Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vén Gémerek Egyesülete (vge)


Tiboca

Recommended Posts

Guest
Ha már a gépezésrõl meg a "Külvilág"-i szórakozásról esett szó akkor én is beleszólnék bár ezt Gyunak már leítram e-mailben,de most elmondom nektek(vagy önöknek),hogy az MMORPG szörnyû dolog.A haverjaimmal nem tudok kiruccanni mert MMORPG-znek,otthon meg anyám rinyál folyt on,hogy miért nem megyek el valahová a barátaimmal.Még ien helyzetet! dry.gif

engem meg nem küldenek sehova ,me tudják h. alig vannak/inkább nicnsenek is haverjaim x) elvagyok én msnnel meg fórummal x)

Link to comment
Share on other sites

absintheur
ha így folytatod kiutáltatlak innen.. mad.gif

tongue.giflaugh.gif

milyen eredeti tongue.gif

biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
milyen eredeti tongue.gif

biggrin.gif

lehet tanulni a fiataloktól is. valamit. tongue.gifbiggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Helló mindenkinek, csak most estem be egy több szempontból is fárasztó nap után a Fórumba, de örömmel látom, él a topic!Végigfutottam a mai hozzászólásokat, íme a végeredmény:

1.Archer a maga szerény 99 évével a Vén Gémerek Egyesületének abszolút korelnöke, gratulálunk!Csak tudnám, hogy akkor miért én indítottam a topicot?! huh.gif

2.A topicon a nemzetközi helyzet fokozódik, vagyis élezõdnek a generációk közti viták.Nem baj, gyõzzön az erõsebb!

3.Hála az égnek, vannak még fórumozók, akik lelkiismeretesen végigolvassák a feltett kérdéseket és karakterszámlálót nem kímélve, orvosi disszertációkat megszégyenítõ szinvonalon fejtik ki véleményüket.Virtuális diploma jár ezért Godzillamessage-nek! biggrin.gif

3.Vadiúj perspektívák nyíltak a sör- és PC-rajongók elõtt az élvezetek halmozása terén.Bõvebb felvilágosítást kérjetek Gyu mestertõl...! wink.gif

Mellesleg tegnap este 10.50-kor új kérdéseket tettem fel a retrokorszakkal kapcsolatban a Zolifreeman-nak írott válaszomban.Jó lenne, ha ebbe belekukkantana minden Tisztelt Vén Gémer, mert biztos megdobogtatja majd a szívét!!! rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama
Az Abandonia-t természetesen ismerem, én is szoktam róla töltögetni, ez csak természetes egy VGE-tagtól!Remélem a papád a mûtét ellenére jól van!Szüleidet sajnos nem ismerem, pedig Miskolcon szinte mindenki ismer mindenkit.A falon lógó alaplapodról jutott eszembe a következõ topic-téma(úgyis azt látom a látogatottság alapján, hogy mindenki elment már WOW-ozni, vagy nyomul valamelyik szerveren), szóval a körkérdés:

- Õriz-e még valaki valamilyen ereklyét a számítógépes "hõskorszak" idejébõl?(alapgép, tartozékok, progik)

- Elõveszi-e valaki idõnként(no-no! wink.gif ) ezeket az ereklyéket, ha nosztalgiázni támad kedve?

- A BASIC-nyelv egyeduralma alatt próbálkozott-e valamelyikõtök játékok írásával?

- Miért gondolunk még ma is olyan szívesen vissza az ún. "garázsfejlesztésû" játékokra?

- Mikor "tolakodott be" a magánéletedbe a számítógép és hogyan?(Bécsi bevásárló-túrizmus a 80-as években, kinézted a gépet idehaza és hónapokig spóroltál rá, nyaggatott a gyerek, Te nyaggattad a nejed, stb... laugh.gif )

WoWozni én is szoktam. smile.gif Köszi,édesapám most már úgy-ahogy jól van. smile.gif

Elsõ gépem...Huhúúú...Nem is tudom...Ami TELJESEN az enyém volt,az egy p1es volt. smile.gif

Sajnos nekem már csak az említet 486os ereklye volt. smile.gif De nemrég voltam sztech kiállításon,és ott volt minden szép. smile.gif Spectrum,Commodore,meg egy memória,ami volt vagy 1,3 méter,és 10 kiló,és leginkább egy torz mosógépdobra hasonlított biggrin.gif

Nézegetni nagyon sokat szoktam a már említett 486ost, a jumpereket mindig cikkcakkba rakom. biggrin.gif

Sajnos én a BASIC idején még nem voltam,ezért véleményt sajnos nem tudok alkotni. smile.gif

Háát, szerintem a garászfejlesztések nagyon jók voltak, ott a készítõket a lelkesedés hajtotta,nem a pénz. smile.gif

Errõl is sajnos a korom miatt nem tudok nyilatkozni a korom miatt. sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Én több ereklyét is õrzök:

Elõször is, megvan még a már említett C16-osom, a mai napig mûködik és minõ érdekesség, sose kellett fejlesztenem...! wink.gif Minden akkori progi - Gamestar-os kifejezéssel élve - röccenésmentesen fut rajta.Pedig csak annyi szegénykémnek az összes memóriája, amivel egy mai játéknak még a Fõmenü-jét se lehetne kiíratni.

Van hozzá továbbá egy gyári(!) kazettás egység, bár eleinte ezt bármelyik MK-magnó is kiválóan helyettesítette.Feltéve, ha volt hozzá csavarhúzónk, mellyel minden progihoz pozícionálni kellett a lejátszófejet.Bizony kérem, a hõskorban ez még így mûködött!Szerencsés esetben megszólalt egy felejthetetlen zümmögés, mely bizarr elegyét képezte az orosz gyártmányú, felhúzhatós villanyborotva, valamint a leszállási engedélyt kérõ balatoni szúnyog hangjának, és utána megjelent a képernyõn egy le-fel scrollozó pizsamaminta, ami a betöltés sikerére utalt.Pechesebb esetben egy bájos "load error" feliratot bámulhattunk a monitoron... sad.gif

Õrzöm továbbá az ikszedik joystickemet is.Azért az ikszediket, mert akkoriban ez olyan fogyóeszköz volt, mint az eldobható borotva.Néhány botkormánygyilkos játék közben ui. ez a kontroller nemes egyszerûséggel hõsi halált halt a kezeink között, vagyis atomjaira hullott szét. ( Nem is csoda, mert egyes progik közben semmi mást nem kellett csinálnunk a joy-jal, mint bõszen jobbra-balra rángatni, akár egy epilepsziás parasztasszony a köpülõfát)

Persze, jobban belegondolva mégis csak volt a 80-as években gépfejlesztésem, ui. bitorlok egy akkoriban menõnek számító "hajlékonylemezes" meghajtót is!Az ebbe illó lemezeket kb. úgy képzeljétek el, mint egy mai floppyt kiklopfolva.(Na, ezt mondja ki valaki gyorsan! laugh.gif )Jó nagy volt és lapos, de sokkal megbízhatóbb, mint a kazetta.

A polcon porosodnak továbbá a szépemlékû CoV-magazinjaim, melyekbe olyan nevek írtak akkoriban, mint Martin és CoVboly!És ezt biztos nem veszik sértésnek a mai GS-osok, sõt, valószínûleg õk is szívesen nosztalgiáznak e nevek hallatán.

Vannak még könyvalakban megjelent ún. játékgyûjteményeim.A külcsínjükrõl csak annyit, hogy egyszerû írógéppel írt szövegek voltak, fekete-fehér screenshotokkal illusztrálva, mégis elkapkodták az õsgémerek.Mert ezekben nemcsak a progi "tartalma" szerepelt, hanem a régi idõk játékainak cheat-jai is.Node ezek használatáért meg kellett dolgoznunk!Nem ám csak "enter", oszt beírjuk, hogy "GOD"! tongue.gif Volt ott PEEK, meg POEK-utasítás, meg rengeteg szám, és mire beírtuk a csalást, beesteledett.GYU, ugye Te még emlékszel rá?! biggrin.gif

Egyelõre ennyit a régi szép idõkrõl, majd késõbb folytatom.Vén Gémerek, Tiétek a szó!

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

nekem nincsenek "ereklyéim" az "Õsidõkbõl".. laugh.gif

96ban vettem elsõ számítógépemet amin elsõre észrevettem a Power és Reset gombokat....

aztán elkezdtem játszani, telepíteni törölni... de nagyon lol voltam most visszagondolva..

most se vagyok pczseni, épp csak az átag felhasználók szintjét súrolom alulról, de akkor... laugh.giflaugh.gif

commodor korszakból vannak játékélményeim pl Goblins sorozat, de már nem kötnének le. nosztalgiából leszedtem ezt a sorozatot és feltettem a dosboxot, h tudjak is vele játszani a régi szép emlékek végett, de bár ne tettem volna... gyorsan hagytam is a fenébe.. biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

NA! hol az a sok vénember?? blink.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

NA! hol az a sok vénember?? blink.gif

Hát ez az!Szerintem bevették már a vízhajtójukat...! laugh.gif Mellesleg nekem egy nagyon jól teljesítõ PC-100-as volt az elsõ komoly gépem, ha jól emlékszem félgigás videochippel,vagy mi a túróval, plusz kemény 8 mega RAM-mal!Eleinte én se tudtam, hogy kell kilépni, de ezt megoldották helyettem a lefagyások, amit az akkori WIN'93(vagy '95?) produkált.Az elsõ játékom, amibe beleszerettem, a Dark Forces volt, nem tudom emlékszel-e rá?Okés, a retro-progik okozhatnak manapság csalódást, de azért vannak még gyöngyszemek!(Lemmings-sorozat, az örökéletû Pac Man jobban sikerült reinkarnációi, stb.)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
Hát ez az!Szerintem bevették már a vízhajtójukat...! laugh.gif ...

az én gépem is egy P1 volt ami ment 166tal is.. laugh.gif 16 MB videokari.. 4 GB vinyo laugh.giflaugh.gif

a legelsõ játékom a StarCraft volt rolleyes.gif még most is szeretek vele játszani ..

bár ennél is a max 800*600graf már húzza a szemem a 19" monitoron... jó messze ülök tõle, hogy ne pixel emberekbõl hulljon a pixelvér... laugh.gif

aztán jött a legelsõ FPS... AZ FPS.. rolleyes.gif Quake 3 Arena... mennyit játszottam vele.. rolleyes.gif

ekkor beindult a gépfejlesztés.. és ma is tart.. egyfolytában.. blink.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
az én gépem is egy P1 volt ami ment 166tal is.. laugh.gif 16 MB videokari.. 4 GB vinyo laugh.giflaugh.gif

a legelsõ játékom a StarCraft volt rolleyes.gif még most is szeretek vele játszani ..

bár ennél is a max 800*600graf már húzza a szemem a 19" monitoron... jó messze ülök tõle, hogy ne pixel emberekbõl hulljon a pixelvér... laugh.gif

aztán jött a legelsõ FPS... AZ FPS.. rolleyes.gif Quake 3 Arena... mennyit játszottam vele.. rolleyes.gif

ekkor beindult a gépfejlesztés.. és ma is tart.. egyfolytában.. blink.gif

De jó, hogy itt vagy!Komolyan mondom, már azt hittem, minden VGE-tag csucsukál.Az induló konfigod az én idõmben már komoly vasnak számított, igaz, én is gyorsan a gépfejlesztés rögös útjára léptem...Ma már nem is tudom hányadik proci és VGA van a gépemben, bár egy ideig még tudtam követni.A régi játékok zöménél én is ledöbbenek egy pillanatra(néha többre is...!) a felbontástól, így jártam pl. a Dungeon Keeper-el, mikor letöltöttem egy retro oldalról.Hát, szokni kellett! biggrin.gif

Nekem még az etalonnak számító Quake 1. volt az elsõ igazán forradalmi FPS-em(a Dark Forces mellett), nomeg a felejthetetlen DOOM 2.!!!!Ma is fent vannak a vinyón, de XP alatt a Quake 1-et az istennek se tudom futtatni.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

dosbox-ot probáltad?

nekem még megvan az elsõ gépem. azon nyomom a StarCraftot, Diablo 2-t , meg az ilyeneket.. legalább van haszna. igaz ez ritkán kerül elõ..

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Szép álmokat, VGE-tagok!Íme néhány tipp a holnapi duma-partihoz:

- Tegyük fel, hogy 70 éves korunkban is élni fog ez a topic... biggrin.gif Szerintetek mirõl fogunk akkor fórumozni?! blink.gif

- Milyen módosításokat eszközölnétek az olyan játékokban, amelyek majd nekünk, 70 éveseknek készülnek?(Gondolok itt a grafikára, tekintve rövidlátásunkat, az újonnan bevezett nehézségi fokozatokra, figyelembe véve Parkinson-kórunkat - mely köztudottan negatív irányban befolyásolja célzóképességünket -, illetve az egyes pályák hosszúságára, hiszen addigra többen is inkontinensek leszünk...!

- Hogyan változnak meg addigra mai játékhõseink?(Hisz õk is csak öregednek)Pl:Tomb Raider 85.: Chronicus(Avagy: a krónikus depresszióban szenvedõ, rokkantnyugdíjas Lara Croft hogyan veri el a pénzespostást, hogy az átadja neki havi nyugdíját?Új fegyverek: ágytál, járókeret, szemüvegtok.Letölthetõ: bármely warezoldalról, infúzióban...)

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
dosbox-ot probáltad?

nekem még megvan az elsõ gépem. azon nyomom a StarCraftot, Diablo 2-t , meg az ilyeneket.. legalább van haszna. igaz ez ritkán kerül elõ..

Azt már megtudtam, hogy DOS-box ilyen esetekben sokat segíthet, de attól féltem, bekavarhat a gépemnek.Pedig a letöltési helyet is megleltem.Szerinted leszedjem?

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Üdvözlöm az öregurakat, meghozam a gyümölcslét és a narancsot. laugh.gif Pelenkacserét nem vállalok!! laugh.gif

Grafika? Hát nem szükséges változtatni, mert az új 21 collos Joker monitorokon te szabályozhatod a dolgok méretét a játékokban.

Célzás? A Jolly Joker kiadó játékaiban szólhatsz az ellenfélnek, h álljon meg, míg lelövöd. Hogy multiban mi lesz? Kutatóim most is dolgoznak rajta, ha éppen nem azt kérdezgetik, h mennyire káros a GTA:SA a mai fiatalságra.

A játékhõsökrõl majd holnap beszélek, csak hát rámcsipogtak a kettes kórterembõl, h valami Godzillának be kell adnom egy injekciót. dry.gif

Bye!

Ápdét:Az öreguraknak ajánlom a Medal Of Honor:WARCHEST csomagot, amely tartalmazza a MOH:AA-t a Spearheaddel és a Breaktroughval együtt 3890 HuF-ért. smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
Azt már megtudtam, hogy DOS-box ilyen esetekben sokat segíthet, de attól féltem, bekavarhat a gépemnek.Pedig a letöltési helyet is megleltem.Szerinted leszedjem?

nekem jó volt a retro játékoknál. kicsit cifra volt (nekem) feltenni, de jól müködött..

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Mára ennyi, de holnap mindenképpen jövök( és a válaszodat várom, Godzillamessage!)! alvas.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
Üdvözlöm az öregurakat, meghozam a gyümölcslét és a narancsot. laugh.gif Pelenkacserét nem vállalok!! laugh.gif

Grafika? Hát nem szükséges változtatni, mert az új 21 collos Joker monitorokon te szabályozhatod a dolgok méretét a játékokban.

Célzás? A Jolly Joker kiadó játékaiban szólhatsz az ellenfélnek, h álljon meg, míg lelövöd. Hogy multiban mi lesz? Kutatóim most is dolgoznak rajta, ha éppen nem azt kérdezgetik, h mennyire káros a GTA:SA a mai fiatalságra.

A játékhõsökrõl majd holnap beszélek, csak hát rámcsipogtak a kettes kórterembõl, h valami Godzillának be kell adnom egy injekciót. dry.gif

Bye!

Ápdét:Az öreguraknak ajánlom a Medal Of Honor:WARCHEST csomagot, amely tartalmazza a MOH:AA-t a Spearheaddel és a Breaktroughval együtt 3890 HuF-ért. smile.gif

Az utolsó pillanatban vettem észre, hogy írtál, jók a szövegek! wink.gif Megjegyzem, CS-ben nekem már most is jól jönne, ha megállnának az ellenfelek, esetleg fõbe is lõnék magukat!Az sokkal lõszertakarékosabb. wink.gif

Link to comment
Share on other sites

KisKiri

Bár korántsem számítok vénnek a magam 15 évével, de néhány "ereklye" nekem is kijutott.

Rendelkezem egy ZX-Spectrum-mal, bár mûködtetni nem tudom, alkatrészek hiányában...

Valaha volt nekem is régi fajta hajlékony lemezem, ami kb akkora volt mint 4 db, a mai floppykból.

És nem tudom mennyire számít ereklyének az az IBM PC, aminek a memóriájába volt égetve egy német nyelvû kezelõfelület.

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
nekem jó volt a retro játékoknál. kicsit cifra volt (nekem) feltenni, de jól müködött..

Okés, olvastam, majd kipróbázom!

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
Bár korántsem számítok vénnek a magam 15 évével, de néhány "ereklye" nekem is kijutott.

Rendelkezem egy ZX-Spectrum-mal, bár mûködtetni nem tudom, alkatrészek hiányában...

Valaha volt nekem is régi fajta hajlékony lemezem, ami kb akkora volt mint 4 db, a mai floppykból.

És nem tudom mennyire számít ereklyének az az IBM PC, aminek a memóriájába volt égetve egy német nyelvû kezelõfelület.

Minden apróság ereklye lehet, amit annak tekintesz.És mint azt korábban is írtam, bármelyik korcsoport hozzászólását nagy örömmel veszem(vesszük), ha az nem sérti kissé már érettebb(nem pedig szenilisebb!!!) korosztályunkat.Örülök, hogy írtál.A német nyelvû beégetett memóriájú IBM-rõl pedig csak annyit: nekem a legfrissebb ereklyém a jobb létre szenderült GeForceFX 5700-as Ultra VGA-m, melybe sajna nem egy német nyelvû kezelõfelület van beégetve, hanem a ventillátora és a VGA-chip-je... s14.gif

Link to comment
Share on other sites

absintheur

az én gépem is egy P1 volt ami ment 166tal is.. laugh.gif  16 MB videokari.. 4 GB vinyo  laugh.gif  laugh.gif

nekem: p1 120 mhz, 1mb trio s3 vga, 8 mb ram, 1gb vinyó

hasított ám rajta a passziánsz!

ja, win 3.1...

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Tegnap(10.41.PM) tettem fel újabb körkérdéseket, kukkantsátok meg légyszi!Félek, hogy a ma délután idelátogatók már nem veszik észre(lejjebb megtalálhatóak)! rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

- Tegyük fel, hogy 70 éves korunkban is élni fog ez a topic... biggrin.gif Szerintetek mirõl fogunk akkor fórumozni?! blink.gif

- Milyen módosításokat eszközölnétek az olyan játékokban, amelyek majd nekünk, 70 éveseknek készülnek?(Gondolok itt a grafikára, tekintve rövidlátásunkat, az újonnan bevezett nehézségi fokozatokra, figyelembe véve Parkinson-kórunkat - mely köztudottan negatív irányban befolyásolja célzóképességünket -, illetve az egyes pályák hosszúságára, hiszen addigra többen is inkontinensek leszünk...!

- Hogyan változnak meg addigra mai játékhõseink?(Hisz õk is csak öregednek)Pl:Tomb Raider 85.: Chronicus(Avagy: a krónikus depresszióban szenvedõ, rokkantnyugdíjas Lara Croft hogyan veri el a pénzespostást, hogy az átadja neki havi nyugdíját?Új fegyverek: ágytál, járókeret, szemüvegtok.Letölthetõ: bármely warezoldalról, infúzióban...)

Néhány téma a mai csevegéshet(tegnap már túl késõn tettem fel õket)

Link to comment
Share on other sites

absintheur
Néhány téma a mai csevegéshet(tegnap már túl késõn tettem fel õket)

70 évesen az urulógusaink tel.számát fogjuk cserélgetni, és ha vki tud vhol leértékelve csirke-farhátat, az lesz a király

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...