Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Oldies


freenemesis

Recommended Posts

XCube
6 hours ago, jagdtigger said:

Vagy csak ennyit segít egy nagyon "könnyű" oprendszer... :D

 

Elvileg mennie kéne, BIOS reset? :unsure: Nézz szét online hátha találsz olcsón belevalót.

Találtam már neten, 8GB lenne úgy 20 Ojró. De ha valahogy ki tudom játszani, akkor nem kerül semmibe, marékszám van itthon mindenféle RAM -om EDO -tól DDR3 -ig.

Btw találtam egy jumpert, ami csak egy tüskére van rádugva, csoda hogy a gép kitakarításakor nem reptettem el valahová. A probléma az, hogy fogalmam sincs miért van ott a jumper, mert a service manual nem elérhető neten és a lapon nincs semmi felirat :mad: .

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 minute ago, XCube said:

Találtam már neten, 8GB lenne úgy 20 Ojró. De ha valahogy ki tudom játszani, akkor nem kerül semmibe, marékszám van itthon mindenféle RAM -om EDO -tól DDR3 -ig.

Btw találtam egy jumpert, ami csak egy tüskére van rádugva, csoda hogy a gép kitakarításakor nem reptettem el valahová. A probléma az, hogy fogalmam sincs miért van ott a jumper, mert a service manual nem elérhető neten és a lapon nincs semmi felirat :mad: .

Az a baj hogy neten semmi konkrét infó nincs erről csak találgatás...... Szerintem írj a gyártónak hogy elő tudnák-e ásni a manualt. (Egy próbát megér :D ).

Link to comment
Share on other sites

XCube
Just now, jagdtigger said:

Az a baj hogy neten semmi konkrét infó nincs erről csak találgatás...... Szerintem írj a gyártónak hogy elő tudnák-e ásni a manualt. (Egy próbát megér :D ).

A nagyobb verzióhoz megtaláltam a 207 oldalas manualt, de abban nem ez a lap van.

HP Workstation XW6200 egyébként.

Szerk.: Megtaláltam, az a password reset jumper, így nem véletlen, hogy nincs zárva :D . Viszont nem segít tovább :( .

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

marékszám van itthon mindenféle RAM -om EDO -tól DDR3 -ig.

Itthon csak SD meg DDR1 van ami nincs használatban. BTW múltkor találtam a szobámban egy nagy marék DDR1-es memóriát. Persze egy kivételével mind 256-os csak :angry:
Ekkor jutott eszembe, hogy anno mikor az Atlon XP-t bontottam akkor már 2GB RAM volt benne, egy 1GB-és meg két 512MB-os. Arra emlékszem, hogy a 1GB-osat villámgyorsan elvitték meg az egyik 512-est is, az az 512-es amit most találtam a sok 256-ossal meg lehetett a másik ami anno benne volt. 
A lényeg, hogy rájöttem, hogy kitoltam magammal, mert így most a visszaélesztési projectnél - hacsak nem akarok rá költeni, és nem akarok - akkor be kell érjem 512+2×256MB RAMmal. Mindegy, egy 1700+-os Athlon XP-nek még az is gyanúsan sok RAM, többnyire 256MB-val vagy jobb esteben 512-vel futottak még ezek. 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
XCube

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 3/24/2021 at 10:30 PM, XCube said:

 

LOL, erre emlékszem, tényleg, ilyen is volt! 

Pont nemrég kezdtünk el keresni egy project részeként egy 5GHZ-re alkalmas P4-et, de sajnos amit találtam a társaságban az egy 3069-es ami 4033MHZ után elkezdett instabilkodni, és zsebtigrissé vált :(
Azóta, úgy tűnik megoldódik a helyzet (másik CPUval),  de most a vírus és egyéb gondok lassítják a preformanszt amit tervezek :D:D
(messertől szereztük mi is a folyékony nitrogént anno :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...