Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Zeneszerzõknek


abstractor

Recommended Posts

abstractor

De... teljes mértékben. -_- :D

Néha annyi gondolat van bennem, hogy úgy érzem, egyszer csak kiugrik belõlem egy csomó zene. :D Csak hát jah, le kéne jegyezni õket... ami fárasztó... :D Írt vki vmit mostanában? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

nekem sulibol hazajövet amikor nincs nalam mp3 lejatszo töksök ötletem van meg van hogy neha elelvezek attol ami a fejemben van ( lol mostigy belegondolok azert egesz jol elvagyok ) maskor meg van hogy orakig szarok egy gitarszolot

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Én meg úgy vagyok mostanában, hogy kéne e dobos, aki legalább vödrön (mint a bátyámék a korai idõszakban :lol: ) ütne valami ütemet. A dobgép nem lenne túl jó, mert az nekem túl monoton lenne, meghát a beteg ritmusképleteim (váltakozó 8/8-9/8 rulz) nem igazán ismerik.

Zeneileg kik voltak rátok hatással? Ráma Dream Theater (a régi meg az új is :P), a KoRn legjobb albuma (untouchables), a Metallica (a régiek), a Slayer, Iron maiden, Watchtower (régi techno-thrash, a DT-re is hatással volt), egyes Fates Warning albumok, SYL, To-Mera, Meshuggah, Pantera, Nevermore, Saga, Porcupine Tree, Pink Floyd, IstenHátaMögött, stb...

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Én meg úgy vagyok mostanában, hogy kéne e dobos, aki legalább vödrön (mint a bátyámék a korai idõszakban :lol: ) ütne valami ütemet. A dobgép nem lenne túl jó, mert az nekem túl monoton lenne, meghát a beteg ritmusképleteim (váltakozó 8/8-9/8 rulz) nem igazán ismerik.

guitar pro?

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Én meg úgy vagyok mostanában, hogy kéne e dobos, aki legalább vödrön (mint a bátyámék a korai idõszakban :lol: ) ütne valami ütemet. A dobgép nem lenne túl jó, mert az nekem túl monoton lenne, meghát a beteg ritmusképleteim (váltakozó 8/8-9/8 rulz) nem igazán ismerik.

Zeneileg kik voltak rátok hatással? Ráma Dream Theater (a régi meg az új is :P), a KoRn legjobb albuma (untouchables), a Metallica (a régiek), a Slayer, Iron maiden, Watchtower (régi techno-thrash, a DT-re is hatással volt), egyes Fates Warning albumok, SYL, To-Mera, Meshuggah, Pantera, Nevermore, Saga, Porcupine Tree, Pink Floyd, IstenHátaMögött, stb...

Hát, GP-ben írj dobot, és bármilyen VSTi-vel keltsd életre! Én is úgy szoktam. ;) Vagy: Band in a Box... ebbe beírod az akkordokat, a stílust, és rájátszik b@sszusgitárral, dobbal meg billentyûssel is stílus és tempó szerint, csak azt nem tudom, hogy tud-e ilyet ütemváltásokat.

Hát... rám is leginkább DT (összes szinte), régebbi Metallica (kicsit), és most Symphony X igencsak. :D Speciel játszok RHCP-t is, de azért zeneileg õk nincsenek rám nagy hatással, inkább csak könnyed zenélgetésnek való. :D De azért jó az is. :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Hmm most van egy jó szám ötletem, velemm ondjuk az a baj, hogy annyi az ötletem mint az állat viszont sajna nem sok idõt fordítottam mostanába a gitározásra, zenélésre, mostanába inkább hallgattam de ha lesz egy kis szabad idõm már megcsinálom végre a dolgaimat mert már annyi riff jön össze lassan ,h nem fér bele egy könyvbe se :D najó azért annyi nem :)

Rám leginkább az Opeth volt hatással meg egy-két old school meg prog. death csapat, de egyes dolgaimban azért erõsen ott figyel a Dream Theater, Metallica,Meshuggah,Porcupine Tree, stb. is :)

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Rám meg valamilyen szinten még a free jazz meg a klasszikus zenék is hatással vannak. Meg kifelejtettem három nagy kedvencemet: Evergrey, Symphony X, VoiVod.

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

KIk voltak rám hatással?

Dobolásban nekem Portnoy az egyetlen. Õ az akit ha hallgatok mindig megfajdul a szivem hogy otthagytam a dobolást 8 év utan (persze kocsmazenekarban még mindig zuzom :D ) .

Gitarban mar sztem leirtam de mégegyszer Alexi (COB) , Yngwie malmsteen, Petrucci triumviratus. Steve Vai bohockodása ihletett meg gitarozas elkezdésére ugy 2 és fél éve, de töle szinte semmit nem vettem át, Satriani meg egy õsapa de Petrucci vhogy többet ad.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

KIk voltak rám hatással?

Dobolásban nekem Portnoy az egyetlen. Õ az akit ha hallgatok mindig megfajdul a szivem hogy otthagytam a dobolást 8 év utan (persze kocsmazenekarban még mindig zuzom :D ) .

Gitarban mar sztem leirtam de mégegyszer Alexi (COB) , Yngwie malmsteen, Petrucci triumviratus. Steve Vai bohockodása ihletett meg gitarozas elkezdésére ugy 2 és fél éve, de töle szinte semmit nem vettem át, Satriani meg egy õsapa de Petrucci vhogy többet ad.

engem az ilyen gyorsan darálok-jajdejó-vagyok "gitáristenek" sose fogtak meg, nemtom miért :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

engem az ilyen gyorsan darálok-jajdejó-vagyok "gitáristenek" sose fogtak meg, nemtom miért :D

Alexi ben az ahogy viselkedik szinpadon

Yingwie stilusa

Petruccinak meg az egesz zeneisége

nem tehet rola hogy midnd3-an õrjitö gitarvirtuozok :lol:

bluesgitarosokat nem nagyon emlitettem:

Stevie ray Voughan (R.I.P. remélem belém költözött halala utan xD )

B.B. king

Eric Slowhand Clapton bár öt olyan nagyon nem ismerem csak a nagyon hires szamait hallasrol meg koncert dvdjit szoktam nezni

de bluesszolozasban aztbirom hogy sose kellett gyakorolnom csak ugy jön belölem és tökjol esik mindig. ellentétben a zselé gyorspengetessel amikor meg véresre koptatom az ujjaimat de ugyse fogom birni turelemmel hogy eljussak addig mig peldakepeim :( bar igyexem amig megnem török xD

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Fúhh, tegnap megb@szott a múzsa... :D Mármint csak képletesen. :blink: Olyan jó dallamot írtam, szimfónikus zenekarra, kissé progresszív szimfónikusra sikeredett, szinte minden ütemnek más az ütemmutatója. :D Eddig csak cselló, nagybõgõ, zongora meg egy kis hegedû van benne, de nemsokára lesz szóló hegedû, ütõs hangszerek, mélyhegedõ meg egy rakás fúvós is, ha minden jól megy. :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Én most zongorán erõlködök de már unom az alap akkordokat sztem jazznél fogok kikötni.

Amugy az ilyen bodom szeru power metallal is probalkozom. Azt akarom hogy majd 4-5 év mulva legkésöbb legyen egy olyan zenekarom amivel komolyabban nekiláthatok vilagszinvonalon alkotni, addig meg folyamatosan fejlödni zeneszerzésben. Csak még azt a masfél évet kikell huznom érettségiig... jajde utalom a gimnaziumot semmi értelme grrr

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Én meg úgy látszik, Devin Townsend útját járom (rakjunk össze komplett albumot egyedül rulz :lol: ). Elmegyek logopédushoz, mert amíg mindenki a beszédemen röhög, nincs kedvem énekelni. Amúgy nincs olyan rossz énekhangom, csak furcsán ejtem az sz-z-c mássalhangzókat, néha meg kihagyom a h hangot.

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

az ének kivetelevel valszeg énis egyedul fogom összerakni, csakmég billentyun kene turbozni :) jameg dobolásnál a duplázás nagy sebességnél pontatlan

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Én meg úgy látszik, Devin Townsend útját járom (rakjunk össze komplett albumot egyedül rulz :lol: ). Elmegyek logopédushoz, mert amíg mindenki a beszédemen röhög, nincs kedvem énekelni. Amúgy nincs olyan rossz énekhangom, csak furcsán ejtem az sz-z-c mássalhangzókat, néha meg kihagyom a h hangot.

Ügyesen kell dalszöveget írni :)

De nem írtam át! :o Hiszen tegnapelõtt írtam, hogy "szerintem pl." Hát ezt meg honnan szedted, nemtom. :lol: :D

Itten van. :D Jónak tûnik ez az oldal, egyszerû, zenemegosztó. Thx B)

De ezeket ugye nem lehet letölteni és felhasználni, ezzel megsértve a szerzõi jogokat? Ugye nem? :o :D

Érdekes, vámpíros paródiafilmhez, vagy valam Addams Familyhez lenne tökéletes... persze igazi zenekarral :)

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Érdekes, vámpíros paródiafilmhez, vagy valam Addams Familyhez lenne tökéletes... persze igazi zenekarral :)

Most mér kell beszólni?!? Jól hangzik ez így is. :lol: :D No meg ez csak a Garritan-féle zenekar, ami nem jó, azóta megvan az Eastwest Quantumleap. Gondolom, Te hallottál már róla. :D

Majd ha kész lesz a filmzeném fõtémája, azt is felrakom. :rolleyes:

Ja és dalszövegíráshoz ötlet? Mondjuk úgy, hogy magyarból csupa 5-ös vagyok, fogalmazásaim 1-2 kivétellel mind 5-ösre sikerülnek, sőt, "kitűnő dolgozatok", de verset ill. dalszöveget még az életben nem írtam??? :D

Ja és örülök, hogy megtisztelted az első általam nyitott topicot. :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Hát nekem semmi ötletem nincs dalszöveg írás terén ugyhogy majd abban remenykedek hogy vagy ir nekem valaki...:) vagy pedig olyan énekest találok aki majd ellátja magát, a zene résszel meg csaknem lesz gond addigra.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Majd ha kész lesz a filmzeném fõtémája, azt is felrakom. :rolleyes:

Ja és dalszövegíráshoz ötlet? Mondjuk úgy, hogy magyarból csupa 5-ös vagyok, fogalmazásaim 1-2 kivétellel mind 5-ösre sikerülnek, sõt, "kitûnõ dolgozatok", de verset ill. dalszöveget még az életben nem írtam??? :D

Ja és örülök, hogy megtisztelted az elsõ általam nyitott topicot. :D

hát ennek sztem nem sok köze van ahhoz hogy milyen jegyeid vannak mert haverom írt már marha jó dalszövegeket úgy ,hogy az iskolával nincs vmi jóban :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

hát ennek sztem nem sok köze van ahhoz hogy milyen jegyeid vannak mert haverom írt már marha jó dalszövegeket úgy ,hogy az iskolával nincs vmi jóban :D

Igaz, ahhoz mûvészi hajlam kell. Márpedig nekem csak a filmekhez/zenéhez/fotókhoz van mûvészi érzékem, a versekkel/dalszövegekkel annyira nem vagyok jóban. :D

Amúgy megtaláltam a tökéletes dobhangzást az Eastwest-es cumóban, mégpedig a Wagner Bass Drum-ban. :D Ezt még anno emlegettem, hogy ilyet akarok, hasonló (nem teljesen ilyen) hallható a München elején, mikor a terroristák benyomulnak az épületbe, a filmembe is hasonló zenét akarok mellé, aztán bejönnek a fúvósok, meg egyéb nyalánkságok. Nah, neki is látok. :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Igaz, ahhoz mûvészi hajlam kell. Márpedig nekem csak a filmekhez/zenéhez/fotókhoz van mûvészi érzékem, a versekkel/dalszövegekkel annyira nem vagyok jóban. :D

Amúgy megtaláltam a tökéletes dobhangzást az Eastwest-es cumóban, mégpedig a Wagner Bass Drum-ban. :D Ezt még anno emlegettem, hogy ilyet akarok, hasonló (nem teljesen ilyen) hallható a München elején, mikor a terroristák benyomulnak az épületbe, a filmembe is hasonló zenét akarok mellé, aztán bejönnek a fúvósok, meg egyéb nyalánkságok. Nah, neki is látok. :D

Én velem meg az a baj ,hogy amikor jön az ihlet akkor az úgy jön és egy csomó ötletem van, de pl. ha nem írom le meg ilyesmi akkor másnapra általában már elfelejtem :( és az ihlet meg nem sûrûn jön mostanában, ahhoz általában vmi nagyon pozitív vagy negatív eseménynek kell történnie az életemben, mondjuk az is tény ,h finnyás vok mert ha akarnék irhatnék klissés xarokat ,de túl válogatós vok és megprobálok az igényességre törekedni :)

Meghallgattam a számot amit írtál, hát ember ez marha jó :D egyik számom alá pont beillene egy része, oda eredetileg egy ilyen vidámpark zenét gondoltam (igen elég beteg gondolat deathmetalba vidámparkos zene , de én alapvetõen elmebeteg zenékben gondolkodok játszok :D) :D több ilyet csinálj mert ezek marha jók, kiváncsi lennék a többi mûvedre is.

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Igaz, ahhoz mûvészi hajlam kell. Márpedig nekem csak a filmekhez/zenéhez/fotókhoz van mûvészi érzékem, a versekkel/dalszövegekkel annyira nem vagyok jóban. :D

Amúgy megtaláltam a tökéletes dobhangzást az Eastwest-es cumóban, mégpedig a Wagner Bass Drum-ban. :D Ezt még anno emlegettem, hogy ilyet akarok, hasonló (nem teljesen ilyen) hallható a München elején, mikor a terroristák benyomulnak az épületbe, a filmembe is hasonló zenét akarok mellé, aztán bejönnek a fúvósok, meg egyéb nyalánkságok. Nah, neki is látok. :D

Én meg szívózok a TuxGuitarral (linuxos gitárpró erese nélkül :lol: ), mert teljesen néma. A Guitar Pro meg szintúgy.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Én velem meg az a baj ,hogy amikor jön az ihlet akkor az úgy jön és egy csomó ötletem van, de pl. ha nem írom le meg ilyesmi akkor másnapra általában már elfelejtem :( és az ihlet meg nem sûrûn jön mostanában, ahhoz általában vmi nagyon pozitív vagy negatív eseménynek kell történnie az életemben, mondjuk az is tény ,h finnyás vok mert ha akarnék irhatnék klissés xarokat ,de túl válogatós vok és megprobálok az igényességre törekedni :)

amit nem jegyzel meg nem is jó ötlet -_- :lol:

Ja és dalszövegíráshoz ötlet?

olvasgass verseket, fejtsd meg a magad módján, próbálj hasonlót alkotni, másold le, próbálj egyszerû témákat megragadni, aztán már jönnek a bonyulultabbak; régebben írogattam verseket, de aztán jobbnak találtam nem terjeszteni a mûvészetem, ma meg már nem annyira foglalkoztatnak a szövegek, de szerintem ezzel metódussal azért lehet valamit alkotni.

Link to comment
Share on other sites

abstractor

amit nem jegyzel meg nem is jó ötlet -_- :lol:

olvasgass verseket, fejtsd meg a magad módján, próbálj hasonlót alkotni, másold le, próbálj egyszerû témákat megragadni, aztán már jönnek a bonyulultabbak; régebben írogattam verseket, de aztán jobbnak találtam nem terjeszteni a mûvészetem, ma meg már nem annyira foglalkoztatnak a szövegek, de szerintem ezzel metódussal azért lehet valamit alkotni.

Kösz a tippet, majd érettségi és filmforgatás után nekilátok és kipróbálom magam. :D

Én velem meg az a baj ,hogy amikor jön az ihlet akkor az úgy jön és egy csomó ötletem van, de pl. ha nem írom le meg ilyesmi akkor másnapra általában már elfelejtem :( és az ihlet meg nem sûrûn jön mostanában, ahhoz általában vmi nagyon pozitív vagy negatív eseménynek kell történnie az életemben, mondjuk az is tény ,h finnyás vok mert ha akarnék irhatnék klissés xarokat ,de túl válogatós vok és megprobálok az igényességre törekedni :)

Meghallgattam a számot amit írtál, hát ember ez marha jó :D egyik számom alá pont beillene egy része, oda eredetileg egy ilyen vidámpark zenét gondoltam (igen elég beteg gondolat deathmetalba vidámparkos zene , de én alapvetõen elmebeteg zenékben gondolkodok játszok :D) :D több ilyet csinálj mert ezek marha jók, kiváncsi lennék a többi mûvedre is.

Dettó, minden jó ötlet felejtõs. :D Kivéve, ha van nálam gitár, és fél óráig azt játszom. :D

Hát, ez a szám viszont egyszeri alkalom volt, ill. foglalkozok még szimfónikusokkal, de nem hiszem, hogy ebben a stílusban. :D Meg ha gitárra/dobra írok zenét, ahhoz is szoktam ilyeneket. :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

magyarul mar egesz jol megy a versirás, ha más nem legalább haverjaimat elszorakoztatom vele, de angolul szeretnék ugy meg a szókincs miatt nem megy sajna de majd még tanulok sokat remelem

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Hölgyek, Urak, készülgetõ nagylemezem elsõ, igen durva demója itt:

Jó szórakozást hozzá!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...