Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Magyar Filmek


gerhajdu

Recommended Posts

SunnySmile

Fúú, de jó. Elképzelhõ, hogy ez az, a Tizedes meg a többiek rémlett, de, így már beugrott más is.

Köszönöm szépen.

Mondjuk eléggé egy tisztességes lista, az már biztos.

Igazán nincs mit.

:)

A lista tényleg nagyon jóra sikeredett. Az elsõ kettõ fõleg örültem, nekem nagy kedvenceim már kislány korom óta. Imádtam/imádom bennük Ruttkai Évát (igaz nem fõszereplõ de .....), csodálatos Szentirmay Flóra ezekben a filmekben.

:)

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

A lista tényleg nagyon jóra sikeredett. Az elsõ kettõ fõleg örültem, nekem nagy kedvenceim már kislány korom óta. Imádtam/imádom bennük Ruttkai Évát (igaz nem fõszereplõ de .....), csodálatos Szentirmay Flóra ezekben a filmekben.

Ruttkai Évát én is nagyon szerettem, az Abigélben igazán jó volt (pedig utálom Horn Micit). De a régiek közül nagyon szerettem Darvas Ivánt, Sinkovits Imrét, Juhász Jácintot... meg még sorolhatnám.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
grasslover

77 filmajándék

A magyar filmek kedvelõinek, karácsonyi ajándék gyanánt ingyenesen megtekinthetõvé tettek 77 filmet. Ugyan nem mindegyik játékfilm, van köztük klasszikus tv-híradó, vagy épp a két évvel ezelõtti Megasztár döntõ, de olyan klasszikusok is mint a Körhinta, Ludas Matyi, Valahol Európában, a Veri az ördög a feleségét vagy az Oldás és Kötés Jancsótól. Elég ripacskodó a 77 film, azt hittem majd mindenféle mûvészeti klasszikus lesz fenn, de jobb mint a semmi. Retrokedvelõknek a híradók különösen ajánlottak.

(December 31-ig elérhetőek a videók az oldalon!)

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

77 filmajándék

A magyar filmek kedvelõinek, karácsonyi ajándék gyanánt ingyenesen megtekinthetõvé tettek 77 filmet. Ugyan nem mindegyik játékfilm, van köztük klasszikus tv-híradó, vagy épp a két évvel ezelõtti Megasztár döntõ, de olyan klasszikusok is mint a Körhinta, Ludas Matyi, Valahol Európában, a Veri az ördög a feleségét vagy az Oldás és Kötés Jancsótól. Elég ripacskodó a 77 film, azt hittem majd mindenféle mûvészeti klasszikus lesz fenn, de jobb mint a semmi. Retrokedvelõknek a híradók különösen ajánlottak.

(December 31-ig elérhetõek a videók az oldalon!)

wow, bódy gábor filmek is :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Direkt felnéztem ide, gondoltam csak lesz valami szó a Valami amerika 2-rõl. Úgy látszik nincs, de végülis érthetõ. :rolleyes:

77 filmajándék

A magyar filmek kedvelõinek, karácsonyi ajándék gyanánt ingyenesen megtekinthetõvé tettek 77 filmet. Ugyan nem mindegyik játékfilm, van köztük klasszikus tv-híradó, vagy épp a két évvel ezelõtti Megasztár döntõ, de olyan klasszikusok is mint a Körhinta, Ludas Matyi, Valahol Európában, a Veri az ördög a feleségét vagy az Oldás és Kötés Jancsótól. Elég ripacskodó a 77 film, azt hittem majd mindenféle mûvészeti klasszikus lesz fenn, de jobb mint a semmi. Retrokedvelõknek a híradók különösen ajánlottak.

(December 31-ig elérhetõek a videók az oldalon!)

Köszi a linket, Egri csillagokba amúgy is bele akartam nézni. Rég láttam meg minden :)

Link to comment
Share on other sites

Real013

Nézz fel a Videodrome-ra, ott van írás a Valamirõl. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gerhajdu

Kár, hogy pénteken nem láttam a ...kik azok a Lumnitzer-nõvéreket. Mikor elõször láttam nagyon tetszett. Most azt néztem, hogy ezt nem Alföldi rendezte, kicsit csodálkoztam is.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Kár, hogy pénteken nem láttam a ...kik azok a Lumnitzer-nõvéreket. Mikor elõször láttam nagyon tetszett. Most azt néztem, hogy ezt nem Alföldi rendezte, kicsit csodálkoztam is.

Alföldi nem igazán filmrendezõ, õ színházi profi. Ugyan még csak felvételrõl láttam az õ általa készített Ember tragédiáját, de asszem meghatározó percek voltak az életembõl B) Pedig nem vagyok egy színházi ismeretekkel rendelkezõ egyén...

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Alföldi nem igazán filmrendezõ, õ színházi profi. Ugyan még csak felvételrõl láttam az õ általa készített Ember tragédiáját, de asszem meghatározó percek voltak az életembõl B) Pedig nem vagyok egy színházi ismeretekkel rendelkezõ egyén...

Amikor az elején meztelenül vannak meg rapper meg nemtudommi. Mert az nekem is maradandó volt :rolleyes: Magyar órán néztük régen :lol:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

! :o

Magyar sci-fi :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

freezy

! :o

Magyar sci-fi :rolleyes:

Mucsi rlz B)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Mucsi rlz B)

Kukát utoljára az Any*d! a szúnyogok-ban dobált ilyen intenzíven :lol:

Link to comment
Share on other sites

efperel

! :o

Magyar sci-fi :rolleyes:

Nagyon szép mind a kameramunka, mind a látvány, és az is dicséretes, hogy egy Lem mûhöz meg tudták szerezni a jogokat. :rolleyes:

Van róla hír, hogy ki akarják-e vinni külföldre, és ha igen, mikor?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nagyon szép mind a kameramunka, mind a látvány, és az is dicséretes, hogy egy Lem mûhöz meg tudták szerezni a jogokat. :rolleyes:

Van róla hír, hogy ki akarják-e vinni külföldre, és ha igen, mikor?

Én is csak az elõbbi linkelt oldalnyi információt tudom róla, a többi homály. Nem néztem utána.

Viszont figyeltem híradóban a filmszemle eseményeit (szurkolva Pálfinak, sajnos nem kapott díjat) és a sikeresebb munkákat már karolják fel de még az is kérdéses, hogy melyik jut egyáltalán nálunk a mozikba...szóval a külföldi forgalmazás egyelõre egyáltalán nem hiszem, hogy összejönne, de mivel Lem adaptációról van szó, valószínû, hogy 1-2 éven belül kikerülhet a Kárpád-medence határain túlra is.

Egyelõre jó lenne megnézni, a trailer felkeltette az érdeklõdésemet. Érezni rajta egy kis Clockwork Orange-béli bár érzést, Ópiumos nyomasztó kutatást, és a Tarkovszkij-os Solyarisos (ugyancsak Lem) minimál sci-fi légkört (de azok a villogó-szikrázó agyvizsgáló kütyük már így szerelem elsõ látásra...^^). Mucsi fõszereplõnek már így telitalálatnak tûnik, egy korosodó, nagypofájú professzor :D

Link to comment
Share on other sites

Real013

Made In Hungária? Vélemények? :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Made In Hungária? Vélemények? :D

Hányingert kapok a Hungáriától, Dolly Rolltól, Fenyõ Mikitõl és Szikora Róberttõl a rögóval együtt, szóval kb akkor lássam ezt a förtelmet amikor Bayt dícsérem...

Link to comment
Share on other sites

Real013

Hányingert kapok a Hungáriától, Dolly Rolltól, Fenyõ Mikitõl és Szikora Róberttõl a rögóval együtt, szóval kb akkor lássam ezt a förtelmet amikor Bayt dícsérem...

De tegyük fel, hogy van olyan, aki bírja ezt a zenét. Szal, szerinte lehet ez jó? :D

Link to comment
Share on other sites

a880120

De tegyük fel, hogy van olyan, aki bírja ezt a zenét. Szal, szerinte lehet ez jó? :D

Szerintem ha a muzsikára helyezik a hangsúlyt, a sztori pedig másodlagos lesz, mint a Mama Mia esetében, akár még jó is lehet.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Szerintem ha a muzsikára helyezik a hangsúlyt, a sztori pedig másodlagos lesz, mint a Mama Mia esetében, akár még jó is lehet.

Elvileg úgy van :) Én kíváncsi vagyok rá egyébként, újabban igencsak bejön a musical mûfaj, a Mamma Mia-t is tudtam élvezni, de például a Rocky Horror Picture Show is bejött nagyon, hogy két végletet említsek. (persze a RHPS sokkal jobb film, mint a MM)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Elvileg úgy van :) Én kíváncsi vagyok rá egyébként, újabban igencsak bejön a musical mûfaj, a Mamma Mia-t is tudtam élvezni, de például a Rocky Horror Picture Show is bejött nagyon, hogy két végletet említsek. (persze a RHPS sokkal jobb film, mint a MM)

Do the Time Warp again B)

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Do the Time Warp again B)

"But listen closely

not for very much longer." B)

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Made In Hungária? Vélemények? :D

tv2-õn láttam a werkfilmet. Elsõ reakcióm az volt, hogy miért ilyen gagyi filmeket kell állandóan csinálni itthon? Aztán gondolkodtam, biztos lesz olyan szintû mint a többi dances film, talán még jobb is. De útálom az ilyen filmeket. Viszont én nagyapámtól, apámtól nem igazán hallottam ilyen dolgokat azokból az idõkbõl amikor a film is játszódik. Tiszta ámeriká. ;)

Link to comment
Share on other sites

Real013

tv2-õn láttam a werkfilmet. Elsõ reakcióm az volt, hogy miért ilyen gagyi filmeket kell állandóan csinálni itthon? Aztán gondolkodtam, biztos lesz olyan szintû mint a többi dances film, talán még jobb is. De útálom az ilyen filmeket. Viszont én nagyapámtól, apámtól nem igazán hallottam ilyen dolgokat azokból az idõkbõl amikor a film is játszódik. Tiszta ámeriká. ;)

Pont az a lényege, hogy Fenyõ Miki idehozta Amerikát a kommunizmus közepén xD

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Pont az a lényege, hogy Fenyõ Miki idehozta Amerikát a kommunizmus közepén xD

Plot, képek és némi infó alapján ez már mind bennevolt a Csinibabában is. De gondolom az új filmbõl totálisan hiányzik a fanyar humor, a szatíra meg a tényleg jó zenék - mivel gondolom csak Hungária van benne, ami meg egy Gézengúzt, Táskarádiót vagy egy Angélát nem igazán überel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...