Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vízipipa


Prox47

Recommended Posts

Hor1

Óóó, a pipa, pipa. :rolleyes:

Nekem sajnos nincs, mert anyámék nem tolerálják, két jóbarátnak viszont van náluk szoktunk ráizzani a témára. :D Legkedvencebb a kókuszos, tejjel megszűrve. Isteni. B)

Link to comment
Share on other sites

Qwhat

suliba pipázni jó, egyszer haver behozta az 55ös pipáját egy szünetbe meg is tömtük,egész emeleten banán illat volt,jöttek át mási kteremből h mi a francér nem sózlunk nekik h pipa van XD

aztán tanár jön be,látja h füstöl vmi,néz,azt megy tovább :D

de ehhez milyen fas.znak kell már lennie a tanárnak!? :D

mondjuk ha tanár lennék engem nem zavarna ha pipáznának a teremben, mert jó is az illata meg hangulatos, és "társaságotösszehozó" elfoglaltság :rolleyes:

az meg más kérdés h mekkora elbutulás lenne abban a suliban ahol tanárkodnék :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hor1

de ehhez milyen fas.znak kell már lennie a tanárnak!? :D

mondjuk ha tanár lennék engem nem zavarna ha pipáznának a teremben, mert jó is az illata meg hangulatos, és "társaságotösszehozó" elfoglaltság :rolleyes:

az meg más kérdés h mekkora elbutulás lenne abban a suliban ahol tanárkodnék :lol:

Hát a sima dohánnyal megtömött pipa nem butít egy cseppet se...

Link to comment
Share on other sites

Qwhat

Hát a sima dohánnyal megtömött pipa nem butít egy cseppet se...

ja de ha én tanárkodnék az butítana... :rolleyes:

nah csak h ne offoljak...:

próbált vki vegyesgyümölcsös dohányt? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Guest

Hát a sima dohánnyal megtömött pipa nem butít egy cseppet se...

hát nemtom azé mosolyra fakaszt néha meg furcsa gondolatok jönnek közbe :D

ja de ha én tanárkodnék az butítana... :rolleyes:

nah csak h ne offoljak...:

próbált vki vegyesgyümölcsös dohányt? :unsure:

van többfajta vegyesgyümölcs és Nakhla típusú fekete dobozosat cíítam,az oylan multivitaminos cappyre emlékeztetett :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1

hát nemtom azé mosolyra fakaszt néha meg furcsa gondolatok jönnek közbe :D

Akkor én valamit nagyon rosszul csinálhatok. :D

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Én már a pipázás elő kapujában vagyok, de egyvalami még nem tiszta:

Mennyi időnek kell eltelnie a szén begyújtásától a dohány szívhatóságáig?

És a Szultán Center a Thököly út melyik részén van? Keleti Pu. környéke? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Guest

Én már a pipázás elő kapujában vagyok, de egyvalami még nem tiszta:

Mennyi időnek kell eltelnie a szén begyújtásától a dohány szívhatóságáig?

És a Szultán Center a Thököly út melyik részén van? Keleti Pu. környéke? :unsure:

attól függ..fél szénnél kb 1 perc,egésznél kb 2-3

de amíg jön a csillagszóró szerű réteg,addig tartsd a széncsipesszel..ha már nem jön fújd meg és ha látod h mindenhol izzik [főleg az alja a fontos]akkor rárakhatod a dohányra és mehet a füstölés :smile:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

A Sultancenter a Keletihez van közel.

Hát onnantól hogy begyújtottad a szenet pár perc és szívhatod a rendes dohányt is, de addig sem vészes, az ember hamar hozzászokik a szén enyhén maró ízéhez, de nem kell neki több 2-3 percnél még egy kezdőnek sem hogy begyújtsa rendesen, utána már csak a csipesszel néha meg kell igazítani a szenet hogy folyamatosan izzon, és dohánytól függően 30-60 percig élvezheted :smile:

Amúgy nem gáz szerintem 15 évesen pipázni, öcsém is annyi én meg 17, nemrég vettem meg az első saját pipámat (47 centis), és öcsémmel meg pár haverommal szoktunk kint a szilvafánk alatt pipázni a gyepünkön :D

Jah és ezt anyémék is tudják, és szerencsére tolerálják a dolgot (nem dohányoznak amúgy), és néha ők is beleszívnak :smile:

Link to comment
Share on other sites

Kreator

attól függ..fél szénnél kb 1 perc,egésznél kb 2-3

de amíg jön a csillagszóró szerű réteg,addig tartsd a széncsipesszel..ha már nem jön fújd meg és ha látod h mindenhol izzik [főleg az alja a fontos]akkor rárakhatod a dohányra és mehet a füstölés :smile:

A Sultancenter a Keletihez van közel.

Hát onnantól hogy begyújtottad a szenet pár perc és szívhatod a rendes dohányt is, de addig sem vészes, az ember hamar hozzászokik a szén enyhén maró ízéhez, de nem kell neki több 2-3 percnél még egy kezdőnek sem hogy begyújtsa rendesen, utána már csak a csipesszel néha meg kell igazítani a szenet hogy folyamatosan izzon, és dohánytól függően 30-60 percig élvezheted :smile:

Köszönöm szépen a segítségeteket! :smile: Már túlcsordulok az elméleti tudástól, itt az ideje a gyakorlatnak.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Köszönöm szépen a segítségeteket! :smile: Már túlcsordulok az elméleti tudástól, itt az ideje a gyakorlatnak.

gl&hf :D

Link to comment
Share on other sites

Prox47

hát ez LOL ahol én lakok nincsen vizipipa dohány van de csak rendelésre tudnak hozni pipát kérdezem mennyi idő hát kb 2-3 hét,kérdem mért ilyen sok idő,azt mondja h leadja a rendelést de vki mindíg elkeveri a postánn meg stbstb.szal majd ha felmeek pestre beszerzek egyet

egy kérdés:hogyan tudok házilag olyan pipát csinálni amibe dohányt kell tennem nem cigit

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

hát ez LOL ahol én lakok nincsen vizipipa dohány van de csak rendelésre tudnak hozni pipát kérdezem mennyi idő hát kb 2-3 hét,kérdem mért ilyen sok idő,azt mondja h leadja a rendelést de vki mindíg elkeveri a postánn meg stbstb.szal majd ha felmeek pestre beszerzek egyet

Milyen messze lax BP-től? Én érdi vagyok, nekem kb. 20 perc, és szerintem ennyit megér, de akkor legalább 300-500 grammot vegyél dohányból hogy ne kelljen sűrűn megjárni ezt az utat. Pipát pedig sok helyen tudsz venni BP-en, szinte minden forgalmasabb helyen találsz arab, vagy ajándék üzletet (vagy Arab-Ajándék üzletet :tongue: ), mindenhol kb. ugyanazok az árak vannak, én a 47 centis pipámat 4 ezerért vettem, és szerintem megérte a pénzét.

Link to comment
Share on other sites

5m0k3r

hát ez LOL ahol én lakok nincsen vizipipa dohány van de csak rendelésre tudnak hozni pipát kérdezem mennyi idő hát kb 2-3 hét,kérdem mért ilyen sok idő,azt mondja h leadja a rendelést de vki mindíg elkeveri a postánn meg stbstb.szal majd ha felmeek pestre beszerzek egyet

egy kérdés:hogyan tudok házilag olyan pipát csinálni amibe dohányt kell tennem nem cigit

Hali.

Felénk sincs vízipipás bolt, ezért én rendelni szoktam. Több webshopot is kipróbáltam már, mindig 3 munkanapon belül megkaptam a rendelt árut, és a minősége is kifogástalan volt eddig. Persze csak akkor érdemes így rendelni ha többminden kell, mert a postaköltség 1300 HUF körül jön ki. Én pl. megrendelek 1-2 havi cuccot (pl. 40 szén, 500g dohány) és így már nem akkora a veszteség. Ráadásul olcsóbb mint a benzin ha elmennék személyesen! :D ...Csak itthon üldögélek a gép előtt, a postás meg hozza a cuccot. :lol:

Link to comment
Share on other sites

IronG

Hali, csak arról szeretnélek kérdezni titeket hogy a Bong-ról mi a véleményetek? Ugyanaz mint a vizipipa?

A választ előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Felénk sincs vízipipás bolt, ezért én rendelni szoktam. Több webshopot is kipróbáltam már, mindig 3 munkanapon belül megkaptam a rendelt árut, és a minősége is kifogástalan volt eddig. Persze csak akkor érdemes így rendelni ha többminden kell, mert a postaköltség 1300 HUF körül jön ki. Én pl. megrendelek 1-2 havi cuccot (pl. 40 szén, 500g dohány) és így már nem akkora a veszteség. Ráadásul olcsóbb mint a benzin ha elmennék személyesen! :D ...Csak itthon üldögélek a gép előtt, a postás meg hozza a cuccot. :lol:

Nekem meg még mindig olcsóbb ha magam megyek el valamelyik boltba, mivel nekem van bérletem (tanítási időben a suli miatt, nyáriszünetben meg a meló miatt, bemennék én autóval is, de ha egyszer úgyis van bérletem nem fogok a melegben a dugókban rohadni és legalább benzint sem égetek el annyit :smile: )

Amúgy kétségtelen hogy webshopból csak akkor érdemes rendelni ha egyszerre sokmindent veszel, de szerintem még így is sok az a 1300 forint.

Hali, csak arról szeretnélek kérdezni titeket hogy a Bong-ról mi a véleményetek? Ugyanaz mint a vizipipa?

A választ előre is köszi!

Hát így névről ismerősen cseng, de nem nagyon tudom most összerakni a képet hogy mi is az, talán valamilyen fotót mutathatnál :wink:

(Szerkesztve: találtam képet róla, és igen, olyasmi mint a vízipipa, konkrétan a vízipipa egy kis kézi változata, csak én más néven ismerem)

Link to comment
Share on other sites

5m0k3r

Hali, csak arról szeretnélek kérdezni titeket hogy a Bong-ról mi a véleményetek? Ugyanaz mint a vizipipa?

A választ előre is köszi!

Hali.

A bong működési elve ugyanaz mint a vízipipának, de azt nem ízesitett dohány szívására tervezték hanem zöldhöz. Általában teljesen üvegből készül, és csak 2-3g "dohány" fér bele, míg a vízipipába 8-10g -vagy több.

Nekem személy szerint sok tetszik a bongok közül is, de mivel nem használnám, így nem fizetek érte. :wink:

Stauffenberg!: Igazad van. Ha lenne bérletem, és közelebb laknék Bp-hez, biztos személyesen mennék, de 70Km-re még a busz is minimum egy ezres (csak oda). Nekem ezért éri meg 1300-ért elhozatni. :D És nem megy rá fél napom az utazásra. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Prox47

Hali,vki eltudja mondani h tudok házilag olyan vizipipát csinálni ami dohánnyal műxik nem cigivel?

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Hali,vki eltudja mondani h tudok házilag olyan vizipipát csinálni ami dohánnyal műxik nem cigivel?

Műanyag cső, fém karika, tetszés szerinti üveg. ;>

Link to comment
Share on other sites

5m0k3r

Prox47!

Hali.

Nézd meg ezt: házi vízipipa

Nem a legszebb de ez is egy jó megoldás, kezdetnek jó. Bár láttam már egyszerűbbet, szebbet, gyorsabban elkészíthetőt, de azt nem találom. :huh: Szerintem azért ezt is ki lehet díszíteni! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Az a nem semmi ahogy ezt összehozta a csávókám :lol:

Osztálytársam is házilag csinált, de az övé többnyire hasonlít az eredetihez :smile:

Link to comment
Share on other sites

5m0k3r

:D De ebben pont az a szép hogy kicsit extra!

Csak nehogy összeolvadjon a szívószál a dohány alatt! :o

Én oda valami aluminium csövet használtam volna.

Na persze mikor mi van kéznél... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Prox47

kössz majd jáccok vele hogyan fog sikerülni jövőhéten megagiga lazulós massive attack 9inch nails hallgatós atom beállás várható arra kéne egy + pipa

Link to comment
Share on other sites

5m0k3r

kössz majd jáccok vele hogyan fog sikerülni jövőhéten megagiga lazulós massive attack 9inch nails hallgatós atom beállás várható arra kéne egy + pipa

Remélem összejön. :D

Ha kész lesz a pipád, feldobhatnál róla egy képet! B)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

kössz majd jáccok vele hogyan fog sikerülni jövőhéten megagiga lazulós massive attack 9inch nails hallgatós atom beállás várható arra kéne egy + pipa

Hát én épp most jöttem be a kertünkből, haverokkal tartottunk egy kis bemelegítést a holnapi NGoHT Warm Up partyra :tongue: Szóval bemelegítettünk egy bemelegítő partyra :lol: Jól elvoltunk most is, eltoltunk 2 adag sárgainnyés dohányt, plusz elpusztítottunk egy rekesz sört :lol: A különbség a mi mai "bulink" (jobban mondva bemelegítésünk) és a holnapi NGoHT party között hogy itt az én hardtechno mixeim mentek :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...