Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Érettségi


CriticSpirit

Recommended Posts

Cortez_Corleone

emelt matekon van szóbeli? :o

Igen, van. Teszem hozzá, középszinten is van, ha a 20%-ot nem éred el :D

Nem tudom hányan voltatok emelt matekon (gaondolom senki, mert nem éri meg <_< ), de szerintetek ha 85%-os lett az jó? Mert nem tudom elég lesz-e. Kicsit idegesít h nem is matematikai dolgokkal buktam el 20 pontot... :unsure:

Hova jelentkeztél?

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Igen, van. Teszem hozzá, középszinten is van, ha a 20%-ot nem éred el :D

azt tudtam, de tartok is tõle hogy nem lesz meg

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

GRatula :)

Eh, mi még egyikrõl sem tudunk eredményt, pedig az emelt törire nagyon kíváncsi vagyok...

Hajajj már én is váncsi vagyok. Szerencsére én a sulinkban jelentkeztem az emelt törire (elõször középre, utána lett módosítva emeltre), így majd ott tudom megcsodálni. Az elsõ résztõl nem tudom mit reméljek... a 19-20. század elõtti törit azért nem vágom kívülrõl, fõleg az évszámokat nem (például az Oszmán birodalom terjeszkedése témakörnél amikor az évszámokat, eseményeket meg a következményeket kellett a táblázatba beírni azt csak úgy próbáltam megoldani, hogy a józan paraszti eszemre hallgatva, pusztán logikusan próbáltam végigvenni az eseményeket a térkép alapján. A javítókulcsból mint utólag kiderült majdnem max pontszámot kaptam arra a feladatra :)). A második résznél pedig remélem jókat írtam. Az esszé írásokkal sosem volt gondom. Kis- és próbaérettségiken mindig 80%-90% körül voltam, igaz azok középszintnek feleltek meg (bár ott sem használtam atlaszt, mert mindig itthon felejtettem :D).

Reméljük a legjobbakat! :)

azt tudtam, de tartok is tõle hogy nem lesz meg

Hehe! Nem vagy vele egyedül :D

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Hajajj már én is váncsi vagyok. Szerencsére én a sulinkban jelentkeztem az emelt törire (elõször középre, utána lett módosítva emeltre), így majd ott tudom megcsodálni. Az elsõ résztõl nem tudom mit reméljek... a 19-20. század elõtti törit azért nem vágom kívülrõl, fõleg az évszámokat nem (például az Oszmán birodalom terjeszkedése témakörnél amikor az évszámokat, eseményeket meg a következményeket kellett a táblázatba beírni azt csak úgy próbáltam megoldani, hogy a józan paraszti eszemre hallgatva, pusztán logikusan próbáltam végigvenni az eseményeket a térkép alapján. A javítókulcsból mint utólag kiderült majdnem max pontszámot kaptam arra a feladatra :)). A második résznél pedig remélem jókat írtam. Az esszé írásokkal sosem volt gondom. Kis- és próbaérettségiken mindig 80%-90% körül voltam, igaz azok középszintnek feleltek meg (bár ott sem használtam atlaszt, mert mindig itthon felejtettem :D).

Reméljük a legjobbakat! :)

Az esszékkel emelt szinten az a gond, hogy nem a saját tanárod javítja, ergo az dönt, hogy éppen kit kapsz. Volt már olyan, hogy egy szemét tanerõ lehúzta egy nagyon jó képességû, jó esszéíró diák pontjait, mert a gyerek logikája nem egyezett meg a javítókulcs logikájával. Én csak emiatt parázok, hogy nem jó tanár javítja az esszéimet. A feladatok nekem mindig is mentek, OKTV-re több ilyen feladatgyûjteményt is megoldottam, szóval érettségin sem ért meglepetés, 1-2 pontot vesztettem az elsõ részében :)

Szóbelin meg kiderült, hogy az osztályfõnököm oda van beosztva vizsgáztatni, ahol mi emeltezünk :D Bár ha õ is vizsgáztat, nem hiszem, hogy túl nagy elõnyünk származna belõle, õ a becsület hõse :D

Link to comment
Share on other sites

Arwy

hmmm. angol középszintûben nálunk a listening tök szivatós volt, mert az egész teremben mintha visszhangzott volna és úgy sokkal nehezebb volt megcsinálni :(

az olvasott szövegértés meg a nyelvtan nevetségesen egyszerû volt... :huh:

a 2 levélre pedig adhattak volna negyed órával többet

de szerintem 5ös lesz :)

Link to comment
Share on other sites

otvosa

hmmm. angol középszintûben nálunk a listening tök szivatós volt, mert az egész teremben mintha visszhangzott volna és úgy sokkal nehezebb volt megcsinálni :(

az olvasott szövegértés meg a nyelvtan nevetségesen egyszerû volt... :huh:

a 2 levélre pedig adhattak volna negyed órával többet

de szerintem 5ös lesz :)

az összes osztálytársam nagyon reméli hogy meg lesz nekik a kettes..a visszhangzás meg jó dolog, mert kétszer hallod :D

Link to comment
Share on other sites

Arwy

az összes osztálytársam nagyon reméli hogy meg lesz nekik a kettes..a visszhangzás meg jó dolog, mert kétszer hallod :D

próbáld ki egyszer és akkor nem lesz annyira jó dolog :huh:

mert már megy a következõ szöveg de az elõzõ még ott bezavar

Link to comment
Share on other sites

otvosa

próbáld ki egyszer és akkor nem lesz annyira jó dolog :huh:

mert már megy a következõ szöveg de az elõzõ még ott bezavar

értettem én elsõre is, csak megpróbáltam rávilágítani a dolog pozitív oldalára

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

hmmm. angol középszintûben nálunk a listening tök szivatós volt, mert az egész teremben mintha visszhangzott volna és úgy sokkal nehezebb volt megcsinálni :(

az olvasott szövegértés meg a nyelvtan nevetségesen egyszerû volt... :huh:

a 2 levélre pedig adhattak volna negyed órával többet

de szerintem 5ös lesz :)

Több idõt a levélírásra? :o

Én 20 perc után már ki is mentem :)

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Több idõt a levélírásra? :o

Én 20 perc után már ki is mentem :)

nekem meg alig maradt idõm átírni a piszkozatról + összeszámolni hogy hány szavas lett pontosan

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

nekem meg alig maradt idõm átírni a piszkozatról + összeszámolni hogy hány szavas lett pontosan

Ja hát ott a baj... mi a francnak piszkozat? Fõleg angolban, ahol szinte gondolkodás nélkül lehet - elnézést - fosni a szót :D

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Ja hát ott a baj... mi a francnak piszkozat? Fõleg angolban, ahol szinte gondolkodás nélkül lehet - elnézést - fosni a szót :D

azért hogy ne firkáljam össze-vissza a lapot -_- <_<

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

azért hogy ne firkáljam össze-vissza a lapot -_- <_<

Mer' attól jobb lesz a leveled, vagy mi? A külalakra nem adnak pontot, innentõl meg lényegtelen.

Lehet, hogy nem ez a legjobb hozzáállás, de hatásos. Idõ pl. mindig van B)

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Mer' attól jobb lesz a leveled, vagy mi? A külalakra nem adnak pontot, innentõl meg lényegtelen.

Lehet, hogy nem ez a legjobb hozzáállás, de hatásos. Idõ pl. mindig van B)

nem, de én annyit firkáltam volna hogy elfogyott volna a vonal és nem lett volna egyértelmû a dolog

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Mer' attól jobb lesz a leveled, vagy mi? A külalakra nem adnak pontot, innentõl meg lényegtelen.

Tévedés... 1 pont az Íráskép, amit leront az összefirkált lap, sõt ha olvashatatlan is, akkor áthúzza azt a feladatot a p*csába B)

Link to comment
Share on other sites

Orome
Hova jelentkeztél?

Darth Cortez: BCE-KTK-Gazdaságelemzõ

Tudom kicsit kocka (állítólag nem is kicsit), de bármennyirei is hihetetlen engem érdekel...

Aki nem így gondolkodik erröl a szakról, arra az elözõ mondat nem vonatkozik, ez csak az áltakános reakció... :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Tévedés... 1 pont az Íráskép, amit leront az összefirkált lap, sõt ha olvashatatlan is, akkor áthúzza azt a feladatot a p*csába B)

Áhá, akkor már tudom, miért lett az íráskészség 32/33 :lol: (amúgy én úgy tudtam, ez csak a magyarnál van így)

Egyébként erõsen olvashatatlannak titulálja a többség az írásom... csak a magyartanárom nem, õ lazán elolvassa. Bírom is B)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

hmmm. angol középszintûben nálunk a listening tök szivatós volt, mert az egész teremben mintha visszhangzott volna és úgy sokkal nehezebb volt megcsinálni :(

az olvasott szövegértés meg a nyelvtan nevetségesen egyszerû volt... :huh:

a 2 levélre pedig adhattak volna negyed órával többet

de szerintem 5ös lesz :)

Nekem a levél ment a legjobban. Én meg pont hogy negyed órával hamarabb befejeztem a két levelet. Szerintem nem nehéz feladat, csak hányni kell a szavakat, ha lehet értehõ mondatokba rendezve õket az adott szempontokat figyelembe véve. Ha ez megvan akkor is max 2-3 pontot veszíthetsz, egyet az írásképre ha rondán írsz meg egyet (max kettõt) vonhat le arra ha nyelvtanilag nem mindig helyes amit írsz.

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Nekem a levél ment a legjobban. Én meg pont hogy negyed órával hamarabb befejeztem a két levelet. Szerintem nem nehéz feladat, csak hányni kell a szavakat, ha lehet értehõ mondatokba rendezve õket az adott szempontokat figyelembe véve. Ha ez megvan akkor is max 2-3 pontot veszíthetsz, egyet az írásképre ha rondán írsz meg egyet (max kettõt) vonhat le arra ha nyelvtanilag nem mindig helyes amit írsz.

én a többit mindig legalább 20 perccel elõbb fejeztem be, csak a levelet nem...

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Darth Cortez: BCE-KTK-Gazdaságelemzõ

Tudom kicsit kocka (állítólag nem is kicsit), de bármennyirei is hihetetlen engem érdekel...

Aki nem így gondolkodik erröl a szakról, arra az elözõ mondat nem vonatkozik, ez csak az áltakános reakció... :D

Oda szerintem bõven elég lesz a 85% :)

Közel s távol Stauffenbergen és rajtam kívül még te szeretnél Corvinusos lenni innen fórumról :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Az esszékkel emelt szinten az a gond, hogy nem a saját tanárod javítja, ergo az dönt, hogy éppen kit kapsz. Volt már olyan, hogy egy szemét tanerõ lehúzta egy nagyon jó képességû, jó esszéíró diák pontjait, mert a gyerek logikája nem egyezett meg a javítókulcs logikájával. Én csak emiatt parázok, hogy nem jó tanár javítja az esszéimet. A feladatok nekem mindig is mentek, OKTV-re több ilyen feladatgyûjteményt is megoldottam, szóval érettségin sem ért meglepetés, 1-2 pontot vesztettem az elsõ részében :)

Szóbelin meg kiderült, hogy az osztályfõnököm oda van beosztva vizsgáztatni, ahol mi emeltezünk :D Bár ha õ is vizsgáztat, nem hiszem, hogy túl nagy elõnyünk származna belõle, õ a becsület hõse :D

Hát igen mondjuk ez a legnagyobb szivatása az emelt szintnek... én is bízom benne hogy jó tanárt fogok ki. Magyar tanárom mondja mindig (aki egyben nagyon jó barátom, együtt járunk bulizni is, na de mind1 ez nem ide tartozik :D) hogy belõlem jó publicista lenne, és ellátott azzal a tanáccsal hogy az esszé írásnál tartsam magam ehhez a stílushoz és akkor nem lehet baj :) Hát remélem is :)

Oda szerintem bõven elég lesz a 85% :)

Közel s távol Stauffenbergen és rajtam kívül még te szeretnél Corvinusos lenni innen fórumról :unsure:

Hát yepp... csak én az Állam és jogtudományi karra politológiára. Te mire is? Bocsika csak már olyan rég volt errõl szó, hogy kiment a fejembõl :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Hát igen mondjuk ez a legnagyobb szivatása az emelt szintnek... én is bízom benne hogy jó tanárt fogok ki. Magyar tanárom mondja mindig (aki egyben nagyon jó barátom, együtt járunk bulizni is, na de mind1 ez nem ide tartozik :D) hogy belõlem jó publicista lenne, és ellátott azzal a tanáccsal hogy az esszé írásnál tartsam magam ehhez a stílushoz és akkor nem lehet baj :) Hát remélem is :)

Hát yepp... csak én az Állam és jogtudományi karra politológiára. Te mire is? Bocsika csak már olyan rég volt errõl szó, hogy kiment a fejembõl :unsure:

1. BCE - nemzetközi tanulmányok

2. BCE - gazd. menedzsment

3. BCE - politológia

4. BCE - igazgatásszervezõ :)

Link to comment
Share on other sites

Orome

Hát köszi srácok a bíztatást :)

Sajnos a forum nem reprezentetív, és a Corvibnusra többszörös a túljelentkezés... :unsure:

Reménykedem bekerülök, akkor már nagyon nagy baj nem lehet.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Oda szerintem bõven elég lesz a 85% :)

Közel s távol Stauffenbergen és rajtam kívül még te szeretnél Corvinusos lenni innen fórumról :unsure:

Én is gondoltam rá, hogy majd ha jövőre eljön az idő, akkor oda, valamiféle közgazdasági ágazatra, de az albérlet meg ilyesmik borzasztóan drágák, így költségcsökkentés miatt egyszerûen maradok itt Gyõrben. (aztán majd a 3 év után, lehet hogy felmegyek Corvinusra mesterképzésre)

Link to comment
Share on other sites

Orome
Én is gondoltam rá, hogy majd ha jövõre eljön az idõ, akkor oda, valamiféle közgazdasági ágazatra, de az albérlet meg ilyesmik borzasztóan drágák, így költségcsökkentés miatt egyszerûen maradok itt Gyõrben. (aztán majd a 3 év után, lehet hogy felmegyek Corvinusra mesterképzésre)

Támgatlak, jó ötlet. Ráadásul ha kicsit is jól megy kapsz öszötndíjat (kb semmi, de mégse 0) és zsebpénznek az is jól jön...

Ha igazán jól megy (4 feletti átlag), akkor az albérlet költségének jelentös részét fedezheti az ösztöndíj...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...