Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Film Kerestetik!


The_Reaper_CooL

Recommended Posts

csg76

Tudnátok ajánlani jóféle természetfeletti misztikus filmeket? :) régi filmek is jöhetnek, minden érdekel.

Lehet ,hogy nem pont ilyet keresel ,de (metnirezs) ezek elég ütõs filmek -->

Jákob Lajtorjája (Jacob's Ladder 1990), Egyenesen át (Flatliners 1990)

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Lehet ,hogy nem pont ilyet keresel ,de (metnirezs) ezek elég ütõs filmek -->

Jákob Lajtorjája (Jacob's Ladder 1990), Egyenesen át (Flatliners 1990)

Utóbbi megvolt, elõbbit lecsekkolom, thx :D

Ha mondasz pár filmes példát, akkor könnyebb olyasmit ajánlani, ami érdekelhet tégéd.

Lényeg annyi igazából hogy ne legyen nagyon véres és ne tobzódjon jumpscare-ektõl, inkább a feszültségkeltésre/misztikumra/ismeretlenre építsen, hogy tûkön ülve várd mi fog most történni :rolleyes: kb. bármelyik X-akták részt felhozhatnám, de nem kell feltétlenül szörnyes/ufós/természetfelettinek lennie, lehet például idõutazós sztori is (Deja Vu), vagy játszódhat akár egy másik bolygón vagy ûrbéli bázison (2001 ûrodüsszeia, Halálhajó) vagy szólhat csak egy ember szokatlan megérzéseirõl (Atlantisz gyermekei).

Szóval ennyire tudtam behatárolni a dolgot :D a fenti filmek nem feltétlenül tükrözik pontosan az elképzeléseimet, például az Atlantisz gyermekei inkább volt dráma meghintve egy kis misztikummal, én pont a fordítottját keresem :) remélem sikerült kicsit belõni az irányt.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Utóbbi megvolt, előbbit lecsekkolom, thx :D

Lényeg annyi igazából hogy ne legyen nagyon véres és ne tobzódjon jumpscare-ektől, inkább a feszültségkeltésre/misztikumra/ismeretlenre építsen, hogy tűkön ülve várd mi fog most történni :rolleyes: kb. bármelyik X-akták részt felhozhatnám, de nem kell feltétlenül szörnyes/ufós/természetfelettinek lennie, lehet például időutazós sztori is (Deja Vu), vagy játszódhat akár egy másik bolygón vagy űrbéli bázison (2001 űrodüsszeia, Halálhajó) vagy szólhat csak egy ember szokatlan megérzéseiről (Atlantisz gyermekei).

Szóval ennyire tudtam behatárolni a dolgot :D a fenti filmek nem feltétlenül tükrözik pontosan az elképzeléseimet, például az Atlantisz gyermekei inkább volt dráma meghintve egy kis misztikummal, én pont a fordítottját keresem :) remélem sikerült kicsit belőni az irányt.

Közelmúlt terméséből It Follows, Ex Machina, Predestination kötelező csemegék és a Coherence-t is erősen ajánlom. Vagy nézhetsz régebbi Carpenter filmeket is, mondjuk a Thing, In the Mouth of Madness, Prince of Darkness triót.

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Közelmúlt termésébõl It Follows, Ex Machina, Predestination kötelezõ csemegék és a Coherence-t is erõsen ajánlom. Vagy nézhetsz régebbi Carpenter filmeket is, mondjuk a Thing, In the Mouth of Madness, Prince of Darkness triót.

Mind jól hangzik, A Thing-et már láttam, többi kimaradt. Köszöntem!

Így utólag hozzátenném a gondolatolvasós témát is, a Holtsáv mai napig nagy kedvencem, nem tudom hogy maradt pont ez ki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zangetas
itt a kép mibõl van ?
Link to comment
Share on other sites

getro2

itt a kép mibõl van ?

big hero 6.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Borsy

Üdv!

Egy régebbi filmet keresek (talán 80-as évek vége), úgyhogy talán a némileg idõsebbek tudnak segíteni! :D

A film története hasonló, mint "A menekülõ ember" címû Schwarzenegger filmé, itt egy tv-show keretében kell egy embernek menekülnie, miközben egy kb 5 fõs csapat üldözi. A menekülõ és az üldözõ csapat tagjai is önként jelentkezhetnek a mûsorba, és az üldözõk akkor nyernek, ha megölik a menekülõt. A tv nézõk is segíthetnek, pl. az egyik jelenetben a menekülõ bejut egy lakásba, és az egyik betelefonáló nézõ mondja, hogy õ régebben ott lakott, és van egy titkos kijárat a szobából. Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de úgy rémli, hogy francia film lehetett.

THX, ha tud segíteni valaki! :)

Link to comment
Share on other sites

Joey

Üdv!

Egy régebbi filmet keresek (talán 80-as évek vége), úgyhogy talán a némileg idõsebbek tudnak segíteni! :D

A film története hasonló, mint "A menekülõ ember" címû Schwarzenegger filmé, itt egy tv-show keretében kell egy embernek menekülnie, miközben egy kb 5 fõs csapat üldözi. A menekülõ és az üldözõ csapat tagjai is önként jelentkezhetnek a mûsorba, és az üldözõk akkor nyernek, ha megölik a menekülõt. A tv nézõk is segíthetnek, pl. az egyik jelenetben a menekülõ bejut egy lakásba, és az egyik betelefonáló nézõ mondja, hogy õ régebben ott lakott, és van egy titkos kijárat a szobából. Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de úgy rémli, hogy francia film lehetett.

THX, ha tud segíteni valaki! :)

http://www.imdb.com/title/tt0084540/

Link to comment
Share on other sites

Joey

Ez az, pontosan ezt kerestem! :) Köszi szépen! :)

Örülök, hogy segíthettem.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Mondjatok nekem nyomozós filmeket ahol lehet találgatni, sok ember lehet a tettes (pl. egy házban történt, egész család ott volt, szakácsok stb.), a nyomozó lassan derít ki dolgokat nekünk meg lehet tippelni ki volt az. Sokat láttam már, de hátha valami kimaradt.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Mondjatok nekem nyomozós filmeket ahol lehet találgatni, sok ember lehet a tettes (pl. egy házban történt, egész család ott volt, szakácsok stb.), a nyomozó lassan derít ki dolgokat nekünk meg lehet tippelni ki volt az. Sokat láttam már, de hátha valami kimaradt.

agatha christie összes

Link to comment
Share on other sites

Joey

Vagy csak nézd, ahogy a barátaid Cluedot játszanak.

Link to comment
Share on other sites

Razon

agatha christie összes

Most hogy mondod, nem rég néztem az orient expresst, az tetszett, körülnézek :D

Vagy csak nézd, ahogy a barátaid Cluedot játszanak.

Nincsenek barátaim.

Clue jó film amúgy :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Mondjatok nekem nyomozós filmeket ahol lehet találgatni, sok ember lehet a tettes (pl. egy házban történt, egész család ott volt, szakácsok stb.), a nyomozó lassan derít ki dolgokat nekünk meg lehet tippelni ki volt az. Sokat láttam már, de hátha valami kimaradt.

Gosford Park -_-

Link to comment
Share on other sites

Borsy

Mondjatok nekem nyomozós filmeket ahol lehet találgatni, sok ember lehet a tettes (pl. egy házban történt, egész család ott volt, szakácsok stb.), a nyomozó lassan derít ki dolgokat nekünk meg lehet tippelni ki volt az. Sokat láttam már, de hátha valami kimaradt.

A sárga szoba rejtélye

nekem bejött :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
heureka

Sziasztok

Egy western filmet keresek amiben egy kislány keresi az apja gyilkosát és közben egy öreg bérgyilkos vagy ilyesmi mellé szegõdik.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Sziasztok

Egy western filmet keresek amiben egy kislány keresi az apja gyilkosát és közben egy öreg bérgyilkos vagy ilyesmi mellé szegõdik.

True Grit (A félszemû)

Link to comment
Share on other sites

moody

valaki tudna ajánlani a studio ghibli meséihez hasonló szerzeményeket? smile.gif megjött a kedvem hozzá

Link to comment
Share on other sites

oFF.

valaki tudna ajánlani a studio ghibli meséihez hasonló szerzeményeket? smile.gif megjött a kedvem hozzá

nézz szét mamoru hosoda (the girl who leapt through time, the wolf children, summer wars stb.) és makoto shinkai (5 centimeters per second, children who chase lost voices stb) filmjei között.

Link to comment
Share on other sites

moody

nézz szét mamoru hosoda (the girl who leapt through time, the wolf children, summer wars stb.) és makoto shinkai (5 centimeters per second, children who chase lost voices stb) filmjei között.

kösz szépen a válaszod! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
SaltyDave

Egy klasszikus régivágású westernfilmet keresek (bőven 2000 előtt, de pontosabban nem tudom belőni, szerintem 80'-as film lehet de abszolút hasra ütésből tippelek). A története arról szólt hogy egy magasabb rangú idős katonatisztnek elfogták a fiát (lopásért vagy gyilkosságért tudom is én, sosem jelenik meg a filmben), és mivel másra nem számíthat, egy ~4-8 fős csapatot verbuvál maga köré mindenféle bűnözőkből, ahogy folyamatosan halad a csapat a kanyonokon meg pusztákon át a börtönerődhöz ahol a fiút fogvatartják a kivégzéséig. A végén az erődbe ha jól emlékszem egy összeeszkábált kötélhíd alatti barlangon jutnak be, egy igen hosszú lövöldözés során leölnek minden katonát az erődben, de a srác megmentéséhez túl későn érkeznek (akit ha jól dereng, sosem látunk). Az utolsó kép az ahogy az erőd udvarán áll az apa, körülötte rengeteg katona és a bűnözők holttestei tucatszám. A főszerelő katonatisztet alakító színész talán 50-60+ évesnek néz ki, világosbarna hajjal.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Egy klasszikus régivágású westernfilmet keresek (bõven 2000 elõtt, de pontosabban nem tudom belõni, szerintem 80'-as film lehet de abszolút hasra ütésbõl tippelek). A története arról szólt hogy egy magasabb rangú idõs katonatisztnek elfogták a fiát (lopásért vagy gyilkosságért tudom is én, sosem jelenik meg a filmben), és mivel másra nem számíthat, egy ~4-8 fõs csapatot verbuvál maga köré mindenféle bûnözõkbõl, ahogy folyamatosan halad a csapat a kanyonokon meg pusztákon át a börtönerõdhöz ahol a fiút fogvatartják a kivégzéséig. A végén az erõdbe ha jól emlékszem egy összeeszkábált kötélhíd alatti barlangon jutnak be, egy igen hosszú lövöldözés során leölnek minden katonát az erõdben, de a srác megmentéséhez túl késõn érkeznek (akit ha jól dereng, sosem látunk). Az utolsó kép az ahogy az erõd udvarán áll az apa, körülötte rengeteg katona és a bûnözõk holttestei tucatszám. A fõszerelõ katonatisztet alakító színész talán 50-60+ évesnek néz ki, világosbarna hajjal.

Devil May Cry 4

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
freezy

Egyik barátom keres egy filmet..én nem bukkantam rá,és megőrülök:D

halp!

"Két gyerek épít(?) egy kocsit (nagy, fa, lakókocsi szerű), s elszöknek, valami cuki az egész, kicsit művészi." Elvileg 2015-2016 környékén volt trailere. Én SEMMIT nem találtam..

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Szerintem jobb ha ez nincs meg.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...