Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Film Kerestetik!


The_Reaper_CooL

Recommended Posts

Godzillamessage

Ip Man sorozatot látta valaki? Hogyan vannak a részek, mert nem nagyon akar nekem összeállni ez a sorozat.. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Köszi, pont az elsõ része hiányzott. -_- Csak magyar címek alapján keresgéltem és teljesen összezavart, hogy egy film több címen is fellelhetõ...

Link to comment
Share on other sites

Pepperoni

Sziasztok.

Régen láttam egy jelenetet egy filmbõl egy áruházban, a kiállított TVken ismétlõdöt folyamatosan. Nem emlékszem mi volt a címe, és azóta elfelejtettem párszor, de most megint eszembe jutott, és gondoltam talán Ti tudtok segíteni. Elég régen láttam, szóval szerintem 2004 elõtti film lehet.

Segítsetek megtalálni!

Arra emlékszem, hogy egy sötét szobában vannak ketten. valami laboratórium lehet, és elég sötét van. A szobában 2 Hazmat védõruhás tudós tesz vesz egy nagyobb doboz körül, amiben van valami szürkeség.. nem tudom pontosan mi az, de valami élõlény, talán nem is errõl a bolygóról származik. A szoba falán van egy hatalmas üveg ablak, kívülrõl figyelik ahogy a két tudós dolgozik. Aztán beüt a krach, talán sziréna is megszólal, és a 'valami' a dobozban elkezd mocorogni. Ettõl a két krapek odabennt teljesen bepánikol, és ki akarnak jutni, de aki kívülrõl figyeli õket megnyom egy nagy gombot amitõl az ajtók lezárnak, így nem jutnak ki. Erre még jobban kétségbe esnek, az egyik felkap egy széket és megpróbálja betörni vele az üveget, de a plexi nem enged, hiába vágja hozzá többször is. A másik fickó pedig a dobozt nézi, ami egyszer csak hirtelen felrobban, és abban a pillanatban a szürke valami ami benne van egy másorperc alatt hosszú csápokkal szövi tele a szobát, és megöli a két krapekot, akik bennt voltak.

Rég volt, valószínleg nem emlékszem már pontosan mit láttam, de találtam 2 dolgot a neten, ami hasonlsó képi világban ahhoz amit elképzelek.

A csápos témát valahogy így képzeljétek el (persze tûz meg parázs nélkül)

http://i.imgur.com/aAHPgq7.gif

A kijutós rész pedig valahogy így (1 perctõl amíg meg nem nyomja a nagy zöld gombot)

Link to comment
Share on other sites

Razon

Arra emlékszem, hogy egy sötét szobában vannak ketten. valami laboratórium lehet, és elég sötét van. A szobában 2 Hazmat védõruhás tudós tesz vesz egy nagyobb doboz körül, amiben van valami szürkeség.. nem tudom pontosan mi az, de valami élõlény, talán nem is errõl a bolygóról származik. A szoba falán van egy hatalmas üveg ablak, kívülrõl figyelik ahogy a két tudós dolgozik. Aztán beüt a krach, talán sziréna is megszólal, és a 'valami' a dobozban elkezd mocorogni. Ettõl a két krapek odabennt teljesen bepánikol, és ki akarnak jutni, de aki kívülrõl figyeli õket megnyom egy nagy gombot amitõl az ajtók lezárnak, így nem jutnak ki. Erre még jobban kétségbe esnek, az egyik felkap egy széket és megpróbálja betörni vele az üveget, de a plexi nem enged, hiába vágja hozzá többször is. A másik fickó pedig a dobozt nézi, ami egyszer csak hirtelen felrobban, és abban a pillanatban a szürke valami ami benne van egy másorperc alatt hosszú csápokkal szövi tele a szobát, és megöli a két krapekot, akik bennt voltak.

Ezt 100% hogy láttam, de nem tud eszembe jutni :D

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Ezt 100% hogy láttam, de nem tud eszembe jutni :D

Nekem a Függetlenség napja ugrott be, bár a dobozt nem tudom hova tenni..:D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Alien 4 kezdõdik így.

Link to comment
Share on other sites

Pepperoni

Alien 4 kezdõdik így.

igen, hasonlól, de tudom, hogy nem azt láttam akkor. Sok hasonló jelenet van filmekben, de képtelen vagyok jobban felidézni.. Ami a kis dobnozban van miután felrobban az egész szobát betölti..

na mindegy, azért köszi a segítséget :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
a880120

Kb. a 90-es évek közepén jászódom. A sztorim a következõ: középiskolai kosárcsapat vezéregyénisége (talán utcai összetûzésben) meghal, majd visszatér a szelleme, hogy segítse csapattársát. Aki eddig nem tudott zsákolni, az hirtelen megtanulja ezt a mesterséget, akinek eddig nem ment be a hármas, az bedobja, mert õ a hatodik ember, és az egyetlen szellem a pályán.

Mi a címem?

És pár kulcsszó megadásával a Google már meg is adta nekem, amit kerestem.

http://www.imdb.com/title/tt0120142/

Link to comment
Share on other sites

zwitter

nem filmet keresek, hanem feliratot: nem tud valaki az Adéle életéhez magyar nyelvû feliratot? csak angolt (vagy arabot) találok. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Két filmet szeretnék megtalálni.

Az elsõ egy viking / kelta / fantasy környezetben játszódik, kissé vontatott, elég hosszú film. A sztori elején egy üstökös csapódik be, amit két egymástól távol élõ ember talál meg, egy nõ és egy férfi, a nõ talán nemesi / királyi vér. Egymásba szeretnek stb. , a film közepe kiesett. A konfliktus az hogy a nõt minden áron meg akarja szerezni valami úr fent a hegyekben, és fantasy módon megoldja hogy õt szeresse, a másik srácra pedig ne is emlékezzen. Az persze történet utána, a végén pedig miután minden "legjobb harcost" legyûrt (talán valami spéci forrásban is megfürdött amitõl sebezhetetlen lett, kivéve egy ponton ahová nem folyt a víz, a hátán valahol talán), a nõ ellen kell kiállnia aki amolyan harcos típus, és megöli a szerelmét. A film végén "felébred", és amikor a férfit a folyón leúsztatva máglyán elégetik, felbukkan mellette a nõ is, leszúrja magát és együtt égnek el. Happy end :D. Nem mai film, valahol 1995-2003 között jelenhetett meg talán, de erre nem mernék megesküdni. Még VHS-en láttam anno.

A másik film sokkal újabb, keleti témájú. Csak fél percet láttam az elejébõl, sajnos nem tudok többel szolgálni. Végeláthatatlan ködben egy teljesen sík, mocsaras vidéken sétál egy szamuráj (?), akit 9-12 másik megtámad (körbe veszik nagy gyûrû alakzatban). A vizuális megjelenés szinte fekete fehérnek hat, helyenként kiemelve egy-egy színt. Nem tudom hogy a ködös kezdés miatt van-e így vagy az egész film ilyen-e. Maga a harc anime stílusú, fizikailag lehetetlen méretû ugrásokkal, 2 másodperc alatt mindenkit levágós ujjmozdulatokkal. A film megjelenése szerintem 2008-2012 közé tehetõ.

Aki bármelyiket felismeri, megköszönném :).

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Két filmet szeretnék megtalálni.

Az elsõ egy viking / kelta / fantasy környezetben játszódik, kissé vontatott, elég hosszú film. A sztori elején egy üstökös csapódik be, amit két egymástól távol élõ ember talál meg, egy nõ és egy férfi, a nõ talán nemesi / királyi vér. Egymásba szeretnek stb. , a film közepe kiesett. A konfliktus az hogy a nõt minden áron meg akarja szerezni valami úr fent a hegyekben, és fantasy módon megoldja hogy õt szeresse, a másik srácra pedig ne is emlékezzen. Az persze történet utána, a végén pedig miután minden "legjobb harcost" legyûrt (talán valami spéci forrásban is megfürdött amitõl sebezhetetlen lett, kivéve egy ponton ahová nem folyt a víz, a hátán valahol talán), a nõ ellen kell kiállnia aki amolyan harcos típus, és megöli a szerelmét. A film végén "felébred", és amikor a férfit a folyón leúsztatva máglyán elégetik, felbukkan mellette a nõ is, leszúrja magát és együtt égnek el. Happy end :D. Nem mai film, valahol 1995-2003 között jelenhetett meg talán, de erre nem mernék megesküdni. Még VHS-en láttam anno.

Aki bármelyiket felismeri, megköszönném :).

Ez nem a Nibelungok Gyûrûje?

Nem most láttam de baromira arra emkékeztet.

szerk: ja az lesz az szerintem.

De rosszul emlékeztem, magyarul a Gyûrû Átka.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Ez nem a Nibelungok Gyûrûje?

Nem most láttam de baromira arra emkékeztet.

szerk: ja az lesz az szerintem.

De rosszul emlékeztem, magyarul a Gyûrû Átka.

Tuti ez az, a színészek nagyon ismerõsek! Hála köszönet, ki nem találtam volna magamtól a címét :).

Link to comment
Share on other sites

Hor1

nem filmet keresek, hanem feliratot: nem tud valaki az Adéle életéhez magyar nyelvû feliratot? csak angolt (vagy arabot) találok. :unsure:

Van belõle normális rilíz?

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Tiszteletem!

Van egy film, amit csak egyszer láttam és rá is kerestem, de nem találtam semmi kézzelfoghatót (kb 10 percig kerestem és feladtam :'))

Szóval ha jól emlékszem francia, háborús film, 3 fiatal srác bevonul (Közel-Kelet) és van benne egy olyan jelenet amikor az egyik bajtársuk egy városi harc során aknára lép és az szétszaggatja, elkapják õket, majd meg is kínozzák õket, mert ha jól emlékszem megerõszakoltak egy nõt (aki katona)...1 srác hazatér...

Link to comment
Share on other sites

Cnensuska

Sziasztok!

Két filmet is keresnék, kb 1 éve láttam õket a tv-ben, de már elfelejtettem a cimüket

az egyik:

Arról szól hogy két srác autókázik és egy városba érnek, ahol gyilkossággal vádolják õket [már nem tudom hogy pontosan hogyan is, hogy elütöttek valakit, vagy hogy történt] és az egyik srác nagybátyja [vagy valamiylen rokona] lesz az ügyvédjük, és bebizonyitja a srácok ártatlanságát.

a Másik:

egy kollégiumba hivnak egy táncoslányt, és az egyik srác belezúg a lányba, megkeresi a lányt késõbb, kiderül hogy a lány bajban van, a srác kiszedi a "nincstelenségbõl"..

ennyire emlékszek a filmekbõl :) remélem tudtok segiteni

Link to comment
Share on other sites

Godzilla2

Sziasztok!

Két filmet is keresnék, kb 1 éve láttam õket a tv-ben, de már elfelejtettem a cimüket

az egyik:

Arról szól hogy két srác autókázik és egy városba érnek, ahol gyilkossággal vádolják õket [már nem tudom hogy pontosan hogyan is, hogy elütöttek valakit, vagy hogy történt] és az egyik srác nagybátyja [vagy valamiylen rokona] lesz az ügyvédjük, és bebizonyitja a srácok ártatlanságát.

Ezt tudom: Vinny az 1ügyü Joe Pesci-vel... a másik nem ismerõs

Link to comment
Share on other sites

Cnensuska

Köszi! :)

a másikról annyit még hogy szõke lány játssza a táncos nõ szerepét... (Sokat segítettem ezzel :D )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
david69

Sziasztok!

Egy olyan filmet keresek, aminek csak egy részletét láttam kb. 20 éve az egyik német adón. Valószínûleg egy horror vagy horrorparódia lehetett, mert a jelenet a követekezõ: egy lány tesz-vesz a konyhában, közben pedig a hûtõ szépen lassan kinyílik, annak ajtaját két karmos kéz markolássza. Valami démonszerû lehetett, a többi részét nem mutatták.:) Tudom, hogy nem sok részlet ez, de ha mégis ráismer valaki, kérem, írja meg!

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

freezy

Sziasztok!

Egy olyan filmet keresek, aminek csak egy részletét láttam kb. 20 éve az egyik német adón. Valószínûleg egy horror vagy horrorparódia lehetett, mert a jelenet a követekezõ: egy lány tesz-vesz a konyhában, közben pedig a hûtõ szépen lassan kinyílik, annak ajtaját két karmos kéz markolássza. Valami démonszerû lehetett, a többi részét nem mutatták.:) Tudom, hogy nem sok részlet ez, de ha mégis ráismer valaki, kérem, írja meg!

Köszi!

Szörnyecskék(Gremlins)? Nekem hirtelen ez ugrott be..de vannak itt nagy horror szakértõk. Biztosan meglesz. :)

Link to comment
Share on other sites

david69

Szörnyecskék(Gremlins)? Nekem hirtelen ez ugrott be..de vannak itt nagy horror szakértõk. Biztosan meglesz. :)

Szerintem nem az:). De azért majd ellenõrzöm.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Sziasztok!

Egy olyan filmet keresek, aminek csak egy részletét láttam kb. 20 éve az egyik német adón. Valószínûleg egy horror vagy horrorparódia lehetett, mert a jelenet a követekezõ: egy lány tesz-vesz a konyhában, közben pedig a hûtõ szépen lassan kinyílik, annak ajtaját két karmos kéz markolássza. Valami démonszerû lehetett, a többi részét nem mutatták.:) Tudom, hogy nem sok részlet ez, de ha mégis ráismer valaki, kérem, írja meg!

Köszi!

http://www.imdb.com/title/tt0088889/

Link to comment
Share on other sites

freezy

Régebben (kb 2 éve) írtam már ide,de akkor nem jártam sikerrel..hátha most:

Eléggé zavaros a kép, nagyon kicsi lehettem,amikor láttam ezt a filmet, de arra emlékszem,hogy egy fiú és lány kapcsolatáról szólt,akik szomszédok. A srácnak volt valami traumája,így nem beszélt,csak a tetőn ült mindig és a lány is néha odament mellé üldögélni és beszélt hozzá. Valahogy kiderült,hogy a fiú azt képzeli magáról,hogy tud repülni. A csaj persze megkérdőjelezte meg minden,de a film végén leugranak a tetőről és a srác felrepül, asszem a lányt is viszi magával. Elég lehangoló film volt, kb 90-es évekbeli lehetett a cucc, nekem abszolút olyan ruházat rémlik..farmer,bő póló a srácon stbstb.

Nem tudom,hogy ilyen film tényleg létezik-e vagy csak álmodtam..de hátha felismeri valaki.

szerk.:

mQYRHjzlUPc

Neeeee megtaláltam! De krva jó vagyok! B) Elég sz@rul kereshettem annó,ha most egyből megtaláltam kb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Razon

Mondjatok nekem valami verekedős filmeket jól koreografált harcokkal.

Amiket láttam és tetszettek:

Ong Bak

The Protector

Jet Li szinte összes filmje

Jackie Chan szinte összes filmje

Ninja: Shadow of a tear

The Raid Redemption

Amik nem tetszettek:

Hero

House of flying daggers

Bármi amiben túl sok és nagyon feltűnő a wirefu

Bruce Lee filmek, ez már nekem túl öreg és gagyi

Ip man az olyan meh, nem bírom a fő karaktert, a harcstílus se nagyon jön be.

+++13 assassins van magyar szinkronnal? Úgy nézem angollal nincs, japánul meg nem sok kedvem van nézni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...