Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Rajz- és Computeranimációs Filmek


FESTER

Melyik a kedvenced?  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

FESTER

Úgy vettem észre hogy ennek a témának valahogy sose volt topicja.Szóval lehet szavazni meg véleméyt mondani.Sztem a legújjabbak valahogy nem olyan jók mint a régiek.Amit én várok az a cars, mivel a pixarban viszont még sose csalódtunk.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A Nemo, de ha itt az Advent children, akkor muszály arra szavaznom. B)

Link to comment
Share on other sites

Mercury

Hát, jópofák meg minden, de a Shrek-nél jobbat még nem láttam. Azt nézve télleg lehet fetrengeni a röhögéstől. Az Advent Children is jó, bár teljesen más kategória, az lenne a 2.

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Hát én még anno csináltam egy ilyen 3D-s topicot, de nem volt nagy érdeklődése, remélem ennek lesz. Nekem nagyon tetszenek az ilyen filmek. Betehettél volna egy olyat is, hogy mindegyik, így "sajnos" az FF-re szavaztam :D :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Volt már ilyen topic, csak aztán eltűnt.

Én igazából nem vagyok annyira a műfaj híve, egyszer tényleg nagyon jó megnézni őket, de igazából annyit nem szoktam egyiken se nevetni, talán a Shrek 1-2-n, összeségében jót szoktam azért szórakozni rajtuk, de azért már ezekből is jön a tucat, pl. itt a Cars, bár nem néztem meg az előzetesét, de ez már annyira ötlettelennek tűnik, hogy minden témából készítsenek vmi animációs filmet, v. például már a Cápamese sem érdekelt (úgy tudom nem is lett vmi jó), a Robotok se érdekel, a Hihetetlen Család egyszer jó volt, de azon tényleg nem tudtam nevetni, abba sztem tényleg nagyon kevés poén volt, inkább akcióra hajtott sztem... szal' jó lenne kicsit hanyagolni a témát és megjelenhetne kevesebb animációs film, vmi eredeti ötlettel is előrukkolhatnának most már...

Link to comment
Share on other sites

Thinic3

Na, ez jó topik :smile:

Shrekek, Némó (most ment RTL-en :tongue: ), Hihetetlen család, FF, Jégkorszak, meg naggyon régen a bogár élete... Többi elég idióta film, ezek említésre méltók. Shrek 2-t még osztálykiránduláson néztük meg, sírva röhögtünk rajta :D Ennek ellenére remélem, hogy nem csinálnak belőle harmadik részt, mert már nagyjából elmeséltek mindent, ellőttek minden poént... Már csak egy erőltetett részre futná, az meg két elit rész után eléggé illúzió romboló lenne...

Szerk: sajnos úgy tűnik, mégis lesz 3-adik rész... szal inkább ne legyen igazam :smile:

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Shrek és a Némo között vaciláltam végül a Shrekre szavaztam mivel az 2 részes.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Na, ez jó topik :smile:

Shrekek, Némó (most ment RTL-en :tongue: ), Hihetetlen család, FF, Jégkorszak, meg naggyon régen a bogár élete... Többi elég idióta film, ezek említésre méltók. Shrek 2-t még osztálykiránduláson néztük meg, sírva röhögtünk rajta :D Ennek ellenére remélem, hogy nem csinálnak belőle harmadik részt, mert már nagyjából elmeséltek mindent, ellőttek minden poént... Már csak egy erőltetett részre futná, az meg két elit rész után eléggé illúzió romboló lenne...

Szerk: sajnos úgy tűnik, mégis lesz 3-adik rész... szal inkább ne legyen igazam :smile:

Ja, Én is úgy tudom lesz 3-ik rész. :smile: Én bízom bennünk, sztem még kitudnak találni jó poénokat. Van egy full 3D Shrek rész is, az csak fél v. 3/4-d órás, de azt hallottam, hogy az is nagyon poénos, úgyhogy nem folytak még ki az ötletekből sztem. Gyanítom a 3-ik részben már gyerek is lesz (aminek nem annyira örülök, unalmas végig menni ezen a házasság-szülői áldás-gyerek klisén...).

Link to comment
Share on other sites

hagren

Toy Story 2 technilkailag (Az idöt tekintve) bamulatos, de tul old-stylu (Tul aranyos-gyerekes altalaban), nem rossz persze.

Shrek 1-2 -Elsöt nagyon birtam regen, masodikat annyira nem.

Némó Nyomában -Nagyon nagyon jo

Hihetetlen család - Technikaliag szuper, tul hosszu

Madagascar-aranyos animacio, üres

Ice Age 1- közepkategoria

Robotok -bleurgh!

Egy bogár élete -yeeha

Valami más- Szörny rt, ez is jo pl.

Link to comment
Share on other sites

Hepathos

Én ammondó vagyok, akkor érdemes egy CGI filmet csinálni, mikor a film látványamegköveteli. Most pölö a Disney nagyon rácuppant a számgépre, mert úgy vélte, a Pixar filmek azért jók mivel számgéppel vannak csinálva. (igazából a Pixar rajzfilmek azért jók, mert erdetiek, a látványuk nagyon jó, a sztorik meg elég felnőttek és okosak.) Pölö jön a Cars; Ghost említette, nagyon ötlettelennek találja. Nos, megmondom: Pixar rajzfilmben sosem csalódtam. Pölö mikor láttam a Némó nyomában előzetesét, mondom: "Beszélő halak? Pedig valami jó kis kalandfilmet vártam, ahol Némó kapitány után erednek vagy valami" - erre mikor megnéztem, mondom: Váó. De erre itt a Csodacsibe: noha nagyon kedvelem a jó hangosztás miatt (persze eredeti angol hangok), szerintem jobb lett volna ha kézzel rajzolják meg, vagy nem gyúrnak ennyire a valósághűségre. Akkor a Jégkorszakkal sosem voltam kibékülve: gyerekfilmnek kissé túl morbid, felnőttfilmnek nem elég poénos. A látvány is fura: a karakterek szépen vannak animálv,a cserében a táj nagyon tré. Shrek az nagyon bejött, de ott a látvány mellékes volt: ott a sztori dukált. Persze a második részben nagyon megbámultam a szép természet-és vízeffekteken.

Summa summárum, én akkor nézek meg egy CGI filmet, ha látok benne fantáziát, ötletességet.

Link to comment
Share on other sites

MrBaggins

A Shrekekre szavaztam, mert sokat nagyon tetszettek benne a poénok az EREDETI nyelven. Először szinkronnal láttam az 1-et, nem értettem miért tartaj mindenki olyan nagyra, én nem találtam vmi nagy számnak, az eredeti hangokkal viszont eszméletlen jó :smile: A szikronszínészek is jó munkát végeztek, mégsem jött át nekem magyarul. A 2 meg szintén nagyon jó.

Némón gondolkodtam még, mert az is nagyon szép kinézetre, és az egész hangulattal, történettel együtt nagyon rendben van.

Ami nagyon jól nézett még ki az a Szörny Rt. és a Hihetetlen Család, de ezek nekem üresek voltak.

Link to comment
Share on other sites

FESTER

Szerintem ami eddig a legjobban megérdemelte az oscar dijjat az a némo volt.Ennek ellenére én is a FF-re szavaztam.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Na,végigfutok én is ezeken az animációs filmeken.

Toy story 1-2:Eből csak az első részt láttam,akkor nagyon tetszett,de ma már inkább nem nézném meg újra,ennek ellenére minősé munka.

Shrek 1-2:ezek a legnagyobak,szamár és Csizmáés kandúr rulez. :D

Némó nyomában-Egy aranyos gyerekmese,itt teknős rulez :smile:

Hihetetlen család:Ez az a film,ami jó,de nem tudott áttüörni egy bizonyos jó szintet nálam.

Madagaszkár:Ezt a filmet elég sokat szidták,de nekem tetszett,szerintem kifejezetten jó volt.(főleg a pingvinek)

Jégkorszak1-2:mivel az első részt nem láttam,ezért a 2.ra azt mondanám,hogy jó volt,eggész jó pénokkal.

Csodacsibe:a leggyengébb láncszem.Viszlát!

Robotok:Nem láttam,nem is érdekel.

Egy bogár élete:Ugyanaz,mint a Toy story.

Valami más:Szöny rt-Ez kifejezetten egyszer nézős nálam,de bejött.

Corpse Bride-Ez felér a Shrekkel,csak más szempontból.

Pirosszka-Ez már annyira gagyi volt,hogy majdnem beszartam a röögéstől,legalábbis a 4 történeten. :D

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Én ammondó vagyok, akkor érdemes egy CGI filmet csinálni, mikor a film látványamegköveteli. Most pölö a Disney nagyon rácuppant a számgépre, mert úgy vélte, a Pixar filmek azért jók mivel számgéppel vannak csinálva. (igazából a Pixar rajzfilmek azért jók, mert erdetiek, a látványuk nagyon jó, a sztorik meg elég felnőttek és okosak.) Pölö jön a Cars; Ghost említette, nagyon ötlettelennek találja. Nos, megmondom: Pixar rajzfilmben sosem csalódtam. Pölö mikor láttam a Némó nyomában előzetesét, mondom: "Beszélő halak? Pedig valami jó kis kalandfilmet vártam, ahol Némó kapitány után erednek vagy valami" - erre mikor megnéztem, mondom: Váó. De erre itt a Csodacsibe: noha nagyon kedvelem a jó hangosztás miatt (persze eredeti angol hangok), szerintem jobb lett volna ha kézzel rajzolják meg, vagy nem gyúrnak ennyire a valósághűségre. Akkor a Jégkorszakkal sosem voltam kibékülve: gyerekfilmnek kissé túl morbid, felnőttfilmnek nem elég poénos. A látvány is fura: a karakterek szépen vannak animálv,a cserében a táj nagyon tré. Shrek az nagyon bejött, de ott a látvány mellékes volt: ott a sztori dukált. Persze a második részben nagyon megbámultam a szép természet-és vízeffekteken.

Summa summárum, én akkor nézek meg egy CGI filmet, ha látok benne fantáziát, ötletességet.

Ezért várom én az "Over the Hedge" című filmet, a Shrek alkotóitól... akármennyi előzetest láttam belőle úgy tűnik, hgoy csúcs lesz... meg mostanában azért jönni fog egy-két igen jó CGI film és nem feltétlenül a Cars-ra gondolok, amelynek az előzetese aranyos, de nem túl meggyőző... Spielberg és Zemeckis urak szörnyházas filmje például NAGYON érdekel....

Link to comment
Share on other sites

Norbi101

Én az ice age 1-2 szavaztam, a 2. részt iszonyat jól megcsinálták. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Én az ice age 1-2 szavaztam, a 2. részt iszonyat jól megcsinálták. :rolleyes:

Szerintem abból az első rész jobb volt.

A másodikban volt egy-két jó poén, de nem volt egy szám, plusz sok helyen csúny volt a jég,meg a víz...

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Nekem már az 1. grafikája sem tetszett, annyira egyszerű az egész, nagyon sok a szimpla egyenes vonal. A 2. még nem láttam, de ahogy láttam ez is követi a klisét (jön az új szerelem, gondolom kb. erről szól), majd talán a tv-ben megnézem...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Na, ez jó topik :smile:

Shrekek, Némó (most ment RTL-en :tongue: ), Hihetetlen család, FF, Jégkorszak, meg naggyon régen a bogár élete... Többi elég idióta film, ezek említésre méltók. Shrek 2-t még osztálykiránduláson néztük meg, sírva röhögtünk rajta :D Ennek ellenére remélem, hogy nem csinálnak belőle harmadik részt, mert már nagyjából elmeséltek mindent, ellőttek minden poént... Már csak egy erőltetett részre futná, az meg két elit rész után eléggé illúzió romboló lenne...

Szerk: sajnos úgy tűnik, mégis lesz 3-adik rész... szal inkább ne legyen igazam :smile:

Sztem már a második is írtó gyenge lett. :\

Link to comment
Share on other sites

-SamS-

Egyértelműen a FF7 !!!

legjobb animációs film a világon !

akkora kidolgozottság van benne meg olyan jelenetek hogy azt sztem eddig még semmi nem múlta felül !

nemhiába japcsik csinálták :D

amúgy aki meg nem látta az nézze meg mert nagyon nagy film !

Link to comment
Share on other sites

Mercury

Egyértelműen a FF7 !!!

legjobb animációs film a világon !

akkora kidolgozottság van benne meg olyan jelenetek hogy azt sztem eddig még semmi nem múlta felül !

nemhiába japcsik csinálták :D

amúgy aki meg nem látta az nézze meg mert nagyon nagy film !

Hát, először én is azt mondtam, hogy jól néz ki, de aztán rájöttem, hogy a harcjelenetek fele nem is látszik, mer csak kapkodnak, néha kiszúrsz egy lábat, vagy ilyesmi, de amúgy azt se tudod mi történik, csak az egyik csávó elrepül. Amúgy a kidolgozottság télleg csillagos ötös, bár a főszereplő nem valami jóképű :D

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Hát igen. Amerikában a Pixar az akik sztem nagyon szép razjfilmeket készítenek, Japánban viszont a Square (Enix) csapata áll az élen. Az FF játékok videóinak és filmeknek sztem verhetetlen grafikájuk van, idáig egyetlen olyan játékot láttam ami szinte teljesen megegyezett az FF játékok videóinak minőségével az a Ninja Gaiden című játék. Nah abban is félelmetes videók voltak.

Gyu: arra a rajzfilmre én is kíváncsi leszek, egy előzetest láttam belőle az nagyon tetszett, szép graf, sztem jó poénok, hát mi kell még?? :D :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1

A Blizzard még elképesztően szép videókat csinál. Már a Diablo 2-ben is eszméletlenek voltak,és Warcraft 3-ban ezt csak fokozták. A WoW-ról meg ne is beszéljünk. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Thinic3

Sztem már a második is írtó gyenge lett. :\

Áh. A másodikban még volt lendület, nekem tetszett nagyon.

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Áh. A másodikban még volt lendület, nekem tetszett nagyon.

nekem is bejött... sőt, aki szerint rossz hír a harmadik rész annak elárulom, hogy a negyedik is készül ezzel párhuzamosan...

A Blizzard még elképesztően szép videókat csinál. Már a Diablo 2-ben is eszméletlenek voltak,és Warcraft 3-ban ezt csak fokozták. A WoW-ról meg ne is beszéljünk. :rolleyes:

Azért egész más téma egy 5 perces videó, mint egy másfél órás film...

Link to comment
Share on other sites

Thinic3

nekem is bejött... sőt, aki szerint rossz hír a harmadik rész annak elárulom, hogy a negyedik is készül ezzel párhuzamosan...

Nos, azt a sajnost az előző kommentemben idézőjelbe tessék érteni. :smile: Nem rossz hír, csak valahogy nem tudom, mit tudnának még egy részbe paszírozni... Persze az első rész után is ezt hittem, erre tessék :smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...