Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Civilization sorozat


gebali1991

Recommended Posts

gebali1991

Meglepve láttam, hogy nincs téma Sid Meier klasszikusainak. Én elsõsorban a Civ 4-re gondoltam, de beszélhetünk a többirõl is. Taktikák, vélemények, kedvencek, letöltések, ötletek?

Link to comment
Share on other sites

P3rzs4

Istenjáték, nagyon addiktív, órákra lazán le tudott kötni. Bár sosem voltam valami jó benne, már középszintû ellenfelek mindig elvertek, pedig próbálkoztam agresszív és visszafogott taktikával is, és akkor még nem beszéltünk a nehéz szintekrõl. A könnyebbek meg már unalmasak voltak :D. Van egy két fórum a Civ Fanatic-on (http://forums.civfanatics.com/), ott tele van taktikákkal, a legjobban azokat a posztokat szerettem, ahol teljes játékot írtak le, képekkel, történetekkel. Még azok is le tudtak kötni :)

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Istenjáték, nagyon addiktív, órákra lazán le tudott kötni. Bár sosem voltam valami jó benne, már középszintû ellenfelek mindig elvertek, pedig próbálkoztam agresszív és visszafogott taktikával is, és akkor még nem beszéltünk a nehéz szintekrõl. A könnyebbek meg már unalmasak voltak :D. Van egy két fórum a Civ Fanatic-on (http://forums.civfanatics.com/), ott tele van taktikákkal, a legjobban azokat a posztokat szerettem, ahol teljes játékot írtak le, képekkel, történetekkel. Még azok is le tudtak kötni :)

:o

Én errõl a képes történetmesélésrõl nem hallottam, mindig a letöltéseket böngészem :D

Egész jó dolgokat lehet találni, ha keresgél az ember, például Hungarian mod Huszárral, Istvánnal meg Széchenyivel :rolleyes:

Európai térképen játszom éppen, legkönnyebb szinten, a magyarokkal már egész mai Németország és Lengyelország az enyém, a hollandok Itáliában, az inkák a franciák helyén, a japánok az Ibériai-félszigeten, a franciák meg a Britt-szigeteken vannak :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Dracon

Az 1994-es Colonization simán veri az összes Civilization-t, s minden idõk legjobb körökre osztott stratégia játéka. Ahhoz pedig semmi köze nem volt Sid Meier-nek, kivéve, hogy a nevét adta a játékhoz. :)

Link to comment
Share on other sites

OG

Jéé végre Civ topic! Istenkirály a játék, kedvenc legkedvencebb játékom az elsõ része a sorozatnak. Kevés eredeti játékom van, de a Civ4 megvan eredetiben. Ez a játék olyan mint a drog, ha egyszer kipróbáltad nem birsz leállni vele. :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Jéé végre Civ topic! Istenkirály a játék, kedvenc legkedvencebb játékom az elsõ része a sorozatnak. Kevés eredeti játékom van, de a Civ4 megvan eredetiben. Ez a játék olyan mint a drog, ha egyszer kipróbáltad nem birsz leállni vele. :D

Én most vettem meg a beyond the swordot, potom 1500ért, de fantasztikus kieg, oda vagyok meg vissza :D

Ráadásul alapból benne van a Rhye's and Fall, a szerintem legjobb rajongói mod.

Link to comment
Share on other sites

jardo

na, van végre ennek is topikja :) örömmel látom mert a Civ-sorozat nagy kedvencem. Sõt, olyannyira, hogy a Heroes of M&M mellett a Civ-sorozat az egyetlen stratégia amivel játszom :)

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

na, van végre ennek is topikja :) örömmel látom mert a Civ-sorozat nagy kedvencem. Sõt, olyannyira, hogy a Heroes of M&M mellett a Civ-sorozat az egyetlen stratégia amivel játszom :)

Nah akkor tartsuk is életben :D Fel is dobok egy kérdést: Mi alapján választottok népet, meg vezetõt? Szimpátia, vagy taktika inkább?

És a reklám helye: A média márktban 1290 ft mind a két kieg a 4hez!

Link to comment
Share on other sites

farkaska

Nem tudom volt e mar tema,mert kicsit lusta vagyok olvasgatni,de nem tudtok veletlenul olyan helyet ahol az eddigi osszes Civ jatekot meg lehet venni egy packban?En ugy tudom mar adtak ki ilyen gigacsomagot de lehet rosszak az infoim.

Link to comment
Share on other sites

P3rzs4

Nah akkor tartsuk is életben :D Fel is dobok egy kérdést: Mi alapján választottok népet, meg vezetõt? Szimpátia, vagy taktika inkább?

És a reklám helye: A média márktban 1290 ft mind a két kieg a 4hez!

én mindig azokat a népeket választom akiknek van agriculture-jük és/vagy utat tudnak építeni. Nem tudom miért, ezt szoktam meg :)

Nem tudom volt e mar tema,mert kicsit lusta vagyok olvasgatni,de nem tudtok veletlenul olyan helyet ahol az eddigi osszes Civ jatekot meg lehet venni egy packban?En ugy tudom mar adtak ki ilyen gigacsomagot de lehet rosszak az infoim.

ez engem is érdekelne :P

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Nah akkor tartsuk is életben :D Fel is dobok egy kérdést: Mi alapján választottok népet, meg vezetõt? Szimpátia, vagy taktika inkább?

És a reklám helye: A média márktban 1290 ft mind a két kieg a 4hez!

Régebben szimpátia, aztán mióta olvastam is, azóta taktika. Gyakorlatilag mindegyik vezetõ képességeire rá lehet játszani (mehet a random!), de természetesen ízlés alapján lehet válogatni is. Na meg kezdõ tech alapján, ami szintén fontos lehet komolyabb szinten. Aki spiritual, azzal orrba-szájba váltogatni a civic-eket és olyan csodákat építeni, amik ennek a lehetõségeit tágítják ki (pl. Nagy Piramisok). Philosophical-al kultúrális dominancia, a financial-nél sok pénz. Legnagyobb pályákon és marathon sebességgel az organized is ki tud jönni, bár kisebb pályán (és kisebb birodalomnál) annyira nem. Amit régen nagyon favorizáltam az az agressive, ami egy ingyen strength promote. Na most én azt találtam leginkább hasztalannak az idõk során :lol: Ha promote kell, szerzek kettõt-hármat kezdetnek, ezen ne múljon. Volt már, hogy három tökig kigyúrt városban gyártottam le az egész szárazföldi seregem, mert ott volt sok kezdõ XP, és kapásból három szintet lépett az egység, ami onnan kijött. A vízit meg ezek közül 1 gyártotta, mert ott azok 4 promote-al jöttek ki. They see me rollin', they're hatin' B) Csutka strength-es csatahajók plusz collaterallal nem barátságosak, na.

Ami még fontos lehet, hogy a vezetõket szabadon rendelhessük népekhez. Ez kicsit nagyobb flexibilitást ad. Ja meg én két apró módosítást eszközöltem a CivGameCore.dll-en: nincs infláció (f4szomat már bele huge pályákon, de komolyan... ráadásul engem láthatóan súlyosabban érint, mint a gépi játékosokat), meg azt a baromságot, hogy "globális felmelegedés" jön, ha sok a szennyezés. Pl. kicsit sokat atombombázol. Oké, értem én hogy kell valami retorzió, de a hatás pont ellentétes kéne, hogy legyen :unsure: Szerencsére olyan nincsen, mint az 1-ben, hogy a komolyabb ipari fejlesztésekkel rendelkezõ városok 1-2 körönként produkáltak egy koszfoltot maguk mellé.

Venni pedig én most egy Civilization Chronicles-t vennék, meg hozzá a negyedik két kiegészítõjét plusz kétszer egyezer forintért. Alig több, mint hét Mátyásért az összes Civ a polcon :) Bezzeg egy fél napi szórakozást nyújtó szutyok konzolport Harry Potter játék meg 11k :D Istenem de ki lett facsarva a pénz mára, pláne a szerzõi és egyéb hasonló jogok körül.

*szerk: Ja és a kiegészítõket is inkább egy 576/Cd Galaxis/stb. jellegû szakboltban venném, mint MM/Saturn/Teszkó szarságokban. Elõbbi kettõ konkrétan egy kézben van, a másodikat gyakorlatilag arra találták ki, hogy az újonnan bejövõ nagyvállalatok ötéves adókedvezményét újra megjátsszák. Legális adócsalás, gerinctelen vezetés, gátlástalan reklámok, kiszipolyozott alkalmazottak, szutyok és tömeggagyi termékek, hozzáértés meg nem fizetése miatt inkompetens eladók - ezt támogatnátok a pénzetekkel? Szerintem ne. Ne menjetek ilyenekbe. Teszkóba meg max kaját venni. Bármi mást csak erős tájékozódás után, ha ott tényleg "akciós" valami miatt. Még olcsóbban is kijöttök (online rendeléssel 990 ft a Cd Galaxisban) és kicsit tudatosabban is élitek az életeteket.

Edited by Flame_of_Aiur
Link to comment
Share on other sites

crocki.jpg

Nah akkor tartsuk is életben :D Fel is dobok egy kérdést: Mi alapján választottok népet, meg vezetõt? Szimpátia, vagy taktika inkább?

Sztálin

minden alkalommal

Link to comment
Share on other sites

anjunabeast

pár napja megvettem az egész pakkot, piszok jó vétel volt 7170ft-ért.

örömmel konstatáltam, hogy a két kieg a 4. részhez rengeteg új dolgot tett a játékhoz, de egy bosszantó, idegesítõ "hibát" még mindig nem javítottak ki. a diplomáciai megállapodásokat nem lehet megszegni pl.: atomfegyvereket nem lehet a szavazás után gyártani és ez így nem kicsit frusztrál. bár lehet, hogy ez csak nálam vált ki rosszallást. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

pár napja megvettem az egész pakkot, piszok jó vétel volt 7170ft-ért.

örömmel konstatáltam, hogy a két kieg a 4. részhez rengeteg új dolgot tett a játékhoz, de egy bosszantó, idegesítõ "hibát" még mindig nem javítottak ki. a diplomáciai megállapodásokat nem lehet megszegni pl.: atomfegyvereket nem lehet a szavazás után gyártani és ez így nem kicsit frusztrál. bár lehet, hogy ez csak nálam vált ki rosszallást. :unsure:

Ugye nem arról az UN döntésrõl beszélsz "a szavazás" alatt, ami betiltja az atomfegyvereket? :unsure: Ha az után nem tudsz építeni az nem bug, az feature barátom...

Link to comment
Share on other sites

efperel

pár napja megvettem az egész pakkot, piszok jó vétel volt 7170ft-ért.

örömmel konstatáltam, hogy a két kieg a 4. részhez rengeteg új dolgot tett a játékhoz, de egy bosszantó, idegesítõ "hibát" még mindig nem javítottak ki. a diplomáciai megállapodásokat nem lehet megszegni pl.: atomfegyvereket nem lehet a szavazás után gyártani és ez így nem kicsit frusztrál. bár lehet, hogy ez csak nálam vált ki rosszallást. :unsure:

A videójátékok soha nem voltak valósághûek -_-

Link to comment
Share on other sites

anjunabeast

tudom, hogy nem bug (ezért is tettem idézõjelbe a hiba szócskát :)). pont ez lenne a lényeg, hogy meg lehessen szegni pl az atomfegyverek gyártását illetve bármilyen egyezményt. orroljon meg rám akkor az összes nemzet nem érdekel, de nem poénból gyártanám én se az icbm-eket.

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

tudom, hogy nem bug (ezért is tettem idézõjelbe a hiba szócskát :)). pont ez lenne a lényeg, hogy meg lehessen szegni pl az atomfegyverek gyártását illetve bármilyen egyezményt. orroljon meg rám akkor az összes nemzet nem érdekel, de nem poénból gyártanám én se az icbm-eket.

Nos akkor Visual Studio (vagy valami fejlesztõeszköz) elõvesz, elmész ide: "C:\Program Files\Firaxis Games\Sid Meier's Civilization 4", bemászol a CvGameCoreDLL mappába, és megnyitod az egyetlen "vcproj" kiterjesztésû fájlt. És a játék szabályrendszere lábaid elõtt hever... jó modolást kívánok :) Ha kész a móka, akkor DLL-t buildelj belõle, és a cucc már teszi is az eddigi CvGameCoreDLL.dll helyére. Ha kimásolod valahova a mappa tartalmát és úgy módosítod, akkor létrehoz mellette egy Assets mappát és abba teszi.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

tudom, hogy nem bug (ezért is tettem idézõjelbe a hiba szócskát :)). pont ez lenne a lényeg, hogy meg lehessen szegni pl az atomfegyverek gyártását illetve bármilyen egyezményt. orroljon meg rám akkor az összes nemzet nem érdekel, de nem poénból gyártanám én se az icbm-eket.

Azért nézd más szemszögbõl is. Az sem lenne túl jó, hogy az egyik überbrutál riválisoddal nagy nehezen tetõ alá hozol egy ilyen egyezményt, azt boldogan hátradõlsz, mire 2 kör múlva kapod az atomot az arcodba :D

A Warlords mennyire nélülözhetetlen? Mert pl egy rakás feature, ami azzal jött, benne van a Beyond the swordban is.

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Azért nézd más szemszögbõl is. Az sem lenne túl jó, hogy az egyik überbrutál riválisoddal nagy nehezen tetõ alá hozol egy ilyen egyezményt, azt boldogan hátradõlsz, mire 2 kör múlva kapod az atomot az arcodba :D

A Warlords mennyire nélülözhetetlen? Mert pl egy rakás feature, ami azzal jött, benne van a Beyond the swordban is.

Hát... azt tudom, hogy hadvezérek, vazallus államok meg új vezérek (pl. Caesar) vannak a Warlordsban. Csak BtS-ot feltéve ezek nekem ugyanúgy voltak, úgyhogy ennyivel én túltárgyaltnak tartottam. Remélem jár valaki erre, aki kevésbé igénytelen; én utánanézni is b4sztam eddig, bevallom :unsure:

Link to comment
Share on other sites

crocki.jpg

Hát... azt tudom, hogy hadvezérek, vazallus államok meg új vezérek (pl. Caesar) vannak a Warlordsban. Csak BtS-ot feltéve ezek nekem ugyanúgy voltak, úgyhogy ennyivel én túltárgyaltnak tartottam. Remélem jár valaki erre, aki kevésbé igénytelen; én utánanézni is b4sztam eddig, bevallom :unsure:

BtSben már vannak Vassal State-k, szal szerintem bennevan a Warlords tartalma is.

Link to comment
Share on other sites

anjunabeast

Nos akkor Visual Studio...

köszi az infot, de annyira nem vagyok elvetemült, hogy modoljak. bár lehet összeírom egyszer amik zavarnak és belebizergálok a játékba (ill. csak megpróbálom). :)

a két kiegnél talán a scenario-k, amik hiányozni fognak, ha a warlords nem kerül feltelepítésre. így kézikönyvek nézegetése alapján mást nem nagyon találtam. BtS füzete legalábbis mindent említ, hogy javítottak/módosítottak, amit Warlords-nál újításként behoztak. s ezekszerint a Warlords népeit is tartalmazza BtS.

Link to comment
Share on other sites

anjunabeast

sry a dupláért, de sikerült közben rájönni a dolgokra. hülye fejemmel nem vette észre, szavazáskor a "Never (Defy resolution)"-re kell kattintani és ilyenkor bármennyi az igen v nem válasz, maga a szavazás érvénytelen lesz. így a legkisebb nemzet is megakadályozhat bármit (amivel a gép rendszeresen vissza is él).

Link to comment
Share on other sites

-max-

sry a dupláért, de sikerült közben rájönni a dolgokra. hülye fejemmel nem vette észre, szavazáskor a "Never (Defy resolution)"-re kell kattintani és ilyenkor bármennyi az igen v nem válasz, maga a szavazás érvénytelen lesz. így a legkisebb nemzet is megakadályozhat bármit (amivel a gép rendszeresen vissza is él).

Ja, csak tudtommal ilyenkor kapsz jó sok mínuszpontot a diplomáciai kapcsolataidra, meg talán a lakosaid boldogságára, szóval csak ésszel.

Link to comment
Share on other sites

anjunabeast

nehezebb szinteken lehet, hogy ad ilyen negatív pontokat, de amilyen szinten (csak warlord és azutáni fokozat) játszom ott semmilyen hatást nem vettem észre. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

OG

Noble fokozaton csak annyi a nehézség, hogy ugyanolyan esélyekkel indulsz mint a gép.

- Tribal villagekból nem esik worker, settler

- Harcoknál nincs hátránya a gépnek veled szemben.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...