Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Zeneszerzõknek


abstractor

Recommended Posts

abstractor

Üdv mindenkinek!

Hiányoltam egy ilyesmi topicot, ami konkrétan hang- és zeneszerkesztéssel foglalkozik. :D

Vagyis elég tág értelemben leginkább, egyrészt magával a zenével, zeneszerzéssel, másrészt a zenének a számítógépre vagy más adathordozóra varázsolásával, és végül azokkal a programokkal, amik ez lehetõvé teszik. :D

Nekem olyan közepes mennyiségû tapasztalatom van a témában, és elõször is egy kérdést tennék fel, de én is szívesen válaszolok minden kérdésre. :D

Szóval: vágáshoz és felvételhez Steinberg Cubase SX3-mat használok. Van még egy elég elavult Propellerhead Reason 2.0-ám, amit le akarok cserélni. A kérdésem az, hogy melyiket ajánljátok inkább: a Reason 4.0-t vagy az ugyancsak Steinberg HALiont? Mindkettõ teljesen együttmûködik Cubase-szel, ha jól tudom, engem konkrétan az érdekelne, hogy melyik tud szebben megszólaltatni fõként drumkiteket ill. teljes szimfonikus zenekarokat. Nomeg az sem olyan biztos, hogy tudok hozzá szerezni VST-hangszereket, eddig csak a Garritan Personal Orchestra-t láttam neten, de a demóik nem valami meggyõzõek, ill. a HALionhoz láttam egy 27 gigás szimfonikus packot, de az elég elérhetetlennek tûnik. Mindezek tükrében melyiket tudjátok ajánlani? :D

Link to comment
Share on other sites

Hares

Én "hülyéskedtem" volna a Drumkit from Hell-el,de valami olyan verzióm van,ami VSTi,és magától nem mûködik...nem tudom használni magyarul. :(

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Én "hülyéskedtem" volna a Drumkit from Hell-el,de valami olyan verzióm van,ami VSTi,és magától nem mûködik...nem tudom használni magyarul. :(

Az akkor VST instrument, vagyis csak hangszer, sample van benne, és kell hozzá progi. Mondjuk a Steinberg Cubase is tudja használni, talán Reason is, esetleg keress vmi ingyenes VST-s progit. ;) Hát... arra, hogy nem tudod magyarul használni, csak azt tudom javasolni, hogy tanulj nyelvet. :D Amúgy nem nehéz, csak egy rakat szakszó van benne, azokat kinézed szótárból, és kész.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

drumkit for hell vsti-m nekem is van, nagyon jó hangja (lenne), de a gépem nem bír el vele, vagy lehet, hogy a fruity loops hibája(?) :unsure: de a memóráit úgy le foglalja, hogy futni se tud a program áhhá van simán ezdrummer-em is, de annak nem túl változatos a hangzása...

meg felraktam olyat, hogy vocaloid, de nem tudom elindítani :lol: pedig már nagyon kíváncsi lennék a hangjára

na de a kérdésre válaszolva, csak a reason 4-et ismerem egy nagyon kicsit, szóval nincs hasonlítási alapon, de szerintem mindkettõn szépen szólnának a szimfonikusok, inkább a vsti-tõl függ szerintem.

meg az abletonnak van egy jó kis cucca: http://www.ableton.com/eic ,bár nem tudom megjelent-e már a "netes áruházakban", de aki tud valamit róla szólhat nekem is :D

Link to comment
Share on other sites

danime

én azt nem értem, amikor egy vsti használat közben fél percenként magától megszólal (sistereg vagy beszél). mi a baj, talán demó verzió?

Link to comment
Share on other sites

abstractor

én azt nem értem, amikor egy vsti használat közben fél percenként magától megszólal (sistereg vagy beszél). mi a baj, talán demó verzió?

Nálam ilyen még nem volt. Lehet, hogy azért van amúgy.

drumkit for hell vsti-m nekem is van, nagyon jó hangja (lenne), de a gépem nem bír el vele, vagy lehet, hogy a fruity loops hibája(?) :unsure: de a memóráit úgy le foglalja, hogy futni se tud a program áhhá van simán ezdrummer-em is, de annak nem túl változatos a hangzása...

meg felraktam olyat, hogy vocaloid, de nem tudom elindítani :lol: pedig már nagyon kíváncsi lennék a hangjára

na de a kérdésre válaszolva, csak a reason 4-et ismerem egy nagyon kicsit, szóval nincs hasonlítási alapon, de szerintem mindkettõn szépen szólnának a szimfonikusok, inkább a vsti-tõl függ szerintem.

meg az abletonnak van egy jó kis cucca: http://www.ableton.com/eic ,bár nem tudom megjelent-e már a "netes áruházakban", de aki tud valamit róla szólhat nekem is :D

Hehe, az Ensemble Strings (pizzicato) milyen jó már. :D

Azért 1-2 hangszernek elég fura a hangzása, dehát nem igazi. :D

Azért ennek a hangzása sokkalta jobb, csak a demó számok kicsit bénák, nem tetszik a stílusuk. :D Filmforgatás elõtt állok, és ezek igazából most filmzene szempontjából érdekelnek. Jobban szeretem John Williams zenéit pl., kb. olyan stílusút akarok, mint a Münchenben, csak épp kiegészítve elektromos gittyóval. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hares

Az akkor VST instrument, vagyis csak hangszer, sample van benne, és kell hozzá progi. Mondjuk a Steinberg Cubase is tudja használni, talán Reason is, esetleg keress vmi ingyenes VST-s progit. ;) Hát... arra, hogy nem tudod magyarul használni, csak azt tudom javasolni, hogy tanulj nyelvet. :D Amúgy nem nehéz, csak egy rakat szakszó van benne, azokat kinézed szótárból, és kész.

Jézusom,nem a nyelvre értettem. Mind1. Akkor rossz szórend. [sm23] Akkor megszerzem az EZdrummert is. [sm53]

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

én azt nem értem, amikor egy vsti használat közben fél percenként magától megszólal (sistereg vagy beszél). mi a baj, talán demó verzió?

nagy valószínûséggel demo

Azért ennek a hangzása sokkalta jobb, csak a demó számok kicsit bénák, nem tetszik a stílusuk. :D Filmforgatás elõtt állok, és ezek igazából most filmzene szempontjából érdekelnek. Jobban szeretem John Williams zenéit pl., kb. olyan stílusút akarok, mint a Münchenben, csak épp kiegészítve elektromos gittyóval. :rolleyes:

hajrá :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

nekem is fõleg vmi dob progi kéne amit elbír a gépem xD meg vmi szinti progi is jó lenne ha van olyan :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Jézusom,nem a nyelvre értettem. Mind1. Akkor rossz szórend. [sm23] Akkor megszerzem az EZdrummert is. [sm53]

Sorry, Sorstalanságot olvasok, és kiszívja az agyam. :D

Megnéztem ezt az EZdrummert... hát valami eszméletlen jól szól. :D Legalábbis ahhoz képest, amit én Reason 2-vel és az alap hangszerekkel tudtam csinálni.

nekem is fõleg vmi dob progi kéne amit elbír a gépem xD meg vmi szinti progi is jó lenne ha van olyan :D

Gitáros lévén én Guitar Pro-t használok, azzal exportálok midibe, aztán Reasonnel és/vagy Cubase SX3-mal csinálok mp3-mat, utóbbival pedig felveszem a gitár sávokat. :rolleyes: Mondjuk azt nem tudom, hogy szintetisek milyet használnak. :D

Anno találtam még vmilyen jóféle kottázó progit, direkt zeneszerzõknek való, ha majd eszembe jut a neve, szólok. :D

Link to comment
Share on other sites

Reger

Ha A gitáromat rákötöm a gépre ,sima alaplapi hangkártyára (átalakítóval) Az szét b*szhatja a hangrendzsert?

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Ha A gitáromat rákötöm a gépre ,sima alaplapi hangkártyára (átalakítóval) Az szét b*szhatja a hangrendzsert?

Errõl olvastam egy írást, amit olyan ember írt, aki saját állítása szerint évek óta hangszórókkal foglalkozik, és aszonta, hogy az erõsítõ elvileg rugalmasabb, vagy nem tudom, a sima hangszórók meg nem, és ha bömbölteted, akkor esetleg a membrán meglazulhat a hangszóróban.

Amúgy nálam még nem fordult ilyen elõ szerencsére, mikor stúdiózok, de mondjuk olyankor nem is rakom nagyon hangosra.

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Ha A gitáromat rákötöm a gépre ,sima alaplapi hangkártyára (átalakítóval) Az szét b*szhatja a hangrendzsert?

A hangkártyádnak nem lehet baja. A hangszórónak csak speciális esetekben (Pl. túl nagy hangerõ, túl olcsó...).

Link to comment
Share on other sites

abstractor

meg felraktam olyat, hogy vocaloid, de nem tudom elindítani :lol: pedig már nagyon kíváncsi lennék a hangjára

Hallgattam róla mintákat, hát nagyon beteg. Mondom: kinek van ilyenre szüksége??? :D De aztán leesett, hogy háttérénekesnek jó, fõleg hümmögõsen. :D

Link to comment
Share on other sites

Reger

Errõl olvastam egy írást, amit olyan ember írt, aki saját állítása szerint évek óta hangszórókkal foglalkozik, és aszonta, hogy az erõsítõ elvileg rugalmasabb, vagy nem tudom, a sima hangszórók meg nem, és ha bömbölteted, akkor esetleg a membrán meglazulhat a hangszóróban.

Amúgy nálam még nem fordult ilyen elõ szerencsére, mikor stúdiózok, de mondjuk olyankor nem is rakom nagyon hangosra.

AAha .Hát 1 ilyen geinius home theater 5.1 esem van szal azzal hogy nem minõségi is azért romlik el azzal nem lessz baj. A halk hangerõ nem gond ,mert am van erõsítõm ,csak felvételhez kéne rákötni.THX

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Hallgattam róla mintákat, hát nagyon beteg. Mondom: kinek van ilyenre szüksége??? :D De aztán leesett, hogy háttérénekesnek jó, fõleg hümmögõsen. :D

én még nem hallottam, azért remélem nem szól olyan rosszul, bár úgyis szét effektelném :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Sorry, Sorstalanságot olvasok, és kiszívja az agyam. :D

Megnéztem ezt az EZdrummert... hát valami eszméletlen jól szól. :D Legalábbis ahhoz képest, amit én Reason 2-vel és az alap hangszerekkel tudtam csinálni.

Gitáros lévén én Guitar Pro-t használok, azzal exportálok midibe, aztán Reasonnel és/vagy Cubase SX3-mal csinálok mp3-mat, utóbbival pedig felveszem a gitár sávokat. :rolleyes: Mondjuk azt nem tudom, hogy szintetisek milyet használnak. :D

Anno találtam még vmilyen jóféle kottázó progit, direkt zeneszerzõknek való, ha majd eszembe jut a neve, szólok. :D

Ja én is guitar proval nyomom a dobot csak az úgy nem túl faxa :D

Link to comment
Share on other sites

Balu027

Ma még leszedhetõ és ingyen felrakható egy elég jónak tûnõ zeneszerkesztõ progi (Cyberpower Audio Editing Lab): Giveaway of the day

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Ja én is guitar proval nyomom a dobot csak az úgy nem túl faxa :D

Én a Guitar Prot zeneszerzésre használom, kottázásra, meg esetleg ha spontán játszok vmit. Szóval nem nagyon hallgatom a dobot, hanem a midijét csinálom meg normálisra. :D Amúgy meg GP 5-ben nem olyan rosszak azért a dobok RSE-nel. ;)

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Én a Guitar Prot zeneszerzésre használom, kottázásra, meg esetleg ha spontán játszok vmit. Szóval nem nagyon hallgatom a dobot, hanem a midijét csinálom meg normálisra. :D Amúgy meg GP 5-ben nem olyan rosszak azért a dobok RSE-nel. ;)

Ja csak van ilyen one-man-army projectem viszont arra nincs cash-em ,hogy saját dobszerkót vegyek így rászorulok egyenlõrea gépes megoldásra amíg nem találok egy dobost :D
Link to comment
Share on other sites

abstractor

Ja csak van ilyen one-man-army projectem viszont arra nincs cash-em ,hogy saját dobszerkót vegyek így rászorulok egyenlõrea gépes megoldásra amíg nem találok egy dobost :D

Nyugi, én is úgy tolom. :D Csak azt mondom, hogy amit GP-ben megírok, azt utána pl. Reasonnel megmp3masítom (szép szó...), és ahhoz játszok/játszunk b@sszusgitáros társammal. :D

one-man-army... :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

-BlackBird-

Na végre, hogy ilyen topik is van :-). Ha már VST, akkor lehetne szinti topik is akár.

A zeneszerzést/midi megírását én is Guitar Pro 5-ben szoktam, aztán Sonar 6-ban VST-kkel veszem fel.

Vki kérdezte, hogy szimfonikusokat hogy rögzítsük - szerintem a legjobb megoldás egy szoftversampler (ha van hardver, az mégjobb, csak azt nem lehet "netes boltból" szerválni :D ), és pro hangminták, amibõl rengeteget lehet találni a neten. Bizonyos oldalakon ;) .

Valaki tudna ajánlani egy pro gitár vst-t? Eddig reFX Slayer 2-vel próbálkoztam, de valahogy nem az igazi. Tudom, tudom, tanuljak meg gitározni, meg is fogok majd egyszer, de addig kéne valami, amivel ezen hiányosságomat midi-vel helyettesíthetem.

Akit érdekel a hangtechnika és a szintetizátorok világa: NoiseSculpture

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Valaki tudna ajánlani egy pro gitár vst-t? Eddig reFX Slayer 2-vel próbálkoztam, de valahogy nem az igazi. Tudom, tudom, tanuljak meg gitározni, meg is fogok majd egyszer, de addig kéne valami, amivel ezen hiányosságomat midi-vel helyettesíthetem.

Tudok mondani egy pro gitárost. :D Attól függ, mennyit fizetsz a felvételért. :lol: :D

Amúgy szimfonikusokért hamarosan hozza a posta a 4 CD-s Garritan Personal Orchestrát, de nem vmi szép a hangja, viszont a 14 gigás Eastwest Quantumleap-féle szimfonikus VST GOLD változatát olyan, de olyan lassan kézbesítik, hogy az már sosem ér ide...

Amúgy az első mondatoddal meg nem értek egyet, már ha úgy gondoltad, hogy EZ lehetne szintis topic. Mert nem. :D Én pl. nem szintizek (régen tudtam), és mivel én csináltam a topicot, ezért nem arról szól. :lol: :D Na jó csak viccelek. A szintit amúgy midisen kötöd rá a gépedre és úgy játszol fel??? Én egyszerűen csak a megírt midit alakítom át. :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Amúgy sokszor mondom, hogy amúgy... <_< :D

Link to comment
Share on other sites

-BlackBird-

A szintit amúgy midisen kötöd rá a gépedre és úgy játszol fel??? Én egyszerûen csak a megírt midit alakítom át. :D

Hardver cuccokat (Triton Extreme, SP-250 zongora) audion keresztül veszem fel (jobban szeretem ezeket, mint a szoftveres dolgokat); ha meg szoftvert használok, akkor vagy midi kontrollerként alkalmazom a fentieket USB-n keresztül, vagy szimplán bemásolom a guitar proban megírt midit az adott VST sávjába.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...