Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vén Gémerek Egyesülete (vge)


Tiboca

Recommended Posts

Lord_KROK
3 hours ago, Tiboca said:

Én nagyon áldom az agyamat, hogy 2015-ben megvettem a még jelenleg is egész tisztességesen teljesítő kártyámat.

Gygabyte GTX960 IXOC 2 GB

Ráadásul akkor grátiszként járt hozzá a Witcher 3 is! És így, játékostól 54 ezerbe került. Igaz, csak 2 gb videómemóriája van, de szinte mindent futtat, ami engem érdekel. Jó, a Just Cause 3-al ez se bírt, de a fórumokon olvasottak alapján ennek inkább a csapnivaló optimalizálás volt az oka, mint sem a kártya. Bizonyítja ezt az is, hogy a GTA 5-el simán megbírkózik és nem a legalacsonyabb beállítások mellett. Még manapság is jelennek meg a kártyáról tesztviideók, ami arra utal, hogy még mindig képes labdása rúgni. Pláne a jelenlegi VGA árak mellett.

Tegnap - vesztemre - belenéztem egy 2 éves Settlers 2 Anniversary mentésembe...Hááát, úgy ottragadtam a monitor előtt, mint a sicc! :D

És a fent említett Witcher 3-at se fejeztem még be, ami nagy szégyen, de úgy emlékszem, jöttek ki akkoriban más nagy címek is, amik elvonták a figyelmemet. Mindegy, azóta új monitorom is lett, most még nagyobb élményt fog nyújtani a folytatás. :)

 


Na, ezt a VGA-t ismerem, mert volt ilyenem GTX960 2GB, de most is egy GTX950 2GB, ráadásul Gigabyte OC windforce-sat használok. VOlt, hogy 1466MHZ-re is felküldtem az 1102MHZ-es GPU-t. 
nem tudom mikor vetted 2015-ben, én a GTX950-est október 22-én, 58 ezer ft-ért. Pontosan ilyen : https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N950WF2OC-2GD-rev-10

Just Cause 3-al nem bírt? Milyen felbontáson, milyen proci mellett? Mi az h nem bírt? GTX950-esemmel ment I3 4330 mellett a Just Cause 3, 1680×1050-ben. Igaz szaggatott, de ment. GTX960-al már eléggé szépen ment. Most 10400F mellett GTX950-el csodásan tükörsimán fut! (ebből is tudom, meg abból, hogy megtáltosodott minden játék alatt a VGA, hogy korábban  igencsak CPU limitem lehetett)

GTA5-ért mert kár :( túl nagy város, amikor legutóbb néztem (2015) csapni való fizikája az autóknak... komolyan a GTA3-hoz jobban van sokszor kedvem. Meg az a rajzfilmszerűségével nem is akar több lenni. (azért az 5-öt megnézném valami szép grafikai moddal, főleg ha jobb lenne a fizika) 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
14 minutes ago, Lord_KROK said:

Just Cause 3-al nem bírt? Milyen felbontáson, milyen proci mellett? Mi az h nem bírt?

I5 4460-as procim van, 3.2 GHz. Ment a játék, csak bizonyos területeken nagyon szaggatott. Nem emlékszem már a beállításokra, lényeg, hogy a YouTube-on keresgéltem, de annyifélét javasoltak, mint a tutit, hogy meguntam. :(

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
4 hours ago, Tiboca said:

I5 4460-as procim van, 3.2 GHz. Ment a játék, csak bizonyos területeken nagyon szaggatott. Nem emlékszem már a beállításokra, lényeg, hogy a YouTube-on keresgéltem, de annyifélét javasoltak, mint a tutit, hogy meguntam. :(

 

Áh, pedig ne add fel! Bitang jó játék! 
A másik ami nekem sokat segíett a játék futásán mikor 8GB-ról 16GB RAMra upgradeltem. Akkor menetközben megszűnt a szaggatás, csak nagy csatákban volt. 
(ezt nem értem, ugyan lassabb a procid mint az enyém volt, de elvilekben erősebb, legalábbis bizonyos körülmények között, a VGA-d meg pláne... lehet h nem jó felbontás meg beállításokat használsz? ha gondolod megnézem az enyémeket,  nem változtattam rajta... Igaz most a 10400F mellett, már sehogy sem tudom rábírni GTX950-el se, hogy szaggasson)
(Mégis fontos amúgy a proci is játékokhoz, a GTX950 + I5 10400F kombó érezhetően jobb játékok alatt, mint a GTX960 + I3 4330  volt ... )

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
12 hours ago, Lord_KROK said:


A másik ami nekem sokat segíett a játék futásán mikor 8GB-ról 16GB RAMra upgradeltem. Akkor menetközben megszűnt a szaggatás, csak nagy csatákban volt. 
 

Ha eljutok oda, megpróbálom újra, mert én is pár hónapja bővítettem 16 GB RAM-ra. Kösz a tippet! Egyébként nagyon jó párost alakítanak a procim és a VGA, eddig kevés rájuk a panasz.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, Tiboca said:

Ha eljutok oda, megpróbálom újra, mert én is pár hónapja bővítettem 16 GB RAM-ra. Kösz a tippet! Egyébként nagyon jó párost alakítanak a procim és a VGA, eddig kevés rájuk a panasz.

Na, 16GB RAMmal mindenképp érdemes megpróbálni, mert hiába ír a hivatalos gépigénye 8GB RAMról (érdmees megnézni, hogy 6GB a minimumja) hidd el nekem 8GB nem elég neki. 

Hát végülis korabeli formáció a kettő, az biztos. Ennek ellenére, ha kicserélnéd egy I7 4770-re vagy 4790K-ra (ez a maximum ami a lapodba mehet) még tuti tapasztalnál gyorsulást. Sőt... én a GTX950 mellett tapasztalatam mikor 10400F-re cseréltem. Nagyon durván. Most nyilván a VGA a bottleneck a rendszeremben, de ezek mellett a VGA árak mellett marad ez, és közben örülök két dolognak : 1. Hogy a VGA-m emelett a proci mellett megtáltosodott, nagyon durván zavarja a biteket ki a csövön :D  2. hogy relative alacsony felbontásban 1680×1050ben játszok

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 8/31/2021 at 3:03 PM, Lord_KROK said:

ha kicserélnéd egy I7 4770-re vagy 4790K-ra (ez a maximum ami a lapodba mehet) még tuti tapasztalnál gyorsulást. 

Procicsere tuti nem lesz mostanában, az biztos, pláne nem egy bizonyos játék miatt. :)  A Settlers II Anniversary meg se röccen ezzel a konfiggal! :D 

Úgy vagyok vele, hogy régen akár gépcsere is lehetett egy játék miatt(ezek egyike volt a Dragon Age: Inquisitor, ekkor lett lecserélve 4 magosra a proci, persze ehhez új alaplap kellett, no meg akkor már az új - egyben jelenlegi - VGA). Sőt még arra is emlékszem, hogy a Morrowind vízeffektje inspirálta a Windfast? vagy Windforce VGA megvásárlását, melynek különlegessége az volt, hogy nem tartalmazott mozgó alkatrészt, a kártyát kizárólag bordák hűtötték! Még ennél is régebben a Quake 2 miatt kellett kártyát cserélnem, az okra már nem emlékszem, de valami Woodoo kifejezés rémlik...Kár, hogy nem jegyeztem fel, mikor milyen hardverfrissítés volt, érdekes lenne most elolvasni. Főleg az árak miatt! :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, Tiboca said:

Procicsere tuti nem lesz mostanában, az biztos, pláne nem egy bizonyos játék miatt. :)  A Settlers II Anniversary meg se röccen ezzel a konfiggal! :D 

Úgy vagyok vele, hogy régen akár gépcsere is lehetett egy játék miatt(ezek egyike volt a Dragon Age: Inquisitor, ekkor lett lecserélve 4 magosra a proci, persze ehhez új alaplap kellett, no meg akkor már az új - egyben jelenlegi - VGA). Sőt még arra is emlékszem, hogy a Morrowind vízeffektje inspirálta a Windfast? vagy Windforce VGA megvásárlását, melynek különlegessége az volt, hogy nem tartalmazott mozgó alkatrészt, a kártyát kizárólag bordák hűtötték! Még ennél is régebben a Quake 2 miatt kellett kártyát cserélnem, az okra már nem emlékszem, de valami Woodoo kifejezés rémlik...Kár, hogy nem jegyeztem fel, mikor milyen hardverfrissítés volt, érdekes lenne most elolvasni. Főleg az árak miatt! :)

Én egy időben kifejezetten  1-1 játék miatt cseréltem HW elemeket a gépben. Mondjuk akkoriban még nemigen csalódtam játékban, nem úgy mint most :(
Windfast nincs. Winfast volt, a Leadtek VGA gyártó márkája, GeForce 1-től GeForce 6800ig (azt hiszem) gyártottak kártyát, tehát kora 2000-től 2006-ig. 
A Windforce az egy hűtési technológia, ami pl az én VGAmon is van. A Winfaston ha nem vlt aktív hűtés, akkor pláne nme lehetett Windforceos :D 8a kettő merőben kizárja egymást ugyanis)
Voodoo az meg igencsak régen volt, a 90-es évek végétől 2001-2ig. Emlékszem nekem 20032-ben olyan gépem volt (1700-as Celeron) hogy volt benne 2db Voodoo2 és egy GeForce 2 is, így gyakorlatilag három videókártya volt a gépben, amiből a két Voodoo össze is dolgozott. 

 

 


Na, ezért is örülök neki, hogy én viszont feljegyeztem milyen gépeim voltak, és a főbb lépcsőfokokat is : (most csak a fő gép főbb változatait teszem közzé, a második gépeket, és alváltozatokat nem ) : 

1. C64 1MHZ Turbo Chip, VC-1571II + VC 1541II copy station, VC 1541, Datasette, TT7 Freezer, Citizen 120D, Joystick

2.Procomp Via 133Pro, Celeron 366MHZ, 32MB SD66(->96MB->192MB), S3 Trio 4MB (->ASUS V3400TNT 16MB), 3.2GB Seagate, 32X Sony CD Rom (1999-2001)

3.Via Tomato Celeron 466 @ 585, 192MB RAM (+128MB), Manli TNT2 M64 32MB  , 2X20GB HDD, CD meg ház nem volt... 
Ez akkor amúgy nagyon hobbitka gép volt! (2001 nyara-2002 nyara). Ez a végefelé volt, hogy 768MB RAMmal futott.

4.Abit BD7, Celeron 1700MHZ @ 2000MHZ, 640MB DDR 333, GeF3Ti550 128MB KE, 80+80GB HDD, LG Combo 12X8X32X8 ++ 56K matávos net (2002nyara - 2003 nyara)

4/B:Intel lap, Pentium I 100 @ 133MHZ, TALLUX, 16(->96->128EDO RAM),  S3 Trident 512KB, 1600MB WD HDD + 8.4GB Quantum, LG Combo 12X8X32X8 ++ ISDN 128/64K (2003 nyara egy időre) 

5.Athlon XP (2003 nyarától - 2009 nov 5) 
ASUS A7V8X-X (VIA KT400) / ASUS A7N8X-E DLX
AMD Athlon XP 1700+@2700+ T-Bred "B" (11X133->13X166) (később már 16×166 2669MHZ)
512MB Samsung CL2 333 (később 1 majd 2GB RAM)
INNO 3D GeF3 Ti200 @ 550 128MB TV-OUT (175@230 / 400@550) (később Galaxy AGP 7300GT 128MB Zalmann) 
120GB Samsung (7200) + 120GB Maxtor (7200) (ATA133, FAT32) 
LG 12X8X32X8 
ASUS SoundMax GPro 3D Sound 
ADSL 2300/224K
19" monitor 

6. Phenom : (2009 nov 5 - 2014 jan 15) 
ASUS M4A785D-M PRO
Phenom 9500 (X4 2.2GHZ, 4×512KB L2; 2MB L3)
2GB Geil RAM 1066
SAPPHIRE HD4850 512MB GDDR3
1TB Samsung HD103UJ HDD
LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B ValueSelect
Corsair CX400 400W
Teljesen egyedi modolt Gigabyte ház!

(ennek a gépnek az érdekessége h azonfelül h a HD3870X2 helyett HD4850 lett semmilyen más változtatás nem volt rajta, illetve legutolsó napokban megjelent szimultán egy HD4890-es is, de azzal csak ki lett próbálva, az a későbbi gépbe került)


7. Core I3 4330 (2014 jan 15 - 2021 márc 10) (ennek a gépnek rengeteg változata volt, egy késeit az 1.3-ast közlök, volt átmenetileg 1.4-es is)
Gigabyte B85M D3H
Intel Core i3-4330 (3500MHZ, 4MB cache)
16GB DDR3 1600MHZ RAM
Gigabyte GTX950 OC Windforce 2GB
ADATA SU650 480GB SSD
1TB Samsung 103UJ HDD
2TB WD Green WD20EZRX
LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
Corsair CX400
Gigabyte Custom Airbrushed Tower!
UPC 120/10Mbit

Ebben a gépben volt egy ideig a GTX960-as is, sőt egy időben 24GB RAMmal is szolgált. 

8. Core I5 10400F alapon (üstökös 3.0) (2021 márc 10- ) 
Asrock B560M Pro
Intel Core I5-10400F (2900MHZ, 6C/12T, 12MB cache)
16GB GSkill AEGIS DDR4 3200MHZ RAM
Gigabyte GTX950 OC Windforce 2GB
ADATA SU650 480GB SSD
4TB TOSHIBA P300 5400rpm 128MB SATA
2TB WD Green WD20EZRX
LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
Corsair CX400
Gigabyte Custom Airbrushed Tower!
HP Compaq LA2205wg monitor (1680×1050)
UPC 300/20Mbit

Ennek a gépnek még csak 1.0-ás változata van. Még semmit sem fejlesztettem rajta építése óta.

 

 

Na, de hogy kicsit a játékokról is írjak,  ma délután Just Cause 3-aztam egy hatalmasat (piszok szépen megy ezen a gépen) csak úgy pusztítgattam a térképen :D Aztán jött a Forza 4 a top gear küldikkel, most nemsoká jön egy kis C&C Generals Zero Hour az esti War Thunder előtt... 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Azért írtam kérdőjellel, mert gőzöm se volt a VGA pontos nevéről, de most utánanéztem és a Leadtek Winfast GeForce 2-es volt 64 mega rammal. Azt a kártyát nagyon szerettem, mert nem kellett attól tartanom, hogy a ventillátor csapágyai beragadnak. Ahogy elnézem, nálad is jónéhány konfig újítás történt, én csak a takarítás, rendezgetés közben előkerülő kézikönyvek, telepítő CD-k alapján következtetek arra, milyen hardverek is váltották egymást a gépemben. Egyetlen egyszer jártam meg hardverrel, pedig mindig alapos utánaolvasás, netes böngészés előzi meg a választást, amikor is egy MSI kártyát vettem és pár hónap után besült a ventije. Hozzáteszem gyorsan, rendszeresen takarítom a gépem belsejét. Azóta sose választottam más VGA-t, mint Gigabyte-ot. Hihetetlenül megbízható termékeik vannak, szuper jó rézhűtéssel és energiatakarékos üzemeléssel. Velük még sose volt gondom. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 9/3/2021 at 8:55 AM, Tiboca said:

Azért írtam kérdőjellel, mert gőzöm se volt a VGA pontos nevéről, de most utánanéztem és a Leadtek Winfast GeForce 2-es volt 64 mega rammal. Azt a kártyát nagyon szerettem, mert nem kellett attól tartanom, hogy a ventillátor csapágyai beragadnak. Ahogy elnézem, nálad is jónéhány konfig újítás történt, én csak a takarítás, rendezgetés közben előkerülő kézikönyvek, telepítő CD-k alapján következtetek arra, milyen hardverek is váltották egymást a gépemben. Egyetlen egyszer jártam meg hardverrel, pedig mindig alapos utánaolvasás, netes böngészés előzi meg a választást, amikor is egy MSI kártyát vettem és pár hónap után besült a ventije. Hozzáteszem gyorsan, rendszeresen takarítom a gépem belsejét. Azóta sose választottam más VGA-t, mint Gigabyte-ot. Hihetetlenül megbízható termékeik vannak, szuper jó rézhűtéssel és energiatakarékos üzemeléssel. Velük még sose volt gondom. :)

 


csak egyszer? 
nekem volt olyan, hogy az új videókártyám lassabb volt mint a régi :lol: 
ASUS V3400 TNT 16MB-ot váltotta Manli TNT2 M64 32MB. TNT2 és kétszer annyi memóriával? csak jó lehet... ahha még 100MHZ-el gyorsabb CPU (366 helyett 466) mellett sem éreztem csak minimális lassulást. így utólag vicces, de akkor nagyon nem volt kedvem nevetni rajta. 

Szerencsére viszonylag kevés hardverem döglött ki (azért szép sor lenne) de olykor akadt 1-1 vásárlás amit bizony megbántam. pl mikor rájöttem, hogy a WinME-nek totál mindegy, hogy 128 vagy 256MB RAM van a gépben, csak a pénztárcámnak nem volt az :D (aztán sikerült még haszonnal is megoldanom a dolgot). 


A legnagyobb akkor is az volt, amikor egy elírás miatt (2001ben azt hiszem) 6200ft-ért vettük a 256MBos memóriamodulokat (mikor a 128-as is is 40 ezer ft körül volt), és kénytelenek voltak annyiért ideadni :D Akkor volt 3×256MB azaz 768MB RAM a gépemben, mikor a legtöbbeknek 64-128MB RAM volt. Aztán persze 512-t eladtam, jókora haszonnal :D

Voltak vicces dolgok a régi időkben ... 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Nálunk a tágabb családon belül vándoroltak a lecserélt konfigok. Mivel általában nekem volt a legfejlettebb cuccom, én ajándékoztam tovább a lecserélt házat, VGA-t vagy együtt az egészet valakinek. Eladás emlékezetem szerint csak a közelmúltban történt, amikor a régi TFT(jól írtam?) monitoromat vette meg 3 ezerért egy használtcucc kereskedő. Már abban se hittem, hogy valaki fizet még érte. :)

Gépfejlesztésnél egyszer nagyon megjártam én is. Az egyik szervízben képtelenekl voltak valamit megoldani, ezért összerakták a gépet és mondták, hogy vigyem át máshová. Mikor átértem, kiderült, hogy nem rögzítették rendesen az egyik vinyót, össze-vissza ütődött a kábelén lógva, minden elveszett róla, a gépfejlesztésből rémálom lett. Tudom, vannak adatmentésre specializálódott cégek, de őket nem tudtam volna megfizetni, no meg nem a NASA titkos tervei voltak a winchesteren, hanem zömmel játékok.  :)

Ezért is mentem most 3 helyre(vinyó, pendrive, felhő) a Half life 2 pályákat, amit már 4 éve szerkesztek.

Most egy másik oldalamról szeretnék bemutatkozni. Évtizedek óta írok humort a rádiónak és a tévének. Múlt szombaton Reviczky Gábor adta elő az írásomat. Akit érdekel,

32.05-től meghallgathatja!  :D

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

:worship: 

Belehallgattam az elejébe. Örülök, hogy a 2006 egy csodálatos tavaszi napján BZ-vel közösen megalkotott Bürokratikus Gyermekdalok című szerzeményünk részletei 15 évvel később eljutottak a Rádiókabaréba is, sőt, valaki tovább is költötte, mert az "A Part Alatt" nem mi voltunk... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
3 hours ago, payskin said:

:worship: 

Belehallgattam az elejébe. Örülök, hogy a 2006 egy csodálatos tavaszi napján BZ-vel közösen megalkotott Bürokratikus Gyermekdalok című szerzeményünk részletei 15 évvel később eljutottak a Rádiókabaréba is, sőt, valaki tovább is költötte, mert az "A Part Alatt" nem mi voltunk... :roll:

Na, erre nem számítottam. Ki követte el a plágiumot?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 9/7/2021 at 9:00 AM, Tiboca said:

Ezért is mentem most 3 helyre(vinyó, pendrive, felhő) a Half life 2 pályákat, amit már 4 éve szerkesztek.

Nagyon helyes, fontos a backup nagyon, én mondjuk csak külső winyóra szoktam menteni a nagyobb dolgokat, néha felhő 

Link to comment
Share on other sites

payskin
14 hours ago, Tiboca said:

Ki követte el a plágiumot?

Nem érdekes. Kitettük az akkori blogjainkra, onnan elindult világhódító útjára. Volt már mindenhol, rádiókabaréban talán még nem.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 9/7/2021 at 9:00 AM, Tiboca said:

32.05-től meghallgathatja!  :D

Ez jó :D (most hallgattam meg) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tiboca

Végre megoldódott egy régi problémám!

A Steam-ről van szó. Régestelen rég... létrehoztam egy Steam fiókot, ahol kedvenc Half life 2-met és epizódjait tároltam, később társult hozzá a Skyrim és a Planet Zoo. Aztán fiam is elkezdett játékokat venni a fiókomon keresztül -mondván, minek külön fiók, úgyis ritkán használjuk egyszerre a Steam-es játékokat. Csakhogy egyszer aztán levédte a fiókunkat, vagyis a belépéskor meg kell adni egy kódot, amit természetesen az ő telójára küld el a Steam. Vagyis, ha én beléptem, akkor ez a következőképpen nézett ki: ha otthon volt, akkor vagy meghallotta, hogy SMS-e jött vagy nem, utóbbi esetben én szóltam neki. Ezután átjött a szobámba és beírta a kódot. Innentől tudtam játszani. Ha nem volt otthon, akkor kissé bosszúsan felhívott és bediktálta nekem a kódot.

A levédett közös fióknak volt még egy hátulütője: egyszerre csak egyikünk tudott online módban Steam játékkal játszani.

Mivel rövidesen elköltözik, lépni kellett. Nem tudom, mióta létezik, de találtam egy leírást a Steam-fiók családi megosztásáról! Tegnap gyorsan végigszaladtunk a szükséges lépéseken és voila': lett egy vadiúj saját fiókom, amelyikben nem csak a régi, általam vett játékok szerepelnek, hanem a fiam megosztotta velem az általa vett több tucat game-t is! Igaz, ezek többsége multis vagy single lövölde, emiatt túl gyakran nem fogom őket használni, viszont ezentúl belépéskor már az én telómra érkezik a kód. 

Úgyhogy örömbódottá' van ezerrel! :)

Jelenleg a Kena: Bridge of Spirits-et próbálgatom. Meseszép grafikája van! Azt hittem, mivel PS5-re jött ki először, hogy az én gépemen el se indul. De egész szépen viszi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tiboca

Manapság is rengeteg kiváló program jelenik meg, de szeretek időnként szétnézi a klasszikusok között is. Így esett a választásom a közismert Planescape: Torment Enhanced Edition-ra, amihez már régóta tölthető a magyarítás is. A sztori érdekes és tele van szarkasztikus humorral, ami nekem bejön. A grafika a mai igényekhez lett igazítva, mi kellhet még? Az egyre hosszabb sötét késő őszi esték pedig adottak. Ilyenkor ideális szórakozás lehet egy ilyen RPG.

Valaki játszott vele közületek?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

bcom
3 hours ago, Tiboca said:

Manapság is rengeteg kiváló program jelenik meg, de szeretek időnként szétnézi a klasszikusok között is. Így esett a választásom a közismert Planescape: Torment Enhanced Edition-ra, amihez már régóta tölthető a magyarítás is. A sztori érdekes és tele van szarkasztikus humorral, ami nekem bejön. A grafika a mai igényekhez lett igazítva, mi kellhet még? Az egyre hosszabb sötét késő őszi esték pedig adottak. Ilyenkor ideális szórakozás lehet egy ilyen RPG.

Valaki játszott vele közületek?

 

 

 

Azt hiszem vagyunk itt páran ős rpg-sek akiknek megvolt. :D

Én párszor belekezdtem régen aztán hosszú-hosszú évekig halogattam. Aztán most egy-két éve újrakezdtem és befejeztem. Szerintem valóban a crpg-k egyik legmeghatározóbb darabja. 

Általában angolul játszom a hasonlókat, de annyi jót írtak a fordításról, hogy felraktam a magyar nyelvet. Szerintem jól átjött a fekete humor, nekem bejött. 

Sokszor negatívumként említik a harcot. Valóban nem ér fel a BG harcaival, de én ezzel is jól elszórakoztam. 

A többi: sztori, történetvezetés, hangulat, design, fordulatok, párbeszédek, küldetések... Nos valóban ezek emelik a fellegekbe. Életem egyik legjobb játéka.  

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Kedves Vén Gémerek!

 

Egy kis segítség kellene!

Sokadszor adja meg magát a HDD-m, nincs mese, eljött a csere ideje. Ha már csere, akkor egy 480 GB-os SSD-t néztem ki az op.rendszernek és egy 2 TB-os HDD-t a játékoknak, egyebeknek. És ha már csere, akkor nyilván a jelenlegi Win8.1-emet is frissíteném Win10-re.

És itt kérném néhány dologban a segítségeteket!

Én a Win10 Pro 64 bit magyar nyelvű, OEM verzióját néztem ki, gondolom játékhoz, mindennapos használathoz ez a legjobb?

Amitt nem igazán értek, azok a drasztikus árkülönbségek. Egyik ismerősöm számtech szaküzlet tulajdonos, már sokszor segített nekem, de ők egy ilyen Win10-et több, mint 50 ezerért hirdetnek! Ugyanakkor a neten 3-4 ezer forintért is árulnak kulcsokat, amiről megtudtam, hogy legálisak és működőképesek.(az OEM verzió fogalmával is tisztában vagyok, csak azon az adott hardveren működik, amelyiken aktiválták)

Mit tegyek, mert a hardvercserét mindenképp velük szeretném elvégeztetni, viszont több, mint 10-szeres árat nem akarok kifizetni egy oprendszerért. Ha csak a meghajtókat szereltetem be, de a drága oprendszert nem kérem a boltban, hogy tudok egy ilyen kulcsot aktiválni?

Valami ötlet?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

payskin
1 hour ago, Tiboca said:

Én a Win10 Pro 64 bit magyar nyelvű, OEM verzióját néztem ki, gondolom játékhoz, mindennapos használathoz ez a legjobb?

Nem, a Home bőven elég. A Próban egy csomó olyan extra szolgáltatás van benne alapból, amit sosem fogsz használni, viszont erőforrást zabálhatnak, legjobb esetben is csak fokozzák a tumultust.

1 hour ago, Tiboca said:

miről megtudtam, hogy legálisak és működőképesek

Hát rosszul tudtad meg, mert azok nem legálisak, csak senkit nem érdekel annyira, hogy foglalkozzon velük.

De az a jó hírem, hogy egyáltalán nem kell Windows 10-et venned, még mindig frissíthetsz ingyen a Windows 8-ról.

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 11/5/2021 at 2:39 PM, Tiboca said:

Sokadszor adja meg magát a HDD-m, nincs mese, eljött a csere ideje. Ha már csere, akkor egy 480 GB-os SSD-t néztem ki az op.rendszernek és egy 2 TB-os HDD-t a játékoknak, egyebeknek.

Tehát jól értem, akkor egy rossz HDD-t (mit takar a sokadjára adja meg maát?) cserélsz egy új 480-as és egy új 2TB-os HDD-re? 

Egyébként ha elég a 2TB akkor ok, de ha jól emlékszem most a 4TB-os a legjobb ft/GB arányú HDD

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 11/8/2021 at 8:17 PM, Lord_KROK said:

Tehát jól értem, akkor egy rossz HDD-t (mit takar a sokadjára adja meg maát?) cserélsz egy új 480-as és egy új 2TB-os HDD-re? 

Egyébként ha elég a 2TB akkor ok, de ha jól emlékszem most a 4TB-os a legjobb ft/GB arányú HDD

Biztos igazad van, de már túl vagyok a dolgon. :)  Ég és föld azóta a rendszer betöltési ideje! :D  Szép lassan pakolom vissza a régi kedvenceimet, szerencsére a rendszer látja még a haldokló vinyón lévő adatokat és a régi oprendszert is, így a kimentéseket is sikerült visszaraknom. Nem szeretnék megint a nulláról szintezni egy 35-ös Skyrim karaktert, vagy újrakezdeni a Fallout 4-et, még ha imádom is mindkét játékot.

És a Win10-el új távlatok nyíltak meg előttem a játszható játékok terén, mert mindig olyat szúrok ki a friss megjelenésekből, ami ezt kéri.

Összegezve örömbódottá' van!  :D

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
11 hours ago, Tiboca said:

Összegezve örömbódottá' van!  :D

 

Végülis ez a lényeg :)

(így is marad, még 1-2 frissítésig) 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 11/13/2021 at 12:13 AM, Lord_KROK said:

Végülis ez a lényeg :)

(így is marad, még 1-2 frissítésig) 

Remélem, azért annál tovább... :D

Amúgy isteni dolgom van, mivel a fiam megosztotta velem a Steam fiókját, tobzódom a játékokban. Újra letöltöttem a jó öreg Skyrim-ot, amit én 2011-ben még lemezen vettem meg. Beletanultam a Mod Organizer 2 kezelésébe és újra feltuningoltam kicsit a látványt. Ezt anno még a Mod Manager-el csináltam, az se volt rossz progi. Szinte első dolgom volt újratelepíteni a Half life 2-őt és epizódjait. Na itt azért elöntött a hideg veríték, amikor a Hammer pályaszerkesztőbe betöltöttem a 4 éve elkezdett map pack-omat és tele volt hibával. Textúrák és modellek hiányoztak, de nem pánikoltam be. Mivel a gép még látja a szektorhibás HDD-t és a rajta lévő adatokat, összehasonlítottam a régi és az újratelepített Ep.2 mappáit. Rengeteg mappa hiányzott az új telepítésből. Átmásoltam a hiányzó adatokat és tarará', újra hibátlan lett minden. Nem értem, hogy hiányoztak ezek az új verzióból, amikor ezeket nem a pályaszerkesztőm tette fel a régi játék könyvtáraiba?! Lényeg, hogy megy minden, be tudom fejezni 4 év munkáját.

Aztán felkerült a Fallout 4 is a Steamről, sikerült a régi kimentéseimet is átpakolni, csak itt trükközni kellett a Steam ID-vel, de megoldottuk.  Úgyhogy a téli hónapokban sem fogok unatkozni. :)

Nektek is hasonló jókat kívánok és kerüljön el mindenkit a betegség! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tiboca

Minden Vén Gémernek Áldott Karácsonyt kívánok!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...