Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fejhallgatók, Fülhallgatók, Hangfalak


_Maxtreme_

Recommended Posts

serginho

Hát mondjuk stúdiókba nem igazán gyakori a mikrofonos fejes xD

na,ha valakinek ott támad kedve CS-zni...xD

Link to comment
Share on other sites

yup

Szevasztok, nekem van egy logitech usb headsetem. tökéletesen szól nagy zsír meg minden de az a problémám hogy megtekeredik a vékonyabbik zsinorja és félek hogy valami kárt fog okozni ez a bizonyos tekeredés. Nem tudjátok hogy mit lehet ez ellen tenni ? Folyamatosan megtekeredik ha felveszem ha leteszem mindenhogy :blink:

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Szevasztok, nekem van egy logitech usb headsetem. tökéletesen szól nagy zsír meg minden de az a problémám hogy megtekeredik a vékonyabbik zsinorja és félek hogy valami kárt fog okozni ez a bizonyos tekeredés. Nem tudjátok hogy mit lehet ez ellen tenni ? Folyamatosan megtekeredik ha felveszem ha leteszem mindenhogy :blink:

Cseréld ki egy vastagabbra, vagy vigyázz rá, vagy vegyél egy másikat. :smile:

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

na,ha valakinek ott támad kedve CS-zni...xD

jogos xD

Link to comment
Share on other sites

alienpapa

Van egy Zalman ZM-RS6F 5.1-es fülesem, de sztem nincs benne woffer. Valakinek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata?

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Sok jót nem hallottam (olvastam) ezzel az 5.1-es csodával kapcsolatban. Főleg a mélyeit fikázzák nagyon. De akkor márt értem hogy miért.

Ez már nálam alapból kizáró ok lenne a vásárlásnál :smile:

Más:

Gondoltam írok 1kis tapasztalatot az új fejesemről, ha már az előzőkről írtam :smile:

Monacor MD-6200

IPB Image

Tulajdonságok:

Mágnes: Samarium-Cobalt

Frekvencia átvitel: 10-30000Hz

Hangszóró Átmérő: Ø 50mm/Ø 30mm, dyn

Impedancia: 42Ω

Maximális energia-bemenet: 300mW

Érzékenység: 101dB/1mW

Kábelhossz: 2.9m

Súly: 270g

Ár: ~18-20k

Mint az 1 professzionáis stúdiófejhallgatótól elvárhatjuk, a termék piszkosul tiszta, és dinamikus hangzást kölcsönöz. Nem egy és nem 2 nagyfejest hallottam már, de ez messze üt mindent kategóriájában.

Igazából minden zenetípushoz használhatjuk, mert kitünően adja vissza mint a magas/közép/és mély tartományba eső hangokat is.

A viselete nagyon kényelmes, nem izzad bele az ember feje.

Szóval aki a jövőben 20k-s magasságba szeretne fejhallgatót vásárolni, ha teheti próbálja ki ezt. Nem fog csalódni.

1 negatívuma van neki, mégpedig hogy viszonlyag halk. (mmint a régimhez képest) Nade annyi baj legyen, több hangerőt kell ráadni. :smile:

1 biztos, amíg ez (neadjisten) tönkre nem megy, nem fogom lecserélni :smile:

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Van egy Zalman ZM-RS6F 5.1-es fülesem, de sztem nincs benne woffer. Valakinek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata?

mármint mi? mély? nem véletlenül... az egy "kompakt" rendszer... akkora méretben nem lehet előállítani mély hangokat...

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Így is gondolom ölég nehéz.. Ha beletettek volna még 1 sugárzót ami a mélyet nyomja..hátő :smile: Meg ennek fizikai akadályai is lettek volna szvsz.

szerk: ejj de gáz a frekiátvitele: Frequency Response 50Hz ~ 20KHz

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sok jót nem hallottam (olvastam) ezzel az 5.1-es csodával kapcsolatban. Főleg a mélyeit fikázzák nagyon. De akkor márt értem hogy miért.

Ez már nálam alapból kizáró ok lenne a vásárlásnál :smile:

Más:

Gondoltam írok 1kis tapasztalatot az új fejesemről, ha már az előzőkről írtam :smile:

Monacor MD-6200

IPB Image

Tulajdonságok:

Mágnes: Samarium-Cobalt

Frekvencia átvitel: 10-30000Hz

Hangszóró Átmérő: Ø 50mm/Ø 30mm, dyn

Impedancia: 42Ω

Maximális energia-bemenet: 300mW

Érzékenység: 101dB/1mW

Kábelhossz: 2.9m

Súly: 270g

Ár: ~18-20k

Mint az 1 professzionáis stúdiófejhallgatótól elvárhatjuk, a termék piszkosul tiszta, és dinamikus hangzást kölcsönöz. Nem egy és nem 2 nagyfejest hallottam már, de ez messze üt mindent kategóriájában.

Igazából minden zenetípushoz használhatjuk, mert kitünően adja vissza mint a magas/közép/és mély tartományba eső hangokat is.

A viselete nagyon kényelmes, nem izzad bele az ember feje.

Szóval aki a jövőben 20k-s magasságba szeretne fejhallgatót vásárolni, ha teheti próbálja ki ezt. Nem fog csalódni.

1 negatívuma van neki, mégpedig hogy viszonlyag halk. (mmint a régimhez képest) Nade annyi baj legyen, több hangerőt kell ráadni. :smile:

1 biztos, amíg ez (neadjisten) tönkre nem megy, nem fogom lecserélni :smile:

20000Ft-ért, nem nagyon árulnak professzionális fejhallgatót, minimum a kétszereséért, de inkább jóval többért, már igen, márkában is inkább az AKG, Sennheiser, stb a "menő" ha lehet így fogalmazni egy studio-fülessel kapcsolatban. :smile:

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Pedig nem az újjamból szoptam :smile:

01

02

03

04

05

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Pedig nem az újjamból szoptam :smile:

01

02

03

04

05

Ok, én nem arra értettem, hogy ennyiért nincs fejhallgató, hanem arra, hogy a studio-füleseket azért ennél jóval drágábban vesztegetik.

Vezetékes fejhallgatók AKG

Stúdió fejhallgatók AKG

terméknév

megnevezés

bruttó ár

K141 Monitor

Félnyitott fejhallgató, 600 ohm

28 000 Ft

/

db

K141 Studio

Félnyitott fejhallgató, 55 ohm

30 000 Ft

/

db

K171 Studio

Zárt fejhallgató, 55 ohm

36 000 Ft

/

db

K271 Studio

Zárt fejhallgató, 55 ohm

44 000 Ft

/

db

K240 Studio

Félnyitott fejhallgató, 55 ohm

37 000 Ft

/

db

K240 DF

Félnyitott fejhallgató, 600 ohm

38 000 Ft

/

db

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

hát, az elözőm elromlott sajnos, mondjuk igaz hogy nagyon idegesítette a formálya a fülemet. egy fehér, asszem jvc volt, olyan tokban árulják mint az úszó szemüvegeket.

most vettem egy kicsit drágán egy panasonic-ot 3500-ért és ahogy eddig körül belül fél percnyi halgatás után megtapasztaltam nagyon jól szuperál. Modjuk amíg kiműtöttem a kábeleket abból a feltekerős izéből azalatt elvesztettem a hüvelyk újjamat, de legalább kijött :D :D :lol: :lol: :sad:

egy valamit szeretnék kérdezni: volt egy ábráján egy olyan hogy kívül is van hangszoró, meg is találtam, nagyon aprócska. az hogy juttattja ki a hangot? mert nagyon halknak hallom így. tudom hogy nem írtam típust meg képet sem adtam, de ha valakinek hasonló dolga van a sajátján az mondja meg legyen szíves hogy ez hogy is működik.

Link to comment
Share on other sites

alienpapa

Annyit megértettem. hogy nem működik, vagy nincs benne mély, de azt h miért már nem vágom. Hiába, az angol tudásom kicsit hiányos.

mármint mi? mély? nem véletlenül... az egy "kompakt" rendszer... akkora méretben nem lehet előállítani mély hangokat...

Mit jelent az h kompakt rendszer? De he nem lehet előállítani mély hangokat, akkor mi a facért arulják 5.1-es fülesként, amikor az valojában csak 5.0?

Link to comment
Share on other sites

Typhoon97

Maxtreme szted: Monacor MD-6200 vagy Sennheiser HD555 ???

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Utóbbival kapcs. nincs tapasztalatom, passz.

Link to comment
Share on other sites

Typhoon97

Utóbbival kapcs. nincs tapasztalatom, passz.

Mer nem tudok választani, de sztem a Seni lesz, kiváltképp hogy nem találtam MO-n Monacor forgalamazót sehol :o :sad:

Link to comment
Share on other sites

rexusmaximus

SEGÍTSÉG!!!!

az alaplapon van egy integrált hangkártya 5,1- es, de hátul csak 3 lyuk van 5 helyett(kispórolták a lyukakat, szerintem), de műkszik az 5,1. Na a probléma az, hogy vettem egy mikrofonos fejhalgató. bármyelyik lyukba dugom(rossz az aki rosszra gondol) nem működik a mikrofon. Hogyan lehetne megoldani.

Link to comment
Share on other sites

serginho

SEGÍTSÉG!!!!

az alaplapon van egy integrált hangkártya 5,1- es, de hátul csak 3 lyuk van 5 helyett(kispórolták a lyukakat, szerintem), de műkszik az 5,1. Na a probléma az, hogy vettem egy mikrofonos fejhalgató. bármyelyik lyukba dugom(rossz az aki rosszra gondol) nem működik a mikrofon. Hogyan lehetne megoldani.

ehh...tényleg csak 3 lyuknak kell lenni...másrészt a rózsaszínbe dugd és winben hangrögzítővel vegyél fel hangot vele...akkor tudni fogod jó-e(és gondolom van rajta hangerő gomb,akkor csavargatsd szépen...)

1ébként a füles részt(zöld)meg a ződ jukba dugd :D

Link to comment
Share on other sites

Typhoon97

ehh...tényleg csak 3 lyuknak kell lenni...másrészt a rózsaszínbe dugd és winben hangrögzítővel vegyél fel hangot vele...akkor tudni fogod jó-e(és gondolom van rajta hangerő gomb,akkor csavargatsd szépen...)

1ébként a füles részt(zöld)meg a ződ jukba dugd :D

mindig is tuttam ,hogy az informatika egy perverz dolog xD :lol: :smile:

Link to comment
Share on other sites

bandollero

Mer nem tudok választani, de sztem a Seni lesz, kiváltképp hogy nem találtam MO-n Monacor forgalamazót sehol :o :sad:

A Monacor honlapja alapján most sok egyéb fülessel együtt ez is akcióban van (13.280 Ft)

Monacor akcio

Tudnak ajánlani viszonteladót is, sőt a honlapon van is egy pár.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

nah 13-ért nagyon jó vétel.. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Meridius

SEGÍTSÉG!!!!

az alaplapon van egy integrált hangkártya 5,1- es, de hátul csak 3 lyuk van 5 helyett(kispórolták a lyukakat, szerintem), de műkszik az 5,1. Na a probléma az, hogy vettem egy mikrofonos fejhalgató. bármyelyik lyukba dugom(rossz az aki rosszra gondol) nem működik a mikrofon. Hogyan lehetne megoldani.

Szerintem óvatosan dugdosd, nekem az egyik mikrofonom sz×rrá ment e miatt, mert véletlenül rossz dugba dugtam a sötétben.

Link to comment
Share on other sites

serginho

Szerintem óvatosan dugdosd, nekem az egyik mikrofonom sz×rrá ment e miatt, mert véletlenül rossz dugba dugtam a sötétben.

hát azt tényleg nagyon rossz helyre dugtad,mert én már számtalanszor cseréltem fel a mikrofon és hangszóró csatlakozóját,és semminek sincs semmi baja...

Link to comment
Share on other sites

Meridius

hát azt tényleg nagyon rossz helyre dugtad,mert én már számtalanszor cseréltem fel a mikrofon és hangszóró csatlakozóját,és semminek sincs semmi baja...

Most néztem, a tesómnak működik az a mikrofon (amit rossz helyre dugtam), csak nekem nem :unsure: De a másik (ami az én gépemnél van), az most jól működik, szal nem tom mi lehet a gond :unsure: Na mind1 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...