Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Baldur's Gate sorozat


crocki

Recommended Posts

-Stranger-

azzal a 30 hpjával? :D ehh... :tongue:

Nem a hp a fontos, hanem az eredmény... egy édes tünde csaj szerelme, odaadása, még a pokolba is követ (szó szerint) :rolleyes::smile:, ha pedig gyengének tartod, akkor Stone Skin, Globe of Invulnerability, meg hasonlók, Protection from Normal Weapons. Meg egy parittya a kezébe és készen is van... (később majd találsz-veszel protection amuletteket, azok jók lesznek, meg egy elf páncél a játék vége felé)

Link to comment
Share on other sites

crocki

Nem a hp a fontos, hanem az eredmény... egy édes tünde csaj szerelme, odaadása, még a pokolba is követ (szó szerint) :rolleyes::smile:, ha pedig gyengének tartod, akkor Stone Skin, Globe of Invulnerability, meg hasonlók, Protection from Normal Weapons. Meg egy parittya a kezébe és készen is van... (később majd találsz-veszel protection amuletteket, azok jók lesznek, meg egy elf páncél a játék vége felé)

aha.

hüle hulkok, még mindig ott vagyok...

ja és egy kérdés: amikor a városban császkáltam, kaptam egy küldit, hogy öljem meg Anomen hugának a gyilkosát. őt hol találom?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

aha.

hüle hulkok, még mindig ott vagyok...

ja és egy kérdés: amikor a városban császkáltam, kaptam egy küldit, hogy öljem meg Anomen hugának a gyilkosát. őt hol találom?

MEG NE ÖLD!!! Beszéld le róla!

Link to comment
Share on other sites

crocki

MEG NE ÖLD!!! Beszéld le róla!

hát, én már azt mondtam neki, hogy megölöm :sad: most elqrtam?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

hát, én már azt mondtam neki, hogy megölöm :sad: most elqrtam?

Igazából, ha gonosz vagy, még nem lenne gond, de Anomen nem lehet már lovag, a rendje csak akkor lépteti elő, ha törvényesen jár el. Lehetséges, hogy elqrtad, de tudja franc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
poolar

Hali! Most vettem meg a 4 az egyben kiadást de van pár gondom.1:hogy érjem el hogy Imoen varázsoljon a harcban?Memorizáltam vele,aludtam,beállítottam a scriptet agressiv mage-ra de nem varázsol hanem harcol a tőrével.2:lehet több akciót elöre valahogy kiadni a karaktereknek?előre is köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Hali! Most vettem meg a 4 az egyben kiadást de van pár gondom.1:hogy érjem el hogy Imoen varázsoljon a harcban?Memorizáltam vele,aludtam,beállítottam a scriptet agressiv mage-ra de nem varázsol hanem harcol a tőrével.2:lehet több akciót elöre valahogy kiadni a karaktereknek?előre is köszi a választ.

1. Automatikusan nem fog neked varázsolni, csak ha te választod ki az egyes varázslatokat. És azt is csak akkor, ha nem raksz rá bőrpáncélt, mert abban nem tud.

2. Nem.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

1. Automatikusan nem fog neked varázsolni, csak ha te választod ki az egyes varázslatokat. És azt is csak akkor, ha nem raksz rá bőrpáncélt, mert abban nem tud.

2. Nem.

1. A páncél lehet a ludas, szerintem is.

2. Dehogynem. leállítod a játékot, és szépen kiosztod a parancsot. egy karakter egyszerre csak egyet tud végrehajtani. (pl.: imoen magic missile, minsc támad, főkarakter támad, jaheira gyógyít) aztán elindítod, és megy a csihi-puhi. (a SPACE gomb a szünet gomb)

(egyébként működik a BG tutu nálam. ha BG2-es graffal és panelekkel akarja valaki élvezni a teljes saga-t az első résztől kezdve, az mindenképp próbálja ki.)

Link to comment
Share on other sites

Leon121

2. Dehogynem. leállítod a játékot, és szépen kiosztod a parancsot. egy karakter egyszerre csak egyet tud végrehajtani. (pl.: imoen magic missile, minsc támad, főkarakter támad, jaheira gyógyít) aztán elindítod, és megy a csihi-puhi. (a SPACE gomb a szünet gomb)

Én úgy értelmeztem a kérdést, hogy ugyanannak a karakternek egymás utáni cselekvéseket meg lehet-e adni. Persze ezt lehet, amit te írtál. :smile:

Link to comment
Share on other sites

crocki

nemn lehet valahogy a BG 1 kiegjét, hogy magyar oprendszer alatt is működjön?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

nemn lehet valahogy a BG 1 kiegjét, hogy magyar oprendszer alatt is működjön?

Átállítod angolra :wink:

Link to comment
Share on other sites

crocki

Átállítod angolra :wink:

eszembe se jutott volna...

Link to comment
Share on other sites

Leon121

nemn lehet valahogy a BG 1 kiegjét, hogy magyar oprendszer alatt is működjön?

Vagy patcheld.

Link to comment
Share on other sites

crocki

Vagy patcheld.

kösz!

Link to comment
Share on other sites

Seastalker

Már más topicban is írtam, de leírom ide is , hátha most nagyobb szerencsém lesz a kérdéssel :smile: :

Ha valakinek lenne kedve (mondjuk rajtam kívül még 2-5 ember) végigvihetnénk így a nyár folyamán BG2+ToB-t cooperative multi-ban. (vagy akár más d&d gamet is...)

Akinek van kedve hozzá írjon! B)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Már más topicban is írtam, de leírom ide is , hátha most nagyobb szerencsém lesz a kérdéssel :smile: :

Ha valakinek lenne kedve (mondjuk rajtam kívül még 2-5 ember) végigvihetnénk így a nyár folyamán BG2+ToB-t cooperative multi-ban. (vagy akár más d&d gamet is...)

Akinek van kedve hozzá írjon! B)

Szívesen, de időm az mindig szökik :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

crocki

Már más topicban is írtam, de leírom ide is , hátha most nagyobb szerencsém lesz a kérdéssel :smile: :

Ha valakinek lenne kedve (mondjuk rajtam kívül még 2-5 ember) végigvihetnénk így a nyár folyamán BG2+ToB-t cooperative multi-ban. (vagy akár más d&d gamet is...)

Akinek van kedve hozzá írjon! B)

Bg2+tob? nyáron majd valamikor!

Link to comment
Share on other sites

poolar

Köszi a válaszokat fiúk!Amúgy Imoenre nem raktam páncélt(ad&d-ből még emlékszem a szabályokra),de furcsa volt hogy néha spelleng néha nem.Más oldalon olvastam sequencerről-na az mi?

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Köszi a válaszokat fiúk!Amúgy Imoenre nem raktam páncélt(ad&d-ből még emlékszem a szabályokra),de furcsa volt hogy néha spelleng néha nem.Más oldalon olvastam sequencerről-na az mi?

A Spell Sequencer valami olyasmi varázslat, ami lehetővé teszi, hogy előre letárolj "benne" varázslatokat, és harc közben büntetés (vagy mi) nélkül ellőhesd. Bővebben fogalmam sincs róla, hogy mi haszna, nem próbáltam. :huh:

(van Minor Spell Sequencer, meg *sima*)

- ha az érettségi lemegy, én is szívesen beszállnék egy BG2ToB-partyba :smile: -

Link to comment
Share on other sites

Seastalker

Remek! Akkor ha jól számolom 4 ember esélyes :smile: , de persze még van hely +2 nek :smile:

Akkor elvileg már csak időpontot kell egyeztetni... Nekem csak július 1-4-ig nem jó , az előtt és után o.k.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

:huh: olyan főkarit csináltam, akit utálok. XD egy fél-elf mágus/pap, aki semleges gonosz XD. Van valami baja, mert nem tud távolról varázsolni. pl.: magic missile-t úgy lövi el, hogy teljesen közel megy az ellenfélhez, sőt még a Melf's Minute Meteors-t is XD :sad: :angry: (most a csapatom: főkari (Stranger), Aerie, Minsc, Viconia XD, Edwin, Jan ... a reputációm leesett négyre - Minsc menni akart, de Edwin le volt nyűgözve XD nagyon fun :lol: - de már 11-es repem van, templomban adakoztam)

asszem csinálok egy új PC-t. úgy szeretem a BG2 első dungiját. XD :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Hehe :smile:

Inkabb probaljal meg teljesen tolvaj partival menni :smile:

Na az igazan franko feelinget ad :smile:

(Assassin, Bounty Hunter, etc. )

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

úgy szeretem a BG2 első dungiját. XD :rolleyes:

Nekem a könyökömön jön ki :tongue: Az volt a demóban, aztán vagy tízszer végigtoltam, meg minden kezdésnél ott figyel... pedig abból is már volt vagy öt :tongue:

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Nos, ő az új kiválasztott Bhaalspawn:

IPB Image

Miszter főkarakter egyik kezében a Daystar van, a másikban pedig egy +2-es, nevesített hosszúkard, asszem Balduran kardja, vagy mi.

És így néz ki a csapat (velük viszem végig, asszem) :

baldr004dr4.th.gif

Mellékesen megjegyzem, hogy a képek egy napja készültek (a csata pont Planar Sphere-ben zajlott, és meg is nyertem elsőre). Azóta állhatatos játékkal már kivégeztem a Sphere-t, a De Arnise Keep-et (én vagyok az úr, Lord Stranger XD)a Fallen Paladinokat, Anomen felavatását, Keldorn küldijét, sőt találkoztam egy barátságos Mind Flayerrel is (Hidden) Jan Jansen küldetése során. Leszámoltam az Umar Hills-i bajkeverőkkel, kivéve a sárkányt, és az utolsó mentésem a Windspear Hillsben van.

Link to comment
Share on other sites

Seastalker

Stanger, te hányadikra dobtad ezeket a statokat? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...