Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fejhallgatók, Fülhallgatók, Hangfalak


_Maxtreme_

Recommended Posts

Jackassbomb

De ez az adapter is jó, csak drágább mint a másik kábel. Szóval ha az amit rákötsz C14 csatlakozós, akkor olcsóbb NRL kábellel azonnal rákötni mint adaptert használni.

Speciel a két hangfal az, de csak azok sajna. No mindegy, ez már legyen az én bajom akkor. :)

Köszönöm a helpet!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gerro

hali

2.1-es hangszóróm van, müxik is jól (valami M-Tech)

de ha bedugom a fejhallgatót, akko má nem szól

oka? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ettõl a tárolási módtól lehet baja a fülesnek?

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Godzillamessage

Vettem egy normálisnak mondható fülest, viszont nem nagyon (nagyon nem) boldogulok a beállításokkal. ögüü

Van ugye a monitorom ami alapértelmezett eszközként videókártyából (?) display porton kapja a hangot. A fülest alapértelmezett kommunikáció eszköznek tudtam csak beállítani, így csak pl a skype-ra tudom használni, más esetben meg se nyikkan.

Be lehet valahogy állítani, hogy mindkettő szóljon, vagy van valami kényelmesebb mód az átkapcsolásra? Mert ez így elég ratyi..

Edited by Godzillamessage
Írásjelek hiánya... :(
Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Windows beállításokban csak az a lehetőséged van hogy a rendszer beállításokban mindig átváltod hogy melyik legyen az alapértelmezett eszköz és az fog szólni. Viszont megoldható szoftveresen az is hogy mindkettő szóljon egyszerre, Voicemeeter-nek hívják a programot és ingyenes.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Na, addig variáltam, míg a végén le kellett törölnöm minden hangvezérlőt, mert már semmi nem szólt sehogy... mekkora zseni vagyok... :omg:

Frissítettem az AMD illesztőprogramját, így helyreállt a rend. Marad az alapértelmezett eszköz átkapcsolása, jobb híján. :D

Köszi a segítséget, a Voicemeeter-t eltettem. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
XCube

Az egyik macskánk jóvoltából ma rövidebb lettem egy fejhallgatóval, ami azt jelenti, hogy rövid távon vennem kell egy újat. A mi számomra fontos:

- első sorban játékra kell, nem vájtfülű tömörítetlen zenehallgatási célra (arra majd később extra hangkártyával)

- éppen a játékok miatt jó lenne ha 5.1 vagy 7.1 lenne (nem tudom ezek mennyire jók amúgy)

- jó lenne ha működne PS3 -al is, de ez nem kimondott cél, elsősorban PC -hez keresek

- legyen kiegyensúlyozott hangzásvilága, lehetőleg ne legyenek gyengék a magas hangok de a basszus sem

Nem vagyok képben a piacon lévő termékekkel azért is kérném a ti segítségeteket, amit előre is köszönök :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gebali1991

Azt szerintetek hogy érdemes megoldani, ha két külön mikrofonnal akarok egy gépen venni? Mindkét felvevő jack-es.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Nem teljesen a topikhoz kapcsolódik, de mivel sajátja nincs (vagy a második oldalon van ahova meg sem kísérelek átnézni mivel senki más sem fog): mikrofonok.

Van idehaza 2, egy száz éves asztali Speedlink SL-8707-SSV és egy ezer éves noname fejemre is pici pálcikából készült Ednet fejhallgató a végén egy mikrofonnal amivel nevetséges módon kísérletezek úgy hogy a nyakamon van a fejhallgató hogy a mic a számnál, fejemen a saját fejhallgatóm, és az istennek nem tudom egyiket sem beállítani úgy hogy ne legyen brutális statikus zaj (+10dB-t rá kell rakjak Windows-ban különben meg túl halk akkor is ha a számban van, és így 1-2%-os játszogatással be lehet lőni úgy hogy "oké" legyen) egy amúgy néma csend környezetben ahol max a gép hűtése megy. Sok sok idézőjellel oké, mert a legjobb esetben is olyan mint ha egy mosógép menne tőlem pár méterre, ami oké hogy csendesebb, de ott van, az esetek 90%-ában viszont a sistergő, igen hangos háttérzaj a jellemző. Steam-en még egész jó a voicetest, de Battle.NET állandó szenvedés, kísérleteztem Filmora-val is, ott épp a kettő között vagyok... szeretnék végre egy normális, lehetőleg asztali USB mikrofont (a meglévők még erősen a rózsaszín analóg színeikben vonulnak fel), amire úgy ~15k-t vagyok hajlandó szánni. Kábel ha 1-1,5m megvan már elég.

Az egész mikrofon témára úgy gondolok hogy olyan mint az étel, akkor derül ki hogy milyen ha személyesen van alkalmam kipróbálni. Fejhallgatókkal is így voltam, némi research és két hét elteltével úgy éreztem már sokkal beljebb vagyok, de mikrofon esetében nem annyira bízok benne hogy +10k az árban különbséget jelent, ha igen mekkorát, milyen márkák esetében stb., eléggé új vizeken evezek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Dani991

Sziasztok!

Tegnap úgy jártam, hogy kedvenc fejhallgatóm, melyet több, mint 15 éve használtam, sajnos megadta magát. A vezeték kb. első 20 cm-en egyszerűen megkeményedett az idő során és eltört. Mármint a vezeték burkolata tört csak el, a fém drót így kilátszik, és az láthatóan egyben maradt, de ettől függetlenül a fejhallgató jobb oldala elnémult.

Látom, nem volt mostanában pörgés ebben a témában, de azért rákérdezek, hátha valamelyikőtök mostanában vásárolt valami szuper fejhallgatót, amit ajánlani tud.

Elkezdtem nézegetni, hogy manapság miket lehet kapni, és azt hiszem, most már beadom a derekam, és valami vezeték nélkülire fogok célozni, akármennyire is ellene voltam eddig. Először ilyeneket vettem fontolóra, mint Bose QuietComfort 35 II, Sennheiser PXC 550-II, de ezeknek horribilis ára van. Csak akkor fektetnék be ilyenbe, ha meg lennék róla győződve, hogy kibírja legalább 10 évig, vagy ha adnának legalább 5 év garanciát, de nem, 2 év van mindkettőre, és már csak az akkumulátor miatt is esélytelennek látom, hogy 10 évig kitartanának.

Esetleg Ti tudtok ajánlani valami megfizethetőbb, de viszonylag jó minőségű darabot? Igazából a fent említett két modellt sem feltétlenül vetem el abban az esetben, ha van tapasztalatotok velük (esetleg márkán belül másik, hasonló árkategóriájú termékről), és úgy gondoljátok, hogy minden fillért megér.

Egy kis irányzék, hogy körülbelül mit keresek:

  • Beépített mikrofon (mindegy, milyen design; lehet "száj elé lógó", illetve olyan is, mint a fenti két példa)
  • Jó hangminőség (hangszóró rész). Semmiképpen sem várom el, hogy a világ legszuperebb, audiofileknek készült kifogástalan hangzása legyen, de azért elvárnám, hogy az átlagnál legyen jobb.
  • Jó hangminőség (mikrofon rész). Itt sem világrekord stúdióminőséget szeretnék elérni, hanem szintén az átlagosnál jobbnak mondhatót, mellyel minőségi hívásokat lehet lebonyolítani anélkül, hogy az illető a túloldalon azt gondolná, hogy a Marsról hívom.
  • Nagyon örülnék neki, ha a mikrofon zajszűrős lenne (nem egy space shuttle indításának a hangját kell kiszűrni, hanem kb. annyit, hogy ha rajtam kívül van másik személy is a szobában, az ő csámcsogása és egyéb hangeffektusai ne hallatszódjanak be). Ez a szempont kompromisszumképes, de tényleg nagyon sokat jelentene nekem, ha ezt tudná.
  • Órákon át tartó használat során is kényelmes
  • Mindenképpen fejre rakható, füleket körülvevő kialakítást szeretnék, nekem a fülbedugós, agybadugós megoldások nem jönnek be.
  • Amennyiben vezeték nélküli, akkor legalább 15 óra üzemidő egy feltöltéssel
  • Legalább 2 év élettartam; nem szeretném félévente cserélgetni, mint a kollégáim.

További szempontok, amiket abszolút nem várok el, de mindenképpen plusz pont lenne:

  • Bluetooth-os
  • Egyszerűen lehet váltogatni audio source-ok között
  • Aktív zajszűrő (hangszóró rész)
  • Hangerőszabályzó 

Mire tervezem használni?

  • Legfőképpen munkahelyi és privát hívásokra, számítógépen és telefonon egyaránt
  • Zenehallgatás
  • Némi játék
  • Átlagosan napi 5-10 órát nyüstölném

Ami az anyagiakat illeti, nem feltétlenül törekszem a legolcsóbbra, én hajlandó vagyok megfizetni a minőséget, de csak ésszerű keretek között. Én azt gondolom, az emlegetett Bose a maga 80-90 ezer forintos árával is jó vásár lehet abban az esetben, ha ennyiért bírja nekem 10 évig a gyűrődést és kipipálja a teljes fenti listámon az összes elvárásomat. Ha mondjuk 2 év alatt tönkremegy, akkor 20 000 Ft-nál többet nem adnék érte. És így tovább, arányosan.

Szívesen veszem a konkrét ötleteket, tapasztalatokat, illetve iránymutatást is, hogy milyen márkák lehetnek megbízhatóak.

Link to comment
Share on other sites

payskin
10 hours ago, Dani991 said:

Először ilyeneket vettem fontolóra, mint Bose QuietComfort 35 II, Sennheiser PXC 550-II, de ezeknek horribilis ára van.

Egyrészt horribilis áruk van, másrészt ebben a kategóriában a Sony WH-1000XM3 és az új WH1000-XM4 köröket fut a Bose és a Sennheiser körül, tehát ha mégis erre felé indulnál, ennek mindenképp nézz utána. Kettővel korábbi melóhelyemmel vetettük meg valamelyik kisebbik Sonyt, az 55-60 ezres árkategóriájút. Már abban is csodálatos volt dolgozni, mert a zajszűrő az egész szobát kizárta, de a kolléga szerint, aki hallgatott közben zenét is, nem volt annyira jó hangja.

Sajnos nagyon konkrét dolgot nem tudok ajánlani, mert abszolút nem vagy nem így használok fejhallgatót, ahogy te szeretnél. Tavasszal vettem egy CoolerMaster MH752-t ami USB-s, de baromi kényelmes, és ebben az árkategóriában elég penge a mikrofonja. Ráadásul cserélhető, tehát ha találsz/veszel hozzá jobb mikrofont, akkor azzal is tud működni. De csak chatre vagy multiplayer játékok alatti csevegésre használom. Zenét nem hallgatok, a telefonomhoz pedig egy ilyen faék egyszerű, 20 dolláros OnePlus USB C-s fülest használok, amin tudok podcastokat hallgatni meg beszélni is.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dani991

Köszönöm szépen, ez azt hiszem, jó hír, ugyanis épp most akartam írni megint a témában. Röviden összefoglalva, már rendeltem egy Sony WH-XB900N-t kb. egy negyed órája. :D

Egész nap a fejhallgatókat bogarásztam, és rájöttem néhány dologra, amire eddig nem gondoltam, mivel csak vezetékes eszközökkel volt dolgom eddig. A bluetooth eszközöknek bizony késleltetése van, de állítólag némely esetben akkora, hogy filmnézés közben érezhető, hogy késik a hang a képhez képest. Ugyanez játékra is igaz. És erre mondják, hogy akit ez zavar, az vásároljon olyan megoldást, amelyik az aptX kodeket támogatja, mert ennek a legalacsonyabb a késleltetése. Ehhez Qualcomm chipset megléte szükséges, amit a gyártóknak külön licenszelniük kell.

Az nem elég, hogy a fejhallgató rendelkezzen aptX-szel - természetesen amihez csatlakoztatjuk, annak is ismernie kell ezt a kodeket. A telefonom sajnos nem támogatja (pedig hardveresen megvan, ami kell, csak a kedves Xiaomi nem implementálta az Androidban), a laptopomon a beépített bluetooth adaptert már meg se néztem, az esélytelen. (Arról nem is beszélve, hogy a Bose sem rendelkezik aptX-szel.)

Végül elkezdtem nézegetni, hogy egyáltalán mi az, amit Magyarországon kapni lehet, olvastam teszteket, és így akadtam rá a WH-XB900N-re. Igazából csak annyi panasz van a hangminőségére, hogy a basszust kicsit túltolja (de ezt pont erre tervezték), és nekem ez nem hinném, hogy probléma lesz. Ami még jó hír, hogy az edigitalnál le is van árazva ~55 000 Forintra. Direkt megnéztem, hogy ez "igazi" leárazás-e vagy csak be vannak rúgva, de igen, a valós ára $250 lenne, ebay-en sem sokkal olcsóbb. Így le is csaptam rá. És imádkozom, hogy kibírja néhány évig.

Mégegyszer, köszi a javaslatot!

Link to comment
Share on other sites

moody

Jó pár éve bogaráztam én is a füleseket és azóta is egy középkategóriás Sennheiser van. Nincs benne beépített mikrofon (direkt ilyet kerestem) és a kábele cserélhető. Ha 100x nem esett le a földre akkor egyszer sem. Semmi baja, tehát strapabíró. Egész nap a fülemen lehet, ugyan úgy kényelmes. A hangzása is kiváló.

Van egy hasonló árkategóriájú Sonym is. A Sennheiser sokkal kényelmesebb, bár ez modell függő.

Ha most fülest vennék megfizethető árkategóriában az egy Monentum 2 lenne. Biztos vagyok benne hogy az 10 év múlva is füles marad és nem valami hulladék a szeméttelepen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dani991

Köszi az ajánlást! Teszek még egy kört, és körülnézek megint a Sennheiserek között.

Ha esetleg más is fejhallgatóra feni a fogát, íme a tapasztalataim 10 nap használat után.

Sony WH-XB900N

Nekem ez lett volna az első Bluetooth-os fejhallgatóm, és mint földi halandó, azt gondoltam, csak párosítom, és kész, működik.

Jobban utánaolvasva azt találtam, hogy maga a bluetooth kapcsolat eleve nem is képes jó minőségben egyszerre hangot produkálni és mikrofont is üzemeltetni. Vagy gyenge minőségben lehet hallgatni és beszélni (HSP protokol), vagy jó minőségben csak hallgatni (A2DP). Egyszerűen nem elegendő a bluetooth sávszélessége ahhoz, hogy jó minőségben lehessen egy hívást elintézni. Ezen állítólag segíteni fog a mostanában megjelenő 5-ös bluetooth szabvány.

Na de nekem hívásokhoz elegendő lett volna a HSP is - ha működött volna. Windowson annyira halkan vett a mikrofon, hogy akkor lehetett volna csak rendesen hallani, ha ordítozok. Linuxon egyáltalán nem működött, de ott szerintem a HSP protokol nincs rendesen implementálva, folyton eldobta a kapcsolatot. Androidon működött, hallani is lehetett engem a túloldalon, de csak éppen hogy - rosszabb volt a hangom, mint a telefon beépített mikrofonján keresztül.

Csináltam egy firmware frissítést a Sony androidos applikációján keresztül, amivel azt értem el, hogy Windowson többé egyáltalán nem működött a mikrofon, míg Androidon és Linuxon változatlan volt a helyzet.

Ezek után ráeszméltem, hogy hát ni-ni! Adtak ehhez kábelt is! Igen ám, de az USB kábelen keresztül csak tölteni lehet, a jack kábelen keresztül pedig csak a fejhallgató része működik, a mikrofon nem (bár a Windows és a Linux felismeri, mint mikrofon, de tök süket), míg az Android csak sima fejhallgatóként érzékelte.

Tartalomfogyasztásra a hangminősége az nagyon jó. Nem mondom, hogy abszolút tökéletes, de messze az átlag felett van, szerintem nagyon jó hangja van, a basszusa pedig valóban brutális, a szemgolyóim is berezonálnak, ahogy mondják.

Az akku bőven kibír 2 napi kemény használatot, és hosszú órákig való viselés után is tökéletesen kényelmes. Hatótávra sem volt panasz, kb. 15 méterről is vette az adást, úgy is, hogy legalább három fal is akadályozta.

A zajszűrésről nem tudom, mit mondjak. Nem vagyok lenyűgözve tőle, azonban nincs is semmiféle összehasonlítási alapom; nem tudom, mennyire kellene hatásosnak lennie. Jelentősen lecsökkentette a zajokat, de továbbra is hallottam mindent kívülről. Ettől függetlenül azért örültem neki, az a kicsi is több a semminél.

Még ha vezetéken keresztül működött volna a mikrofon, akkor megtartottam volna, de így... én mindent megpróbáltam, hogy jó legyen, de ezzel semmiképpen sem lehet dolgozni. Kér érte.

Olyanok számára, akiknek nincs szüksége mikrofonra, tökéletes választás lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Jimkingdom

Beújítottam egy vezeték nélküli headsetre. Kettő volt amit néztem mert árban nem akartam 35 fölé menni. A Raizer Kaira és Xbox Wireless Headset közül végül is az utóbbi lett. 

Fontos szempontok ami alapján vásároltam:

- Xbox kompatibilitás

- minimum 15 óra akkumulátor idő

- ne legyen nagy belógó mikrofon

- tartós legyen

Ami extra az a bluetooth, így tehát lehet használni PC-vel, android, iPhone.

Kiállítási darabot sikerült vennem, szerencsére használat nyomait nem találtam rajta sehol. Egyszerű csomagolás, maga a headset meg egy kurta usb c töltőkábel. A fejhallgató elsőre nehéznek érződött, de mindenütt azt írják hogy könnyű. Elég strapabírónak érződik. A basszus kissé túl erős, de van egy equalizer amivel testre szabhatjuk a hangokat. Én egy 2 ezer Ft-os fülhallgatóról váltottam ami miatt a hangzás kb. ég-és föld. Szerintem zenére is használható, a countryban szóló gitárok hangját nagyon átadja, szép meleg hangzású. A hangereje is kiváló, de a játékoknál kicsit lehetne hangosabb szerintem, mert majdnem max hangerőn játszom. Egyszerre két eszköz is csatlakoztatható, de erősen meríti az aksit. Az akkumulátor kb. 20 órát bír nálam úgy hogy egy eszközre vagyok csatlakoztatva, és nem max hangerőn hallgatom.

Összeségében jó vétel, ajánlom.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Jimkingdom

Lenne egy kérdésem:

A Steelseries Arctic Nova 4X elvileg egy Xbox kpmpatibilis vezeték nélküli headset. De.

A kis betűvel a dobozon található hogy kompatibilis a Playstation, Switch és a Pc-vel is.

Csak arra vagyok kíváncsi hogy ezt vezeték nélkül tudja a Playstation-ön. Tudom hogy van egy kis dongle amit be kell dugni...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...