Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vízipipa


Prox47

Recommended Posts

Xenons

Megnéztem ezt a házi pipát, de még nem nagyon értem a dolgokat, pedig egy ilyet összeszerelnék! Hova kell tenni a dolgokat? Gondolom a vizet a Cappy-s üvegbe, de meddig legyen? a szívószál csöve beleérjen a vízbe? És ezt a sokat emlegetett szenet hova kell tenni? Meg a dohány hova kerül? Megköszönném a magyarázatot, már tényleg kiváncsi vagyok, csak így nem vágom annyira :unsure:

Link to comment
Share on other sites

5m0k3r

Ja most hogy írod, én sem értettem elsőre. Azt gondoltam, valahogy az első lépés ként hajtogatott lemez alá kéne a dohány, és a szűrőre(ami a konzervdoboz teteje volt valamikor) a szén.

De utánanéztem és a srác a töltésről is készített prezentációt: ITT

Vízzel pedig addig töltsd meg, hogy a cső (amin jön be a füst a dohánytól) kb 1-2 centire lógjon bele, de amin szívod az ne, mert akkor megiszod a vizet. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Hát mondjuk ez a házi pipa elvben ugyan az mint az igazi, csak a látszat csal, szerintem nem egyszerűbb összerakni ezt a Ceppyset mint azt ami jobban hasonlít az igazira! Legjobb ha fogsz egy befőttes üveget, kifúrod a fedőt és egy olyan hosszú csövet vezetsz le a lyukon ami 1-2 centivel a víz alá fog lógni, a cső másik végén, ami kívül van, csinálsz valami tartró alkalmatosságot amibe a dohányt teszed (legjobb mondjuk egy pici májkrémes konzerv), majd csinálsz egy másik lyukat amin a füstöt szívod ki, ebből is vezess egy csövet de azt már kifelé, és mindenképpen valami gumicső félét válassz erre a célra, hogy hajlékony legyen. Ha ezekkel kész vagy szigeteld le mindenhol hogy ne szökjön a levegő, ha mindent jól csináltál akkor kész is a házi vízipipád pár száz forintból. Természetesen majd a befőttes üveg fedelét le tudod tekerni hogy vizet tölts bele, a tartó tetejére már csak alufóliát kell tenned, amit kicsit kilyuggatsz, és erre rakod a szenet, begyújtod és szívhatod is :smile:

Most azt a fajta házi pipát írtam le amilyen osztály társamnak van, és ő kb. 20 perc alatt rakta össze, fúrással, faragással együtt :smile:

Link to comment
Share on other sites

Xenons

Köszönök minden segítséget. :D

Ma megcsináltuk. Problémák viszont voltak. Szén nélkül problémás volt a begyujtás :D Nem tudom, úgy jó, hogy sima cigerettából a dohányt kivettük, és azt tettük bele? :D Mert így történt. Végül nem tudtuk begyujtani. Begyujtottunk egy szál cigit, betettük a dohány közé :D Lefedtük, aztán működött. Erősebb hatást akartunk, spray+öngyujtóval az egésznek adtunk egy nagy pörkölést. Na ez volt a gond. Fogadok, Old Spices aromájú pipát még senki se próbált :D Igen szar íze volt! Amúgy nem nagyon volt hatás :S Csak büdösség, meg egy kis szédülés. Aszittem erősebb lesz :rolleyes: Azért jó fun volt. Az akcióhoz kék Bond-ot használtunk. Rakok be képet.

Kész a "pipa", nagy örvendezés :D

A tesztpilóta :smile:

Azért jó nap volt, csak majd kell egy rendes pipa is :smile:

Megjegyzés: Az egész egy rég elhagyott, általunk lezúzott háznál készült :D

Link to comment
Share on other sites

Prox47

nah b@sszus grat hozzá egész pofás lett :D nekem még nem esett jó neki fogni másnapos vagyok meg hnap is az leszek valszeg

Link to comment
Share on other sites

Guest

IPB Image

unalomból csináltam egy házi pipát énis :smile:

tökéletesen működik,kasza napokra fogom vinni,hát ott se maradjak füst nélkül :D

Link to comment
Share on other sites

Xenons

Carlos, te egész nap rá vagy cuppanva :D

Link to comment
Share on other sites

Guest

Carlos, te egész nap rá vagy cuppanva :D

hát na most vmivel elkell ütni az időt :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Xenons

:D:D

Amúgy elvileg milyen hatásnak kell lennie?

És milyen csövet használtál a házidhoz?

Link to comment
Share on other sites

Guest

:D:D

Amúgy elvileg milyen hatásnak kell lennie?

És milyen csövet használtál a házidhoz?

haáts? hát elvileg pipa közbe ellazulás,gondolkodás stb..szal picit kábít...

hát egy sima szívószál vna szívócsőkétn a háziba,a dohánytölcsér aljáról egy műanyag cső megy a vízbe

Link to comment
Share on other sites

Xenons

Ezek a misztikus "műanyag csövek"...honnan szeditek ezeket?? :D

Amúgy nagyrészt vágom a mehanizmust, csak valamit még nem értek. Látom itt is a képen, Carlos, hogy a szén a fólia fölött van. Tehát a dohány a fólia alatt? Akkor hogy ég, vagy valami? :unsure: Vagy a fólia bele van tömködve?

Link to comment
Share on other sites

Guest

Ezek a misztikus "műanyag csövek"...honnan szeditek ezeket?? :D

Amúgy nagyrészt vágom a mehanizmust, csak valamit még nem értek. Látom itt is a képen, Carlos, hogy a szén a fólia fölött van. Tehát a dohány a fólia alatt? Akkor hogy ég, vagy valami? :unsure: Vagy a fólia bele van tömködve?

nem nem nem,a dohánynak nem kell közvetlenül égnie,azért nedves h a forró levegőtől füstöl...

dohány,rá fólia,fólia kilyukasztgat,izzó szén rá és szív.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Cigi dohánnyal (Tobacco) azért nem működött a dolog, mert egyrészt hamar elég és nem nedves mint a Nakhla. Jah és igen, úgy kell csinálni mint ahogy Carlos is írja, dohány a kehelybe, ráteszed a fóliát, kilyuggatod, rá az izzó széntabletta és már csak meg kell várni (illetve szívni mint a hülyegyerek) míg a dohány elkezd forrósodni és lassan égni hogy füstöt adjon :smile:

Link to comment
Share on other sites

Xenons

Jah, akkor ott cseszhettük el :D

Majd legközelebb :D

Csak az a gond, hogy széntablettát nem tudok honnan szerezni :S Majd körülnézek.

De még azért nem vágom, hogy a szén, ha közvetlenül nem ér hozzá a dohányhoz, akkor hogy gyullad az be? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest

Jah, akkor ott cseszhettük el :D

Majd legközelebb :D

Csak az a gond, hogy széntablettát nem tudok honnan szerezni :S Majd körülnézek.

De még azért nem vágom, hogy a szén, ha közvetlenül nem ér hozzá a dohányhoz, akkor hogy gyullad az be? :blink:

elvileg jobb minőségű fa.szén is jó,csak azt krvanehéz begyújtani..

mondom dohány sose fog begyulladni,nem is kell,mert akkor keserű,kaparó íze lessz és hát az nem túl jó :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Jah, akkor ott cseszhettük el :D

Majd legközelebb :D

Csak az a gond, hogy széntablettát nem tudok honnan szerezni :S Majd körülnézek.

De még azért nem vágom, hogy a szén, ha közvetlenül nem ér hozzá a dohányhoz, akkor hogy gyullad az be? :blink:

A dohánynak csak fel kell forrósodnia, és azért nedves hogy ne égjen el, csak füstöljön, olyan mint mikor zöld növényt dobsz a tűzre, nem ég el csak füstöl, és a szén csak a hőt adja ehhez, hogy a dohány füstölhessen.

Link to comment
Share on other sites

Xenons

Jahh értem már! :D És ez a Nakhla, ez alapból nedves?

Amúgy Carlos, f.aszénnel mi is próbálkoztunk, de mindig elaludt.

És a keserű ízt elvette az old spice, amit ráfujtunk begyujtás előtt xD

Link to comment
Share on other sites

Guest

Jahh értem már! :D És ez a Nakhla, ez alapból nedves?

Amúgy Carlos, f.aszénnel mi is próbálkoztunk, de mindig elaludt.

És a keserű ízt elvette az old spice, amit ráfujtunk begyujtás előtt xD

igen,alapból nedves,ezértkell légmentesen tárolni :smile:

az old spice elhiszem h elvette a keserű ízt :D nekem az zzadásgátlómnak van finom íze :tongue: olyan jó gyümölcsös xD

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Jahh értem már! :D És ez a Nakhla, ez alapból nedves?

Amúgy Carlos, f.aszénnel mi is próbálkoztunk, de mindig elaludt.

És a keserű ízt elvette az old spice, amit ráfujtunk begyujtás előtt xD

Kicsit olyan lekváros állaga van, és valóban légmentesen kell zárni, én olyan tasakba rakom amit légmentesen lehet zárni (biztos ismered te is, aminek egy csík van a szájánál amit összehúzhatsz hogy légmentesen zárjon), és azt rakom bele egy kis légmentesen zárható dobozkába (kis műanyag uzsonnás doboz :D ).

(kicsit sokszor írtam le hogy légmentesen zárni, de asszem még érthető amit írtam :tongue: )

Link to comment
Share on other sites

Xenons

Azért jó, hogy vannak itt ilyen profik :D

Titeket ki vitt bele a dologba? :D vagy hogy kezdtétek?

Link to comment
Share on other sites

Guest

Azért jó, hogy vannak itt ilyen profik :D

Titeket ki vitt bele a dologba? :D vagy hogy kezdtétek?

én kb olyan 2,5-3éve nyomom..haver mondta h mennyek fel hozzájulk..megyek látom pipa..először nemtudtam hogyell aztán ment a füst dögivel :D

emlékszek,csokimentát szívtam

a zenére..

aztán házipipa csinálás,azzal nyomtam sokig,aztán emgvettem a 47 centiset,eltört,aztán jött a 105ös :tongue: 2,5éve a leghosszabb pipaszünet 1hét volt :D

Link to comment
Share on other sites

Xenons

Csokimenta! Mmm, jól hangzik :D

Az én storym:

Játszottam a Gothic c. játékkal. Elmentem a szektásokhoz a játékban, akik füveztek meg vízipipáztak, aztán gondoltam, ez nagyon feelinges :D Aztán itt kötöttem ki ^^ :D

Link to comment
Share on other sites

Guest

Csokimenta! Mmm, jól hangzik :D

Az én storym:

Játszottam a Gothic c. játékkal. Elmentem a szektásokhoz a játékban, akik füveztek meg vízipipáztak, aztán gondoltam, ez nagyon feelinges :D Aztán itt kötöttem ki ^^ :D

coskimenta oylan after eight stílusú..de jó me ha beég a dohány akkor se veszed észre XD

am csekk disz,most látam :D

1

2

:D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Csokimenta! Mmm, jól hangzik :D

Az én storym:

Játszottam a Gothic c. játékkal. Elmentem a szektásokhoz a játékban, akik füveztek meg vízipipáztak, aztán gondoltam, ez nagyon feelinges :D Aztán itt kötöttem ki ^^ :D

Lám még egy Gothicos :D Én is ott láttam, de mondjuk a Prince of Persiában is van, nagyon feelingesnek tartottam, és nemrég osztálykirándulásra elhozta haverom az ő pipáját és nem tudtunk leszakadni róla, persze ment mellette rendesen az ivás is, egészen az IHB státuszig küzdöttük fel a bulit de reggel jó volt a vízipipával józanodni :D

Link to comment
Share on other sites

Xenons

Detox nem volt? :D

Carlos, ez melyik évad, hányadik rész? :D

Jah, és még valami: hogyan kell szívni rendesen a pipát? Folyamatosan, megállás nélkül szívni bele, tüdőből? Vagy hosszabban beleszívni, majd szájba tartani, levegőt szívni rá, kifújni? Vagy csak simán szájra? :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...