Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Milyen Albumot Hallgattál Legutóbb?


Warfoki

Recommended Posts

Warfare

Nekem az. :D Szemem se rezdül mindenféle eltorzult, vérbenfürdõ hulla látványán, de a zsírszövet látványára mindig rámjön a hányinger. :lol:

Link to comment
Share on other sites

marco045
IPB Image


Falconer- Northwind[/center]

Ez a Svéd folk/power metal banda nagyon megfogott, mikor elõször meghallottam a Catch the shadows címû nótát, rögtön azt éreztem, h be kell szereznem. Egyszerûen a zseniálitás és a dallamosság jellemzõ az egész lemezre, talán ezért szerettem meg rögtön. Az egészen még külön nagyod dob az, h a kiadványban található egy bónusz CD, amin 4 svédül elénekelt nótát élvezhetünk, ami szintén zseniális. A zenekar régebbi, és a 2008as albumára sem lehet panasz. Érdemes õket meghallgatni. 10/10



The Crimson Armada - Guardians



A Falconer-rel egyetemben ez is nagyon megfogott, bár stílus teljesen más. Nem is értem eddig miért nem hallgattam meg ezt a lemezt. Errõl nemírok többet. :DDDDD 10/10
Link to comment
Share on other sites

Warfare

Kezdek rászokni az industrial/aggrotech/dark electro dolgokra is. Amiket kiemelnék:

Artificial Infektion - The Vengeance Is Yet To Come

IPB Image

Jó ütemek, változatos hangzásvilág, kísérteties, suttogó, de erõteljes vokál, rohadtjó. Megszenvedtem a beszerzésével.

Imperative Reaction - As We Fall

IPB Image

Dallamos ének, alatta szintén jó ütemek, ez is egy kincs a maga mûfajában.

Dioxyde - Social Phobia

IPB Image

Talán a legbetegebb hangulatú az összes közül, nem tudok írni róla, hallani kell. Kedvenc.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Nem is értem eddig miért nem hallgattam meg ezt a lemezt

talán mert nem ismerted :lol:

Link to comment
Share on other sites

marco045
IPB Image


Divine Heresy- Bleed The Fifth


A 2009es albumukra panasz nemlehet, ez kicsit visszafogotabb, szerethető cucc :DDD. 9/10
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
-StiF-
Ensiferum - From Afar

IPB Image


Úristen, h ez mekkora wíííííííííííí! Többet nem is tudok róla elmondani, napok óta csak ezt az albumot hallgatom, hibátlan és ha már azt hitted mindez maga a paradicsom, akkor ott van a Stone Cold Metal c. szám, ami wáh. HIBÁTLAN mestermû! Megérte várni 2 évet az új albumra. :rolleyes: Lenyûgözõ, rendkívüli...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
marco045
IPB Image
The Black Dahlia Murder- Deflorate


Míg táborban voltam végighallgattam párszor. Először nem nagyon jött be, de egyre többet halgattam, és sós perectottul megtetszett. No, igaz, h nem hozza zseniális a Nocturnal szintjét, de még ígyis nagyon bejövõs. 8.5/10
Link to comment
Share on other sites

otamas
Arctic Monkeys: Humbug

IPB Image


Nem tudtam kivárni a bolti megjelenést, letöltöttem a lemezt.
Az elsõ számot fogjuk fel bevezetõnek és akkor nem kell rá sok rosszat mondani.
A Crying Lightning-ot egy korrekt slágerdal, annak ellenére, hogy a klipje meglehetõsen idióta.
Kedvenceim: Secret Doors, Potion Approaching, Dance Little Liar, Pretty Visitors, The Jewller's Hands.

Értékelésem: 4/5

Szerintem elõrelépés zeneileg. Be kellett vállalniuk ezt a váltást, hogy bebizonyítsák azt, hogy nem csak tingli tangli tánczenét játszanak és kipróbálják magukat idegen vizeken is. Külön öröm, hogy nem álltak be a szintit/elektronyosságot használók sorába! Ennek ellenére remélem, hogy a kövi albummal ismét közelebb/vissza kerülnek az elsõ két album hangzásvilágához és "leszarom" stílusához.
Tegnap megvettem a lemezt a Mammutban.
Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
IPB Image
Saltillo-Ganglion


Elég régóta ismerem, rengetegszer végigment a lemez, anno a Zenehallgatókörben ajánlotta valaki jótevõ ember.
Zseniális ez az album...minden elismerésem Menton J. Matthews-é, aki ily perfektül összekombinálja a klasszikus hangszert és az elektronikus zenét.
Rengeteg húzó dal van az albumon, a kedvenceim is folyamatosan változnak. Megunhatatlan, többszázszor hallgatós. Valószínû nem fogom minden héten végigpörgetni, de azt hiszem életem végéig elkísér. Komolyan. Csodás.
Link to comment
Share on other sites

Ronnie
Touche Amore - To The Beat of a Dead Horse


IPB Image

Fantasztikus, erõteljes hardcore, mely a nem megszokott sémák mentén halad és ezáltal magasan kiemelkedik a mezõnybõl. Sokadszorra is tartogat újdonságokat és a dallamosságával együtt a tavalyi Defeater és Verse lemez óta a hardcore punk színtér legjobb alkotása.

10/10
Link to comment
Share on other sites

DanteXV

Bullet for My Valentine- Road to Nowhere EP

IPB Image

3 éve szereztem be a BFMV The Poison lemezét, bár akkor még igencsak punci voltam és nem bírta a fülem még az ilyen lágyabb metalcore-t sem.:D tavasszal viszont ismét elõszedtem és rongyosra hallgattam az összes lemezüket. egyedül a Road to Nowhere EP-vel voltam lemaradva..

nem lett rossz, bár ami kiemelkedõen tetszik róla az egyedül a Watching Us Die Tonight. órán hallgattam így nem igazán tudtam a számokra teljes mértékben figyelni, talán ezért nem jönnek be túlságosan..

egyenlõre 6/10

Link to comment
Share on other sites

Warfoki
Kapela na Dobry Dzieñ - Przez tê nasz± wie¶

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

BadReligion

Katatonia - Tonight's Decision

IPB Image

Katatonia - Viva Emptiness

IPB Image

Ezek az emberek nagyon ertenek a sotet muzsikakhoz. Zsenialis ket album, akar csak a tobbi Katatonia mu, napok, sot talan hetek ota mar csak oket hallgatom.

Link to comment
Share on other sites

Shinestreet

IPB Image

Ma vettem meg ezt az albumot, és szerintem egész jól sikerült, hozza a BeP színvonalat.

IPB Image

Ezt viszont már korábban vettem. A legjobb 32 szám a zene egyik legnagyobb alakjától.

Link to comment
Share on other sites

-max-

IPB Image

Irtózatos alapmû, régóta kedvenc, mostanság különösen sokat pörög a lejátszóban.

IPB Image

Az új Om. Igazán remek dolog lenne, kár, hogy az általam "megvett" verzióból hiányzik az utolsó szám...

Link to comment
Share on other sites

-StiF-
Maximum the Hormone - A.S.A. Crew

IPB Image


A Zetsobou Billy c. számuk után gondoltam, h belekóstolok a japán punk/hardcore mûfajba. Hát mit mondjak? Elég érdekes az biztos. Fõleg power és folk metal után. Elején egyáltalán nem bírtam befogadni ezt a vinnyogást/éneklést, aztán ahogy hallgattam a számokat egyre jobban megtetszett és vannak igen zsíros számaik. Bár van olyan is ami ink. felejtõs....erõsen. Am. az alaptéma zenetéren nagyon ott van, csak az a vinnyogás bántja a fülem. :unsure: Az albumról egyértelmûen a Purple Fair Tail a legcoolabb. B)
Link to comment
Share on other sites

Warfoki
Sabaton - The Art Of War


IPB Image




Maximum the Hormone - A.S.A. Crew


A Zetsobou Billy c. számuk után gondoltam, h belekóstolok a japán punk/hardcore mûfajba. Hát mit mondjak? Elég érdekes az biztos. Fõleg power és folk metal után. Elején egyáltalán nem bírtam befogadni ezt a vinnyogást/éneklést, aztán ahogy hallgattam a számokat egyre jobban megtetszett és vannak igen zsíros számaik. Bár van olyan is ami ink. felejtõs....erõsen. Am. az alaptéma zenetéren nagyon ott van, csak az a vinnyogás bántja a fülem. :unsure: Az albumról egyértelmûen a Purple Fair Tail a legcoolabb. B)

Tõlük a Buiikikaesu! albumot szerezd be szvsz. Az említett szám is azon van. Nagyon beteg hangzásuk van és idegbeteg mûfajkeverések, de én imádom! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Snexi

Sabaton - The Art Of War

fú régen mennyit hallgattam õket :D

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

fú régen mennyit hallgattam õket :D

Mostanában ritkán hallgatok viszonylag heavy metalt. Velük és a Rhapsodyval szoktam kivételt tenni általában. B)

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Mostanában ritkán hallgatok viszonylag heavy metalt. Velük és a Rhapsodyval szoktam kivételt tenni általában. B)

én meg egyáltalán nem,de szép emlékek fûzõdnek a sabatonhoz :D

pl a saving private ryan-t is csak miattuk néztem meg anno :D

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Kár hogy sem a Sabaton, sem a Rhapsody nem hevi, hanem póvah. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Kár hogy sem a Sabaton, sem a Rhapsody nem hevi, hanem póvah. :lol:

A power metal nem a heavy metal egyik válfaja? :unsure: Eh mindegy, úgysem tanulom meg ezt a kategorizálást a büdös életben! :D

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Ennyi erõvel a brutal death metal vagy folk metal is a heavy metal egyik válfaja.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Ambeon - Fate of a Dreamer

Megunhatatlan, hangulatos prog/ambient metal Arjen Lucassentõl a csodálatos hangú Astrid van der Veennel. Amikor anno elõször hallottam a kiscsajt énekelni, nem hittem el, hogy csak 14 éves a szentem. :rolleyes:

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...