Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vén Gémerek Egyesülete (vge)


Tiboca

Recommended Posts

payskin

Látjuk a képekből. Egyébként mindig mikor felraksz egy képet belőle, egyre erősebb az inger, hogy összerakjak valami komolyabb asztali konfigot, amin játszani és videót vágni is lehetne. Csak nincs kedvem belekezdeni a piackutatásba (meg meg akarom várni, hogy rendben megjöjjön az első fizetésem, gondolom, majd novemberben).

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
10 hours ago, payskin said:

Egyébként mindig mikor felraksz egy képet belőle, egyre erősebb az inger, hogy összerakjak valami komolyabb asztali konfigot, amin játszani és videót vágni is lehetne. Csak nincs kedvem belekezdeni a piackutatásba (meg meg akarom várni, hogy rendben megjöjjön az első fizetésem, gondolom, majd novemberben).

Nálam a JC3 az utóbbi évek egyik nagy slágerjátéka és kedvence

Nagyon helyes, lendítsük csak fel az asztali PC ipart, plusz rád is rádfér már egy új játékszer ;) 

A piackutatást meg ha lesz pénz, akkor az optimális konfigba kezd egy posttal és írjuk mi kell neked.

 

19,269 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Tiboca

Helló, Vén Gémerek!

 

Ezer év szünet után újra itt vagyok és nagyon boldog karácsonyt, valamint sikeres újesztendőt kívánok! Végre sikerült lecserélnem 12 éves, nagyon szeretett 19'-es 4:3-as LG flatron monitoromat egy hasonló márkájú 24'-os -re, úgyhogy 2015-ben vásárolt videókártyám végre képes megjeleníteni a HD felbontást. :))) Visszaolvastam és láttam, hogy páran aggódtatok miattam. nagyon köszönöm, de hála az égnek semmi bajom nincs és nem is volt, csak kicsit lusta voltam benézni ide. Bocsi!

 

:taps::frosty::cheers3:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Nyolc hónapra csak úgy eltűnni? :scare: Kérlek, mellőzd a lustaságot a továbbiakban. :sleep:

 

Bár azt mondják a lustaság fél egészség. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Igazad van, majd igyekszem sűrűbben benézni. Csak akkoriban annyira leült a topic, később meg valahogy kimaradt a minden napjaimból. Nálatok minden okés?

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Kicsit sűrű lett az év vége, most egy kicsit lazítunk. :come-and-get-it:

Ebben az évben csak a gondolattal játszottam, hogy egyszer majd játszom valamivel. Amikor időm lett volna, kedvem nem maradt. Amikor kedvem volt, akkor idő nem maradt. És így tovább.

Két hete rászabadultam nagy kedvvel a Witcherre (egyikkel sem játszottam, pedig mind megvan egy ideje), de mire feltelepítettem, elmúlt a hév és még el sem lett indítva. Öregszem, vagy mi.  :sad:

Link to comment
Share on other sites

payskin
2 hours ago, Godzillamessage said:

:come-and-get-it:

LOOOOL! EZ MI?! :biglol:

2 hours ago, Godzillamessage said:

Ebben az évben csak a gondolattal játszottam, hogy egyszer majd játszom valamivel. Amikor időm lett volna, kedvem nem maradt.

Pont így vagyok vele. Nyolc napja itthon vagyok, lement a nagy karácsonyi őrültekháza, és még Minecraftozni sincs kedvem. Ha megjövök valami családi vagy baráti találkozóról, Youtube videókat nézek órák hosszat... De legalább értelmeseket. (Teljesen rákattantam az ilyen régi, rozsdás, elnyűtt dolgokat felújítós csatornákra, meg az asztalosokra, akik mindent (is) megépítenek. Ilyen zen-békességet érzek belül, amikor látom, hogy milyen műgonddal, hozzáértéssel varázsol valaki valamit újjá vagy teremt a semmiből.)

 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
2 hours ago, Godzillamessage said:

Két hete rászabadultam nagy kedvvel a Witcherre (egyikkel sem játszottam, pedig mind megvan egy ideje), de mire feltelepítettem, elmúlt a hév és még el sem lett indítva. Öregszem, vagy mi.  :sad:

Én most a hasonló című tv sorozatot nézem, zseniálisan eltalálták a főszereplőt, mintha a játékból lépett volna át a tévéképernyőre. A játékot még a videókártyámhoz kaptam 2015-ben, akkoriban nagyon sokat játszottam vele, de még nem jutottam a végére. Talán most, a film hatására megint belevágok.

Ugyanígy félbe lett hagyva a Skyrim és a Pillars of Eternity is. Ez utóbbit kifejezetten a magyarítás miatt kezdtem újra, mert bitang nehéz az angolja, még a fiamat is megizzasztotta, pedig neki felső fokúja van.

Aztán nyomultam a Mutant year zero-val, végigjátszottam a The Outer Worlds-öt, nemrég kezdtem a Transport Fever 2-t, kipróbáltam a Tropico 6-ot, nem végeztem még a Jurassic Park-al, és sorolhatnám, de ne higgye senki, hogy éjjel-nappal csak játszom, ezek hónapok alatt jöttek össze. Ja, és két éve készítem a Half life 2 Ep.2. térképcsomagomat, amit ha elkészül végre, fel szeretnék tölteni valamelyik modder oldalra.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 12/26/2019 at 1:48 PM, Tiboca said:

úgyhogy 2015-ben vásárolt videókártyám végre képes megjeleníteni a HD felbontást. :)))

Nem emlékszem már milyen kártya, de lassan szerintem akkor meg az szorulhat majd cserére :( 

Én is imádtam a flatron CRTimet. 

12 hours ago, Godzillamessage said:

de mire feltelepítettem, elmúlt a hév és még el sem lett indítva. Öregszem, vagy mi.  :sad:

Én nano az általam nagyon várt THE CREW-el jártam így. Mondjuk aznap mikor feltelepítettem azért történt más is az életemben, és egy ideig semmivel sem volt kedvem játszani. 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 12/27/2019 at 11:56 PM, Lord_KROK said:

Nem emlékszem már milyen kártya, de lassan szerintem akkor meg az szorulhat majd cserére :( 

Gigabyte GTX 960 2 gigás. Ha hiszed, ha nem, amivel én játszom, ahhoz tökéletes! :) Jó, néha szórakozni kell a grafikai beállításokkal, de nem low settings-el játszom, az biztos.Nyilván egy Jedi Fallen Order maxon akadna vele, de annál még a fiamnak is vissza kellett venni, pedog az ő gépe kategóriákkal erősebb, mint az enyém.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
10 minutes ago, Tiboca said:

Gigabyte GTX 960 2 gigás. Ha hiszed, ha nem, amivel én játszom, ahhoz tökéletes! :) Jó, néha szórakozni kell a grafikai beállításokkal, de nem low settings-el játszom, az biztos.Nyilván egy Jedi Fallen Order maxon akadna vele, de annál még a fiamnak is vissza kellett venni, pedog az ő gépe kategóriákkal erősebb, mint az enyém.

Hát az még azért tényleg eléggé jó. Én egy GTX 950-el (OC) 2GB-ossal tolom az ipart és még jó...

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Nemrég kezdtem el a Phoenix Point-ot(az X-Com széria alkotóinak új játéka) és szégyen, nem szégyen, mikor kb. 7-es szintű lett a csapat, kukáznom kellett a mentéseket és Rookie fokozatra visszavéve a nehézséget, új játékot kellett kezdenem. A "normál" nehézségűnek hirdetett Veterán fokozat ugyanis itt már olyan nehézzé vált, hogy nem volt kedvem tovább szenvedni.  :(  Sajnos játék közben nem állítható a nehézség.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
8 hours ago, Tiboca said:

Nemrég kezdtem el a Phoenix Point-ot(az X-Com széria alkotóinak új játéka) és szégyen, nem szégyen, mikor kb. 7-es szintű lett a csapat, kukáznom kellett a mentéseket és Rookie fokozatra visszavéve a nehézséget, új játékot kellett kezdenem. A "normál" nehézségűnek hirdetett Veterán fokozat ugyanis itt már olyan nehézzé vált, hogy nem volt kedvem tovább szenvedni.  :(  Sajnos játék közben nem állítható a nehézség.

Én most egy rövid próbát a Just Cause 4-el tettem... Hát... lehet maradok a 3-nál majd valamikor bővebben

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
25 minutes ago, Lord_KROK said:

Én most egy rövid próbát a Just Cause 4-el tettem... Hát... lehet maradok a 3-nál majd valamikor bővebben

Arról nem túl jó kritikát olvastam. Ha jól emlékszem, ott is sokkal jobbnak találták a 3-at, mint ezt az új epizódot. Na látod, nekem a 3-as volt az a játék, ami megfogta a videókártyámat. Rengeteg tuti tippet olvastam a neten, de bármit is próbáltam, nagyon szaggatott, főleg a nagy nyílt tereknél.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 1/3/2020 at 5:17 PM, Tiboca said:

Arról nem túl jó kritikát olvastam. Ha jól emlékszem, ott is sokkal jobbnak találták a 3-at, mint ezt az új epizódot. Na látod, nekem a 3-as volt az a játék, ami megfogta a videókártyámat. Rengeteg tuti tippet olvastam a neten, de bármit is próbáltam, nagyon szaggatott, főleg a nagy nyílt tereknél.

Hát ez nem túl remek, mivel abban bíztam hogy a 3 csak a RAM hiánya miatt szaggat.

BTW a 4-el fogok még tenni próbát, de a 3-as eddig kb minden szempontból jobban tetszik. Csak már  nincs kedvem ötödjére is végigtolni

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 1/5/2020 at 10:29 PM, Lord_KROK said:

Hát ez nem túl remek, mivel abban bíztam hogy a 3 csak a RAM hiánya miatt szaggat.

Biztos az is számít, de pl. az Outer Worlds is hatalmas nyitott terekkel dolgozik, mégse szaggatott tizedannyira sem. Szerintem szimplán optimalizációs hiba. Mondjuk az utóbbi játék Unreal engint használ, az meg nagyon jól optimalizálható.

Ajánlom figyelmedbe a Phoenix Point-ot, totális X-Com feeling, de ha nem akarod a hajadat tépni, kizárólak Rookie fokozaton kezdj neki!

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
7 hours ago, Tiboca said:

Biztos az is számít, de pl. az Outer Worlds is hatalmas nyitott terekkel dolgozik, mégse szaggatott tizedannyira sem. Szerintem szimplán optimalizációs hiba. Mondjuk az utóbbi játék Unreal engint használ, az meg nagyon jól optimalizálható.

Oh még itt van nekem a JC4, a 3 aktuális végigtolását már csak befejezem (még pár óra)  meg van egy új (nekem) UT is. Igaz ezutóbbi valamiért nem akar elindulni :( 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
17 hours ago, Lord_KROK said:

Oh még itt van nekem a JC4, a 3 aktuális végigtolását már csak befejezem (még pár óra)  meg van egy új (nekem) UT is. Igaz ezutóbbi valamiért nem akar elindulni :( 

Véletlenül nem az UT 3-ról van szó? Az nekem eredeti lemezen van meg, anno rengeteget toltam botok ellen, aztán egyszer csak már installálni is alig tudtam(egyszerűen nem tudtam beolvasni a lemezt) - vagy ha sikerült is, nem itudtam elindítani. Jó is, hogy említed, mert teszek vele egy újabb próbát... :)

 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Ha UT 3-ról van szó, Steamen be tudod váltani a kódját. Kapsz egy "Black Edition"-t. GS melléklet volt annó dobozos verzióban, de már nem tudtam vele kezdeni semmit, csak a Steamen.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
10 hours ago, Tiboca said:

Véletlenül nem az UT 3-ról van szó? Az nekem eredeti lemezen van meg, anno rengeteget toltam botok ellen, aztán egyszer csak már installálni is alig tudtam(egyszerűen nem tudtam beolvasni a lemezt) - vagy ha sikerült is, nem itudtam elindítani. Jó is, hogy említed, mert teszek vele egy újabb próbát... :)

 

Erről az UTról van szó, itt csak simán Unreal Tournamentet látok (pedig nekem az  1999-es játék)

https://www.epicgames.com/store/en-US/product/unreal-tournament/home

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Amit linkeltél az a legújabb verzió, oda van írva: Available: 2014

Te valószínűleg az elsőre gondolsz: Steamen. Ez WIN7-en nem fog elindulni sehogy, de 64 bites XP-n sem indult el (eredeti dobozos verzió). Máson nem próbáltam, megvettem Steamen, azt kész. Sajnos a magyarítás nem megy rá, pedig nagyon jó lett volna. :D "Hentes vagyok, darabolok!" :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Tegnap direkt megkerestem, nekem az UT III van meg dobozosan, lehetett ez GS dobozos melléklet? (A borítón nagy vörös római hármas+egy vörös páncélba öltöztetett karakter, a vállán átvetett golyószóróval). Sajnos már a lemezt se tudtam beolvasni, pedig a lemez sértetlen. Én csak a mellékelt kézikönyvben találtam egy kódot, vajon ezt is be lehet váltani a Steam-en?

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Az lesz az. :yes: Steamen váltsd be a kódot és kapsz egy UT 3 Black Editiont

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
2 hours ago, Godzillamessage said:

Az lesz az. :yes: Steamen váltsd be a kódot és kapsz egy UT 3 Black Editiont

Ha szépen megkérlek, megnéznéd a Steam-en, hogy hol lehet ezt beváltani és esetleg beszúrnál ide egy linket? Sehol nem találom.

Link to comment
Share on other sites

bcom
20 minutes ago, Tiboca said:

Ha szépen megkérlek, megnéznéd a Steam-en, hogy hol lehet ezt beváltani és esetleg beszúrnál ide egy linket? Sehol nem találom.

Számítógépre telepített Steam klienst elindítod. Legfelső menüsor - Játékok - Termék aktiválása a Steamen...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...