Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Adatvisszaszerzés


XSB

Recommended Posts

XSB

Sziasztok! Azt hiszem,többeket is érdekelne a téma,szóval reméljük,nem válik egykérdésessé.

Barátnõm véletlenül törölt 670 megányi zenét a gépérõl. Hallottam,hogy vannak programok,amikkel vissza lehetne szerezni. Tudna valaki bõvebb magyarázatot adni?

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Én speciel VirtualLab-ot használok... Eddig mindent visszahozott akár egy hét távlatból is B)

Link to comment
Share on other sites

XSB

köszi,ránézek :)

Link to comment
Share on other sites

kissgy1028

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy M 512 XD kártyám, amelyet a Fuji Finepix S5700-as fényképezõgépemhez használok. Egyszer a fényképezõgép használat közben lefagyott, és azóta nem hajlandó belovasni a kártyát. Azt írja ki, hogy a kártya nincs inicializálva (vagyis nem formázott). A kártyán viszont van egy csomó számomra nélkülözhetetlen kép, amelyet le kellene róla menteni. Ha a kártyát behelyezem a fényképezõbe, akkor semmilyen mûveletet nem lehet a géppel végezni. Kártyaolvasóval is próbálkoztam, de nem érzékeli, hogy belehelyeztem az XD kártyát, így a a számítógépemmel sem tudom megformázni azt. Próbálkoztam egy Olympos fényképezõvel, amely képes lenne megformázni a kártyát, és itt jön a nagy kérdés, ha sikeresen meg tudnám formázni a kártyámat, akkor vissza tudnám-e állítani, vmilyen alkalmazással a formázott adatokat.

Egy a lényeg, hogy formázás után az adatok még az adathordozón vannak, csak a FAT törlõdik. Ebbõl gondolom, hogy csak van vmi lehetõség az adatok mentésére.

Pórbaként, az egyik SD kártyámat megformáztam és megpróbáltam helyreállítani a törölt adatokat, de egy olyan alkalmazást sem találtam, ami formázott kártyáról visszamentette volna az adatokat. Egy program volt, ami visszállította a fájlokat, de azok használhatatlanok lettek. Ha csak simán törölt adatokat akarok visszállítani, akkor viszont ezen programok képesek arra. Nekem egy olyan alkalmazásra lenne szükségem, ami a formázott adathordozóról is képes adatvisszamentést végezni, tehát, hogyan tudom visszaállítani az adatokat, ha a FAT már nem tárolja az adatokról, adattöredékekrõl a pontos információkat.

Az olaszországi nyaralásom képeinek egy része van még a kártyán, és nem tudom mikor jutok el mégegyszer olaszba. Éppen ezért kérlek titeket, csak olyan megoldásokat küldjetek, amiknek sikerességében biztosak vagytok.

Elõre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

Mystt

"...Hallottam,hogy vannak programok,amikkel vissza lehetne szerezni...."

Annyit tudok segíteni hogy létezik "recuva" nevû progi is amivel törölt képeket elég egyszerûen vissza lehet szerezni. Azonban nekem is volna egy problémám amire epekedve várom, hogy valaki választ adjon:

Mikor sikerült vissza hoznom s mentenem, ott van hogy ***.jpg , de mikor rákattintok "nincs villámnézet"...ha paintel akarom szerkeszteni azt írja ki, hogy "érvénytelen bitkép". Nos valaki nem tudja véletlenûl, hogy hogy lehetne...'érvényesíteni', megnézni?

Link to comment
Share on other sites

Bice

Ha nagyonnagyon fontosak a fájlok és pénzt is szánsz rá, akkor ez kell neked. :D

Link to comment
Share on other sites

UC

Ha nagyonnagyon fontosak a fájlok és pénzt is szánsz rá, akkor ez kell neked. :D

Ebbõl a pénzbõl kimegy egy fapados géppel Olaszo-ba, fotóz egy napig és este hazajön :)

kissgy1028: formázás utáni állapotra nincs semmilyen garancia, hogy vissza tudod hozni. Próbálkozni lehet különbözõ programokkal, de ha egy kártyaolvasó sem látja, akkor elég valószínû, hogy az a kártya megnyekkent.

Ahogy próbáltad is, flash memórián viszonylag egyszerû visszaállítani dolgokat, de ez csak sima törlésre vonatkozik.

Ha pedig valóban megdöglött, akkor azok a képek ígyis-úgyis elvesztek. De azért ne add fel! :)

Link to comment
Share on other sites

kissgy1028

Ebbõl a pénzbõl kimegy egy fapados géppel Olaszo-ba, fotóz egy napig és este hazajön :)

kissgy1028: formázás utáni állapotra nincs semmilyen garancia, hogy vissza tudod hozni. Próbálkozni lehet különbözõ programokkal, de ha egy kártyaolvasó sem látja, akkor elég valószínû, hogy az a kártya megnyekkent.

Ahogy próbáltad is, flash memórián viszonylag egyszerû visszaállítani dolgokat, de ez csak sima törlésre vonatkozik.

Ha pedig valóban megdöglött, akkor azok a képek ígyis-úgyis elvesztek. De azért ne add fel! :)

Sikerült visszaszereznem az összes adatot az xd kártyámról. Igen hosszadalmas és kemény munka volt. Az eddig fényképezett összes képet sikerült róla lementeni, ezt úgy értem, hogy a kártya megvétele óta rákerült képek mindegyikét, amely több gigabyte-nyi adat. Összesen 5 kép maradt hibás, de azok is úgy, hogy, hiányoznak a kép bizonyos részei, ha megnyitom. Leformáztam a az xd kártyát és ráküldtem több adatvisszaállító alkalmazást, és ezek meg is oldották a problémámat.

Egyébként a kártya az gondoltam, hogy nem nyekkent meg, mivel egy olympos fényképezõgép felismerte a kártyámat, csak nem akartam vele megformázni, amíg nem voltam biztos abban, hogy az adatokat vissza tudom menteni a formázás után.

Egyébként, ahogy utána olvastam, azért szállt el a kártya, mivel fényképezéskor kerültek rá hibás adatok (az 5 db helyreállíthatatlan kép), és ezek miatt romlott el a kártya. Úgyhogy azóta nemcsak törlöm a képeket a kártyáról, hanem egybõl formázom is a fényékezõmmel adatmentés után, hogy nehogy mégegyszer elõforduljon ez az eset.

Link to comment
Share on other sites

UC

Sikerült visszaszereznem az összes adatot az xd kártyámról. Igen hosszadalmas és kemény munka volt. Az eddig fényképezett összes képet sikerült róla lementeni, ezt úgy értem, hogy a kártya megvétele óta rákerült képek mindegyikét, amely több gigabyte-nyi adat. Összesen 5 kép maradt hibás, de azok is úgy, hogy, hiányoznak a kép bizonyos részei, ha megnyitom. Leformáztam a az xd kártyát és ráküldtem több adatvisszaállító alkalmazást, és ezek meg is oldották a problémámat.

Egyébként a kártya az gondoltam, hogy nem nyekkent meg, mivel egy olympos fényképezõgép felismerte a kártyámat, csak nem akartam vele megformázni, amíg nem voltam biztos abban, hogy az adatokat vissza tudom menteni a formázás után.

Egyébként, ahogy utána olvastam, azért szállt el a kártya, mivel fényképezéskor kerültek rá hibás adatok (az 5 db helyreállíthatatlan kép), és ezek miatt romlott el a kártya. Úgyhogy azóta nemcsak törlöm a képeket a kártyáról, hanem egybõl formázom is a fényékezõmmel adatmentés után, hogy nehogy mégegyszer elõforduljon ez az eset.

Mászlista :) Akkor ez igazán hepiend lett. Most jól a fejembe vésem, hogy formázás után is visszaállíthatók az adatok egészséges állpotban :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
lacitech

Hellosztok.

Segítségeteket szeretném kérni. Lentebb láttam a VirtualLab nevü programot. Kipróbáltam és jó, csak fizetõs :( . Az a kérdésem hogy nem tudtok egy ehez hasonlo programot mondani, amelyik ingyenes? Fontos lenne.

A válaszokat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ultimatum

Hellosztok.

Segítségeteket szeretném kérni. Lentebb láttam a VirtualLab nevü programot. Kipróbáltam és jó, csak fizetõs :( . Az a kérdésem hogy nem tudtok egy ehez hasonlo programot mondani, amelyik ingyenes? Fontos lenne.

A válaszokat elõre is köszönöm.

FreeUndelete ingyenes!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
konkvisztador

Sikerült visszaszereznem az összes adatot az xd kártyámról. Igen hosszadalmas és kemény munka volt. Az eddig fényképezett összes képet sikerült róla lementeni, ezt úgy értem, hogy a kártya megvétele óta rákerült képek mindegyikét, amely több gigabyte-nyi adat. Összesen 5 kép maradt hibás, de azok is úgy, hogy, hiányoznak a kép bizonyos részei, ha megnyitom. Leformáztam a az xd kártyát és ráküldtem több adatvisszaállító alkalmazást, és ezek meg is oldották a problémámat.

Egyébként a kártya az gondoltam, hogy nem nyekkent meg, mivel egy olympos fényképezõgép felismerte a kártyámat, csak nem akartam vele megformázni, amíg nem voltam biztos abban, hogy az adatokat vissza tudom menteni a formázás után.

Egyébként, ahogy utána olvastam, azért szállt el a kártya, mivel fényképezéskor kerültek rá hibás adatok (az 5 db helyreállíthatatlan kép), és ezek miatt romlott el a kártya. Úgyhogy azóta nemcsak törlöm a képeket a kártyáról, hanem egybõl formázom is a fényékezõmmel adatmentés után, hogy nehogy mégegyszer elõforduljon ez az eset.

Üdv. Hasonló vagy szinte ugyanez a problémám. xD kártyát akar a fényképezõ formázni. A noti kártyaolvasója is, és ha kábellel teszem gépre akkoris. És nekem is elég fontos képek vannak rajta,amik nem szeretném ha elvesznének. "Leformáztam a az xd kártyát és ráküldtem több adatvisszaállító alkalmazást, és ezek meg is oldották a problémámat." Ezt magyarázd már el nekem ha nem nagy gond. Elõre is kösz,Conq

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
zid9

sziasztok!

az adatvisszaszerzõ programok visszatudjak hozni a letorolt programokat?

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

sziasztok!

az adatvisszaszerzõ programok visszatudjak hozni a letorolt programokat?

A rendszer visszaállítást próbáltad már?

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

sziasztok!

az adatvisszaszerzõ programok visszatudjak hozni a letorolt programokat?

Adat az is, tehát igen vissza. De a programok helyes mûködéséhez rengeteg egyéb is kell, például a regisztrációs adatbázis bizonyos bejegyzései is. Ezt az elõttem ajánlott rendszervisszaállítás okosan egyben tudja, egy sima adatmentõ program csak a hozzá tartozó állományokat. Ha nem csináltál rendszervisszaállító pontot abban az állapotban, amit vissza akarsz állítani, akkor pech. Tedd újra azokat a programokat akkor.

Link to comment
Share on other sites

zid9

Koszi mindkettõtöknek, de a a rendszer visszaállítás nem vált be

több mint valószínû hogy újra kell rakni a programot!

Link to comment
Share on other sites

canadaa

Egyáltalán ért már vkinek is vmit a rendszervisszaállítás ?? Az nálam is csak egy nagyon végsõ dolog mert még soha sem értem el vele semmit! Azt sem tudom mikor használtam utoljára :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

Egyáltalán ért már vkinek is vmit a rendszervisszaállítás ?? Az nálam is csak egy nagyon végsõ dolog mert még soha sem értem el vele semmit! Azt sem tudom mikor használtam utoljára :lol:

Én most Windows 7-et használok és néhány program egyenlõre elég szeszélyesen mûködik, így az elmúlt másfél hétben kétszer használtam a rendszervisszaállítást és mindkétszer sikeresen megmentettem a rendszert az újratelepítéstõl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
qwertz8

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e , de elkelne egy kis segítség.....

A gépemet átinstalláltam, de elõtte a hordozható harddiskemre elmentettem a GTA IV save-jét, hogy ne kelljen elõrõl kezdenem....

Felraktam az egész Windowsot, GTA IV-et , és a save-t a C:/ Documents and Settings/("USERNEV")/Local Settings/ Application Data/ Rockstar Games mappába kopíroztam, de a játék nem ismeri fel....

Új játékot kezdd.....

Amikor a netrõl a 100%-os save-t is letöltöttem, azt sem tudtam betölteni......

Szóval van ennek valami speciális módja, hogy rendesen mûködjön ????

Elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e , de elkelne egy kis segítség.....

A gépemet átinstalláltam, de elõtte a hordozható harddiskemre elmentettem a GTA IV save-jét, hogy ne kelljen elõrõl kezdenem....

Felraktam az egész Windowsot, GTA IV-et , és a save-t a C:/ Documents and Settings/("USERNEV")/Local Settings/ Application Data/ Rockstar Games mappába kopíroztam, de a játék nem ismeri fel....

Új játékot kezdd.....

Amikor a netrõl a 100%-os save-t is letöltöttem, azt sem tudtam betölteni......

Szóval van ennek valami speciális módja, hogy rendesen mûködjön ????

Elõre is köszi

Javaslom a GTA topikot, ott egészen biztosan el tudnak igazítani mit hova kell pontosan másolni.

Ide, az 'Adatvisszaszerzés' topikba talán inkább akkor gyere, ha mondjuk egy formázott merevlemezrõl szeretnéd a véletlenül ottfelejtett adataidat visszaszerezni.

Link to comment
Share on other sites

efperel

Hello, a segítségeteket szeretném kérni:

Végleges törléssel (ctrl+shift+törlés) véletlenül kitöröltem egy nagyon fontos mappát, ezt vissza tudnám valahogy szerezni? A gépemet félek kikapcsolni, szóval nem indítottam újra a rendszert, vagy ilyesmi. Windows Vistat használok, és nincs a gépemen semmi speciális rendszervisszaállító program. Tudtok ajánlani valami szoftvert vagy módszert, hogy visszaszerezzem az elvesztett adatokat?

Elõre is köszönöm!

Edit.: A beépített biztonsági mentés funkciót sem használtam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Jimbo23

Olyan kérdésem lenne hogy egy leformázott particion lévõ dolgokat vissza lehet szerezni vagy felejtõs ?:D

recover4all vagy get data back-el

Link to comment
Share on other sites

XCube

Olyan kérdésem lenne hogy egy leformázott particion lévõ dolgokat vissza lehet szerezni vagy felejtõs ?:D

recover4all vagy get data back-el

Gyorsformázott partícióról mindent vissza lehet hozni, full formázásnál viszont már nem hinném. Ahhoz már komolyabb cuccok kellenek, mint holmi programok :) .

Link to comment
Share on other sites

Jimbo23

Ok talán visszatom szerezni a GTA4 Fallout 3 elmentéseim :D

Leszedtem ezt a get data backat hazaérek meglesem hmmmm

Am gyorsformázás volt igen

Link to comment
Share on other sites

Jimbo23

Na teszteltem a Get data back nevü progit . Elötte szépen leformáztam a 320 as vinyót újraparticionáltam felraktatam a wint. Elinditva a progit 1 óra alatt átnyálazta a vinyót megtalált mindent ami rajta volt és szépen vissza is állítottam a 100 giga anyagot /hiba nélkül/ amire szükségem volt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...