Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Total War sorozat


GubZol

Recommended Posts

D3ToX

Ze egy jó játék? Olyan mint az egy? Egyszerre irányitok 6000000 -embert meg mindent? Az komoly mert akkor inkább CoD-de megveszem a 20-alatt lesz!

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Ze egy jó játék? Olyan mint az egy? Egyszerre irányitok 6000000 -embert meg mindent? Az komoly mert akkor inkább CoD-de megveszem a 20-alatt lesz!

Bizony B) És szinte mindengyik másképp néz ki :wink: Sokkal több mint az 1es. Bele van építve minden jó a Rome-ból, a diplomácia sokkal árnyaltabb stb. stb. Fajtája kétségtelenül legjobbja. Akárcsak az összes többi Total War rész a maga idejében :smile:

Link to comment
Share on other sites

_NemTom_

Én most kezdtem egyet a magyarokkal........kezdetnek elfoglaltam Isia v vmi ilyesmi nevű kisvárost. Utána Zágrábot is akartam, de kevés volt a haderőm így a Velenceieké lett. Időközben szövetségre léptem a Bizánciakkal és a Lengyelekkel, már csak a Német-Római császársággal kéne szövetségre lépni. De terveim között szerepel a keresztes háborúkban való részvétel is :D

A többi majd később :D

Sokat én se tuttam játszani, mivel mindig idő hiányban vagyok......

Link to comment
Share on other sites

anonim

Hali lenne egy kérdésem ugye ott van a jó öreg pápa bácsi és beszólt nekem hogy ugyanmár zúzzak el a világ másik részébe keresztes ruhában és nézzek meg valami kisfalut :lol: na szval oké zsoké de útközben találkoztam pár ország hadseregével akik úgy tartottak arra hogy keresztes jelük is volt na most nem elég elbandukolnom oda vagy mi mert még a sima medievalba vágtam (ugye venni kellet egy batár keresztet és elzúzni)... de itt nem :ph34r: (láttam egy képet még anno ahol csata közben ott volt egy nagy kereszt onnan következtetek hogy tt is valamit kell csinálni)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Gépigénye milyen lett a gamenek? Úgy értem, hogy szebb grafon, hogyan fut? Hétvégén otthon én is kipróbálom! B) Néhány screenshotot nyomjatok már be!

Link to comment
Share on other sites

_NemTom_

Hali lenne egy kérdésem ugye ott van a jó öreg pápa bácsi és beszólt nekem hogy ugyanmár zúzzak el a világ másik részébe keresztes ruhában és nézzek meg valami kisfalut :lol: na szval oké zsoké de útközben találkoztam pár ország hadseregével akik úgy tartottak arra hogy keresztes jelük is volt na most nem elég elbandukolnom oda vagy mi mert még a sima medievalba vágtam (ugye venni kellet egy batár keresztet és elzúzni)... de itt nem :ph34r: (láttam egy képet még anno ahol csata közben ott volt egy nagy kereszt onnan következtetek hogy tt is valamit kell csinálni)

keresztes csapatta emész Jeruzsálembe elfoglalod és te lesze a kis kedvenc a pápánál :D

És akkor a történet:

Nah ekkora sz*pást....

Jöttek a keresztes hadjáratok és ahogy kell összehoztam egy kis sereget és csatlakoztam a hadjárathoz (a Lengyelek és a Dánok után). László királlyal elindultam és ahogy kell el is foglaltam Jeruzsálemet. Ez még nem is lenne baj, de miközben én majdhogynem az egész haderőmmel Keleten küzdöttem addig a Velenceiek jöttek és a kevés emberrel ott hagyott Budapestet elfoglalták. Kicsit mérges lettem, de mivel nincs nagy seregem így védekezni vagyok kényszerű. Ez után az egész pereputty ment át Branba (így ke írni?). Ott azért van egy 200 fős seregem amivel sikerül visszavernem a támadásaikat (bár nem nehéz me ilyen 20-30 fő jön). Habár most kilépés előtt megjött a Frakció vezetőjük egy rám veszélyes haddal. Már csak az a kérdés, hogy Bukarestet feladva segítscsek v hagyjam veszni... :sad:

A másik hogy a törökök és az egyiptomiak Jihadot hirdettek és megtámadták Jeruzsálemet...

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Hali lenne egy kérdésem ugye ott van a jó öreg pápa bácsi és beszólt nekem hogy ugyanmár zúzzak el a világ másik részébe keresztes ruhában és nézzek meg valami kisfalut :lol: na szval oké zsoké de útközben találkoztam pár ország hadseregével akik úgy tartottak arra hogy keresztes jelük is volt na most nem elég elbandukolnom oda vagy mi mert még a sima medievalba vágtam (ugye venni kellet egy batár keresztet és elzúzni)... de itt nem :ph34r: (láttam egy képet még anno ahol csata közben ott volt egy nagy kereszt onnan következtetek hogy tt is valamit kell csinálni)

Nem. Az a nagy kereszt egy egység :smile: Azt akkor tudod "kiképezni" mikor van már egy keresztes sereged. Még nem harcoltam keresztes sereggel de tudom hogyan kell. Ad tippeket a tanácsadód. Szóval kiválasztassz egy parancsnokot vagy családtagot. Adsz neki 8 egységet és akkor a sereg ablakának alján van két ikon. Az egyik az hogy csatlakozz a keresztes hadjárathoz. Amikor azt aktiválod (minimum 8 egység kell hozzá) akkor megkapod a sereg feje fölé a keresztet és sokkal többet tud menetelni a sereg valamit útközben mindenféle keresztes egységeket is képezhetsz. Így kell elbandukolni a célig :smile: Az a kereszt amiről beszéltél szerintem csak a morálon dob csata közben. A Mennyei Királyságban is volt ilyen.

Gépigénye milyen lett a gamenek? Úgy értem, hogy szebb grafon, hogyan fut? Hétvégén otthon én is kipróbálom! B) Néhány screenshotot nyomjatok már be!

Elég éhes lett :sad: De memória bőven elég akr 512 is neki a proci sem kell túl kemény legyen viszon videókártyára szomjazik rendesen. Mondjuk én maximumon játszom a jelzett konfigomon és élvezhető.

Én most kezdtem egyet a magyarokkal........kezdetnek elfoglaltam Isia v vmi ilyesmi nevű kisvárost. Utána Zágrábot is akartam, de kevés volt a haderőm így a Velenceieké lett. Időközben szövetségre léptem a Bizánciakkal és a Lengyelekkel, már csak a Német-Római császársággal kéne szövetségre lépni. De terveim között szerepel a keresztes háborúkban való részvétel is :D

A többi majd később :D

Sokat én se tuttam játszani, mivel mindig idő hiányban vagyok......

Látom te is szereted az összes menedzselős zsukát amibe én is fejszét vágok :D Már csak a Real drukkerséged az egyetlen hibád :lol: Nehogy komolyan vedd :rolleyes:

Én most kezdtem egyet a magyarokkal........kezdetnek elfoglaltam Isia v vmi ilyesmi nevű kisvárost. Utána Zágrábot is akartam, de kevés volt a haderőm így a Velenceieké lett. Időközben szövetségre léptem a Bizánciakkal és a Lengyelekkel, már csak a Német-Római császársággal kéne szövetségre lépni. De terveim között szerepel a keresztes háborúkban való részvétel is :D

A többi majd később :D

Sokat én se tuttam játszani, mivel mindig idő hiányban vagyok......

Apropó. Lehet több nemzettel is játszani mint amennyit az elején megad? MEgint végig kell vinni valailyen kampányt hozzá ugye?

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

az nem is hiba :D :D :D :D :tongue:

Én ennek segítségével tudok a magyarokkal lenni.... :D :D :D

vmilyen szinten csít, de én nem nagyon szerettem volna mással lenni......ha van magyar akkor velük :DDD

Kösz szépen.

Balee4: mindjárt teszek pár képet Jeruzsálem ostromáról. Csak előbb vegyem be a várost :D De amúgy ez a játék tényleg úgy néz ki mint az előzetes képeken. Nem hiszem hogy bütykölték azokat a screenshotokat. Szóval tényleg folyik le a képernyőről

Link to comment
Share on other sites

GubZol

Na akkor egy kis kérdésecske... Ha már ti játszhattok vele, én meg majd ha esetleg szándékozik megjelenni:

Hány körből áll egy év? Ugye nem csak egyből??? Az orvgyilkos akciójakor lejátszik valami kis animációt, vagy csak, mint az elődöknél kiírja, hogy siker vagy nem? Mekkora lehet maximálisan a sereg?

Link to comment
Share on other sites

_NemTom_

Na akkor egy kis kérdésecske... Ha már ti játszhattok vele, én meg majd ha esetleg szándékozik megjelenni:

Hány körből áll egy év? Ugye nem csak egyből??? Az orvgyilkos akciójakor lejátszik valami kis animációt, vagy csak, mint az elődöknél kiírja, hogy siker vagy nem? Mekkora lehet maximálisan a sereg?

ha jól tom itt is 2 kör 1 év......

Van animáció....nekem a sikertelennél elég durva kinyírták....de sztem elég poénosra vannak véve..pl. akkor is van animáció, mikor 1 kém egy városba megy be és akkor az van hogy a kapu őr mellett egy bokornak álcázva megy be... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Na akkor egy kis kérdésecske... Ha már ti játszhattok vele, én meg majd ha esetleg szándékozik megjelenni:

Hány körből áll egy év? Ugye nem csak egyből??? Az orvgyilkos akciójakor lejátszik valami kis animációt, vagy csak, mint az elődöknél kiírja, hogy siker vagy nem? Mekkora lehet maximálisan a sereg?

Egy kör 2 év :sad: Ez a Shogun óta nincs eltalálva. Elég nagy baromságnak tartom hogy 3 évbe teljen Prágától Budapestig menetelni <_< Játszik mindenféle animációt. Házasság, kém bejutása, vagy sikertelensége stb. A maximális seregről még f*ngom sincs mert még ismerkedési fázisban tartok. De hátha a többiek okosabbak. Amúgy én úgy tudom hogy nov 10. jelent meg. :huh:

Link to comment
Share on other sites

GubZol

Egy kör 2 év :sad: Ez a Shogun óta nincs eltalálva. Elég nagy baromságnak tartom hogy 3 évbe teljen Prágától Budapestig menetelni <_< Játszik mindenféle animációt. Házasság, kém bejutása, vagy sikertelensége stb. A maximális seregről még f*ngom sincs mert még ismerkedési fázisban tartok. De hátha a többiek okosabbak. Amúgy én úgy tudom hogy nov 10. jelent meg. :huh:

Sehonnan se rendelhető még... :sad:

Két év egy kör?? Király, akkor megmaradt ez a Rome-ból!! Bár a Shogunos négy kör egy év azért jobb volt!

Na de így is jó lesz! Köszi az infót!

Ha csak egy évet akarsz, akkor:

http://www.twcenter.net/forums/showthread....562#post1305562

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Sehonnan se rendelhető még... :sad:

Két év egy kör?? Király, akkor megmaradt ez a Rome-ból!! Bár a Shogunos négy kör egy év azért jobb volt!

Na de így is jó lesz! Köszi az infót!

Ha csak egy évet akarsz, akkor:

http://www.twcenter.net/forums/showthread....562#post1305562

De azért elgé baromság mert hihetetlenül gyorsan elöregednek az családtagjaid. Pl. ha valakit elküldessz a Szent Földre már nem éri meg visszahozni mert egész életét hajókázással vagy gyaloglással tölti. Ez marhaság. És a Rome-ban is 2 kör volt egy év. Volt téli és nyári kör. Most egy kör 2 év. Az van hogy túl nagy időt akarnak felölelni, kb. 500 évet vagy talán mégtöbbet. És most nincs korszakokra bontva mint az elődje. De engem ez akkor is kiborít.

Na ahogy megígértem a screenshotokat Jeruzsélem ostromáról. Nem volt kemény mert felkészületlenül kaptam Egyiptomot és csak sebtiben csoportosított át 2 kisebb sereget, velük harcolok a falakon kívül. A városban nem is volt gyalogos egység szóval könnyen enyém lettek a falak, lehet egész másképp alakult volna a csata ha akár egy parasztja is van bent.

Exaltáció...

IPB Image

IPB Image

IPB Image

Nagyon hősies vagy nagyon ostoba ellenlábasaim

IPB Image

IPB Image

"...so it begins..."

IPB Image

Ismerkedünk...

IPB Image

Vagy mégsem? :D alig 10 másodperccel kkésőbb... :lol:

IPB Image

Konolyan asziszitek hogy ezeket lengyőzhetitek? :smile:

IPB Image

Lelkes zarándokaim sietnek a kegyhelyekhez :lol:

IPB Image

"Vándor ki itt jársz..."

IPB Image

"... vidd hírűl..."

IPB Image

"...a spártaiaknak..."

IPB Image

"...hogy megcselekedtük..."

IPB Image

"...amit a haza..."

IPB Image

"... megkívánt tőlünk."

IPB Image

zselé eső, ennyit látni benne. Bukarest "ostroma" hős magyarjaimmal.

IPB Image

Nagy-Bandó András: "... azok ott már Bukarest fényei..." :lol:

IPB Image

Ha ezt valamelyik honatyánk látná :D Magyar egységekkel volt tele a város :lol:

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

Balee

Ezeka képek önmagukért beszélnek, a grafika mérföldekkel szebb a Rome-nál, nagyon tetszik, ez a full grafon készült? Holnap kipróbálom, remélem jól fog futni! B)

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Ezeka képek önmagukért beszélnek, a grafika mérföldekkel szebb a Rome-nál, nagyon tetszik, ez a full grafon készült? Holnap kipróbálom, remélem jól fog futni! B)

Igen. Ez abszolút max egy GeF 7600 GS-en 256 DDR2 rammal. Az anti-aliasing 0-n van és a textúra szűrés is triliniear. De ez már tényleg nyalánkság. Amúgy nekem elég gyengén ment ebben a csatában ha közelre zoomoltam. Szerintem a procim kevés mert ha lehúzom a részletességet akkor sem megy jobban.

Link to comment
Share on other sites

_NemTom_

egyre rosszabb a helyzetem....Brant nagyon nehezen tudom megtartani. Kinyírtam a frakcióvezetőjüket, aztán az örököst, de csaknem nyugszanak. Gondoltam egy diplomatával mék és segítséget kérek a lengyelektől, erre a következő körben jöttek és megtámadták Isila v mi városomat. Alig 100 emberem van ott. Pedig a tervem az volt, hogy míg Venice Brant ostromolja én erőt gyüjtök Bukarestben és visszafoglalom Pestet, de így nem sok esélyem marad.

Ha tovább romlik a helyzet én újat kezdek....

ekkora szívás halmazt......

Link to comment
Share on other sites

GubZol

De azért elgé baromság mert hihetetlenül gyorsan elöregednek az családtagjaid. Pl. ha valakit elküldessz a Szent Földre már nem éri meg visszahozni mert egész életét hajókázással vagy gyaloglással tölti. Ez marhaság. És a Rome-ban is 2 kör volt egy év. Volt téli és nyári kör. Most egy kör 2 év. Az van hogy túl nagy időt akarnak felölelni, kb. 500 évet vagy talán mégtöbbet. És most nincs korszakokra bontva mint az elődje. De engem ez akkor is kiborít.

Na ahogy megígértem a screenshotokat Jeruzsélem ostromáról. Nem volt kemény mert felkészületlenül kaptam Egyiptomot és csak sebtiben csoportosított át 2 kisebb sereget, velük harcolok a falakon kívül. A városban nem is volt gyalogos egység szóval könnyen enyém lettek a falak, lehet egész másképp alakult volna a csata ha akár egy parasztja is van bent.

JUaaaa... hogy két év egy kör??? Az már mindjárt más! Akkor az szar, de szerencsére már van hozzá mod, hogy egy év egy kör... Be is linkeltem lejjebb... Akkor majd ha végre egyszercsak meglesz, akkor azt azonnal felteszem!

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

egyre rosszabb a helyzetem....Brant nagyon nehezen tudom megtartani. Kinyírtam a frakcióvezetőjüket, aztán az örököst, de csaknem nyugszanak. Gondoltam egy diplomatával mék és segítséget kérek a lengyelektől, erre a következő körben jöttek és megtámadták Isila v mi városomat. Alig 100 emberem van ott. Pedig a tervem az volt, hogy míg Venice Brant ostromolja én erőt gyüjtök Bukarestben és visszafoglalom Pestet, de így nem sok esélyem marad.

Ha tovább romlik a helyzet én újat kezdek....

ekkora szívás halmazt......

Szerintem előbb utóbb ezek is játszható népekké válnak mert túl jól vannak kidolgozva (háttér, történelmi áttekintés stb. stb.) hogy csak csalások legyenek.

Én is kezdtem egyet. De én jobban terjeszkedtem. A rühes velenceiek engem is hátbatámadtak hiába voltam szöviben velük. Zagrebre rontottak de addig tudták tartani a fiúk míg László királlyal odagaluppoltam. Meg sem várták míg hátba támadom őket egyből abbahagyták az ostromot és Lászlóra támadtak de szerencsére elég közel voltam a városhoz hogy jöjjön az erősítés is. Sajnos elfelejtettem saját irányítás alá vonni őket ezért a gép "harcolt" velük. De lényegében csak László seregével harcoltam ki a győzelmet hiába voltuk még fele annyian sem. Becsaltam őket valami farmok közé, közben a nemeseim és a lovasság folyamatosan lőtte őket, nagy kavarodás lett a kisebb építmények között és halomra lőttük őket a nyilasai kirohantak és mind egy szálig (köztük a vezetőjüket is) levágtam Lászlóval. Közben a nyilasaim és a számszeríjászok is a tömeget gyepálták és mire kifogytak pont megérkeztek mögéjük a városi csapatok akik szemlátomást csak gyalogoltak melléjük de ezek egyből nekik mentek hátat fordítva a lovasaimnak és az eddig pihentetett lándzsásaimnak. Na ekkor jött I. Richard "arsulf taktikája". A teljes haderővel hátbatámadtam a derékhadat és egyből futni kezdtek. Innentől már tudjátok :smile: A fogjokat egytől egyig kinyírtam :angry: Zsíros pénzt kaptam volna értük de nem ért annyit hogy 2 kör múlva visszajöjjenek.

Apropó. Ezek a lengyelek tök hülyék. Igazán lezsimulálhatták volna a lengyel-magyar jóbarátságot. Rendszeresen átjárónak és állomásnak használják Moldovát és mikor megkerestem őket hogy adjunk egymásnak katonai átjárást bumm felmondták a szövit :angry: Senkivel sem vagyok igazán jóban, csak a Pápati állammal a többiek épp hogy csak kielégítik a szöviket. Még a Portugálok és a Spanyolok elég lelkesek irántam de hát ők túl messze vannak hogy számíthassak rájuk.

Felvettem a keresztet és igyekszem megelőzni a lengyeleket Jeruzsálemig. Közben már bizánc is Szófia környékén portyázik a bérgyilkosaim nem elég jók még. EGy nyüves királylányt sem tudnak kicsinálni. A keresztes háború miatt nem maradt emberem hogy büntető hadjáratot indítsak Velence ellen, pedig nincs már komoly serege. És még a pápa is aszonta béküljünk ki <_< Ezzel csak az a baj hogy Velence nem akar. És hogy őszinte legyek én sem. Kell a kijárat arra a tengerre. De most még az egyre akkudtabbá válló lengyel gondokkal, még csak az hiányzik hogy a németek is berágjanak rám, ami nagyon valószínű mivel a védekező kampányom során elég gyakra sétálgattam Bécs mellett :smile:

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Ezeka képek önmagukért beszélnek, a grafika mérföldekkel szebb a Rome-nál, nagyon tetszik, ez a full grafon készült? Holnap kipróbálom, remélem jól fog futni! B)

Én nem mondanám azt a mérföldet. Ez ugyanaz a motor. Ami változott hogy bekerültek a shader effektek, a bloom és a poligon szám valamelyest megnőtt. De ez betudható a rendelkezésre álló új technológiáknak. És a részletesebb textura csak a grafikus türelmétől függ mert hát ugye rajzolni kell.

Link to comment
Share on other sites

_NemTom_

Hát Jeruzsálem mint magyar terület kérdéses ideig marad fenn....700 derék katonám védte a várost, mikor jöttek a törökök több mint 100 fő túlerővel.....A kezdet elég jó volt, de mikor áttörték a kaput eleinte úgy tünt hogy elvesztem a csatát.....de aztán a lovasaimnak hála felülkerekedtem és sikeresen kivertem őket a várból. Bár nagyon megsinylettem hisz több mint 300 embert vesztettem.......67 foglyot ejtettem de nem akartak értük fizetni....

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Tisztelettel jelentem hős királyom Jeruzsálem immár magyar kézen B) . Van valami gyakorlati haszna annak hogy cimbi lettem a templomos és johannita lovagokkal? Úgyértem tudom őket képezni/toborzoni? Vagy csak egy tulajdonság?

Link to comment
Share on other sites

_NemTom_

Idővel lehet :D

jelentés:

Mélypont és siker....Hosszú védekezés után elveszítettem Bran városát és ezzel a lendülettel visszamentem és visszafoglaltam. Utána nem nyugodtam és tovább mentem Pest felé, ami szintén siker volt. Így most minden a régi. Bár az anyagi helyzetem elég szar. Terveim szerint átlendülök ellentámadásba, de jött a hír, hogy jönnek a Mongolok.

Viszont Jeruzsálemet elvesztettem.

Pápaválasztás is volt 2x. Sajnos a jelöltem 2x is elbukott, mert nem volt aki támogasson (habár megértem mér nem :D).

Mellesleg a lengyelek megpróbáltak vazallussá tenni de elküldtem őket a narancslé... :D

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Idővel lehet :D

jelentés:

Mélypont és siker....Hosszú védekezés után elveszítettem Bran városát és ezzel a lendülettel visszamentem és visszafoglaltam. Utána nem nyugodtam és tovább mentem Pest felé, ami szintén siker volt. Így most minden a régi. Bár az anyagi helyzetem elég szar. Terveim szerint átlendülök ellentámadásba, de jött a hír, hogy jönnek a Mongolok.

Viszont Jeruzsálemet elvesztettem.

Pápaválasztás is volt 2x. Sajnos a jelöltem 2x is elbukott, mert nem volt aki támogasson (habár megértem mér nem :D).

Mellesleg a lengyelek megpróbáltak vazallussá tenni de elküldtem őket a narancslé... :D

Ugye nálad is sík hülyék? :D

Kaptam valami patchet Gubzol-tól amivel normálisabban viselkednek meg az idő is lassabban telik de annyi drága lesz a seregek fentartása hogy nem éri meg a többi pozitív dolog. :sad:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...