Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tool


Toolvid

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
CSeerke

3 nap is egymás után ugyanott lépnek fel ( Nokia Theater , Los Angeles( hometown) )

szerintem kizárt hogy ez ne egy live dvd recording legyen

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kalti

A tegnapi turnényitó koncert setlist-je, Third Eye b@szki, Third Eye !!! Errõl akarok egy videót látni. Sztem, ha ott vagyok, akkor rám kellett volna hívni a mentõket.

1. Third Eye

2. Jambi

3. Stinkfist

4. Vicarious

5. Eon Blue Apocalypse

6. The Patient

7. Intolerance

8. Schism

9. Forty-Six & 2

10. Lateralus

11. Ænema

Link to comment
Share on other sites

CSeerke

szétnyírja az agyam ez a trekliszt teljesen, habár nekem az Eon Blue-Patient kombó lenne a totális katarzis meg az Intolarence

de akkoris , Third Eye-al nyitni , atyauristen ezek mibe vannak

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
CSeerke

az idei nyári turné legjobb bootleg dvdje , sõt , talán a legjobb minõségü amit láttam a bandától

Tool

June 19th, 2010

New Orleans, LA, USA

http://www.dimeadozen.org/torrents-details.php?id=310446

ez pedig még a Lateralus turnéról az egyik kedvencem :

Live in Wilkes Barre, Pennsylvania

September 24, 2001

http://www.dimeadozen.org/torrents-details.php?id=317456

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Hares

Viginti Tres + Wings For Marie + 10,000 Days egyszerre (az utolsó alatt megy az elsõ kettõ. Ez elvileg a 10,000 Days rejtett száma.

qss9NB0A3ko

Ti errõl tudtatok? Mekkora mindfuck...

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Youtube-on rengeteg ilyen hülyeség van, az a baj ,hogy néhányan többet akarnak belemagyarázni Toolék zenéjébe mint ami valójában.

Link to comment
Share on other sites

Hares

Youtube-on rengeteg ilyen hülyeség van, az a baj ,hogy néhányan többet akarnak belemagyarázni Toolék zenéjébe mint ami valójában.

Cracked-ék találták ki, sok hülyeség van rajta, de ez a cikk tetszett. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
CSeerke

sztem a többség képben van ezzel az oldallal de ha esetleg van olyan aki nem és érdekel egykét hírmorzsa, szösszenet a Tool világából

www.fourtheye.net

tegnap eltolták amugy Brisbane-ben a You Lied-ot amiben Justin is énekel

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Tool koncertet akarok, most !!!

Ennyit tudtam hozzáfûzni. -_-

Link to comment
Share on other sites

CSeerke

europai dátumaikat mind lemondták idénre hogy teljesen az uj albumra tudjanak fokuszálni

óvatos becslések szerint az év második felében meg is jelenik

2012-13 pedig a tool koncertekrõl fog szólni az biztos

kezdek is spórolni, nemhiszem hogy sok turnéjuk lesz még igy 50 körül, habár ki tudja

de az biztos hogy europában 4-5 városban meg akarom õket nézni

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

na végre valami... Glastonburyn mondjuk tuti nem fogom akkor még õket hallan/látni, pedig az nagy lett volna

véééééééégrrre valami :D

spórolok én is

Link to comment
Share on other sites

Kalti

europai dátumaikat mind lemondták idénre hogy teljesen az uj albumra tudjanak fokuszálni

óvatos becslések szerint az év második felében meg is jelenik

2012-13 pedig a tool koncertekrõl fog szólni az biztos

kezdek is spórolni, nemhiszem hogy sok turnéjuk lesz még igy 50 körül, habár ki tudja

de az biztos hogy europában 4-5 városban meg akarom õket nézni

Olyat én is bejátszanék, hogy egymásután több koncertet megnézni közelebbi európai városokban (Bécs, Prága, München), talán fellépnének nálunk is, de ehhez kellene némi tõke, szervezés, szállás, ááhh, álmodik a nyomor :ph34r: :D .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
CSeerke

Tricky törzsi vokálja a Reflectionben, na ez a libabõr gyermekeim

a party setlistje inyenceknek :D

Tool

Tacoma, WA

Tacoma Dome

11-08-'01

Setlist:

01. Tuva

02. The Grudge

03. (-)Ions

04. Stinkfist (Extended)

05. Ticks And Leeches

06. Parabola (No Parabol, But There Is A Parabol-Like Intro)

07. Pushit (Salival Version)

08. Schism (With Guests From Osseus Labyrint)

09. Merkaba

10. Disposition

11. Reflection (With Guest: Tricky)

12. Intermission (With Guests From Osseus Labyrint)

13. Triad (With Guests From Osseus Labyrint: Along With -----Tricky And Danny Lohner)

14. Eon Blue Apocalypse

15. The Patient

16. Opiate (With Guest:Tricky)

17. Lateralus (Positive Speech/Wings For Marie Intro)

Link to comment
Share on other sites

CSeerke

mondjuk nekem nem Trickynek tünik a srác

Link to comment
Share on other sites

pista233

Szasztok! Én még csak most ismerkedek a Toolal. Eddig a Lateralus lemezt hallgattam végig, de nem negyon jött át. :( Olvastam, hogy érdemes többször meghallgatni, szóval lehet, hogy még teszek egy próbát. Nektek elõször milyen volt a lemez? Eddig az egész lemez egy nagy homályos folt. :ph34r: Nem egy könnyû zene, meghát nem vagyok egy nagy zenehallgató. Eddig az életemben csak Pink Floyd lemezeket hallgattam végig, mert annak az összes száma megfogott. :)

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Szasztok! Én még csak most ismerkedek a Toolal. Eddig a Lateralus lemezt hallgattam végig, de nem negyon jött át. :( Olvastam, hogy érdemes többször meghallgatni, szóval lehet, hogy még teszek egy próbát. Nektek először milyen volt a lemez? Eddig az egész lemez egy nagy homályos folt. :ph34r: Nem egy könnyű zene, meghát nem vagyok egy nagy zenehallgató. Eddig az életemben csak Pink Floyd lemezeket hallgattam végig, mert annak az összes száma megfogott. :)

Azért lehet, hogy nem pont ilyen komplex zenékkel nyitnék, mert ez így magában rejt valahol egy kockázatot - de azért örvendetes a dolog.

A Lateralusról tudni kell, hogy én valahogy nem szerettem nagyon sokáig, egyszerűen nem tudott elvarázsolni az az album. Az Aenima és a 10000 Days nagyon (nem véletlenül az Aenima borítója az avatarom), de az egy ideig nem... valamikor viszont ez átalakult egy imádatba, most már teljesen egyenrangúan kezelem őket. Döntésképtelenül állnék, ha arra a kérdésre kellene válaszolni, hogy melyik a kedvencem, egyszerűen mindegyiket tökéletesnek tartom.

Nem egy egyszerű darab, az persze egyértelmű, de mondjuk dalszöveggel hallgatva sokkal nagyobb élvezetet nyújt. Ha egyben elsőre nem tudod gyorsan megszeretni, a Grudge, a Lateralus, a Patient és a Parabol + Parabola jó lehet a szoktatáshoz, ami után jöhet megint a teljes album egyben (úgy él igazán). Akkor már lehet, hogy az átvezetők is jobban fognak tetszeni, ha esetleg most kicsit távolságtartóan kezeled mondjuk az Eon Blue Apocalypse-t (tudom, hogy van ilyen, mert velem is ez volt régen).

Ja, és gondolom nem kell mondani, de feltétlenül fejhallgatóval :)

Viszont most kedvet kaptam hozzá egyben. Mostanában pont annyit sétálok reggelente, hogy ajtótól előadóig lemegy a Grudge, elkezdtem azt a számot az eddiginél is jobban imádni :D

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Velem is így volt, összefolyt az egész, nem nagyon voltak olyan dallamok, amelyek rögtön megragadtak a fejemben, ahogy egy haverom jellemezte, jó-jó csak elindul valahol és nem tart sehova. Aztán egyszer egy iszogatós este utáni félkómás, félrészeg állapotban betettem és azóta... szerelem. Nincs erre magyarázat, hogy kinél, miért, mikor üt be, talán a megfelelõ hangulatot kell eltalálni. Sztem a legmélyebb, legösszetettebb Tool album, ha egyszer sikerül barátságot kötni vele, utána örökké a részed lesz.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Tegnap pl. egész nap a Schism szövege volt a fejemben, azt énekelgettem magamban, és mostanában messze ezt az albumot hallgatom legtöbbet - de ez periodikus, ma pl. besétáláshoz biztosan Wings for Marie 2 lesz, mert ahhoz van kedvem :)

És nemsokára alighanem visszaszerzi az első helyét last.fm-en a normalisr-ben is a Tool, a Godspeed a koncert előtt iszonyatosan sokat ment, teljes mértékben rá voltam függve, most meg baromi sok Tool megy a napokban, megint ez teszi ki a legnagyobb többséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kalti

Gondolkodtam az álom Tool setlistemen, talán toolságosan ráérek ilyen hülyeségeken töprengeni :D, tíz számban megszabva a keretet, nagyjából így állítanám össze:

1, Third Eye

2, Stinkfist

3, Jambi

4, Pushit

5, Schism

6, Eulogy

7, Parabola

8, Aenema

9, Reflection

10, Lateralus

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Épp gyűjtögettem a fórum harcosokban én is, berakom ide is. Ennél jobban nem tudom szűkíteni...

Grudge

Stinkfist

Parabol + Parabola

Rosetta Stoned

Eulogy

Schism

Third Eye

Right in Two

Jimmy

Forty-6 & 2

Patient

The Pot

Wings 1&2

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Épp gyûjtögettem a fórum harcosokban én is, berakom ide is. Ennél jobban nem tudom szûkíteni...

Grudge

Stinkfist

Parabol + Parabola

Rosetta Stoned

Eulogy

Schism

Third Eye

Right in Two

Jimmy

Forty-6 & 2

Patient

The Pot

Wings 1&2

Nem rossz, de az Aenema és a Lateralus furcsa, hogy kimarad, ezek minden Tool koncert kötelezõ elemei és csúcspontjai, ez olyan, kb. mint a Pink Floydnak a Comfortably Numb, Zeppelinnek a Stairway to Heaven. :)

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Nem rossz, de az Aenema és a Lateralus furcsa, hogy kimarad, ezek minden Tool koncert kötelezõ elemei és csúcspontjai, ez olyan, kb. mint a Pink Floydnak a Comfortably Numb, Zeppelinnek a Stairway to Heaven. :)

A Lateralus szokott lenni az a szám, amit megmutatok egy olyannak, aki nem ismeri a Toolt... szóval csak véletlen, hogy kimaradt.

És az Aenimát is imádom, persze :D

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
CSeerke

elég durva volt ez a kis miniturné az usában

Hooker with a penis, Pushit, Ticks and Leeches, Sober, Parabola

kábé el se hittem volna egyiket se ha ott vagyok

maynard állitolag mindent nagyon pöpecül kiénekelt

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Cseerke, Te nagyon jól informált vagy, mit tudsz róla, mennyire dolgoznak a srácok új anyagon? Brutális lesz-e az idei év egy új Meshuggah, Neurosis és sok más miatt, becsatlakozik a Tool is, vagy továbbra is várni kell? Volt róla szó, hogy nyárra már jöhetnének esetleg, de lehet, csak kamu volt az oldalon...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...