Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Company of Heroes sorozat


HD2

Recommended Posts

Charger18

Jajj, azért hadd ne könnyezzük már meg a fronton harcoló SS csapatokat, Peipert meg pláne ne, amikor több mint 90 hadifoglyot végeztetett ki Malmedynél. :rolleyes:

Jajj, hagy ne keljen kijavítanom téged, a Malmedy perben Peiper bizonyítékok hiányában nem kaphatott halálbüntetést nem tudták rá bizonyítani, így lehet neked sem kéne ezért megszólni. És hogy a civil lakosság lemészárlására ki adott parancsot azt szintén homály fedi. Igaz így is több évnyi börtönt kapott. És az a per az amerikai igazság szolgáltatás kamuja volt... mint késõbb kiderült a gyanúsítottakból kikényszerítették a kamu vallomást, miszerint a németek kezdtek el lõni az amcsik erre futni kezdtek... de hamarosan újra elõvették az ügyet és ekkor derült ki minden. Az amcsik csak leakarták járatni a németeket.

És Peiper legalább leülte a büntetését, nála magasabb rangú tisztek meg bujkáltak éveken át pedig azok mind kötelet érdemeltek volna.

Azt hiszem egy idõre hanyagolom a COH-ozást. Felnéztem CDgalaxisra, enyhén szólva sok (jó) játék fog mostanában kijönni. :rolleyes:

Ui.: Gondolom nem kell példákat mondanom. :lol:

pölö: Sims3? :huh: :lol:

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Lejáratás, vagy sem, de akkor is több mint 90 fegyvertelen hadifoglyot végeztek ki.

Mielõtt azonban azt gondolnátok, hogy én is a minden német náci felfogás híve vagyok, elõre szólnék, hogy nem így van. :)

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Csak azért volt érdemes meg említenem ezt a lejáratás dolgot, mert az eddigi 2 világégés után szinte csak a legyõzöttek b@sztatása volt volt a cél. Érdekes K. Dönitzet, mert a hajó convojokat tengeralattjáróval tömegesen támadta és Anglia ellen is kidolgozott néhány tervet mellyel teljesen megszüntethetné a kereskedelmét, a háború után börtönbe zárták. Ez azért érdekes mert az amcsik ugyan ezt csinálták a Japánokkal, mivel a japok szükségleteit a tengerrõl biztosították, így ha a tengeri kereskedelmi útvonalakt megtámadják, akkor nekik annyi. De arról hogy ennek a hosszú távú hadmûveletnek a létjogosultságát valaki is megkérdõjelezte volna... ilyen nem volt. Pedig azok a japán hajók nagy részben a lakosságnak szállítottak volna.

Nem hiába a történelmet a gyõztesek írják!-_-

A 90 v 73? hadifogolyról meg annyit hogy ez bizony tragikus, de látott már rosszabbat is a történelem. Az oroszok miután megtámadták kelet Lengyelországot több száz lengyel hadifoglyot végeztettek ki akiket tömegsírba temettek, a németek 43-ban ezt megtalálták. De a világ nem foglalkozott azzal hogy az oroszok mit csináltak, csak nyerjék meg a háborút és minden elfelejtve...

De sztem errõl ennyi elég is ;)

Link to comment
Share on other sites

HD2

pölö: Sims3? :huh: :lol:

Honnan tudtad? :blink:

:lol:

Milyen izgalmas dolgokról beszéltek. :D Még jó, hogy egy szót sem értek belõle. Ki az a Peiper és ki az a K. Dönitz?

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Honnan tudtad? :blink:

:lol:

Milyen izgalmas dolgokról beszéltek. :D Még jó, hogy egy szót sem értek belõle. Ki az a Peiper és ki az a K. Dönitz?

:lol: Megérzés volt :unsure:

Bazz, remélem nem kell megint le írni az egészet, mert az hosszú lenne :blink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Csak azért volt érdemes meg említenem ezt a lejáratás dolgot, mert az eddigi 2 világégés után szinte csak a legyõzöttek b@sztatása volt volt a cél. Érdekes K. Dönitzet, mert a hajó convojokat tengeralattjáróval tömegesen támadta és Anglia ellen is kidolgozott néhány tervet mellyel teljesen megszüntethetné a kereskedelmét, a háború után börtönbe zárták. Ez azért érdekes mert az amcsik ugyan ezt csinálták a Japánokkal, mivel a japok szükségleteit a tengerrõl biztosították, így ha a tengeri kereskedelmi útvonalakt megtámadják, akkor nekik annyi. De arról hogy ennek a hosszú távú hadmûveletnek a létjogosultságát valaki is megkérdõjelezte volna... ilyen nem volt. Pedig azok a japán hajók nagy részben a lakosságnak szállítottak volna.

Nem hiába a történelmet a gyõztesek írják!-_-

A 90 v 73? hadifogolyról meg annyit hogy ez bizony tragikus, de látott már rosszabbat is a történelem. Az oroszok miután megtámadták kelet Lengyelországot több száz lengyel hadifoglyot végeztettek ki akiket tömegsírba temettek, a németek 43-ban ezt megtalálták. De a világ nem foglalkozott azzal hogy az oroszok mit csináltak, csak nyerjék meg a háborút és minden elfelejtve...

De sztem errõl ennyi elég is ;)

Azt sem mondtam, hogy szövetséges részrõl nem hallhattunk Malmedyhez hasonló mocskosságokról. :)

Link to comment
Share on other sites

DaVeman

Ez nagy jóóó. 4ik vagy 5ik küldinél vagyok, Carentan védése után. Kicsit kivert a víz mikor jött a bombázás. Town hall szépen darabokra hullott :D volt kb 10 másodperc az erõsítésig, 10 emberem volt max, 2 anti tankom és jött 3 stug IV meg minden isten nyila, ott flangáltak a templomnál már, de csak kitartottam. Elképesztõek a hangok. Holnap megpróbálom hangfalon is, szomszéd örülhet :) Tetszik a kampány nagyon, változatosak a küldetések. Utakat elfoglalni ejtõernyõsökkel, aknákat telepíteni, várost bevédeni, páncélosokkal megmenteni másokat...így leírva talán nem anyira, de a körítés nagyon jó.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Ez nagy jóóó. 4ik vagy 5ik küldinél vagyok, Carentan védése után. Kicsit kivert a víz mikor jött a bombázás. Town hall szépen darabokra hullott :D volt kb 10 másodperc az erõsítésig, 10 emberem volt max, 2 anti tankom és jött 3 stug IV meg minden isten nyila, ott flangáltak a templomnál már, de csak kitartottam. Elképesztõek a hangok. Holnap megpróbálom hangfalon is, szomszéd örülhet :) Tetszik a kampány nagyon, változatosak a küldetések. Utakat elfoglalni ejtõernyõsökkel, aknákat telepíteni, várost bevédeni, páncélosokkal megmenteni másokat...így leírva talán nem anyira, de a körítés nagyon jó.

Kedvencem volt a védekezés a Town Hallnál majd visszavonulás a templomhoz. Elég könnyû megvédeni, csak aztán jön a bombázás és az összes védelmednek annyi, szóval muszáj visszavonulni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Maledict

Az új CoH résszel/kieggel mi van? Mert úgy emlékszem a GSO-n írták hogy lesz majd Tales of Valor címmel csak még nincs bejelentve.

Link to comment
Share on other sites

_kEke_

Azóta sincs semmi infó róla. :\

Link to comment
Share on other sites

Blunty

Az új kiegre nem irtak dátumot vagy valamit? Mi lesz a témálya?

Én egyépként a 13. amcsi pályán akadtam el.

Ezt kicsit elirtam mert most múlt éjfél.

Nem hallottam mi lesz benne? orosz keleti front? És mikor jön ki?

Én a alapban 13. mappon akadtam el.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Az új kiegre nem irtak dátumot vagy valamit? Mi lesz a témálya?

Én egyépként a 13. amcsi pályán akadtam el.

Ezt kicsit elirtam mert most múlt éjfél.

Nem hallottam mi lesz benne? orosz keleti front? És mikor jön ki?

Én a alapban 13. mappon akadtam el.

Rövidtávú memória Rulz! :lol:

Remélem ez a játék is az idei dömpingben jelenik meg. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Az új kiegre nem irtak dátumot vagy valamit? Mi lesz a témálya?

Én egyépként a 13. amcsi pályán akadtam el.

Ezt kicsit elirtam mert most múlt éjfél.

Nem hallottam mi lesz benne? orosz keleti front? És mikor jön ki?

Én a alapban 13. mappon akadtam el.

Mi a feladat a 13. mapon? Hol akadtál el, mi nem megy?

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Reméltem hogy lesz folytatása, de ebbõl a címbõl nekem valami újabb amcsi fényezéses résznek tûnik :unsure: De ha az lesz amire gondolok és ami a kronológiai sorrendben most a market garden után jönne a nyugati fronton(BotB) akkor nem szóltam :rolleyes: Elméletileg jövõre lesz a megjelenés.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Az új CoH résszel/kieggel mi van? Mert úgy emlékszem a GSO-n írták hogy lesz majd Tales of Valor címmel csak még nincs bejelentve.

Csak kérni kellett. :P

Márcsak 1,5 év.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

HD2

Csak kérni kellett. :P

Márcsak 1,5 év.... :lol:

2009 tavasza. GS Az közel nem 1,5 év :D

Mi lehet az a Direct Fire? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

2009 tavasza. GS Az közel nem 1,5 év :D

Hidd el, lesz annyi csúszás. :)

...bár ne lenne :P

Link to comment
Share on other sites

HD2

Hidd el, lesz annyi csúszás. :)

...bár ne lenne :P

Mindegy, a lényeg úgyis az, hogy megveszem. :) Eddig mind a 2 rész megvan.

Link to comment
Share on other sites

_kEke_

Mindegy, a lényeg úgyis az, hogy megveszem. :) Eddig mind a 2 rész megvan.

Nekem is, de én ezzel a kijelentéssel még azért várnék... :D

Link to comment
Share on other sites

Charger18

A Direct Fire elméletileg az amikor te magad célzol a tankok ill a gyalogság fegyvereivel. Van egy pár gém ami már évekkel ezelõtt újított ezzel, az egyik a Faces of War a másik meg az elõdje a Soldiers. De sztem valamelyik magyar fejlesztésû stratégiába is benne volt(kopincsolták persze) Igaz ott ezt az opciót Direct Controlnak hívták mert a jármûvekkel és a gyalogsággal mozogni is tudtál közben meg lösz ;) Egyszerû amúgy, tank kijelölve Direkt Control be, és ahova viszed az egered, bal klikkel oda megy a halál, tankoknál ugye még volt géppuska is. De ha nem erre értik akkor bocs :rolleyes:

Na de 3 féle kampány?? Mind1 csak az egyik a BotB legyen :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

HD2

Joint Task Force volt az. :)

Szerintem nem ilyesmi, ugyanis ezt senki sem használná, mert sokkal lassabban lehet így lõni mintha csak rákattintasz jobb klikkel és õ intézi magának. Legalábbis szerintem. Multi közben amúgy sincs annyi idõ, hogy egy egységgel szöszölj ennyi ideig. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Ez igaz de a FoW-ban ahol a multiban jó ha van 2-3 tankod na ott nagyon jó. De amúgy a gép nem olyan pontos mint a gémer ;) Igaz a CoH nem olyan kidolgozott hogy a lõszer típusát is magad cseréld.

Na de akkor mi lesz ez a Direkt Tûz? :lol:

Link to comment
Share on other sites

HD2

Ez igaz de a FoW-ban ahol a multiban jó ha van 2-3 tankod na ott nagyon jó. De amúgy a gép nem olyan pontos mint a gémer ;) Igaz a CoH nem olyan kidolgozott hogy a lõszer típusát is magad cseréld.

Na de akkor mi lesz ez a Direkt Tûz? :lol:

A gép (itt) egyszer sem szokott hibázni, tehát mindig eltalálja az elenfelet. (kivéve a Stuh aminek lassú lövedéke van.)

Link to comment
Share on other sites

Charger18

A gép (itt) egyszer sem szokott hibázni, tehát mindig eltalálja az elenfelet. (kivéve a Stuh aminek lassú lövedéke van.)

Azért vedd számításba hogy a tankok menet közben könnyebben elvéthetik ;) A valóságban a Tigris nem is lõhetett mozgás közben, és a hosszabb lövegcsövû tankoknál is hasonló volt a helyzet.

Érdekes nekem volt hogy a tank elé lõtt a gép is meg néha a saját járgányom is. Sztem ez így korrekt.

Habár a CoH-ban a max lõ táv akár 20x-ról is simán kilõhetõ lenne egy tank. Csak ugye a gémben mindez lebutítva van -_- De majd ha tudod próbáld ki a FoW-t mert néha még direkt control alatt is mellé lösz.

A StuH42-es meg asszem amolyan gépesített tüzérség lenne, mint a Hummel csak 105mm-ben. Tehát tankok ellen nem is szabadna bevetni. Az alacsony kezdõ sebességû lövedék tehát nem lenne akkora hátrány. Kár hogy nem úgy alkalmazzuk mint a Priest-et v a Hummel-t <_<

Link to comment
Share on other sites

_kEke_

Újabb infók itt. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...