Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fejhallgatók, Fülhallgatók, Hangfalak


_Maxtreme_

Recommended Posts

_Maxtreme_

Gondoltam indítok 1 ilyen témát.

Itt lehetne megbeszélni, megosztani 1mással a tapaszalatokat a fej/fülhallgatókkal kapcsolatban.

Ha valaki épp vásárlás elõtt áll, nagyon hasznos lehet a topik. :smile:

Én a sajátjamról majd holnap írok, mamár fáradt vagyok (meg ittas kicsit.. :D)

ps: Boldog fenyõfát mindenkinek :smile:

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Gondoltam indítok 1 ilyen témát.

Itt lehetne megbeszélni, megosztani 1mással a tapaszalatokat a fej/fülhallgatókkal kapcsolatban.

Ha valaki épp vásárlás előtt áll, nagyon hasznos lehet a topik. :smile:

Én a sajátjamról majd holnap írok, mamár fáradt vagyok (meg ittas kicsit.. :D)

ps: Boldog fenyőfát mindenkinek :smile:

Nekem az az álmom, hogy egyszer a fejhallgatómon Beyer Dynamic felirat legyen...

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

1 db alkoholos filc kérdése :tongue: :D

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Hát, az ittas fórumozás műfajában szvsz ez eddig a legjobb produktum IPB Image És igen, boldog karácsonyt mindenkinek :smile:

Amit én 5e körül ajánlani tudok: Sennheiser HD201. Otthoni hallgatásra ebben az árkategóriában igen jó: könnyű, kényelmes. Csak az ember füle izgalmasabb játékok közben hajlamos a befülledésre vele, ez minden baja :sad: Szétszedni-fúrkálni meg nincs szívem: azt a havi 1 alkalmat elviselem.

Hasonló árban (~ 4-5e) headsetet - ventrizni meg skype-ra elsősorban - valaki tudna ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Hát, az ittas fórumozás műfajában szvsz ez eddig a legjobb produktum IPB Image És igen, boldog karácsonyt mindenkinek :smile:

Amit én 5e körül ajánlani tudok: Sennheiser HD201. Otthoni hallgatásra ebben az árkategóriában igen jó: könnyű, kényelmes. Csak az ember füle izgalmasabb játékok közben hajlamos a befülledésre vele, ez minden baja :sad: Szétszedni-fúrkálni meg nincs szívem: azt a havi 1 alkalmat elviselem.

Hasonló árban (~ 4-5e) headsetet - ventrizni meg skype-ra elsősorban - valaki tudna ajánlani?

Én erre gondoltam magamnak majd egyszer...

Beyer Dynamic DT 990 Edition 2005

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

thx, igyexik az ember :D

Igen erről a Sennheiser-ről hallottam (olvastam) már. Dícsérik a hangját, és ahhoz képest tényleg nem drága.

Link to comment
Share on other sites

Don_Armageddon

Olyan sok lenne ez a BEyer Dynamic? Majd gyűjtünk neked Gyu! :D

Én viszont megbizható mikrofon+fejhallgató kombót keresek!! A lLgitech PC Gamingem vezetéke tropára ment, mikrofon sem müxik. :blink:<_<

Link to comment
Share on other sites

serginho

Hát, az ittas fórumozás műfajában szvsz ez eddig a legjobb produktum IPB Image És igen, boldog karácsonyt mindenkinek :smile:

Amit én 5e körül ajánlani tudok: Sennheiser HD201. Otthoni hallgatásra ebben az árkategóriában igen jó: könnyű, kényelmes. Csak az ember füle izgalmasabb játékok közben hajlamos a befülledésre vele, ez minden baja :sad: Szétszedni-fúrkálni meg nincs szívem: azt a havi 1 alkalmat elviselem.

Hasonló árban (~ 4-5e) headsetet - ventrizni meg skype-ra elsősorban - valaki tudna ajánlani?

izéé...Logitech Precision Gaming Headset...szerintem :smile:

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Olyan sok lenne ez a BEyer Dynamic? Majd gyűjtünk neked Gyu! :D

Én viszont megbizható mikrofon+fejhallgató kombót keresek!! A lLgitech PC Gamingem vezetéke tropára ment, mikrofon sem müxik. :blink:<_<

A régi DT 990 olyan 80-85 rongy körül van

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Na akkor minden erőm összeszedve, mégis írok ma.. Felelősséget nem vállalok az esetleges helyesírási és mondatszerkesztési hibákért..:D)

Kisfüles:

Szóval én amióta az eszemet tudom, és a témával foglalkozok, Sony párti voltam kisfülhallgató téren. Az évek során tulajdonomban volt 4-5 db. Előtte regeteget (nem sonyt) próbáltam, 1ik sem jött be igazán. (rólam tudni kell hogy nem bírom elviselni ha valami dinamikátlan, és szemét szar a b/\sszusa)

Csakhát sajna mind1ik sonym megadta magát.. (1-2 éven belül) Az utolsó 2 a vezetéke miatt. Sajna a kínában összerakott sonykon szar a kábel.. ez van. Szétmálik. Na ezután döntöttem úgy hogy köszönöm nem kell Sony többet.

Elmentem hát a Photo Hallba, hogy megnézzem mit is tudnak ajánlani.

Nézem a kirakatot: Sony, Sony. Sony. Hama.. Namondom jól kezdődik <_< :lol:

Aztán a megláttam a legfelső polcon a Koss the plugot.. Nem volt olcsó [nekem] (valamivel több mint 7k) de mondom 1x élünk.. Bár a Koss termékeket tapasztalat alapján nem nagyon ismertem (na azért azzal tisztában voltam hogy nem noname, sőőt) de mondom azért ennyiért csak nem adnak már szart :smile: Külön szimpi volt a Deep bass, meg a lifetime warranty felirat a dobozon. Ez kell nekem :D

Hazaértem, és már kaptam is szét a dobozt mint hülyegyek a bicikit :D

Próba. Kapcs be mp3 player. Először kb ilyen fejem lehetett :blink: Hát mi ez a xar? Öregapám sokol rádiója jobban szól.. Na itt valami nem ok.. Mivel azelőtt nem volt "fülbedughatós" fülesem, f|ngom nem volt róla hogy hogyan kell használni. Nézzük a csomagolást..

Jaa hogy kéérem.. előtte össze kell nyomni, és úgy a fülbe helyezni.. na király ..:D

Nos ezekután már pöppet más volt a leányzó fekvése. Valami eszméletlen hangzást produkált a cucc. Ilyen erőteljes b/\sszust én még nem hallottam 1 ilyen pici izétől. Valami döbbenet. (lehet nem véletlenül csúfolják fülbe helyezhető subwofernek :D)

Na azért van hátulütője is a dolognak. Sajna ez a nagy b/\sszus a magas és a közép kárára ment. (ejj de hányan lehúzzák emiatt. Bár állítólag ez a koss fej/ülhallgatókra álltalánosságban jellemző) Najó.. azért nem zavaróan, de EQ-val nem árt kicsit rajt segíteni. Természetesen enélkül is élvezhető.

Összeségéen teljes mértékig meg vagyok vele elégedve. Negatívumként még annyit hogy a koss után minden fülkagylóba helyezhető füles (amit eddig próbáltam) piszkosul gagyinak tűnik.

Vásárlását olyan embereknek ajánlom akiknek az mp3 lejátszóján/discmanén nincs mélyhankielemelés. Avagy aki sokol rádióból akar csinálni subládát :D :D

Jellemzői röviden

- Frekvencia-átvitel: 10-20.000 Hz;

- Dinamikus membrán, a szélessávú hangátvitel elérése érdekében;

- Csatlakozó dugasz: 3,5 mm, sztereó, aranyozott; összekötő kábel: 1,2 m hosszú, kettős erű

- Impedancia: 16ohm

- Érzékenység: 112db SPL/1mw

- Distorsion: <0.3%

IPB Image

A fejesemről holnap :smile:

A régi DT 990 olyan 80-85 rongy körül van

Az kemény. Mondjuk én személy szerint ennyit élből nem költenék fejhallgatóra. :smile: Nameg minek? Úgysem tudnám mivel "meghajtani" :smile:

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

[...]

Avagy aki sokol rádióból akar csinálni subládát :D :D

[...]

LOL :D

Amúgy korrekt cuccnak tűnik: ha lesz lehetőségem tuti kipróbálok ilyet is, nem csak a szokásos "fülbogyeszt".

A 80-85 körüli fülhallgatóra meg én is annyit mondanék, h: ok, stúdióba. De itthonra max. a lottó ötös után... :smile:

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Érdemes :smile:

De mint már azt soxor említettem, tejesen zenei izlés dolga hogy kinek fog bejönni, (a plug) és kinek nem.

Aki pl komolyzenét hallgat, nos annak biztos hogy ez élből kuka. Mert arra aztán végképp nem jó :smile: Meg szvsz keményebb rock/metal zene kedelőknek is felejtős.

Link to comment
Share on other sites

Gyu

LOL :D

Amúgy korrekt cuccnak tűnik: ha lesz lehetőségem tuti kipróbálok ilyet is, nem csak a szokásos "fülbogyeszt".

A 80-85 körüli fülhallgatóra meg én is annyit mondanék, h: ok, stúdióba. De itthonra max. a lottó ötös után... :smile:

Én otthonra szeretnék..hallottam már ksiebb Beyer Dynamic-oakt, a különbséget elmondani sem lehet....

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Ennyi pénzért még jó :D

Ezért a pénzért már mások komplett házimozi rendszert vesznek xD

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Ennyi pénzért még jó :D

Ennyiért már mások komplett házimozi rendszert vesznek xD

Nah az olyan is... bár még így is jobb, mint azok, amik 30-ba kerülnek :smile:

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

na igen. :smile: Olcsó húsnak ugyebár.. :smile:

Meg végülis kinek milyenek az igényei, (nameg mit engedhet meg magának)

Ha belegondolunk az sem mind1 hogy milyen viszonyítási alapja van az illetőnek. Pl akinek a 30k-s házmozi rendszer jónak számít, nemhiszem hogy hallott már életében félmillást szólni. :smile:

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Akkor a fejes :D

Vásárlás előtt próbáltam tájékozódni neten, hogy mit is érdemes vásárolni, és mennyiért (5-6k-s kategória)

Már ki is néztem magamnak 4-5 féle alternatívát.

A kutatói munkám kárbaveszni látszott mikor körülnéztem a városba, választék ügyben. Jött a pofáraesés. :smile:

Mindenhol (műszaki bolt) csak "okosan" néztek rám mikor felsoroltam a listát hogy mi kéne nekem :D (mit tudnak hozni)

Ráadásul 1 olyan bolt nem volt, ahol lett volna 1 normális fejhallgató. Mindenhol csak a szutyi (1-2ks) noname kategóriák (Photo hallba nem is volt pl semmilyen. )

Végső elkeseredésemben (:D) elmentem körülnézni a tescoba, mondom hátha. Egyetlen 1 fajta fejesük volt. Infrás Thomson 5kért. Na mondom azt köszi de nem. :smile:

Már teljesen lemondtam a vásárlásról, mikor eszembe jutott a Dél-Zalai áruház műszaki osztálya.

Elballagtam tehát oda is. Itt volt választék, igaz csak 1etlen márkából xD xD

Fogtam, lekaptam belőlük a legdrágábbat, (1db volr belőle) baromira remélve hogy nem csalódok bent. (6800ft)

Így esett a választás 1 Vivanco SR-200-ra. (Nálunk nem nagyon ismert márka, de pl Német O-ban elég nagy neve van. Lévén hogy német cég :smile: )

Nézzük a jellemzőit:

IPB Image

- Powerfull Bass support

- Frequency Range: 20-20.000Hz

- Impedance 50ohm

- Sensitivy 102db

- Sysem: Neodym

- Cable: OFC

- Weight: 185G

- B/\sszus-cső rendszer az erőteljes KisTehén!us-támogatáshoz

Örültem a fejemnek, rohantam haza hogy kipróbáljam. :D

Gép be, aztán enjoy :D

A kossal ellentétbben rá kellett jönnöm hogy ennek nem elég a "sokol rádió" hangzás, biza 1kis b/\sszust rá kell nyomni. Az Au "flat" hangzás meleltt nem igazán hajtja meg normálisan. (mondjuk ez a frekitartományából látszik is Koss 10hz, ez 20.) Eq nélkül nem teljesít úgy mélyek terén mint a koss.

Nade ennyi baj legyen. Nézzük így mit tud.

Így már azért mindjárt más lett. Gyönyrű telt, mély hangzás, teljesen korrekt magas és középtartománnyal. Hurrá nem vettem szart :D Maga a fejes nagyon kényelmes, nem izzad bele az ember füle sem.

A pánt erősnek tűnik (remélem ez nem csak a látszat xD)

Összeségében azt mondhatnám, hogy ajánlom mindenkinek aki ilyen árkategóriában gondolkodik, mert tényleg nagyon jó.

Persze nem azt mondom hogy ennyi pénzért nem kap "nagyobb tudásút" :smile:

Link to comment
Share on other sites

serginho

"Meg szvsz keményebb rock/metal zene kedelőknek is felejtős."

De jó,h.el tudom mondani mit is csinál a cucc ilyenkor:alap EQ-val tényleg elég erősen mély beállítottságú,de hála az égnek a Sony mp3-lejátszómon van EQ,és Heavy-vel kegyetlenül tol bármilyen metált,legyen az magas hangokra épülő(példának ott a Dream Pull Me Under-je,amiben pár sort kegyetlen magasan visít LaBrie,vagy a Surrounded,Gyu nagy kedvence :smile: ),vagy mély,sőt,szerencsére még a komolyzenéről is tudok nyilatkozni:abban is alakít!a Score dvd-m előadott 40 perces mű első 8 perce komolyzenekar,és bizony az is hibátlanul szólal meg..ebből az következik,hogy ez a füles minden zenére kiváló B) :smile:

házimozirendszerekről pedig annyit,hogy egymás után médijamárktban volt szerencsém megemelni egy ilyen 30k-s"hangfalat" meg egy Z5500as Logitechet,hát a különbség kb.abban mérhető,hogy a Z5500 5 kis hangszórói egyenként olyan nehezek,mint a házimozi subja :lol: no comment...a Z5500 subja,az már valami,alig bírtam leemelni a polcról(meg amúgyis,úgy be volt szorítva,hogy nem tudom hogy rakták be oda... :D )

ps:lehet hülye vagyok,de én a komolyzenét is heavy EQ-val hallgattam,és úgy is állati jól szól... :lol:

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Szevasz Gyu !

Ezt én hallottam egyszer, hát... utána bármilyen fülest hallgattam (persze az emberileg megfizethető kategórián belül) egy sem volt ami valamennyire is megközelítette volna.

http://www.syntec.com.au/*ws4d-db-query-Qu...how.ws4d?SNHE90

Most jól elvagyok egy Sennheiser HD497-el...

Link to comment
Share on other sites

serginho

Szevasz Gyu !

Ezt én hallottam egyszer, hát... utána bármilyen fülest hallgattam (persze az emberileg megfizethető kategórián belül) egy sem volt ami valamennyire is megközelítette volna.

http://www.syntec.com.au/*ws4d-db-query-Qu...how.ws4d?SNHE90

Most jól elvagyok egy Sennheiser HD497-el...

ezen nincs semmi meglepő,a Sennheiser igen jó cuccokat gyárt,csak nálunk nem annyira ismert,lásd pl.vga-kban az eVGA,XFX,BFG eseteket:most kezdenek szállingózni,eddig nálunk az asus meg az msi volt a top(főleg árban),amik külföldön még bőven középkategóriások :smile:

Link to comment
Share on other sites

Typhoon97

Zalman Theatre 6 (bruttó: 8750Ft)

IPB Image

Elérkeztünk tesztünk utolsó és egyben legdrágább versenyzőjéhez, a Zalman Theatre 6-hoz, mely nem mással, mint 5.1-es hangzással kecsegtet bennünket a megvásárlására. Az egyedi hűtési megoldásairól elhíresült vállalat fejhallgatója már jó ideje kapható a piacon, megjelenése még az első házi-mozis élményt nyújtó fejhallgatók környékén volt, tehát az úttörők közé tartozott. A félgömbből kiforgatva a fülhallgatót egy meglehetősen futurisztikus és extrém külsővel megáldott terméket kapunk.

3 jack dugóba végződik a Zalman kábele, melyen nem található külön hangerőszabályzó (így a hangerőt csak a Windows-ból tudjuk állítani), illetve a kábel hosszúsága sem nevezhető elégségesnek, sőt, ha már egyszer házi-mozizáshoz is ajánlják, akkor legalább kétszer ennyi kábellel kellett volna mellékelniük ezt a terméket, mert így éppen elért a földön lévő számítógéptől a fejünkig a rendszer (nagyjából 2 méter kábelt jelent).

Csatlakoztatva az 5.1-es hangkártyánkhoz a fülest, már csak szoftveresen kell átállítani a hangfalak számát és máris egy komplett 6 hangszóróból álló, térhangzást biztosító rendszert üdvözölhetünk a fejünkön. Szó se róla, igazi élmény volt így játszani, filmet nézni és zenét hallgatni. A dolog egyetlen szépséghibája, hogy a fülhallgató csak és kizárólag 5.1-es üzemmódban képes működni, igaz erre a csomagoláson is felhívják mindenki figyelmét. Tehát aki nem rendelkezik valamilyen 5.1 csatornás rendszerrel (PC, DVD-lejátszó), annak akkor máshol kell keresgélnie.

Összegezve egy nagyon kényelmes és extra külsejű fejhallgatóval büszkélkedhet a Zalman, melynek hangzás világa igazán profi (tiszta magas és dübörgő mély hangok), egyedül a hangerőszabályzót hiányoljuk róla nagyon. Árban a márkát és a technológiát kell megfizetni, de aki beruház erre a megoldásra, az csalódni nem fog.

(Testing by-_ HWT...)

Külalak: 19/20

Kényelem: 20/20

Hangzás: 20/20

Extrák: 15/20

Ár: 16/20

90

Ez érdekees darabnak tűnik :smile:

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Pont erről írt 1 srác a HWSW forumon: (Vortex)

Zalman ZM-RS6F 5.1-es fejhallgató

En megajandekoztam magamat egy ilyen cuccal de messze magassan nem vagyok vele megelegedve, sot igencsak csalodott vagyok. Szerintem barmelyik hangszoro tud ilyet produkalni szoftveres 3D hatassal, de az is lehet h meg jobbat. Azok a hangok amik hatulrol jonnek... hat en inkabb ugy jellemeznem hogy pozicionalas helyett inkabb halkabban szolnak. Az elottem torteno dolgoknak meg-meg ugy ahogy van terbeli pozicionalasa de ami hatul van az erosen gyengus. Lehet hogy az 5.1-es Genius Home Theaterhez szokott fulem miatt kell most lehuzzam ezt a fulest, de ha mar ok is a hazimozihoz viszonyitjak akkor en miert ne tennem.

Kulonben Audigy kartyan teszteltem, eddig WoW, Oblivion es Dark Messiah jatekokkal, mert azoknak kivalo a hangzasuk.

Tovabba kiprobaltam filmeket is, ott valamennyire a terhatas erzekelheto, [dialogus es hatterzaj eleg jol elkulonul] terbeli pozicionalas viszont nem [a hatulrol erkezo hangok mintha meg mindig nem hatulrol erkeznenek]

A fulest amugy eleg neheznek talalom es igencsak forrosodnak benne a fuleim, d3.gif amit mondjuk megoldhattak volna ha mar a hangszigeteles ugyis csak kozepesnek mondhato.

Dupla minusz pont jar azert hogy nem voltak kepesek egy hangszabalyzot biggyeszteni a madzagjara.

Link to comment
Share on other sites

Typhoon97

Pont erről írt 1 srác a HWSW forumon: (Vortex)

Aha, hát nem tom az milyen ,de gondolom hogy a Home Theatre 6 sokkal jobb nála.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Ne is törődj vele hogy a 2 egy és ugyanaz.

Link to comment
Share on other sites

Typhoon97

Ne is törődj vele hogy a 2 egy és ugyanaz.

xD jahh, akkor bocs... :o :huh::smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...