére sikerült diplomáciát és a butácska AI-t, szóval elképzelhetõ, hogy nehezebb szinteken sem változik. Én amúgy a demót még nem próbáltam, a teljes verzióra várok... így a képek meg a videók alapján jónak tûnik, bár az interface elég csúnyácska, valahogy nem illik a játék stílusához.

Link to comment
Share on other sites

Ideniel

Több tesztben is kiemelték a kissé gyengére sikerült diplomáciát és a butácska AI-t, szóval elképzelhetõ, hogy nehezebb szinteken sem változik.

5 óra demózás után: a diplomáciai lehetõségek más civilizációkkal valóban kissé korlátozottak, azonban az ellenfelek MI-jére nem lehet panasz, ráadásul a városállamok bevezetése minden korábbi résznél nagyobb komplexitást nyújt. Ez azért fura mert a Civ 5 inkább tûnik valódi játéknak, semmint a szimuláció és stratégiai játék között ingázó valaminek, mint amilyen a Civ 4 és a kiegészítései voltak.

Marhára nem akartam megjelenéskor megvenni, de most azt hiszem muszáj lesz elõrendelnem. Bye-bye magánélet!

Link to comment
Share on other sites

-max-

5 óra demózás után: a diplomáciai lehetõségek más civilizációkkal valóban kissé korlátozottak, azonban az ellenfelek MI-jére nem lehet panasz, ráadásul a városállamok bevezetése minden korábbi résznél nagyobb komplexitást nyújt. Ez azért fura mert a Civ 5 inkább tûnik valódi játéknak, semmint a szimuláció és stratégiai játék között ingázó valaminek, mint amilyen a Civ 4 és a kiegészítései voltak.

Azóta kipróbáltam én is... háát, úgy összességében tetszik, de az interface-t szokni kell, meg zavaró az újfajta diplomáciai képernyõ (nem tudjuk pl megnézni, mennyire csipázzák egymást a különféle népek... vagy csak én vagyok vak, hogy nem találom?). A hex-rendszerre való átállás remek döntés volt a fejlesztõk részérõl, továbbá az újfajta "területnövelés" a városoknál is remek - el lehet felejteni az ikonikus "nagy kövér keresztet", a megszerzett kultúrapontokból/aranyból arra terjeszkedsz, amerre csak akarsz - szerintem ez sokkal reálisabb, mint azon gondolkodni, hogy hova tedd a várost, hogy aztán a big fat crossban a környék összes nyersanyaga bent legyen... Úgyhogy összességében bejövõs.

Link to comment
Share on other sites

Ideniel

3 óra és játszató Steamen. B)

Most végre megtudhatom, hogy hány óráig bírok ébren maradni egyhuzamban. :D

Link to comment
Share on other sites

Ideniel

Eddigi észrevételeim:

-Nem tudom hogy valamilyen bug, vagy egy általam figyelmen kívül hagyott játékbéli feature miatt, de a "Move" parancs nagyon sokszor nem mûködött, állandóan menedzselnem kellett az egységeim haladási irányát. Tudom, hogy a scout, warrior, stb. egy õsi rom, vagy lefoglalt tile esetén megáll, de sokszor semmi sem utalt arra, hogy bármi akadályozta volna az útjukat. Akinek van ötlete, hogy ez miért lehet, ne tartsa vissza.

-Az ellenfél AI-jával semmi baj sincs, egyszerûen arról van szó, hogy a játékban a legegyszerûbb gyõzelem a Domination, így érthetõ módon erre fognak rástartolni, hacsaknem a "személyiségük" felül nem írja a háborús stratégiát. Ez azt jelenti, hogy valahol egyensúlyi hibát hagytak a játékban. Nem kell elkeseredni, ez javítható.

-A kulturális gyõzelem nem valami kiegyensúlyozott, amennyiben az ember új városok alapításával akar terjeszkedni, s nem fokozatos expanzióval. Ennek ellenére a policy rendszer zseniális, megérte kivenni emiatt a vallást/nagyvállalatokat.

-Aki diplomáciai mélységet várt, s panaszkodik, hogy azt nem kapja meg ettõl a játéktól, az egyszerûen nem él a városállamok nyújtotta lehetõségekkel. Oké, a más civekkel történõ érintkezés kevésbé komplex mint a 4. részben, de könyörgöm: nyersanyagok és fejlesztések passzolgatása már akkor sem igényelt stratégiai érzéket.

-Letisztult látványvilág, kiváló kezelhetõség. Ennél nagyobb pozitívumot nem is mondhatnék a Civ4 után, ami szintén nagy kedvenc, de mindmáig az egyik legkaotikusabb designú játéknak tartom, amivel valaha dolgom volt.

Link to comment
Share on other sites

kalen

Sziasztok !

Nekem lenne egy kérdésem, igazából csak kíváncsiság, de kapsz a játékhoz ( dobozos verzióhoz ) Magyar nyelvû kézikönyvet, az hány oldalas ? ( Mert valahol ilyesmit hallottam hogy csak valami papírfecni és a kibõvített verzió netrõl letölthetõ angolul )

Választ elõre is köszönöm !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...