Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Intel


_HeGe

Recommended Posts

_HeGe

Bocs, kevertem :huh: AMDnek lesz akkor 2007 elején (bár egyesek csak 3. negyedévet emlegetnek), Intel hozta előbbre. Novemberre; szeptember most van :smile:

Ilyen kijelentéseket, h 2008 elején mit érdemes venni nem tennék ha lehet :D Nameg erősen kérdéses az is, h mégis milyen játékban... Ha használ több magot az alkalmazás, gyorsabb lesz. Ha nem, nem. Ilyen egyszerű... innentől kezdve alkalmazásfüggő. Hogy az egyre több magra optimalizálják-e a játékokat mostanság és a jövőben azt én meg nem mondom neked.

Ja és: http://prohardver.hu/c.php?mod=10&id=20177 - olvasni öröm :smile:

Nyugi Krok: A legjobb és legkevesebb keveredéssel jár, ha egy ember rendezi az ilyet. Legyek ez mondjuk én.

Nézd: hogy Japánban meg az USAban beígérik a gyártók, aztán nálunk a megjelölt időpontban nincsen, ezen talán ne csodálkozz. Itt Balkán Deluxe-ban mégis hol van az a széles réteg, akik miatt megérné behozni? :smile: Van 750es Seagate is mostanság mocsadék drágán: 80-100e forintért. Ebből kapsz úgy 4-5 250eset, amivel nemkicsit előbbre vagy ha utánaszámolsz. Megint más kérdés, h vajon szervered vagy videovágó stúdiód van otthon, h ennyire megigéz a sok tárhely?

Ja igaz, novembert akartam mondani...:smile:

Nah, akkor itt megkérdezném, hogyha nekem van egy játék, ami ugye nemhasznál ki 2 magot. Ha én a processorban letiltom az egyik magot, ( E6400), akkor az mennyivel lesz jobb, mint a mostani intel 2,4-esem?

Köszi...

Link to comment
Share on other sites

Typhoon97

Ja igaz, novembert akartam mondani...:smile:

Nah, akkor itt megkérdezném, hogyha nekem van egy játék, ami ugye nemhasznál ki 2 magot. Ha én a processorban letiltom az egyik magot, ( E6400), akkor az mennyivel lesz jobb, mint a mostani intel 2,4-esem?

Köszi...

puszta izomból ugyanolyan erős lesz.. ha jól tudom :o

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ja igaz, novembert akartam mondani...:smile:

Nah, akkor itt megkérdezném, hogyha nekem van egy játék, ami ugye nemhasznál ki 2 magot. Ha én a processorban letiltom az egyik magot, ( E6400), akkor az mennyivel lesz jobb, mint a mostani intel 2,4-esem?

Köszi...

Ugyanolyan erős marad játék alatt...

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Ha felhúzom a procim órajelét, akkor elég rá a gyári hűtés, vagy érdemes rászerelni valami izmosabb hűtést?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ha felhúzom a procim órajelét, akkor elég rá a gyári hűtés, vagy érdemes rászerelni valami izmosabb hűtést?

HA LGA775-öüs Prescott mindenképpen kellene rá valami erősebb hűtés.

Milyen típusu pontosan a proci?

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

HA LGA775-öüs Prescott mindenképpen kellene rá valami erősebb hűtés.

Milyen típusu pontosan a proci?

Hogy lehet pontosabban leírni egy Intel procit, mint ahogy az aláírásomban van??

Link to comment
Share on other sites

CrW

Hogy lehet pontosabban leírni egy Intel procit, mint ahogy az aláírásomban van??

mag, foglalat...

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

mag, foglalat...

Intel Socket 478

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Szilva vagy barackmagos lehet ... :blink:

Csakis kukorica! Az a legtöbb magos!

Mindjár lefuttatom a progit amit bandeee mondott csak gond van a LANunk-al!

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Figyuzzatok. Egy alkalmazást lehet egyszálú vagy többszálú munkavégzésre programozni. Ha többszálúan van programozva, tehát az egymástól nem függő részek szét vannak választva akkor mindegy, hogy kettő vagy négy (vagy akár több) magos a proci, a program szétosztja a munkát a magok közt. Keveset tudunk az Intel négymagosáról, de az biztos, hogy nem valódi 4 magos proci lesz, hanem 2x2 magos (azaz két darab kétmagos proci lesz egy tokozásba gyúrva). Ennek fényében a folyamatvezérlése nem lesz valami kiemelkedő, így könnyen lehet, hogy egyes alkalmazások gyorsabbak lesznek, de az is előfordúlhat, hogy lassabb lesz a sebesség.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Figyuzzatok. Egy alkalmazást lehet egyszálú vagy többszálú munkavégzésre programozni. Ha többszálúan van programozva, tehát az egymástól nem függő részek szét vannak választva akkor mindegy, hogy kettő vagy négy (vagy akár több) magos a proci, a program szétosztja a munkát a magok közt. Keveset tudunk az Intel négymagosáról, de az biztos, hogy nem valódi 4 magos proci lesz, hanem 2x2 magos (azaz két darab kétmagos proci lesz egy tokozásba gyúrva). Ennek fényében a folyamatvezérlése nem lesz valami kiemelkedő, így könnyen lehet, hogy egyes alkalmazások gyorsabbak lesznek, de az is előfordúlhat, hogy lassabb lesz a sebesség.

Pontosan errőlvan szó. 2X2 magos proci esetén eleve rosszabb lesz az optimalizáció, mivel nem 4 hanem 2 mag felett dönt csupán az elosztásbecslő.

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Figyuzzatok. Egy alkalmazást lehet egyszálú vagy többszálú munkavégzésre programozni. Ha többszálúan van programozva, tehát az egymástól nem függő részek szét vannak választva akkor mindegy, hogy kettő vagy négy (vagy akár több) magos a proci, a program szétosztja a munkát a magok közt. Keveset tudunk az Intel négymagosáról, de az biztos, hogy nem valódi 4 magos proci lesz, hanem 2x2 magos (azaz két darab kétmagos proci lesz egy tokozásba gyúrva). Ennek fényében a folyamatvezérlése nem lesz valami kiemelkedő, így könnyen lehet, hogy egyes alkalmazások gyorsabbak lesznek, de az is előfordúlhat, hogy lassabb lesz a sebesség.

Jól van akkor, a viszonylagos alulolvasottságom mellett sem beszéltem baromságokat :smile:

Azt valaki meg tudná mondani, h a mostanság kijött/kijövő játékcsodák mégis hogy állnak a több maggal? Anno volt egy - talán Xbitlabs? :unsure: - teszt SeriousSam2vel meg Quake4-gyel (és tsaikkal), de azóta semmi ilyet nem láttam.

Link to comment
Share on other sites

GAMEZ

Jól van akkor, a viszonylagos alulolvasottságom mellett sem beszéltem baromságokat :smile:

Azt valaki meg tudná mondani, h a mostanság kijött/kijövő játékcsodák mégis hogy állnak a több maggal? Anno volt egy - talán Xbitlabs? :unsure: - teszt SeriousSam2vel meg Quake4-gyel (és tsaikkal), de azóta semmi ilyet nem láttam.

pl Crysis is támogatni fogja

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Pontosan errőlvan szó. 2X2 magos proci esetén eleve rosszabb lesz az optimalizáció, mivel nem 4 hanem 2 mag felett dönt csupán az elosztásbecslő.

Nem teljesen, mert ha az operációs rendszer megfelelően fel van készítve a 4 mag kezelésére, akkor nem a szálak kiosztása lesz a fő probléma, hanem a párhuzamosan futó programkódok szinkronizációja.

Azt valaki meg tudná mondani, h a mostanság kijött/kijövő játékcsodák mégis hogy állnak a több maggal? Anno volt egy - talán Xbitlabs? :unsure: - teszt SeriousSam2vel meg Quake4-gyel (és tsaikkal), de azóta semmi ilyet nem láttam.

Vannak többszálúan programozott játékok. Ilyen pl. Quake 4 (patch után), Oblivion, Halo. Szerintem még Star Wars Galaxies is ilyen, mert a P4 bekapcsolt Hyper-Threading-gel erősen belassult (itt ugye előjön a szinkrozinációs probléma amire még a még a butácska HT rátesz egy lapáttal, hiszen a szálak zavarják egymást). B)

Link to comment
Share on other sites

Tompika_nyomul

Ha már Intel a téma ,most a Core 2-vel mindenki engedhet a Birodalom csábításának :

IPB Image

:D

Link to comment
Share on other sites

GAMEZ

IPB Image

ez nagyon komoly :D

Link to comment
Share on other sites

Typhoon97

Ha már Intel a téma ,most a Core 2-vel mindenki engedhet a Birodalom csábításának :

IPB Image

:D

Szép :lol: ..

Link to comment
Share on other sites

serginho

Szép :lol: ..

kár,h.a jobb karja rá van operálva :smile: de amúgy jó kis kép :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem teljesen, mert ha az operációs rendszer megfelelően fel van készítve a 4 mag kezelésére, akkor nem a szálak kiosztása lesz a fő probléma, hanem a párhuzamosan futó programkódok szinkronizációja.

Vannak többszálúan programozott játékok. Ilyen pl. Quake 4 (patch után), Oblivion, Halo. Szerintem még Star Wars Galaxies is ilyen, mert a P4 bekapcsolt Hyper-Threading-gel erősen belassult (itt ugye előjön a szinkrozinációs probléma amire még a még a butácska HT rátesz egy lapáttal, hiszen a szálak zavarják egymást). B)

Érdekes hogy a HT helyenként lassít, ezt eddig nem is vettem észre ... (igaz nem vagyok HT-s gép user)

Vajon ilyenkor a duplamagos procikon is lassul az alkalmazás ?

A szinkronizáció pedig tényleg komoyl feladast főlkeg abban az esetben ha nem egyenlpő mennyiségű feladatot kapnak a magok.

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Vajon ilyenkor a duplamagos procikon is lassul az alkalmazás ?

ahogy Abu szavaiból kivettem, nem annyira mint a HTseken...

Link to comment
Share on other sites

_HeGe

Ugyanolyan erős marad játék alatt...

Ezzel azt akarod mondani, hogy:

Most van a 2,4-es procim. Ésha a core 2 duo-bol letiltok egy magot, akkor ugyan olyan erős lesz, mint a 2,4ghz-sem?

vagy ugyan olyan erős lesz, mintha nem is tiltottam volna le az egyik magot?

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Ezzel azt akarod mondani, hogy:

Most van a 2,4-es procim. Ésha a core 2 duo-bol letiltok egy magot, akkor ugyan olyan erős lesz, mint a 2,4ghz-sem?

vagy ugyan olyan erős lesz, mintha nem is tiltottam volna le az egyik magot?

Ha most van egy NW vagy Prescott 2,4 Ghzes Pentiumod (vagy Celeronod), azt össze sem lehet hasonlítani egy CoreDuo 2,4 Ghzessel... Azt nem tudom, h ez a magletiltás c. móka kivitelezhető-e, de csak megoldható valahogy. Vagy csak elvi szinten érdekelt? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Vajon ilyenkor a duplamagos procikon is lassul az alkalmazás ?

A rossz szinkronizációval csak 1-2%-nyi teljesítménycsökkenés történhet egy valódi kétmagos proci esetében. Tapasztalati feljegyzések alapján gyenge szinkronizáció 10%-nyi sebességet javít csak a valódi kétmagos procikon (kétprocis rendszerekben pedig ennél is kevesebbet). Jó szinkronizációval akár 85%-is elérhető kétmagos rendszerben, de kétprocis rendszer esetében nem igazán haladja meg a 60%-os a teljesítmény javulás.

Pl.: a Quake 4-ben elég jónak mondható a szinkronizálás, bár a forráskódot nem láttam. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...