Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nyomtatók, Szkennerek, Multifunkciós Gépek


Xris

Recommended Posts

oPalRx7

csak a laborok elenyészõ százaléka dolgozik pl a4-es méretû fotók kidolgozásával :) ez otthon kissé egyszerûbbé válik pl :) és könnyebb fényképes ajándékot adni 1-1 szülinapra, mint legyalogolni 20 kisebb fotós-boltba hogy a legtöbbnél azt mondják hogy ááá mi nem, de õk igen (akik szintén nem)

bár lenne Pécsett egy olyan nagyobb fotóstudió, ahol minden extrém igényt is ki tudnának szolgálni :) én eddig nem akadtam rá legalábbis.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

csak a laborok elenyészõ százaléka dolgozik pl a4-es méretû fotók kidolgozásával :) ez otthon kissé egyszerûbbé válik pl :) és könnyebb fényképes ajándékot adni 1-1 szülinapra, mint legyalogolni 20 kisebb fotós-boltba hogy a legtöbbnél azt mondják hogy ááá mi nem, de õk igen (akik szintén nem)

bár lenne Pécsett egy olyan nagyobb fotóstudió, ahol minden extrém igényt is ki tudnának szolgálni :) én eddig nem akadtam rá legalábbis.

Hát azért egy valamire való fotólabor igenis foglalkozik A4 méretû nagyítással, akár negatívról is, digitálisról meg pláne (persze most nem értve a kifejezetten Express elõhívókat ahol a választék kimerül a 10×15-ös elõhívásban, de az meg nem is igazi fotólabor). Nagyjából ez a teteje amivel egy átlagos fotólabor foglalkozik, bár technikailag megoldható ennél nagyobb, de A3-at vagy nagyobbat már inkább poszter, vagy plakát formátumban nyomtatnak.

Szerintem van Pécsett fotóstúdió! :D De te most extrém igényeket kiszolgáló fotóstúdióra, vagy fotólaborra gondolsz? Esetleg nyomdára? (Csak nem tudom, hogy fogalmi zavarról van-e szó, vagy tényleg fotóstúdiót keresel).

Link to comment
Share on other sites

mio007

Ha fotónyomtatás is cél akkor a Canon-t ajánlom multifunkciósból. A tinta ára között olyan nagyon egetrengetõ különbség nem szokott lenni, bár azért akadnak pazarlós nyomtatók is.

A "kicsit több" nem tudom mit jelent, de én nemrégiben vettem egy Canon Pixma MP560-at potom 32k ellenében és teljesen elégedett vagyok vele. Minõségi darab, fotókat pedig fotólabor minõségben nyomtat. De ha spórolni akarsz akkor mindenképpen csak olyat szabad venni, melyben színenként cserélhetõk a patronok.

Nekem ilyenre nincs szükségem és a spórolás tényleg fontos lenne.

Link to comment
Share on other sites

bathkamano

Sziasztok!

Én is egy multifunkciós gépet szeretnék vásárolni és ehhez kérném a segítségeteket. Eddig a Canon MG5150-et néztem ki, csak az az egy baja van, hogy sajnos nem tud WIFI-rõl nyomtatni. Nektek mi a véleményetek errõla géprõl. Esetleg tudtok egy hasonló gépet ami tud WiFi-rõl is nyomtatni? Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok!

Én is egy multifunkciós gépet szeretnék vásárolni és ehhez kérném a segítségeteket. Eddig a Canon MG5150-et néztem ki, csak az az egy baja van, hogy sajnos nem tud WIFI-rõl nyomtatni. Nektek mi a véleményetek errõla géprõl. Esetleg tudtok egy hasonló gépet ami tud WiFi-rõl is nyomtatni? Köszi a segítséget!

Ezt most így nem teljesen értem... hálózati kapcsolatra gondolsz ?

Azaz arra, ha nincs kábeles összeköttetés a nyomtató és nyomtatási parancsot küldõ gép között, akkor te wifin küldenéd a parancsot ?

Pláne nem értem, minek a wifi (ha gondolom ezt házi használatra akarod használni).

Ha otthon kell és több gép van otthon, akkor az egyik gépen felinstallálod, a többi gépet öszekötöd egy routerrel és használod a nyomtatómegosztást (akár wifi-vel is).

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Ezt most így nem teljesen értem... hálózati kapcsolatra gondolsz ?

Azaz arra, ha nincs kábeles összeköttetés a nyomtató és nyomtatási parancsot küldõ gép között, akkor te wifin küldenéd a parancsot ?

Pláne nem értem, minek a wifi (ha gondolom ezt házi használatra akarod használni).

Ha otthon kell és több gép van otthon, akkor az egyik gépen felinstallálod, a többi gépet öszekötöd egy routerrel és használod a nyomtatómegosztást (akár wifi-vel is).

Saját példámból kiindulva mondom, hogy nem mindig megoldható a kábelezés. Én is azért vettem wifis nyomtatót, mert szükségem volt rá, hogy így is tudjak nyomtatni, mert több gép is van és változó, hogy éppen melyikrõl nyomtatok/nyomtatunk és nem non-stop megy például az asztali PC, csak a laptopok (de van olyan, hogy mobiltelefonról nyomtatok PDF és Office doksikat). Na mármost vagy lecserélem a jól bevált routeremet egy olyanra mely képes nyomtatót kezelni, vagy veszek olyan nyomtatót, melyben van wifi és le van tudva a gond. Inkább utóbbit választottam, mert az eredetileg kiszemelt példányhoz képest csak 4-5 ezer Ft-al volt drágább az amelyben már wifi is van... ezzel szemben a router cserét 15k alatt nem úsztam volna meg.

A Wifi ráadásul akkor is jól jön ha csak úgy tudod elhelyezni a nyomtatót, hogy oda már nem ér el a kábel, vagy csak simán nem tudsz oda kábelt vezetni.

Link to comment
Share on other sites

bathkamano

Ezt most így nem teljesen értem... hálózati kapcsolatra gondolsz ?

Azaz arra, ha nincs kábeles összeköttetés a nyomtató és nyomtatási parancsot küldõ gép között, akkor te wifin küldenéd a parancsot ?

Pláne nem értem, minek a wifi (ha gondolom ezt házi használatra akarod használni).

Ha otthon kell és több gép van otthon, akkor az egyik gépen felinstallálod, a többi gépet öszekötöd egy routerrel és használod a nyomtatómegosztást (akár wifi-vel is).

Gyakorlatilag azért kéne a Wifi, hogy laptopról is tudjak nyomtatni ne csak az asztali géprõl. Ráadásul az elhelyezést is sokkal kényelmesebben tudnám úgy megoldani. Egyébként van véleményed a Canonról, amit említettem? Esetleg tudsz egy jobbat? Köszi!

Saját példámból kiindulva mondom, hogy nem mindig megoldható a kábelezés. Én is azért vettem wifis nyomtatót, mert szükségem volt rá, hogy így is tudjak nyomtatni, mert több gép is van és változó, hogy éppen melyikrõl nyomtatok/nyomtatunk és nem non-stop megy például az asztali PC, csak a laptopok (de van olyan, hogy mobiltelefonról nyomtatok PDF és Office doksikat). Na mármost vagy lecserélem a jól bevált routeremet egy olyanra mely képes nyomtatót kezelni, vagy veszek olyan nyomtatót, melyben van wifi és le van tudva a gond. Inkább utóbbit választottam, mert az eredetileg kiszemelt példányhoz képest csak 4-5 ezer Ft-al volt drágább az amelyben már wifi is van... ezzel szemben a router cserét 15k alatt nem úsztam volna meg.

A Wifi ráadásul akkor is jól jön ha csak úgy tudod elhelyezni a nyomtatót, hogy oda már nem ér el a kábel, vagy csak simán nem tudsz oda kábelt vezetni.

Pontosan! Éppen ezen okok miatt akarok én is egy wifis nyomtatót. Megkérdezhetem, hogy neked milyen van és mennyire vagy vele megelégedve? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Gyakorlatilag azért kéne a Wifi, hogy laptopról is tudjak nyomtatni ne csak az asztali géprõl. Ráadásul az elhelyezést is sokkal kényelmesebben tudnám úgy megoldani. Egyébként van véleményed a Canonról, amit említettem? Esetleg tudsz egy jobbat? Köszi!

Pontosan! Éppen ezen okok miatt akarok én is egy wifis nyomtatót. Megkérdezhetem, hogy neked milyen van és mennyire vagy vele megelégedve? Köszi!

A Canon jó választás.

HP-t semmiféleképpen ne vegyél.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Megkérdezhetem, hogy neked milyen van és mennyire vagy vele megelégedve? Köszi!

Canon Pixma MP560 ~ kb 32k az ára.

Mivel nekem csak a fotóminõség az ami számít ezért csak arról tudok nyilatkozni (röviden összefoglalva: teljesen jó ebben az árkategóriában, ami így is labor minõséget jelent). Ha kicsit visszaolvasol akkor megtalálod a véleményem, mert pont nemrégiben számoltam be róla.

Öcsém használja sûrûn a szkenner részét, de nem panaszkodott, hogy béna lenne. Dokumentum nyomtatásban meg az a jó, hogy erre egy teljesen különálló és nagyobb méretû fekete patront használ. Ugyan nem egy sebességbajnok (kb 15 másodperc / teleírt lap, ami nem olyan gáz, csak éppen van nála gyorsabb, nem csak a lézeresek között), de legalább ismeri a kétoldalas nyomtatást (szépen visszahúzza a lapot és a másik oldalára is printel, csak ezt követõen adja ki teljesen).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mio007

Paper jam hibát ír ki az új multifunkciós gépem. Nagyon szuper, hogy a második nyomtatásnál beleszorult a papírt, az elsõt úgyis csak szétgyûrte. Ki lett szedve belõle, 1 db papír sincs benne még 1 mm sem de mégis jelzi a hibát, folyamatosan és így használhatatlan.

Van ötletetek a megoldásra ?

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Srácok, mi lehet, akkor a hiba, ha a nyomtatóm zöld színárnyalatút nyomtat?

Friss patron, ma lett véve. A legtöbb szín okés, de pl. a rózsaszínt világoskékként nyomtatja, bár lehet csak a zöld árnyalat hibája...

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Srácok, mi lehet, akkor a hiba, ha a nyomtatóm zöld színárnyalatút nyomtat?

Friss patron, ma lett véve. A legtöbb szín okés, de pl. a rózsaszínt világoskékként nyomtatja, bár lehet csak a zöld árnyalat hibája...

Koszos a nyomtató fej vagy sz@r a patron de inkább az utóbbi.

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Ha van valakinek egy feleslegessé vált üres vagy majdnem üres Canon CL-41 típusú vagy egyéb MP160-ba való utángyártott színes patronja, akkor megvenném.

Múlt héten vett anyám egy utángyártott fekete patront, mert mindkettõ kiürült. Betettem az újat, a régieket pedig kidobtam. Ez nagy hiba volt, mert kiderült, hogy ez a szar nem tud feketét nyomtatni és szkennelni, ha nincs benne a színes patron is. Tarkón kéne lõni azt az idiótát, aki így tervezte meg.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Srácok, mi lehet, akkor a hiba, ha a nyomtatóm zöld színárnyalatút nyomtat?

Friss patron, ma lett véve. A legtöbb szín okés, de pl. a rózsaszínt világoskékként nyomtatja, bár lehet csak a zöld árnyalat hibája...

Gondolom utángyártott a patron...

Csak akkor szabad utángyártottat venni ha van egy jól bevált márkád, amúgy meg felejtõs. Sokat kis mandulaszemû óvodás gyerekmunkások kotyvasztanak ki konyhai edényekben valahol a vietnami dzsungel közepén két ópiumlabor között, szóval nem csoda, hogy baromira nem színhelyesek.

Meg amúgy színesbõl sosem vennék utángyártottat, maximum csak dokumentum-feketét (de abból meg csak azt, fõleg, hogy harmadolhatod a dokumentumok tintaköltségét és baromira mindegy, hogy egy árnyalattal szürkébb az abszolút feketéhez képest, mert észre sem veszed).

Ha van valakinek egy feleslegessé vált üres vagy majdnem üres Canon CL-41 típusú vagy egyéb MP160-ba való utángyártott színes patronja, akkor megvenném.

Múlt héten vett anyám egy utángyártott fekete patront, mert mindkettõ kiürült. Betettem az újat, a régieket pedig kidobtam. Ez nagy hiba volt, mert kiderült, hogy ez a szar nem tud feketét nyomtatni és szkennelni, ha nincs benne a színes patron is. Tarkón kéne lõni azt az idiótát, aki így tervezte meg.

Hát ez szívás. Ha nincs benne patron azért nyafog, ha meg van benne de üres akkor meg azért...

Amúgy ki lehet kapcsolni valahol a patron ellenõrzést (tintaszint ellenõrzést azt tuti), hátha az megoldja a gondot. Prohardver nyomtatós topikjaiban tuti tud valaki segíteni! :)

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Amúgy ki lehet kapcsolni valahol a patron ellenõrzést (tintaszint ellenõrzést azt tuti), hátha az megoldja a gondot. Prohardver nyomtatós topikjaiban tuti tud valaki segíteni! :)

Nem az oprendszer szarakodik (ubuntut és win7-et is próbáltam), hanem maga a gép. Bekapcsolom, E5 hibakód és nem csinál semmit. Utánanéztem, azt jelenti, hogy a színes patront nem érzékeli. A ph fórumon találtam több 1-2 éves hozzászólást ugyanerrõl, másnak se ment amíg nem vett patront. Csak mivel semmi szükségem színesre, nem vennék 5-6000-ért, ha nem muszáj. Holnap utánaolvasok, hogy két feketével megy e, az legalább jó lenne késõbb, ha nem szárad be. Max cserélgetném néha, hogy mindkettõt használják apámék.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Nem az oprendszer szarakodik (ubuntut és win7-et is próbáltam), hanem maga a gép. Bekapcsolom, E5 hibakód és nem csinál semmit. Utánanéztem, azt jelenti, hogy a színes patront nem érzékeli. A ph fórumon találtam több 1-2 éves hozzászólást ugyanerrõl, másnak se ment amíg nem vett patront. Csak mivel semmi szükségem színesre, nem vennék 5-6000-ért, ha nem muszáj. Holnap utánaolvasok, hogy két feketével megy e, az legalább jó lenne késõbb, ha nem szárad be. Max cserélgetném néha, hogy mindkettõt használják apámék.

Én a saját nyomtatómhoz találtam 600-800 Ft-ért is utángyártott patront (darabonként, az enyémben színenként cserélhetõk a patronok), de gyanítom, hogy üres patron amit még fel kell tölteni házilag. Talán ilyennel próbálkozhatsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
fux22

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Canon i560 típusú nyomtatóm van. Nem akarja a feketét egyáltalán nyomtatni.

Mit tudok tenni az ügy érdekében? Cseréltem tintapatront... :)

A válaszokat elõre is köszönöm!

Üdv.: Kölyök

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Warfoki

[GSF] Picture

Ezt minden nyomtatás elõtt megkapom, de attól még nyomtat a cucc. Viszont megosztott nyomtatóként nem mûködik. természetesen be van kapcsolva, kábelek rendben. EPSON EPL 6200L típusú nyomtatóm van. Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Nyom191---

szerk.: elhamarkodott volt a kérdés megtaláltam a választ, 3 színes +1 feket toner kell bele ami legolcsóbban 40ezer Ft :blink:

Színes lézernyomtatókban hogy van/nak a toner/ek, egy toner van vagy több? Meghalt a régi nyomtatóm és 25 ezer körül találtam egy elég szimpatikus HP lézernyomtatót 1 toner hozzá 10ezer körül van, csak nem szeretném hogy meglepetés érjen amikor cserélni kell majd. Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

szerk.: elhamarkodott volt a kérdés megtaláltam a választ, 3 színes +1 feket toner kell bele ami legolcsóbban 40ezer Ft :blink:

Színes lézernyomtatókban hogy van/nak a toner/ek, egy toner van vagy több? Meghalt a régi nyomtatóm és 25 ezer körül találtam egy elég szimpatikus HP lézernyomtatót 1 toner hozzá 10ezer körül van, csak nem szeretném hogy meglepetés érjen amikor cserélni kell majd. Köszönöm a segítséget.

HP-t ne vegyél csak ha fenyegetnek...

Link to comment
Share on other sites

Nyom191---

HP-t ne vegyél csak ha fenyegetnek...

mit érdemes venni? 20-25ezer rá a keret lézeres kéne az biztos és lehetõleg színes

Link to comment
Share on other sites

Nyom191---

ennek még a technikai adatai is egész jók, köszi

azt véletlenül nem tudod hogy árban a lézernyomtató huzamosabb használat esetén jobb e mint a tintasugaras? ahogy nézem ha egész készlet tonert cserélnék benne abból árban kijönne 3-4 készlet patron a tintasugarashoz

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

HP-t ne vegyél csak ha fenyegetnek...

Mi a gond a HP-kkal? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...