Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Civilization sorozat


gebali1991

Recommended Posts

-Gabe-

Felteszem ez egy mod. Ezesetben megkeresed a telepítés helyét, ott "Firaxis Games\Sid Meier's Civilization 4\Mods" mappába tedd be. Vagy bárhova máshova, ha a telepítési útmutató azt mondja.

Nem mod, csak egy új civilizáció. Nemkell telepíteni sem, csak kikell csomagolni.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Nem mod, csak egy új civilizáció. Nemkell telepíteni sem, csak kikell csomagolni.

és kicsomagolás után abba a mappá, amit Flame mondott, hacsak a readme másként nem rendelkezik ;) :)

vagy nézd meg, hogy a játék melyik mappájában vannak a civilizációk, és akkor oda :)

Link to comment
Share on other sites

-Gabe-

Tanácstlan vagyok. A readme nem mond semmit, a mods mappában nem mûködik és sehol nem találom a civilizációkat. :huh: :(

Link to comment
Share on other sites

jardo

Tanácstlan vagyok. A readme nem mond semmit, a mods mappában nem mûködik és sehol nem találom a civilizációkat. :huh: :(

hát nekem most nincs fent, úgyhogy ennél többet nem tok segíteni :(

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Tanácstlan vagyok. A readme nem mond semmit, a mods mappában nem mûködik és sehol nem találom a civilizációkat. :huh: :(

Nézd meg ott, ahol letöltötted. Még ha tök triviális, akkor is szoktak útmutatót adni hozzá.

A modot amúgy azért gondoltam, mert vezetõ és civilizáció nevet lehet egyénit beírni. Nyilván nem ettõl magyar, hanem saját egységektõl, épületektõl.

Link to comment
Share on other sites

anjunabeast

Tanácstlan vagyok. A readme nem mond semmit, a mods mappában nem mûködik és sehol nem találom a civilizációkat. :huh: :(

nézzed meg a kiterjesztését a fájloknak és keresõvel keressél rájuk. nem biztos, hogy mûködik de egy próbát megér. :)

az lehetséges, hogy egy játék közben két egyforma nemzet van? :huh: jelen esetben két amcsi, egyiket lincoln, másikat washington irányítja.

Link to comment
Share on other sites

jardo

az lehetséges, hogy egy játék közben két egyforma nemzet van? :huh: jelen esetben két amcsi, egyiket lincoln, másikat washington irányítja.

Én ilyennel egyszer sem találkoztam, pedig elég sokat Civ-ezem/-eztem. :unsure:

Már csak azért sem értem, mert minden nemzetnél megvan, hogy a városaik nevei hogy jönnek sorban, tehát egy fix lista szerint adja az újonnan épült városok nevét. Ergo kétszer ugyanaz nem lehet. Ezért nem is értem, hogy akkor itt most mi van...

Mindenesetre érdekes :D

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

Elõfordulhat, van olyan mód. Ki lehet választani a játékkezdésnél. És ugyanolyan név is lehet, mert pl a görögöknek és az egyiptomiaknak is van Thebes - ük.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Elõfordulhat, van olyan mód. Ki lehet választani a játékkezdésnél. És ugyanolyan név is lehet, mert pl a görögöknek és az egyiptomiaknak is van Thebes - ük.

Igen, mert ilyen nevû városa mindkét népnek volt a valóságban is. De mondjuk London, Párizs, stb. csak egy volt. :) Tehát ezekbõl nem lehet egyszerre kettõ a pályán. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gebali1991

Újabb körkérdés:

Kinek melyik volt a legelsõ Civ-je?

Én emlékszem valamikor 13. szülinapomra kaptam meg egy rokonomtól a Civ 3mat, akinek ráadásul fogalma sem volt róla h mit ad, csak leemelt valamit a polcról. Egy gyors belekukantás utánn letöröltem, nem igazán értettem az egészet, meg volt jobb dolgom is, egészen addig, míg fél vagy egy évvel késõbb újra rászántam magam, és azonnal beleszerettem. Azóta már magamnak beszereztem a 4et, és pár kieget.

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Újabb körkérdés:

Kinek melyik volt a legelsõ Civ-je?

Én emlékszem valamikor 13. szülinapomra kaptam meg egy rokonomtól a Civ 3mat, akinek ráadásul fogalma sem volt róla h mit ad, csak leemelt valamit a polcról. Egy gyors belekukantás utánn letöröltem, nem igazán értettem az egészet, meg volt jobb dolgom is, egészen addig, míg fél vagy egy évvel késõbb újra rászántam magam, és azonnal beleszerettem. Azóta már magamnak beszereztem a 4et, és pár kieget.

A sima Civilization. Az elsõ. Aztán belenéztem a kettõbe, és pár óra után felejtõs. A három nekem kábé ugyanez volt. A négy meg igen baba :)

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Újabb körkérdés:

Kinek melyik volt a legelsõ Civ-je?

Én emlékszem valamikor 13. szülinapomra kaptam meg egy rokonomtól a Civ 3mat, akinek ráadásul fogalma sem volt róla h mit ad, csak leemelt valamit a polcról. Egy gyors belekukantás utánn letöröltem, nem igazán értettem az egészet, meg volt jobb dolgom is, egészen addig, míg fél vagy egy évvel késõbb újra rászántam magam, és azonnal beleszerettem. Azóta már magamnak beszereztem a 4et, és pár kieget.

Civ 3 volt az elsõ amivel játszottam de nem volt eredeti de

az elsõ amit megvettem az a Civ 4 Complette volt

utáva Kronika kiadást

Link to comment
Share on other sites

OG

Újabb körkérdés:

Kinek melyik volt a legelsõ Civ-je?

Én emlékszem valamikor 13. szülinapomra kaptam meg egy rokonomtól a Civ 3mat, akinek ráadásul fogalma sem volt róla h mit ad, csak leemelt valamit a polcról. Egy gyors belekukantás utánn letöröltem, nem igazán értettem az egészet, meg volt jobb dolgom is, egészen addig, míg fél vagy egy évvel késõbb újra rászántam magam, és azonnal beleszerettem. Azóta már magamnak beszereztem a 4et, és pár kieget.

Civ1 valamikor 2001 környékén, amikor még 120mhz-es P1-en toltam. Emlékszem a haver adott valami CD-t amelyen volt 100 játék és megnézegettem. Persze elõtte már ismertem a Colonizationt és hát pont egymás mellett volt a 2 játék, és picit egyforma volt a nevük is. Azután még a Doom2-t is hanyagoltam vagy fél évig mert mnidig csak Civ-eztem- :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hero44

A Civ1, 8-9 évesen annyira nem vágtam, hogy mirõl is van szó :D De a 2-vel már sokat játszottam és most én is rákaptam a 4-re, bár még nem sikerült belejönnöm.

Link to comment
Share on other sites

Babarc

vki mondana a civ játékokrol párszot miröl szol stb?

Link to comment
Share on other sites

Hero44

A tököm tele van, hogy folyton túlzsúfolt a fõvárosom, hiába építem folyamatosan az épületeket amik boldogabbá teszik az alja népet, folyton lázongnak...

Link to comment
Share on other sites

jardo

A tököm tele van, hogy folyton túlzsúfolt a fõvárosom, hiába építem folyamatosan az épületeket amik boldogabbá teszik az alja népet, folyton lázongnak...

Az erõforrások elosztásával is ügyeskedni kell. :)

Amúgy nem lehet, hogy eleve nem jó helyen van a fõváros?

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Part mentén építettem, vannak állatok, van két halászforrás is, ami ugye betegül adja a kaját, fõleg ha még hozzáépítek pár kikötõt meg hasonlókat...

De lehet hogy tényleg az a baj, mert a 2. városom meg virágzik, de nem értem miért, annak a környékén meg semmi extra nincs, csak egy vasbánya, de hát az nem hiszem, hogy különösebben kihatna az emberek boldogságára.

Meg ami még zavar, hogy ha terjeszkedek akkor elég macerás beindítani az új városokat (nincs kéznél mindig egy Great Artist).

Ti amúgy milyen Leaderekkel mentek? Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen képességeket preferáltok. :P

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Part mentén építettem, vannak állatok, van két halászforrás is, ami ugye betegül adja a kaját, fõleg ha még hozzáépítek pár kikötõt meg hasonlókat...

De lehet hogy tényleg az a baj, mert a 2. városom meg virágzik, de nem értem miért, annak a környékén meg semmi extra nincs, csak egy vasbánya, de hát az nem hiszem, hogy különösebben kihatna az emberek boldogságára.

Meg ami még zavar, hogy ha terjeszkedek akkor elég macerás beindítani az új városokat (nincs kéznél mindig egy Great Artist).

Ti amúgy milyen Leaderekkel mentek? Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen képességeket preferáltok. :P

Kajából csak sok kis poronty lesz, és aztán túlzsúfoltság. Ergó boldogtalanság, azaz idõvel lázongás. Válts civic-et, hozz még egy pár vallást a városba (+templom, ergó + boldogság).

Link to comment
Share on other sites

OG

Part mentén építettem, vannak állatok, van két halászforrás is, ami ugye betegül adja a kaját, fõleg ha még hozzáépítek pár kikötõt meg hasonlókat...

De lehet hogy tényleg az a baj, mert a 2. városom meg virágzik, de nem értem miért, annak a környékén meg semmi extra nincs, csak egy vasbánya, de hát az nem hiszem, hogy különösebben kihatna az emberek boldogságára.

Meg ami még zavar, hogy ha terjeszkedek akkor elég macerás beindítani az új városokat (nincs kéznél mindig egy Great Artist).

Ti amúgy milyen Leaderekkel mentek? Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen képességeket preferáltok. :P

Talán azért mert valahonnét kapsz valami luxuscikket+ ha fel van húzva pár épület, akkor meg duplán.

Ha terjeszkedni akarsz fõleg kulturálisan, akkor creative leaderekkel játsz, vagy próbáld felhúzni a Stonehenget.

Én eredetileg Justinianusal toltam, mert gyorsabb telepes képzés és nincs anarchia. De késõbb átálltam Stalinra ( :D ) gyorsabb katonaképzés, és 50%-al gyorsabban épül a világcsoda. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Alterego-X

Az mitõl lehet hogy mostanában úgy a középkor eleje felé valahogy mindíg teljesen elfogy a bevételem?

Teljesen 0%-ra tehetek minden kutatást, kultúrát, és még úgy is alíg marad valami.

Link to comment
Share on other sites

OG

Az mitõl lehet hogy mostanában úgy a középkor eleje felé valahogy mindíg teljesen elfogy a bevételem?

Teljesen 0%-ra tehetek minden kutatást, kultúrát, és még úgy is alíg marad valami.

Sok mindentõl lehet: lehet pl. hogy sok várost telepitettél messzi helyekre és ezáltal a fenntartási költség megnõtt, vagy hogy adót fizetsz valamelyik birodalomnak.

Óvatosan kell várost alapitani és ahova alapitasz várost, oda mindig kössél utat, hogy valamennyire enyhitse a fenntartási költséget a kereskedelembõl származó bevéltel.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jardo

Plusz kereskedj minden olyan nyersanyaggal, amibõl neked bõven van. Hiányod nem lesz (mert akkor a felesleg sem halmozódott volna fel), ellenben sok pénzt hoz a konyhára, mert a nyersanyagokat a többiek jól megfizetik. Vagy a másik, hogy ha nyersanyagot kell venned, akkor inkább cserélj, és ne pénzért vedd. Arra is érdemes figyelni, mind kereskedelem esetén, mind pedig pl. békekötés esetén, hogy lehetõleg kerüld az olyan üzletet, amiben azt vállalod, hogy körönként fizetsz x aranyat. Inkább fizess egy összegben többet, azzal még mindig jobban jársz.

De a hadsereg is sokba kerül, erre is érdemes figyelni.

Amúgy Steam-en a Civ3 Complete csak 4€. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
OG

Gondolom sokaknak tetszik a Civ4 ost-je.Nekem fõleg az Industrial erában szóló zenék. Kicsit utánanéztem, és meglepõ módon rengeteg a magyar vonatkozású zene benne. Azért erre büszke vagyok, hogy a kedvenc játékomban, magyar zenék szólnak. [sm44]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...