Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vén Gémerek Egyesülete (vge)


Tiboca

Recommended Posts

Lord_KROK
22 hours ago, Tiboca said:

Destruction Derby!!!

Emlékszem,  mikor a régebbi május 1-eken itt a művházban jött a helyi Sega/PC-s kölcsönzős és akkor lehetett Duke Nukemezni, meg Destruction Derbyzni meg Mortal 4-ezi. (ami jó reklám volt neki, később felfedeztük a "pc barlang"ját és költöttünk is sok-sok aprót ott.

A DDerby 1-el akkor játszottam először. A 2-t egy 576 újságban láttam még korábban. Aztán persze iodővel és nagy erők megmozgatásával végül sikerült mindkét DDerbyt beszereznem (érdekes mód a 2-es rész előbb volt meg sokkal) és fura módon az első rész törésmodellje valahogy jobban tetszett ... még azzal együtt is jobban tetszett az egész h nem volt benne borulás ami egy  ilyen játékból mai szemmel legalább olyan fontos mint mondjuk az options menü. 

Jó is lenne most valami DDerbyhez hasonló játék, de csak a Flat Out 1-2 van (a többi részt mocskosul elcseszték, a 4-el nagyon próbálkoztam megbarátkozni, de igencsak felejthető lett :(  ) ... a FO sorozat az ahol minden egyes újabb résznél egyre gyengébb és gyengébb lett a játék lényege, a törésmodell.

Sajnos egy normális Carmagedon sincs már régóta :( A  második rész egy legenda volt, a TDR2000-ben - ha elfeledtem, hogy oldalirányú ütközésnél nem sérülétek az autók - még méltó utódot lehetett látni, de sajnos ennyi.... A resurrectiönnel játszottam 2015 karácsonyán de olyan volt, mint a Carma 1 félkész változata lenne, minimálisan jobb grafikával... 

ha valaki tud valami DDerby vagy Carmagedon szerű jó játékot, az ne tartsa vissza.

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 7/31/2018 at 4:26 PM, Lord_KROK said:

ha valaki tud valami DDerby vagy Carmagedon szerű jó játékot, az ne tartsa vissza.

Parancsolj! Nekem ez már régóta fenn van Steam-es verzióban(totál legális, valamikor ajándék volt vagy öntudatlan állapotban megvettem, de lehet, hogy GS ajándék kóddal lett meg), ez elég jól is néz ki. Próbáld ki! :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ne őrüljünk meg, ez egy 45 eurós játék?! o.O A grafika láttán azt hittem, valami 10-en kevés lesz max. Már nyúltam a bankkártyámért... 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
23 hours ago, payskin said:

Ne őrüljünk meg, ez egy 45 eurós játék?! o.O A grafika láttán azt hittem, valami 10-en kevés lesz max. Már nyúltam a bankkártyámért... 

Akkor tuti, hogy GS ajándék kóddal jutottam hozzá. Már a 27 eurós Planet Coaster-nél is sokalltam az árat, pedig abban sokkal több lehetőség van.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 8/1/2018 at 7:36 PM, Tiboca said:

Parancsolj! Nekem ez már régóta fenn van Steam-es verzióban(totál legális, valamikor ajándék volt vagy öntudatlan állapotban megvettem, de lehet, hogy GS ajándék kóddal lett meg), ez elég jól is néz ki. Próbáld ki! :)

 

 

Hát így videó alapján akár jó is lehet (olyan Flat Out 1 grafika, ami nekem bőven megfelel).

Jövőhéten nem lesz időm játszani, meg utána való héten sem, de aztán beszerzem :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 8/1/2018 at 7:46 PM, payskin said:

Ne őrüljünk meg, ez egy 45 eurós játék?! o.O A grafika láttán azt hittem, valami 10-en kevés lesz max. Már nyúltam a bankkártyámért... 

45 eur??? Hát remélem ennyiért már igen jó játék lesz

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Nem tudom, jártatok-e már úgy, hogy újra elővettetek egy félbehagyott játékot és amikor elindítottátok, percekig csak néztetek a monitorra, mint borjú arra a bizonyos új kapura.

Na, én így jártam ma délután a Dragon Age: InQusition-nal! :) Az utolsó kimentésem 2016-os volt...

Azt se tudtam, hol tartok a küldetésekben, totál elfelejtettem a harcrendszert, fogalmam se volt, melyik mage-em mire lett talentezve, hogy is kell a térképen mozogni, szóval olyan érzés volt, mintha most telepítettem volna fel. Szerencsére a játék annyira felhasználóbarát, hogy hamar belejöttem a kezelésébe, csak sajnos rá kellett döbbennem,  hogy már nem nagyon maradt küldetésem, kivéve a végső összecsapást. Arra inkább majd holnap kerítek sort. Drukkoljatok! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Emlékszik még valaki a Drakanra? :D

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
11 hours ago, Lord_KROK said:

Emlékszik még valaki a Drakanra? :D

Bevallom, rá kellett keresnem. Így már igen, sokat nyúztam. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, Tiboca said:

Bevallom, rá kellett keresnem. Így már igen, sokat nyúztam. :)

Én is :D

És akkor ez szép játéknak számított. Mai szemmel azt mondom, elképesztően gagyi az egész... 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 8/5/2018 at 1:54 PM, Lord_KROK said:

És akkor ez szép játéknak számított. Mai szemmel azt mondom, elképesztően gagyi az egész... 

Ez meglehetősen játékfüggő. Pl. az általam említett Pharaoh grafikája még manapság is rendben van, de mondjuk egy gúlamellű Tomb Raidert már megmosolygunk. Az 1998-as Half life-ot a mai napig ezrek nyúzzák, a DOOM se fog kimenni egyhamar a divatból, de az én szememet pl. már bántaná a Red Alert első része, bármennyire is imádtam.

Egy régi szerelemmel történő újratalálkozás se mindig jelent esztétikai orgazmust... :D

Ez van, múlnak az évek.  :sad:

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, Tiboca said:

a Red Alert első része, bármennyire is imádtam.

Na az nekem mindig is bántotta a szemem... Ellenben a második harmadik még mai szemmel is emészthető, ha jól emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 8/7/2018 at 10:06 PM, Lord_KROK said:

Ellenben a második harmadik még mai szemmel is emészthető, ha jól emlékszem.

Igen, a harmadik már kifejezetten jól nézett ki.

Na, ma sikerült lenyomnom kb. nyolcadszorra a Dragon Age Inquisition második sárkányát is, már "csak" a tűzsárkány van hátra. Állítólag az a játék legkeményebb ellenfele. Talán majd holnap bepróbálkozom nála... :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Na... .most meghoztad a kedvemet a Red Alert 3-hoz :D

(A kettőben is remek design tervek voltak, nyilván az akkori grafika korlátozta)

 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Na, sajnos az utolsó sárkány az istennek se sikerült, én meg nem idegesítem magam tovább, úgyhogy pá-pá Inquisition(vagyis uninstall) lett a vége. Talán ha lesz majd hozzá magyarítás, újra elkezdem.

A Mass Effect: Andromédát játszotta valaki? Milyen? A kiadás utáni mizériákról olvastam, de azóta elég sok foltozás történt.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 8/10/2018 at 1:01 PM, Tiboca said:

Na, sajnos az utolsó sárkány az istennek se sikerült, én meg nem idegesítem magam tovább, úgyhogy pá-pá Inquisition(vagyis uninstall) lett a vége. Talán ha lesz majd hozzá magyarítás, újra elkezdem.

A Mass Effect: Andromédát játszotta valaki? Milyen? A kiadás utáni mizériákról olvastam, de azóta elég sok foltozás történt.

Nem játszottam, az ilyen fantasy játékokért annyira nem vagyok oda.

 

A Wreckfest viszont egész kellemes mű (megleptem vele magamat). 

Meg hétvégét nem a monitor előtt töltöttem, volt egy annál sokkal élvezetesebb "játék"om. :D

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Örülök, hogy tetszik a Wrecfest, jó szórakozást hozzá!

Nagyon titokzatos volt az a hétvégi "játék" megjegyzésed, ahhoz is jó szórakozást. :D

Én most 2 hétig szabin vagyok, csütörtöktől irány a tópart a gyerekkori haverokkal(immár 55 éve vagyonk barátok, ami azért nem semmi!), addig viszont elővettem újra a Divinity Original Sin Enhanced Edition-t, mert észrevettem, hogy már van hozzá magyarítás. Így már sokkal élvezetesebb és rá kellett jönnöm, hogy az én szolíd angolommal anno egy teljesen más történetet játszottam végig(igaz, úgy is boldogultam), de hát rengeteg dolgot félrefordítottam, a párbeszédek zömét csak úgy találomra végigpörgettem, a könyveket sose olvastam, pedig baromi fontos infók vannak bennük. Szóval 150-200 óra kalandozás megint tuti. Így sose jutok el az Andromeda-hoz, de addigra talán azt is magyarítják. :smile:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lord_KROK
On 8/13/2018 at 11:31 AM, Tiboca said:

Nagyon titokzatos volt az a hétvégi "játék" megjegyzésed, ahhoz is jó szórakozást. :D

Háááát... erről lehetséges h adok képet is ha szeretnél. (nem, nem a kedvenc nőszemélyem az ... ) 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

:happy:

 

A műfaj szerelmeseinek szeretném felhívni a figyelmét, hogy megjelent a Theme Hospital remake-jének tekinthető Two Point Hospital és remekül sikerült!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, Tiboca said:

:happy:

Ezt vegyem igennek? :)

 

2 hours ago, Tiboca said:

A műfaj szerelmeseinek szeretném felhívni a figyelmét, hogy megjelent a Theme Hospital remake-jének tekinthető Two Point Hospital és remekül sikerült!!!

Ez magyarázat az eltűnésedre? :)

Na majd lehet elszüttyögök vele, csak mostanában nagyon nincs időm játszani. WTben is 20 nap prémen vagyok, ehhez képest napi 1-2 meccsre alig jut idő. 

 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Az eltűnés oka a 2 hét szabadság volt, utána inkább a Divinity Original Sin Enhanced Edition, bár előtte esténként "kórházazok" is egy kicsit. Érdekes, ebből kihagyták a hálapénz opciót...

:)

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, Tiboca said:

Érdekes, ebből kihagyták a hálapénz opciót...

Gondolom a polkorrektség miatt ... 

Mi meg haverral már 2 napja helyi LAN partyt tartunk :D 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Na, most jutottam el Divinity-ben a legfrusztrálóbb részhez, a Forrás-templomba történő bejutáshoz...Nem is tudom, anno folytattam-e a játékot, vagy itt hagytam abba? Őrjítő puzzle-ok, mindenütt csapdák, sorozatos party wipe-ok. A youtuberek is azt írják a gameplay videókban, hogy a készítők ezzel a résszel meglehetősen elbarmolták ennek a szenzáziós RPG-nek a végjátékát. Talán ezúttal több türelmem lesz és végigcsinálom... :mad:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
13 hours ago, Tiboca said:

Na, most jutottam el Divinity-ben a legfrusztrálóbb részhez, a Forrás-templomba történő bejutáshoz...Nem is tudom, anno folytattam-e a játékot, vagy itt hagytam abba? Őrjítő puzzle-ok, mindenütt csapdák, sorozatos party wipe-ok. A youtuberek is azt írják a gameplay videókban, hogy a készítők ezzel a résszel meglehetősen elbarmolták ennek a szenzáziós RPG-nek a végjátékát. Talán ezúttal több türelmem lesz és végigcsinálom... :mad:

 

 

Te aztán gamer vagy hozzám képest. Mostanság még prémmel együtt is, napi 5-6 Wt meccs és annyi. Mondjuk a jövőben még annak is örülni fogok ha ennyi időm marad :( 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 9/3/2018 at 11:00 PM, Lord_KROK said:

Ezt vegyem igennek? :)

 

Ez magyarázat az eltűnésedre? :)

Na majd lehet elszüttyögök vele, csak mostanában nagyon nincs időm játszani. WTben is 20 nap prémen vagyok, ehhez képest napi 1-2 meccsre alig jut idő. 

 

Nézd, elég keményen ledolgozom a napi rendelési időmet, ha van utána még feladatom, azt nem szoktam halogatni, de én éjjeli bagoly vagyok, nem ritka, hogy éjfél tájban még nyomulok valamivel. A gyermek se gőgicsél már esténként a 25 évével, ebből eredően fürdetni se nagyon engedné magát, magyarul jut időm szórakozásra.

Amúgy egy szenzációs jó Youtube videó segítségével végre bejutottam a Forrás templomba! Odabent aztán felderengett, hogy az első végigjátszásnál már jártam itt és akkor is pontosan ugyanúgy jártam, mint most: megint nincs nálam elegendő Vérkő ahhoz, hogy átjussak egy beszélő kapun a belső szentélybe. Ezeket a köveket a küldetések során lehet összegyűjteni, néha a bossok dobják, máskor ládákban kell keresni őket, de az is előfordul, hogy ki kell őket ásni a földből. Ebből eredően nem vagyok egyedül a gondommal, mások is benéztek pár követ, vagy ottfelejtették a csata után és hasonlók. Most járhatom végig egy újabb videó segítségével az összes olyan helyszínt, ahol elvileg követ lehet(ett) találni. Máris izgulok, mert eddig 11 kő lelőhelyét kerestem fel immár másodszor, de csak 9 követ tudtam összeszedni. Ráadásul csak egyetlen helyen volt ottfelejtett kő, ezek szerint a többit anno begyűjtöttem. De hová szórtam el a hiányzó kettőt?! Első alkalommal is ezért hagytam abba a játékot, most már tisztán emlékszem, pedig annyira szeretnék már egy endboss fight-ot!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...