Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Civilization sorozat


gebali1991

Recommended Posts

SnarkovX

Király játék, csak nekem a Rhye s and Fall eléggé laggos. :P Meg az is ha 18 an elimináljuk egymást óriáspályán :D.

Szerintem egyébként jobb volt, amikor , ha megsemmisítettünk egy népet, megkaptuk a technológiájukat. Ezt miért vették ki? Talán azért mert pl Amerika meghóditja az aztékokat, akkor nem tudják elolvasni az azték írást? :D Vegyünk tolmácsot.

Meg amikor van vazallusunk, akkor miért nem lehet tõle követelni a tudományát? Muszáj jó viszonyt létrehozni.

Mondjuk nem panaszkodom, eljutottam odáig, hogy Immortal szinten nyerek :) De a Deity , az még nem megy.

Link to comment
Share on other sites

-Gabe-

Na újra felraktam, még a régi gépemen toltam, csak azon rengeteget töltött, de msot az újon szinte repül. Most a vikingekkel tolom, oylan 1000 körül járok. Huge map, 5 ellenfél. Sztem aki velem egy kontinensenvan azt leigázom, a többit meg más utonmódon gyõzöm le.

Link to comment
Share on other sites

OG

Király játék, csak nekem a Rhye s and Fall eléggé laggos. :P Meg az is ha 18 an elimináljuk egymást óriáspályán :D.

Szerintem egyébként jobb volt, amikor , ha megsemmisítettünk egy népet, megkaptuk a technológiájukat. Ezt miért vették ki? Talán azért mert pl Amerika meghóditja az aztékokat, akkor nem tudják elolvasni az azték írást? :D Vegyünk tolmácsot.

Meg amikor van vazallusunk, akkor miért nem lehet tõle követelni a tudományát? Muszáj jó viszonyt létrehozni.

Mondjuk nem panaszkodom, eljutottam odáig, hogy Immortal szinten nyerek :) De a Deity , az még nem megy.

Az benne volt az alap civ4-ben? Vagy ennyire béna vok, hogy warlord szintél nehezebben nem merem tolni? :lol:

Link to comment
Share on other sites

-Gabe-

Kezdtem egy scenariot a világtérpéken a kínaiakkal. Észak-Amerikát benépesítettem, alapítottam ott 7-8 várost ,de úgy 100év múlva önállóságot követeltek. Ha viszautasítom nem fognak lázadni?

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Kezdtem egy scenariot a világtérpéken a kínaiakkal. Észak-Amerikát benépesítettem, alapítottam ott 7-8 várost ,de úgy 100év múlva önállóságot követeltek. Ha viszautasítom nem fognak lázadni?

De, fognak, elég komoly hadsereggel indulnak neked, legalábbis nekem így volt. Aztán döntsd el, hogy me tudod-e védeni a városokat, vagy inkább átadsz párat.

Link to comment
Share on other sites

jardo

vagy a másik lehetõség, hogy átadsz néhány várost, amit késõbb visszafoglalsz, természetesen újabbakkal együtt... bár ez veszélyes út, de néha bejön :)

Link to comment
Share on other sites

OG

vagy a másik lehetõség, hogy átadsz néhány várost, amit késõbb visszafoglalsz, természetesen újabbakkal együtt... bár ez veszélyes út, de néha bejön :)

Ha önállóságot elfogadod akkor vazalusod lesz, szóval támadni nemtudod õket.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Ha önállóságot elfogadod akkor vazalusod lesz, szóval támadni nemtudod õket.

jah, ez már vmelyik kieg.? én azt hittem h az alap Civ4-rõl beszélünk. Mert ott még nincs ez a vazallus-rendszer :)

Link to comment
Share on other sites

OG

jah, ez már vmelyik kieg.? én azt hittem h az alap Civ4-rõl beszélünk. Mert ott még nincs ez a vazallus-rendszer :)

BTS-ben úgyvan, de én nem emléxem, hogy az alap Civ4-ben is igy volt :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

jardo

BTS-ben úgyvan, de én nem emléxem, hogy az alap Civ4-ben is igy volt :ph34r:

az alap Civ4-ben nem volt vazallus-rendszer :)

Link to comment
Share on other sites

OG

az alap Civ4-ben nem volt vazallus-rendszer :)

Nem az azt tudom, hogy nem volt vazallus rendszer, mert azt a Warlordsban tették bele, sõt emléxem valamelyik patchben tették be azt is, hogy a vazallus nem adott oda mindt szó nélkül, önként és dalolva.

Asszem tolok egy kis alap Civ4-et, hogy felfrissitsem a memóriámat, hogy tényleg ott is követeltek önállóságot a kolóniák. :)

Link to comment
Share on other sites

jardo

Nem az azt tudom, hogy nem volt vazallus rendszer, mert azt a Warlordsban tették bele, sõt emléxem valamelyik patchben tették be azt is, hogy a vazallus nem adott oda mindt szó nélkül, önként és dalolva.

Asszem tolok egy kis alap Civ4-et, hogy felfrissitsem a memóriámat, hogy tényleg ott is követeltek önállóságot a kolóniák. :)

és is pont ma tettem fel, és majd holnap felrakom a 2 kieg.-et is :)

sem a BtS-t, sem a Warlords-ot nem toltam még, úgyhogy épp itt az ideje :D

Link to comment
Share on other sites

OG

és is pont ma tettem fel, és majd holnap felrakom a 2 kieg.-et is :)

sem a BtS-t, sem a Warlords-ot nem toltam még, úgyhogy épp itt az ideje :D

Hát az alap Civ4 közt és a BTS közt azért lesz pár különbség :D

Link to comment
Share on other sites

jardo

Hát az alap Civ4 közt és a BTS közt azért lesz pár különbség :D

nem baj, kell a kihívás, nem? alap Civ4-et már annyiszor végigvittem, hogy egy jó ideje éppen azért nem is játszom már vele, mert kicsit meguntam :(

nem rossz, ezt nem állítom egy szóval sem, csak hát amikor hetekig semmi mást nem tol az ember, csak hódit... na hát az egy idõ után arra készteti az embert, hogy akkor most elég volt ebbõl :D

Link to comment
Share on other sites

OG

nem baj, kell a kihívás, nem? alap Civ4-et már annyiszor végigvittem, hogy egy jó ideje éppen azért nem is játszom már vele, mert kicsit meguntam :(

nem rossz, ezt nem állítom egy szóval sem, csak hát amikor hetekig semmi mást nem tol az ember, csak hódit... na hát az egy idõ után arra készteti az embert, hogy akkor most elég volt ebbõl :D

hát igaz, kell a kihivás, én is iszonyatosan sokáig toltam warlordon, de noble szint se olyan nagy kihivás mint gondoltam, fõleg úgy hogy az összes ókori csoda nálam van, talán 3-4 csodát nem épitettem fel én. Sõt a spanyolokat is simán levertem, csak kellet egy kis technológiai fölény, meg pár tank. A musketmanek ellen jól jött. :D

Link to comment
Share on other sites

jardo

hát igaz, kell a kihivás, én is iszonyatosan sokáig toltam warlordon, de noble szint se olyan nagy kihivás mint gondoltam, fõleg úgy hogy az összes ókori csoda nálam van, talán 3-4 csodát nem épitettem fel én. Sõt a spanyolokat is simán levertem, csak kellet egy kis technológiai fölény, meg pár tank. A musketmanek ellen jól jött. :D

hát pár tank az soha nem árt :D

egyébként én sokszor játszom úgy is, hogy inkább a kulturális fölényre hajtok, ezzel pedig ugyebár egyrészt a határ menti területeken és városokban (az ellenséges részeken) nõ a befolyásom, és könnyebben csatlakoznak hozzám területek: városok és a vidék egyaránt. Másrészt pedig mivel csodálnak az ellenfelek, kevesebb az esély hogy rám törnek. így aztán késõbb katonailag is van idõm megerõsödni, aztán hajrá... :D

de persze a gyõzelemhez elég a kulturális fölény is. csak hát azért hódítani jó dolog :D

Link to comment
Share on other sites

OG

hát pár tank az soha nem árt :D

egyébként én sokszor játszom úgy is, hogy inkább a kulturális fölényre hajtok, ezzel pedig ugyebár egyrészt a határ menti területeken és városokban (az ellenséges részeken) nõ a befolyásom, és könnyebben csatlakoznak hozzám területek: városok és a vidék egyaránt. Másrészt pedig mivel csodálnak az ellenfelek, kevesebb az esély hogy rám törnek. így aztán késõbb katonailag is van idõm megerõsödni, aztán hajrá... :D

de persze a gyõzelemhez elég a kulturális fölény is. csak hát azért hódítani jó dolog :D

Akkor gondolom te inkább a Creative leaderekkel mész. :)

Én inkább a technológiai, és területi fölényre törekszek, meg az ókori csodák kisajátitására. Szóval én inkább nagy pályákat szeretem kevés ellenféllel. Bár sok arany, vagy egy erõs gazdaság kell hozzá, viszont már lassan 20 éves taktika még mindig bevállik :D

Asszem a kézikönyvben benne is van a kifejezés, az emlitett taktikára.

szerk: megvan: ICS azaz Infinite City Sprawl.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Akkor gondolom te inkább a Creative leaderekkel mész. :)

Én inkább a technológiai, és területi fölényre törekszek, meg az ókori csodák kisajátitására. Szóval én inkább nagy pályákat szeretem kevés ellenféllel. Bár sok arany, vagy egy erõs gazdaság kell hozzá, viszont már lassan 20 éves taktika még mindig bevállik :D

Asszem a kézikönyvben benne is van a kifejezés, az emlitett taktikára.

szerk: megvan: ICS azaz Infinite City Sprawl.

Hát nem azt mondom, hogy nem szoktam menni pl. a japánokkal, vagy mondjuk a rómaiakkal, esetleg Napóleonnal. Csak kevesebbszer, mint pl. az angolokkal, vagy az amcsikkal.

Egyébként a csodákat én is mindig magamnak akarom, elvégre azon kívül, hogy jól néznek ki, van egy csomó gazdasági és/vagy katonai és/vagy kulturális elõnyük. Függetlenül attól, hogy milyen néppel vagy. Max. nem mindig ugyanazok a legfontosabbak.

A terjeszkedéshez pedig annyit, hogy - mint említettem - elsõsorban a kultúra segítségével hódítok, megvárom, míg a kult. fölény segítségével a lehetõ legtöbb terület csatlakozik hozzám (akár város, akár vidék), a többit pedig én is a hadseregre bízom. :)

Az, hogy nem feltétlenül agresszív néppel játszom, még nem jelenti azt, hogy nem háborúzok rengeteget. :D

Csak a háborúig vezetõ utat teszem meg másként. :D

Link to comment
Share on other sites

-Gabe-

Valaki leírná nekem h, mibennyilvánul meg az h milyen a vezetõ? Theát ha Creative az miylen elõnyt ad meg stb.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Sztem a játékban lévõ Civilopedia is sokat segíthet, én legalábbis sokszor vettem nagy hasznát. De hogy konkrétan ez benne van-e, azt nem tom, bár gyanítom, hogy igen. :)

Link to comment
Share on other sites

OG

Hát nem azt mondom, hogy nem szoktam menni pl. a japánokkal, vagy mondjuk a rómaiakkal, esetleg Napóleonnal. Csak kevesebbszer, mint pl. az angolokkal, vagy az amcsikkal.

Egyébként a csodákat én is mindig magamnak akarom, elvégre azon kívül, hogy jól néznek ki, van egy csomó gazdasági és/vagy katonai és/vagy kulturális elõnyük. Függetlenül attól, hogy milyen néppel vagy. Max. nem mindig ugyanazok a legfontosabbak.

A terjeszkedéshez pedig annyit, hogy - mint említettem - elsõsorban a kultúra segítségével hódítok, megvárom, míg a kult. fölény segítségével a lehetõ legtöbb terület csatlakozik hozzám (akár város, akár vidék), a többit pedig én is a hadseregre bízom. :)

Az, hogy nem feltétlenül agresszív néppel játszom, még nem jelenti azt, hogy nem háborúzok rengeteget. :D

Csak a háborúig vezetõ utat teszem meg másként. :D

Én leginkább Justunianusal mentem (gyorsabb telepes képzés, nuku anarchia). Bár ez a taktika csak a játék elején jön be, bár ott sem igazán, igy áttértem Stalin bácsihoz, (Agg, Ind hát kell ennél több? :D)

Mondjuk én nem nagyon háborúzgatok, csak ha már technológiai fölény megvan hozzá, meg ha megtámadnak. Mondjuk a játék elején néha jól jön egy kis háború, fõleg, ha ellenfélnek más a vallása és közel van hozzám.

Persze, ha határ menti város kell foglalni a BTS pápai palotája és persze a játék elején a vallás elterjesztése nagyon jól jön, fõleg ha nyomom nagyon el kultúrával. Assing to city hozzám, ha a többi néppel jóban vagyok, akkor az én érdekeimet képviselik. :D

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

Az benne volt az alap civ4-ben? Vagy ennyire béna vok, hogy warlord szintél nehezebben nem merem tolni? :lol:

Ez a kérdés pontosan mire irányul? :D Egyébként én a Beyond The Sword kieggel nyomom, az alap Civ4-el alig játszottam.

E:

Az én taktikám általában az, hogy az elején egy nagyobb sereget összeszedek, aztán megtámadom a szomszédom, s amikor már csak egy városa van, a vazallusommá teszem, aztán barátok leszünk ( mert muszáj... ). Ekkor általában lemaradok a tudományban, de seregem van, s elkezdek követelõdzni :D

Ez mondjuk Immortal on már necces, Deity n pedig még keményebb, mert nehéz összehozni nagyobb sereget mint az ellenfélé. Szóval most épp olyan taktikán gondolkozom, ami egy ütõképes szövetségesen alapul, bár a mostani játékomba szerencsétlent mindenki letámadta :D

NA szóval, követelõdzök, aztán átadom a kapott dolgokat a vazallusomnak, ( mindig megmondom neki, mit fejlesszen, ezt ajánlom mindenkinek!) Ezek után elsõ számú közellenség leszek általában, de hadseregem is lesz, s elkezdõdhet a hódítás. Innentõl csak a harcra koncentrálok, csak néha építek mást. De mint mondtam ez Immortalon és Deityn nem a legjobb!

( Fontos: amint lehet, a bányákat cseréljétek le malomra, csak akkor ne , ha van mit termelni alatta :)

Link to comment
Share on other sites

-Gabe-

Most töltöttem le a netrõl, h a magyarok játszhatóak legyenek mint nép. Márcsak azt nem tudom, h hova kell bemásolni a mappát?

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Most töltöttem le a netrõl, h a magyarok játszhatóak legyenek mint nép. Márcsak azt nem tudom, h hova kell bemásolni a mappát?

Felteszem ez egy mod. Ezesetben megkeresed a telepítés helyét, ott "Firaxis Games\Sid Meier's Civilization 4\Mods" mappába tedd be. Vagy bárhova máshova, ha a telepítési útmutató azt mondja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...