Jump to content
Sign in to follow this  
Necros_21

Tom Clancy's Rainbow Six

Recommended Posts

GustyX

Nem épülnek fel a szivárványok :D

Ha nem halnak meg, csak lesérülnek, akkor köv. mapon lehet velük nyomulni, de már alapból sérültként kezdenek. A skilles szivárványok nekem hamar elestek, így maradtak a skilltelenek, akik meg szintén hamar kidõltek, mert alacsony volt mindenféle skill-pontjuk. :D Tehát érdemes vigyázni az "ismert" kommandósokra, mert nekik ugye több skill-pontjuk van.

Akkor már elõre látom a játék menetét: minden pályát 10x újrakezdek, maximum auto aim-mel, recruit-on :D. Azt hiszem csak egy csapatot fogok használni, azt se tudom irányítani :D.

Kezdem elõlrõl, aztán jobban figyelek. Csak kár, hogy nem olyan jó a csapatirányítás mint a SWAT4-ben...

Chuck_Norris

Akkor már elõre látom a játék menetét: minden pályát 10x újrakezdek, maximum auto aim-mel, recruit-on :D. Azt hiszem csak egy csapatot fogok használni, azt se tudom irányítani :D.

Kezdem elõlrõl, aztán jobban figyelek. Csak kár, hogy nem olyan jó a csapatirányítás mint a SWAT4-ben...

1 csapatot? Halál.

Ugye van az alap terv, amit a játék/fejlesztõk ad/adtak neked, amivel ált. veszteség nélkül lehet megoldalni a mapot. De lesznek olyan részek, amikor a helyzet majd megköveteli a terv módosítását, mert az alap tervel egyszerûen hullanak a társak körülötted. :)

Miután egyszer végigvittem az alap tervekkel amiket alapból felkínál a játék, után nekifutottam még1x úgy, hogy van 3 támadó csapatom (alfa, bravo, charlie) és egy sniper-team (gold) mint 4. csapat. Több pályát sokkal könnyebb volt így nekem megoldani...

De persze a legjobb megoldás az, ha a meglévõ tervet módosítod. Én legtöbbször módosítottam elég sok helyen, mert alapból a tervben nagyon kevésszer használják az eszközöket (pl.: flashbang).. így elég sokszor az ajtóknál pl. hozzáadtam h dobjanak be 1-1 flasht, smoke-t, stb........ B)

GustyX

Miután egyszer végigvittem az alap tervekkel amiket alapból felkínál a játék, után nekifutottam még1x úgy, hogy van 3 támadó csapatom (alfa, bravo, charlie) és egy sniper-team (gold) mint 4. csapat. Több pályát sokkal könnyebb volt így nekem megoldani...

Ezt nem nagyon értettem. Nem csak red/green/gold csapat van, összesen 8 emberrel? Végre, az elsõ pályán (sokadjára) túl vagyok egy sérülttel. Közben rájöttem a csapatirányításra, ami nekem szokatlan. Kár, hogy nem lehet az embereinket, csapatainkat közvetlenül irányítani.

Hirtelen kipróbáltam plannel: el is bukott pár ember, ráadásul a túszokat is kinyírták :D. Viszont dinamikusabban lehet haladni és nem kell szöszölni a tervezéssel. Meg jobb az, ha az ember maga állítja össze a tervet. Azt is tulképpen csak azért használom, hogy tudjam merre kell menni, el ne tévedjek :D.

Azt hiszem most végigviszem, igyekszem minél kevesebb sérüléssel/áldozattal.

Chuck_Norris

:D

Nekem is elsõre zavaros volt, de terv nélkül a társak csak 1 helyben állnak. A lényeg ebben a játékban is a taktika, tehát h egyszerre több oldalról támadjatok, úgymond ált. 3 vagy 2 irányból. Ha csak 1 irányból támadsz, akkor hamar elesnek a kommandósok, és a túszok is halnak. :)

Már az első mapon is van olyan, amikor elérsz a túszokhoz, hogy az ajtónál be kell várni a másik 2 teamet és amikor alul látod a team status nál, hogy ready, vagy waiting for alfa, bravo, charlie akkor egy úgymond "checkpoint"nál vagy - persze save nincs. :P Tehát amikor mindegyik team odaért az ajtóhoz akkor kiadod a parancsot és mindegyik team beront.

Ha hamarabb adod ki a parancsot, mert a TE teamed már odaért az ajtóhoz, míg a másik 2 team még megy a saját kis útvonalán, akkor a TE teamed beront egyedül...és az ugye nem jó. :D Viszont amikor a másik 2 team elér az ajtóhoz akkor ők már nem fognak megállni az ajtónál "beront" parancsra várva, hanem mennek tovább a saját kis útvonalaikon, ahogy az meg van tervezve a map előtt.

Szóval amit mondani akarok, hogy minden map előtt nézd meg jól a térképet, nézd meg hogy hol és melyik team el kell majd találkoznod illetve együtt működnöd. Mert lesz olyan map amikor csak 2 teammel kell berontani 1 szobába, míg a 3. team megy tovább... Tehát tudd, hogy mikor hol kell lennie az embereidnek és a másik team tagjainak is.

*Az alfa, bravo, charlie felel meg a találkozási pontoknak. Ha 1 mapon 3x kell szobába menni több csapattal összehangolt támadással, akkor az 1. alfa kódú, aztán mész tovább a mapon, megint szoba, akkor bravot kér.............

*A red,green, blue és a - plus team - gold pedig a team nevek. (ált. 3 támadó + 1 sniper team)

GustyX

...

Amiket leírtál azokkal tisztában vagyok, rájöttem. Viszont valószínûsítem nem egyrõl beszélünk, mert a RS-ben nincs blue csapat, az elsõ pályán nincsenek is túszok :D.

Nem Rouge Spear, hanem Raven Shield :).

Egyébként mikor adják meg magukat a terroristák? Néha csak megadták magukat és állnak ott egy helyben. Gõzöm sincs miért, bár a biztonság kedvéért inkább lelövöm :D.

Chuck_Norris

Amiket leírtál azokkal tisztában vagyok, rájöttem. Viszont valószínûsítem nem egyrõl beszélünk, mert a RS-ben nincs blue csapat, az elsõ pályán nincsenek is túszok :D.

Nem Rouge Spear, hanem Raven Shield :).

Egyébként mikor adják meg magukat a terroristák? Néha csak megadták magukat és állnak ott egy helyben. Gõzöm sincs miért, bár a biztonság kedvéért inkább lelövöm :D.

(biztos Raven S, mert Spear-al sosem játszottam)

Már nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon régen játszottam vele, fejbõl nem vágom melyik pályán hol merre hány túsz van. :) De késõbb lesz blue team is (azthiszem :D). Én úgy emlékszem nekem sosem adták meg magukat a terroristák... :unsure: Esetleg tudnál egy fotót berakni róla ide? :rolleyes: Le is térdelnek és várnak a bilincsre mint swat4ben? :P

GustyX

(biztos Raven S, mert Spear-al sosem játszottam)

Már nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon régen játszottam vele, fejbõl nem vágom melyik pályán hol merre hány túsz van. :) De késõbb lesz blue team is (azthiszem :D). Én úgy emlékszem nekem sosem adták meg magukat a terroristák... :unsure: Esetleg tudnál egy fotót berakni róla ide? :rolleyes: Le is térdelnek és várnak a bilincsre mint swat4ben? :P

Persze, nem is feltételeztem. De olyan magabiztosan említetted az elsõ pályát :D.

4 csapat lesz? Na, akkor újabb bonyodalmak...

Sajna nem. De ha elkapok egy újabb ilyen pillanatot csinálok egy képet. De ja, kb ugyanaz. Én is meglepõdtem rajta, pedig nem is csináltam semmit. Aztán õ már térdelt is :D.

GustyX

Végül sikerült még egyszer, kilõttem a kezébõl a fegyvert és megadta magát :D.

IPB Image

IPB Image

IPB Image

De azt hiszem ennyi volt. Ez már inkább csak frusztráció nekem, annyit nem ér. Ráadásul idõigényes, de nagyon! Azért nem volt olyan rossz :D. Nekem túl reális.

Chuck_Norris

wow ilyen nekem kb. 1x se volt :lol: néhány pályán én is megszenvedtem, de ezért jó az r6, hogy nem cod. :)

amúgy ha az elején jól megtervezed akkor nincs gond....csak tudd, hogy mikor kell a többi team el találkozni addig meg go elõre és bumm bumm bumm / ratatatatatata. B)

-max-

De azt hiszem ennyi volt. Ez már inkább csak frusztráció nekem, annyit nem ér. Ráadásul idõigényes, de nagyon! Azért nem volt olyan rossz :D. Nekem túl reális.

Ne add fel ilyen hamar. Olvasd el a kézikönyvet, keress a neten valami játékleírást vagy tippgyûjteményt, meg mittomén, hagyj idõt neki. Nem könnyû, idõ kell a beletanuláshoz, de egy-egy jól mûködõ tervet kitalálni és végrehajtani szerintem nagyobb feeling, mint végigtolni bármely COD-részt, vagy annak (szintén agyonszkriptelt) klónjait. ;)

GustyX

Még hogy egy FPS alig néhány óra "élményt" nyújt.... :D Immáron az elõzõ ~3 óra után most csak 1,5 óráig próbáltam, kétszer sikerült is, mínusz egy emberrel, de ugye veszteség nélkül szeretném. Már kb. a 10. módosított tervet próbálom, amivel néha semmi baj sincs, néha viszont már az elsõ fordulónál -2 ember...

Azt hiszem este adok neki egy utolsó esélyt, aztán lehigadom!

Egyébként hogyan lehet az embereket egy helyre akasztani és a nézés irányát meghatározni?

UPDATE!

Közben sikerült, sérült nélkül :). Összesen közel 5 órába telt ezt a küldit megcsinálni :).

Az érdekes, már a 3-nál tartok, de custom játékban nincsen feloldva a 2. és 3. térkép...

Malleus

Milyen nehézségen játszol?

Sztem ne használj SMG-ket. Maximum az UMP-t vagy az MP5/10-et, de ha egy kicsit is nagy távolságú lövöldözésre van szükség, akkor valamilyen gépkarabélyt adj nekik. Sztem az AI az FNC-vel a legjobb.

Minden a terven múlik, én kijátszottam az egész játékot Observer Mode-ban (Recruit-on) (vagyis én csak a tervet csináltam és az AI végigment rajta), szal meg lehet csinálni (nekem ez azért is jó volt mert én lövős részében nagyon gyenge vagyok, még autoaim-el is).

Amúgy csináltam a játékhoz egy AI modot ha érdekel, úgy már Veteran nehézségen is jól bírtak az ellenséggel (ha jó volt a terv). Ezzel már végigtoltam Veteran-on is Observer Mode-ban. :)

A leírása (angolul) és a link itt:

http://www.rvsgaming.com/modules.php?name=...opic&t=3171

GustyX

Milyen nehézségen játszol?

Sztem ne használj SMG-ket. Maximum az UMP-t vagy az MP5/10-et, de ha egy kicsit is nagy távolságú lövöldözésre van szükség, akkor valamilyen gépkarabélyt adj nekik. Sztem az AI az FNC-vel a legjobb.

Minden a terven múlik, én kijátszottam az egész játékot Observer Mode-ban (Recruit-on) (vagyis én csak a tervet csináltam és az AI végigment rajta), szal meg lehet csinálni (nekem ez azért is jó volt mert én lövõs részében nagyon gyenge vagyok, még autoaim-el is).

Amúgy csináltam a játékhoz egy AI modot ha érdekel, úgy már Veteran nehézségen is jól bírtak az ellenséggel (ha jó volt a terv). Ezzel már végigtoltam Veteran-on is Observer Mode-ban. :)

A leírása (angolul) és a link itt:

http://www.rvsgaming.com/modules.php?name=...opic&t=3171

Veteran. Bár lehet hiba volt, mert ez lehet nem is a normál nehézségi szint? :D

SMG-ket nem is használok, mindenkinél AR van (elsõ embereknél L85), autoaim a legkisebben. Nem a tervvel volt gond, hanem mert én rontottam el vagy a társaim bambultak el. Az utolsó menetben már szartam a rosszfiúkra, inkább csak az elõrenyomulás és a túszok volt a lényeg. Legtöbbet a piros csapattal voltam, amivel összesen 15 embert lõttem le (24-bõl), mindet ugyanazzal :D. Single shotra kell állítani és one shot, one kill lesz.

Malleus

Veteran. Bár lehet hiba volt, mert ez lehet nem is a normál nehézségi szint? :D

Hát, figy, szerintem zselé gyorsan felejtsd el a Veteran nehézséget. :) Én a Raven Shield-nél tanultam meg, hogy ilyen játékokban csak is és kizárólag a legkönnyebb fokozaton szabad (elsõre) játszani. Mondjuk ezt úgy, hogy végigvittem Veteran-on, de durva volt. Megizzadtam vele, pedig nekem nagy kedvencem ez a stílus.

Szóval sztem kezdd újra Recruit-on. :)

Szerk: amúgy én is a legkisebb autoaim-et használtam, anélkül hullottam mint a légy, afelett meg már túl sok. :)

GustyX

Na, elkezdtem Easy-n. Az elsõ pályán meglett másodjára, 4:48 alatt. Azt hiszem ezen viszem tovább, annak ellenére, hogy nem sok kihívás (volt) van :). Kb. olyannak éreztem, mintha hardról váltottam volna easy-re. Jó lesz ez nekem! Ja, és itt sokkal többen adják meg magukat, mint veteranon. Igaz többségét lelõttem, ha az elsõ lövés már nem talált :). Biztos ami biztos :D.

Malleus

Ja, és itt sokkal többen adják meg magukat, mint veteranon. Igaz többségét lelõttem, ha az elsõ lövés már nem talált :). Biztos ami biztos :D.

Van ez így. Plö a Londoni Iráni nagykövetség ostrománál 1980-ban, a túszejtõk egy kivételével megadták magukat az SAS katonáknak, akik szépen falhoz állították és lelõtték õket ott helyben, bent az épületben. Az egyik túszejtõ a túszok közé vegyülve kijutott az épületbõl - amikor rájöttek, akkor szépen megfogták és indultak vele vissza az épületbe, hogy lerendezzék a dolgot, csak szóltak nekik, hogy "bocs srácok, élõ adásban vagytok, az egész világmédia figyel, nem kéne" így az az egy túszejtõ megúszta. Az SAS nem rendõrség, és a Rainbow sem az.

Chuck_Norris

Van ez így. Plö a Londoni Iráni nagykövetség ostrománál 1980-ban, a túszejtõk egy kivételével megadták magukat az SAS katonáknak, akik szépen falhoz állították és lelõtték õket ott helyben, bent az épületben. Az egyik túszejtõ a túszok közé vegyülve kijutott az épületbõl - amikor rájöttek, akkor szépen megfogták és indultak vele vissza az épületbe, hogy lerendezzék a dolgot, csak szóltak nekik, hogy "bocs srácok, élõ adásban vagytok, az egész világmédia figyel, nem kéne" így az az egy túszejtõ megúszta. Az SAS nem rendõrség, és a Rainbow sem az.

Megérdemelték. Elcseszték a "küldetést"... halljanak. :)

Lehet, hogy eléggé durván hangzik ez a falhoz állítás, de egy túszejtőt miért kéne sajnálni? Valószínűleg nem így akarta megoldani, csak a túsz maradt mint utolsó lehetőség, azt meg ugye senki sem szereti. Tehát nem kell utálni a SAS féle csapatokat....mielőtt tévedésbe esne vki. :P

Chuck_Norris

Ebben az esetben pont nem, a túszejtés volt a cél, hogy aztán követelésekkel álljanak elõ. Megérdemelték amit kaptak, szerintem is.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Ir%C3%A1n_lon...3%A9nek_ostroma

jó ez igaz, de legtöbb esetben a túszejtés nem a terv része ált.... csak ugye balul sül el a terv, és bepánikolnak. (hány ilyen eset volt már....) :)

arazu

Én pár perce végeztem a Vegas második részével. Lehet rossz dolog volt ezzel kezdeni, mert ez volt a legelsõ Rainbow Six-em, de rohadtul bejött ennek ellenére :)

GustyX

Én pár perce végeztem a Vegas második részével. Lehet rossz dolog volt ezzel kezdeni, mert ez volt a legelsõ Rainbow Six-em, de rohadtul bejött ennek ellenére :)

Miért lett volna rossz dolog? Nekem jobban bejön egy Vegas mint az elõdök. Meg nem sok hasonlóság van a Vegas részek (plusz Lockdown=R6 4) és az azt megelõzõ részek között. Lockdown a leggyengébb az arcade-os lövöldék között, az elõtte lvõk pedig taktikai shooterek a javából.

SaltyDave

Most látom csak hogy egyáltalán van ilyen topik... mi JoeJoeJoe-val szoktunk (bár az utóbbi pár napban szüneten van valamiért) terrorist hunt-ban jókat szórakozni, ha pedig végre végeznék a sztorival akkor elkezdenénk azt is realism szinten.

Snexi

elsõ rész ezerszer hangulatosabb a helyszínek miatt

arazu

Miért lett volna rossz dolog?

Mertem remélni, hogy van valami komolyabb reláció, összefüggés az elõzõ részek sztorija és e között. És én nem vagyok az a tipikus inmédiászrész ember, szeretem a kezdetektõl a vég felé haladva végigvinni a játékokat (aztán most lehet h irtó nagy baromságot írok mert nem igazán van összefüggés a részek között).

Hát nem tudom amúgy Twiszted, a gát, kaszinó, elhagyatott gyár (according to wiki) etc. nem tûnik semmivel se hangulatosabbnak, de hát kinek mi - és amúgy se alkotok véleményt, mert nem próbáltam még ki.

A szintek viszont zavaróak - szinttõl függetlenül 10-bõl 9-szer azért halok meg mert hátbalõnek. :unsure: Deagle / randomsnipa / MP5 kombóval nagyon lehet darálni, utóbbi meg még a fejeseket is eléggé adja.

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy marksman/assault/CQB pontokat terrorist hunt módban hogyan farmoltatok? Van valami nagyon jó taktikátok egy adott mapre, tippetek, bármi? Nyilván nem arra gondolok hogy marksmanhez fejeseket kell osztani, távolság se árt ha van, kempeljek be a legdurvább gépkarabéllyal stb, mert angolul én is tudok, meg próbálom az eszemet is használni. :D

GustyX

A 2. részt nem ismerem, az elsõ részben viszont már a tököm ki volt azzal a sok neonnal, meg a kaszinókkal. Nem vittem végig, de több mint a feléig eljutottam. Volt benne egy "shotgunos" pálya. Na, az valami förtelmes volt.

arazu: ez a hátbalövés nekem is feltûnt, igaz az elsõ részben. Meg nem tudom mennyire hihetõ, de mintha hoki felszerelésben volnának a terroristák :D.