Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Zeneszerzõknek


abstractor

Recommended Posts

pjjones

Hölgyek, Urak, készülgetõ nagylemezem elsõ, igen durva demója itt:

Jó szórakozást hozzá!

még,még,még,még,még, Ennyi nem elég! Mikor megjelenik a lemez, szórj el néhány postot,nehogy kihagyjuk!

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Hölgyek, Urak, készülgetõ nagylemezem elsõ, igen durva demója itt:

Jó szórakozást hozzá!

Elsõre nem tetszett amugy:) de aztan körbe neztem a blogodon az ott levö hasonlo müfaju számokat megneztem aztan többszöri ujrahallgatásra egeszen megtetszett, a stilusban szerintem kifejezetten jo.

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Magyar érettségire készülés közben egész jó ötletek jönnek, unatkozás közben mindig megtalál az ihlet. :D Eddig 2 füzetet átnéztem, szerintem mire végzek a maradék 5-tel (hehe, fél óra múlva XD), addigra meglesz a filmzene fõtémája. :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Magyar érettségire készülés közben egész jó ötletek jönnek, unatkozás közben mindig megtalál az ihlet. :D Eddig 2 füzetet átnéztem, szerintem mire végzek a maradék 5-tel (hehe, fél óra múlva XD), addigra meglesz a filmzene fõtémája. :D

elöbb kíséretet és arra irsz dallamot, vagy elöször a dallam és az alá raksz be valami kiséretet?

Link to comment
Share on other sites

abstractor

elöbb kíséretet és arra irsz dallamot, vagy elöször a dallam és az alá raksz be valami kiséretet?

Vagy ez, vagy az. Változó. Most épp gitárra találtam ki egy kíséretet, azt átírtam csellókra pizzicatóban (amikor pengetik a húrokat), és arra rádúdoltam egy hegedûszólót. De ha van egy jó dallamom, akkor alá rakok kíséretet, attól függ, épp mi jut eszembe.

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Én ezzel ugy vagyok hogy amikor felirok egy periódust elõre megadott akkordokkal akkor valamiert arra ami szólót írok az végulis jol hangzik de olyan átlagos. Amik megmaradtak bennem meg tetszenek azokat mindig elöre kitalaltam gitáron és utana nyomtam mögé kíséret. :unsure: Lehet egyébként hogy még kevés hatást kaptam és ezért még nehéz leirni.

De a kedvenc sémám az hogy kitalálok egy dallamot arra fele olyan tempoban egy másodhegedü szeruség ami akkoron belül marad az halkabb gy kicsit amolyan diszités, a háttérben pedig árpeddzsók meg a lassú vontatott mély vonos az nagyon adavág. És akkor lehet még ilyen apróságokkal disziteni, harangjáték, ingyenbangyom :D a dob amugy töksokat számit, idáig mindig csak ugy odaraktam egy standard 4/4es rock alapot aztan mostmár hogy egy kicsit odafigyelek arra is rajöttem félelmetes mennyit számit.

A legujabb ötletemet felakarom amugy rakni valahova de a nyers guitarpronal több hangzást akarok csak a v5.2 es RSE gitarhangok nagyon mûgumik azokkal talán még szaabb mint a sima MIDIs... FLstudiohoz meg nincs gitár hangom, másom meg nincs demajd ha lesz idöm szöszmötölni leállok vele. De az is leht hogy elrakom egy szkrénybe aztan majd 3-4 év mulva ha lesz egy komolyabb zenekarom azzal majd megtanulom rendesen.

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Én ezzel ugy vagyok hogy amikor felirok egy periódust elõre megadott akkordokkal akkor valamiert arra ami szólót írok az végulis jol hangzik de olyan átlagos. Amik megmaradtak bennem meg tetszenek azokat mindig elöre kitalaltam gitáron és utana nyomtam mögé kíséret. :unsure: Lehet egyébként hogy még kevés hatást kaptam és ezért még nehéz leirni.

De a kedvenc sémám az hogy kitalálok egy dallamot arra fele olyan tempoban egy másodhegedü szeruség ami akkoron belül marad az halkabb gy kicsit amolyan diszités, a háttérben pedig árpeddzsók meg a lassú vontatott mély vonos az nagyon adavág. És akkor lehet még ilyen apróságokkal disziteni, harangjáték, ingyenbangyom :D a dob amugy töksokat számit, idáig mindig csak ugy odaraktam egy standard 4/4es rock alapot aztan mostmár hogy egy kicsit odafigyelek arra is rajöttem félelmetes mennyit számit.

A legujabb ötletemet felakarom amugy rakni valahova de a nyers guitarpronal több hangzást akarok csak a v5.2 es RSE gitarhangok nagyon mûgumik azokkal talán még szaabb mint a sima MIDIs... FLstudiohoz meg nincs gitár hangom, másom meg nincs demajd ha lesz idöm szöszmötölni leállok vele. De az is leht hogy elrakom egy szkrénybe aztan majd 3-4 év mulva ha lesz egy komolyabb zenekarom azzal majd megtanulom rendesen.

Nah, vmit pakoljál fel vhova, felkeltetted az érdeklõdésem ezekkel a vonósokkal, arpeggiokkal. Amúgy én a dobokat mindig is magam írtam meg guitar proban, látszik is rajtuk. :D Eddig még csak 3-4 számot vettem fel úgy igazán, az utolsó már 7 perces, és abban egész ütõs dobok vannak. :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Nah, vmit pakoljál fel vhova, felkeltetted az érdeklõdésem ezekkel a vonósokkal, arpeggiokkal. Amúgy én a dobokat mindig is magam írtam meg guitar proban, látszik is rajtuk. :D Eddig még csak 3-4 számot vettem fel úgy igazán, az utolsó már 7 perces, és abban egész ütõs dobok vannak. :D

MSN en felveszlek aztan majd küldök

Ja nem tudlak mert nincs a profilodban :) akkor vegyel fel te:)

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Aszitted mi? Bújtatom magam a rajongók elõl. :D Majd érettségi után felveszlek, addig "pihi" van. Meg kis zeneszerzés. Amennyi csak belefér. :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Aszitted mi? Bújtatom magam a rajongók elõl. :D Majd érettségi után felveszlek, addig "pihi" van. Meg kis zeneszerzés. Amennyi csak belefér. :D

lol :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Gyönyörû... hogy mit ki lehet hozni egy zongorából? Ráadásul csak virtuális, a dallamot fejben+gitáron gondoltam ki, meg pakoltam mellé pár (ugyancsak zongorás) akkordot, és gyönyörû lett... Erre a zenére fog 2 csaj meghalni a filmben. :D Én majd vmi vadabbnál. :D

Majd ha kész lesz az összes szám, felpakolom vhova az egész soundtracket. Használ amúgy vki barátikört? Elvileg oda is lehet zenészként regizni, én regisztrálva is vok, cask eddig nem volt kedvem használni. Érdemes?

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Gyönyörû... hogy mit ki lehet hozni egy zongorából? Ráadásul csak virtuális, a dallamot fejben+gitáron gondoltam ki, meg pakoltam mellé pár (ugyancsak zongorás) akkordot, és gyönyörû lett... Erre a zenére fog 2 csaj meghalni a filmben. :D Én majd vmi vadabbnál. :D

Majd ha kész lesz az összes szám, felpakolom vhova az egész soundtracket. Használ amúgy vki barátikört? Elvileg oda is lehet zenészként regizni, én regisztrálva is vok, cask eddig nem volt kedvem használni. Érdemes?

Szerintem érdemes. Ráadásul a legtöbb esetben a rock/metál zenészek sokkal több rajongóval dicsekedhetnek, mint a teknósok. :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Hol van ez a baráti kör vagy mi? nem is hallottam még rola életemben :

Link to comment
Share on other sites

abstractor

A Nemzeti Színház szervezi, minden szombaton 21 órakor kezdõdik, egészen hajnalig tartják, van kaja, lehet saját filmeket mutogatni, meg zenéket játszani másoknak, szal ilyen kis mûvészes-megosztós rendezvényke, a hangulat is jó. :rolleyes: Gyere nyugodtan, be fognak engedni, ha tudod a jelszót. ;)

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Jól hangzik :)

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Hát... végül csak megszólalt a lelkiismeretem. :blink: :D WWW.BARATIKOR.COM :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

pedig mentem volna ám fecskegitárral hörögni teadélutánra a nemzeti szinhazba :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

:lol: Hozzá kellett volna tennem, hogy vigyél kamerát, és videózd le, amikor besétálsz. :lol: :D No mind1. :D

Milyen zongorát használtok stúdiózáshoz? VSTi-re gondolok, most nekem van egy Art Vista Virtual Grand Pianom, csak lassú és 6 gigát foglal...

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Használ vk egyáltalán zongorát??? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Orgona metál :D zongora vhogy nem illik egyik szamomba se :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Használ vk egyáltalán zongorát??? :unsure:

én szoktam , vhogy beleillik a stílusba amit elképzeltem ,h jó lenne ha lenne belõle vmi :) csak msot szr a guitar prom... vst-s cuccok alapból lassúak nálam mert szr a gépem .. szal marha jó vagyok xD

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Én meg vonósokat szoktam berakni harmóniákhoz, meg majd szórakozok az analóg szoftverszintikkel.

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Ez az Art Vista Virtual Grand piano egész jó, feltéve, ha a "soft" beállításokat használom, mert úgy sokkal csengõbb, a mélyeknél keményebb hangzása van. Nem tudom, miért van ez, biztos mert a puhábbra engedett húrok jobban kilengenek és berezonálnak, vagy vmi ilyesmi, csak azért mondom, mert a soft hangzik keményebben, a hard meg puhábban. :D És fõleg, ha használom a dinamikát, úgy zseléjó, mert a Cubase "velocity" néven figyelembe veszi azt, ha GP-ben beállítok a hangokhoz dinamikát (piano, forte stb.), és nagyon szépen szól így. :rolleyes: Ajánlom. :D

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Használ vk egyáltalán zongorát??? :unsure:

realistic virtual piano van nekem felrakva, de csak demo, szóval használhatatlan

Link to comment
Share on other sites

jerropapa77

Üdv! Olyan problémám lenne hogy ma szereztem meg az EASTWEST DRUMKIT FROM HELL 2 programot és teljes mértékben homály vagyok hozzá :s Kérek valaki segitsen legalább az alapokat elsajátitani. vagy esetleg egy felhasználói kézikönyve ha van valakinek ossza meg pliz. Elõre is köszi a segitséget. jerro@vipmail.hu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...