Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Magyar Filmek


gerhajdu

Recommended Posts

kemotox

Legeslegjob magyar film az a..

Kopaszkutya :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gerhajdu

Csinibaba (1997)

IPB Image

Már harmadik alkalommal látom és megunhatatlan. Egyszerûen mindent visz ez a film. Ezért bõven megérte az a 200-as :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Csinibaba (1997)

IPB Image

Már harmadik alkalommal látom és megunhatatlan. Egyszerûen mindent visz ez a film. Ezért bõven megérte az a 200-as :)

Hogy mindent visz-e, abba belekötnék, de nálam is magasan a kedvencek közé sorolandó. Ripacskodó és szatirikus stílusának gyerekkorom legjobban belémrögzült elemeit köszönhetem.

"- Fiam, látom megérintett a politika. Miért nem ebédelsz? Palacsinta van...szereted a palacsinta?"

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Hogy mindent visz-e, abba belekötnék, de nálam is magasan a kedvencek közé sorolandó. Ripacskodó és szatirikus stílusának gyerekkorom legjobban belémrögzült elemeit köszönhetem.

"- Fiam, látom megérintett a politika. Miért nem ebédelsz? Palacsinta van...szereted a palacsinta?"

Kedvencem: "Helsinki, hát momentán még-még nyugat. De már komp megy át Leningrádba."

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Kedvencem: "Helsinki, hát momentán még-még nyugat. De már komp megy át Leningrádba."

Leningraaaaaaaadbaa :D

- Pistabátyám, Helsinki az nyugat-e?

- Nyugat.

- Hát már mérvágod rá olyan biztosan? Szerintem inkább északnyugat!

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Leningraaaaaaaadbaa :D

- Pistabátyám, Helsinki az nyugat-e?

- Nyugat.

- Hát már mérvágod rá olyan biztosan? Szerintem inkább északnyugat!

Komolyan, elmentem kölcsönzõbe valami könnyed filmért, aztán vettem észre, hogy csak 200-asom van :D Annyiért elképesztõen érdektelen filmek vannak, de megmentõm volt a Csinibaba.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
geru45

Hukkle

Azt hittem én vagyok az egyetlen Magyarországon aki látta ezt a remek filmet :D

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

Azt hittem én vagyok az egyetlen Magyarországon aki látta ezt a remek filmet :D

Nekem is meg kéne már nézni. A Pálfi - Pohárnok kettõstõl nagyon bejött a Taxidermia és kíváncsi vagyok, hogy a Hukkle milyen lett.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Azt hittem én vagyok az egyetlen Magyarországon aki látta ezt a remek filmet :D

Látták azt nagyon sokan. :)

Link to comment
Share on other sites

-Thresher-

Azt hittem én vagyok az egyetlen Magyarországon aki látta ezt a remek filmet :D

Sertés here és cica halál? B)

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Nekem is meg kéne már nézni. A Pálfi - Pohárnok kettõstõl nagyon bejött a Taxidermia és kíváncsi vagyok, hogy a Hukkle milyen lett.

Én a Taxidermiát még nem láttam. Nem tudtok hozzá egy kis kedvcsinálót.? Mert akkor megszerzem- 800 méterembe kerül összesen, LOL.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Én a Taxidermiát még nem láttam. Nem tudtok hozzá egy kis kedvcsinálót.? Mert akkor megszerzem- 800 méterembe kerül összesen, LOL.

Én írtam, elég szar maga az írás, de talán kedvcsinálónak jó.

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Én írtam, elég szar maga az írás, de talán kedvcsinálónak jó.

Határozottan felkeltetted az érdeklõdésemet :) Nem rossz kritika különben. Most ez igaz, hogy Franciao-ba kéne menni megszerezni, ha nem lenne nálunk DVD-n? :lol:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Határozottan felkeltetted az érdeklõdésemet :) Nem rossz kritika különben. Most ez igaz, hogy Franciao-ba kéne menni megszerezni, ha nem lenne nálunk DVD-n? :lol:

Jah, majdnem másfél évre jelent meg itt. Az unió országaiban meg már fél év után lehetett kapni, mivel sok helyen moziba se nagyon került (nagyon extrém mivolta miatt).

Viszont megérte várni, a legbetegebb DVD-kiadást kapta meg ami létezik B) Elsõ nap lecsaptam rá.

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

Határozottan felkeltetted az érdeklõdésemet :) Nem rossz kritika különben. Most ez igaz, hogy Franciao-ba kéne menni megszerezni, ha nem lenne nálunk DVD-n? :lol:

Eleinte Én sem terveztem, hogy megnézem a filmet, de itt a fórumon is többen ajnározták és a megtekintése után bizony egyetértettem azokkal, akik ajánlgatták a filmet, mert bizony az elmúlt évek legnagyszerûbb magyar alkotásáról van szó. Bizarr, morbid, de mégis mûvészi. Egyszerûen imádom.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Eleinte Én sem terveztem, hogy megnézem a filmet, de itt a fórumon is többen ajnározták és a megtekintése után bizony egyetértettem azokkal, akik ajánlgatták a filmet, mert bizony az elmúlt évek legnagyszerûbb magyar alkotásáról van szó. Bizarr, morbid, de mégis mûvészi. Egyszerûen imádom.

Elmúlt évek? Magyar? -_-

Európa, valaha -_- Hogy pontosítsak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MikaRoss

Az ezredfordulón volt egy ilyen akármi, hogy összegyûjtötték a 12 legjobb filmet (nézõk szerint). Talán Nézõi 12 volt a címe. Nem emlékszik már valaki rá?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gerhajdu

IPB Image

Engem most kifejezetten érdekel ez az új magyar rajzfilm.

Legalábbis annyiban mindenképp magyar, hogy Csupó Gábor rendezte (tudjátok, akinek az aranyos Fecsegõ Tipegõket köszönhetjük)

.

Szal én néztem késõ este a werkfilmet, a magyar szinkronról (azt mondták kb. 53(!) hang szerepel),

elég érdekes igérkezik. Szal 1x biztos megnézném.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Ez a Kaméleon címû film nem lehet rossz,amit most reklámoznak a moziban.Szntem majd megkukkantom :)

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Az ezredfordulón volt egy ilyen akármi, hogy összegyûjtötték a 12 legjobb filmet (nézõk szerint). Talán Nézõi 12 volt a címe. Nem emlékszik már valaki rá?

Erre nem emlékszem (kis pöcörö voltam még akkor), de ez a 2005-ös Arancsirkét juttatja eszembe. Best magyar közönségfilmek között Üvegtigris ( :D ), Magyar vándor (te jó isten :lol: ), Kontroll (a kakukktojás), Valami Amerika (szar a palacsintában), A miniszter félrelép (taps).

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Erre nem emlékszem (kis pöcörö voltam még akkor), de ez a 2005-ös Arancsirkét juttatja eszembe. Best magyar közönségfilmek között Üvegtigris ( :D ), Magyar vándor (te jó isten :lol: ), Kontroll (a kakukktojás), Valami Amerika (szar a palacsintában), A miniszter félrelép (taps).

Neeem... amirõl én beszélek, abban jó filmek voltak. Pl.: a Tizedes meg a többiek. Akárhogy keresem, nem találom. Rémes.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Copiedname

A kedvenc magyar filmem talán a Dollárpapa, elképesztõen sokat lehet rajta röhögni. Na meg az Isten hozta õrnagy úr! sem kispályás :lol:

Link to comment
Share on other sites

SunnySmile

Az ezredfordulón volt egy ilyen akármi, hogy összegyûjtötték a 12 legjobb filmet (nézõk szerint). Talán Nézõi 12 volt a címe. Nem emlékszik már valaki rá?

Igaz, hogy már egy hónapja, hogy kérdezted, nem tudom megtaláltad e, illetve, hogy erre gondoltál e, de íme a 12-es lista amirõl én tudok

Nézõi 12

1. Egy magyar nábob

2. Kárpáti Zoltán

3. Arany ember

4. Bakaruhában

5. Az egri csillagok

6. Liliomfi

7. Mágnás Miska

8. Mephisto

9. Árvácska

10. Kõszívû ember fiai

11. Tizedes meg a többiek

12. Tanú

:)

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Igaz, hogy már egy hónapja, hogy kérdezted, nem tudom megtaláltad e, illetve, hogy erre gondoltál e, de íme a 12-es lista amirõl én tudok

Nézõi 12

1. Egy magyar nábob

2. Kárpáti Zoltán

3. Arany ember

4. Bakaruhában

5. Az egri csillagok

6. Liliomfi

7. Mágnás Miska

8. Mephisto

9. Árvácska

10. Kõszívû ember fiai

11. Tizedes meg a többiek

12. Tanú

:)

Fúú, de jó. Elképzelhõ, hogy ez az, a Tizedes meg a többiek rémlett, de, így már beugrott más is.

Köszönöm szépen.

Mondjuk eléggé egy tisztességes lista, az már biztos.

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Fúú, de jó. Elképzelhõ, hogy ez az, a Tizedes meg a többiek rémlett, de, így már beugrott más is.

Köszönöm szépen.

Mondjuk eléggé egy tisztességes lista, az már biztos.

Ezekbõl lehetne néhányat adni. Felét nem is láttam még :( . Kivették a Filmmúzeumot a csomagból (mint a vh1-t) szerintem kikövetelem tõlük vagy valami, rácsapok az asztalra B)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...