Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A Világ


_HeGe

Recommended Posts

tenderlumpling

Az Emberek lassna olyanok lesznek mint valami sáskák.Bolygotol bolygora járnak kiélik a tartalékokat és továbbálnak.Ha egy kicsit jobban elgondolkodunk akkor ott a Mars amit meg akarunk hoditani meg még pár de a mostani embereket azért nem érdeklik ezek a környezetszennyezösdis dolgok mert 300-400 év mulva fog ez nagyon érzödni és akkor már hol leszünk. Tessék szépen elgondolkodni és kevesebb energiát használni. //Mondom én aki éfjélkor irja ezt a postot // :D :D

Kicsit se Függetlenség napja. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
guitar

Jó sokat költsenek az ûrkutatásra mer engem érdekel !!! :D MEkkora király már az ISS is :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Speet

Ez a Venus Project, hááát nem is tudom mit mondjak. Furcsa, meg szokatlan. Nem csoda, hisz eléggé megszoktuk a pénz alapú világot. Ez elsõre úgy tûnik, mint a kommunizmus. Csak éppen állam nélkül.

Nagy bajom nincs a kommunizmussal, mint magával a szó jelentésével, csak ugyebár közismert, hogy a megvalósítás nem sikerült, és nem is sikerülhet.

Ez a Venus project, meg szinte egy utópiára épül, ahol minden jó, nincs állam, nincs bûnözés(?), nincsenek szabályok, se rendõrség.

Ez a nincsenek szabályok, törvények, alapból nem mûködne. Még ha a bûnözés legfõbb részét, a szegénység és a nyomor teszi ki, nem csak ezek az alapvetõ indítékok. Törvény nélkül, simán lelõhetném, azt aki pl. elcsábította a barátnõmet? Következmények nélkül?

Elképzelésnek szép, hogy mindenki jól él, de a megvalósítására kíváncsi vagyok.

Meg ha nem kellene dolgozni, mert a technológia "mindent" megoldana, akkor mit csinálnának az emberek egész nap?

Abban viszont igaza van, hogy valamit tenni kell a mostani rendszer ellen, mert sokáig ez így nem maradhat.

csak épp erre jártam és bocs ha már ezt le tárgyaltátok.

de szerintem nem a törvényektõl "fél" az ember mert így is úgyis megszeged õket.Mielött elkövetnél egy törvényen kívüli dolgot nem fogsz gondolkodni rajta hogy húúúú ez most törvényese vagy nem és ,hogy ezért milyen büntetést fogok kapni(a büntetés azért van hogy ne tedd meg még1x vagy ne tehesd meg még1x).Sokkal inkább a vallás és a saját értékrended érzéseid vezérelnek.A törvényeket pedig bizonyos emberek értékrendjének a mintájára csinálják(ták).Hisz ha valami törvényes de szerinted nem helyénvaló akkor nem teszed meg vagy ha megteszed az az érzés amit érzel az szerintem sokkal rosszabb mintha egy olyan dolog miatt büntetnének meg amit te helyesnek ítélsz.(gondolj csak bele)

ui.:a helyesírási hibákért bocsánat nem vagyok jó helyesíró

Link to comment
Share on other sites

Arwy

SonGold: Van környezet szennyezõs/védelmezõs topik, kb. ez a téma megy benne ;)

Már nincs. :(

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Már nincs. :(

:lol:

Fogadd õszinte gratulációmat amiért sikerült egy kb. 1 évvel ezelõtti posztra válaszolnod! :D Ha nem írtatok a topikba akkor ennyi idõ alatt még szép, hogy eltûnt, mivel ez a moderálási gyakorlat errefelé.

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Fogadd õszinte gratulációmat amiért sikerült egy kb. 1 évvel ezelõtti posztra válaszolnod! :D Ha nem írtatok a topikba akkor ennyi idõ alatt még szép, hogy eltûnt, mivel ez a moderálási gyakorlat errefelé.

Mintha nem tudnád, hogy láttam, hogy régi a post és hogy tudom, mik a szokások. :rolleyes: Attól még, hogy régi, lehet rá válaszolni. :) (amúgy is viccnek szántam, azért volt ott a " :lol: ".

Egyébként akkor ezt a topicot is törölhették volna, mert ide sem írtak elég sokáig...

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Mintha nem tudnád, hogy láttam, hogy régi a post és hogy tudom, mik a szokások. :rolleyes: Attól még, hogy régi, lehet rá válaszolni. :) (amúgy is viccnek szántam, azért volt ott a " :lol: ".

Egyébként akkor ezt a topicot is törölhették volna, mert ide sem írtak elég sokáig...

Tetszõleges idõtartamú (pl. 1 vagy 2 hét) inaktivitás után törölhetnénk bármilyen topikot - ez a mi egyéni megfontolásunkon múlik kizárólag. Nem értem ez a mondat hogy kerül ide. Semmi beleszólásod, hogy konkrétan ki mikor milyen topikot töröl "lejárt" indoklással, így teljesen felesleges ezzel bármilyen irányba érvelni. Hogy a gyakorlat általában miért jó/rossz/lehetne másmilyen azzal kapcsolatban mindig szívesen várunk gondolatokat, de ezt a formát itt felejtsük már el.

Ugyanakkor off off.

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Tetszõleges idõtartamú (pl. 1 vagy 2 hét) inaktivitás után törölhetnénk bármilyen topikot - ez a mi egyéni megfontolásunkon múlik kizárólag. Nem értem ez a mondat hogy kerül ide. Semmi beleszólásod, hogy konkrétan ki mikor milyen topikot töröl "lejárt" indoklással, így teljesen felesleges ezzel bármilyen irányba érvelni. Hogy a gyakorlat általában miért jó/rossz/lehetne másmilyen azzal kapcsolatban mindig szívesen várunk gondolatokat, de ezt a formát itt felejtsük már el.

Ugyanakkor off off.

?

Nálam azt mutatja, hogy a mai elõtt több, mint fél évig nem írtak ide. Csak ezért gondoltam, hogy lejártnak tekinthető.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

?

Nálam azt mutatja, hogy a mai elõtt több, mint fél évig nem írtak ide. Csak ezért gondoltam, hogy lejártnak tekinthetõ.

Változnak az idõk, a korábbi 30 és 90 napos lejárati idõtartamok manapság már elavultnak tekinthetõk a fórumon, mivel sokkal, de sokkal kevesebben vagyunk, mint 1 vagy 2 éve, most már sokkal könnyebben járnak le topikok, mint korábban. Ha 90 nap után törölnék topikokat a Kultúra alfórumból, akkor kb fél év alatt maradna kemény 5-6 aktív topik...

Így a moderálási gyakorlat is változott, ezzel párhuzamosan, pedig új szabályok is születtek (pl: Törlés védelem).

De mindegy, ezt nem itt kell megvitatni.

/OFF

/ON

Ha már a környezetvédelem szóba kerül, akkor érdemes ezt meglesni és csatlakozni:

http://szurkeallomany.blog.hu/2010/03/10/auchan_bojkott_1

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Ha már szóba került a környezetvédelem, 22-én (a Föld napján) egy rövid (kb. 1 órás) kiselõadást tartunk délután a suliban. Elsõsorban olyan osztályokban hirdetjük, ahol még/már van föci órájuk (de kb. csak 5 osztály a suliból). Tuti nem fognak sokan eljönni, mivel délután lesz, de majd meglátjuk.

Leginkább a fontosabb témákat érintjük majd. Felosztottuk ötünk között, lesz az ökológiai lábnyom, a vizek, tengerek túlhalászása, az esõerdõk pusztítása, fosszilis és megújuló energiaforrások (ez lett az enyém), valamint hogy mi, hétköznapi emberek hogyan tudnánk ezeken változtatni. Elég érdekes lesz. Egyébként az alapötletet a tesitanárunk találta ki, és 5-en jelentkeztünk rá az évfolyamból, hogy megcsináljuk. Persze kapunk 5-öst föcibõl, de azért nemcsak ezért vállaltuk el. Próbáltuk megbeszélni a föcitanárokkal, hogy az osztályaikban népszerûsítsék, de mivel kb. semmi más motivációt nem adnak, csak pluszt azoknak akik jegyzetelnek, tuti alig jönnek majd. Mindegy, majd akkor magunknak megtartjuk, és végighallgatjuk egymást. :D Egyébként a másik 4 ember egy csomó környezetvédelemmel, meg vízzel kapcsolatos vetélkedõn voltak már, én csak nem hivatalosan segítettem nekik, de mivel az ilyen csapatokban általában pont 4 vagy 3 ember kellett, mindig kimaradtam.

Egyébként ma van a Föld órája! A mi lakásunk mindenképp részt vesz benne, anya már reggel mondta. :)

Link to comment
Share on other sites

erdly

Én nem szándékozom lekapcsolni csak ezért a gépem. Bár ha menni fog, akkor max leoltom az asztali lámpát. :lol:

Ha nem fog menni, akkor valószínûleg olvasni fogok. Lámpa nélkül meg picit nehéz. Gyertyafényhez meg nem szoktam hozzá. :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Én nem szándékozom lekapcsolni csak ezért a gépem. Bár ha menni fog, akkor max leoltom az asztali lámpát. :lol:

Ha nem fog menni, akkor valószínûleg olvasni fogok. Lámpa nélkül meg picit nehéz. Gyertyafényhez meg nem szoktam hozzá. :D

Én lehúzom a notimat a hálózatról, majd lenyomom a lakásban az áramot és reménykedem, hogy a környéken találok wifit amit lophatok 1 óráig! :D

Na jó nem, gyertyát gyújtok és elõveszek egy könyvet.

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Na, nem is volt nagy cucc. Húgom itt maradt a barátjával romantikázni a gyertyákkal, Tiru meg én elmentünk anyámmal a Mekibe. Egyébként elég lol, hogy Zeg hivatalosan benne volt ebben az egészben, és hogy így meg úgy lekapcsolják a díszvilágítást, de igazából minden szobor stb. ugyanúgy ki volt világítva, mint mindig. Na mindegy, egyébként gyorsabban eltelt ez az idõ, mint gondoltam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...